AFC North Leatherhead - Players Wanted for 2024/25
Wormley Rovers Whites - U13 Striker Wanted for 2024/25
Hitchin Town Under 18s - New Players Needed
Broxbourne Borough Blues - U13 and U14 Players Wanted for 2024/25
Parsloe Athletic - U16 Players Wanted for 2024/25
Waltham Cross Youth U17 - Players Wanted
Ware FC Blacks - U15 Players Wanted for 2024/25
Norsemen Blues - U17/18 Players Wanted
Join the Hoddesdon Town Youth U11 Lions for 2024/25
Harlow Tekkers - U11 Players Wanted for 2024/25
Elneny Academy - U9 & U10 Players Wanted
Potters Bar United - U13 Players Wanted for 2024/25
Cheshunt U13s - JPL Trials for 2024/25
Aldenham FC Excel U13's - Players Wanted for 2024/25
Aldenham FC Excel U11's - Players Wanted for 2024/25
Hoddesdon Town U11 Eagles - U12 Players Wanted for 2024/25
Chars Youth U9's Blues - U10 Players Wanted for 2024/25
Ware U13 Whites - U14 Players Wanted for 2024/25
Wodson Park Youth U13 Rovers - U14 Players Wanted for 2024/25
It's Free - Take your game to the next level with the Clubbie App
Cuffley U14 Sharks - Players Wanted for 2024/25
Hertford Town Stags - U11 Players Wanted for 2024/25
Aloysius FC - Players Wanted
Wodson Park Youth - U14 Trials for 2024/25
East Herts Youth U11s - Players Wanted for 2024/25
London Athletic FC - Players Wanted for 2024/25
Hitchin Sunday Football League - New Teams Wanted
KASE Football Academy - U12 JPL Trials for 2024/25
Cuckoo Hill FC Men's Team - Players Wanted
Norsemen FC Red - U15 Players Wanted for 2024/25
Welwyn Garden City Youth - U15 Players Wanted for 2024/25
St Albans City Youth U17 West Boys - Players Wanted for 2024/25
Buntingford Cougars Blues U12s - Players Wanted for 2024/25
Potters Bar United U17's - Players Wanted for 2024/25
Hertford Town U15 Harts - Players Wanted for 2024/25
UEFA B Football Coach/Manager Looking for Team
Stotfold Juniors U12 Ambers - Trialists Wanted Now
Kingston & District Football League - Open for Club Membership 2024/25
St Albans City U17 Orient - Players Wanted
Watton Youth - U12/U13 Players Wanted for 2024/25
Wormley Rovers U15's Reds - Players Wanted for 2024/25
Barnes FC Dames - Adult Women's Team Recruitment
Barnes FC - Adult Men, U15 & U13 Players Wanted
Cuffley Raptors - U11 Players Wanted for 2024/25
Hemel Hempstead Town U15 - EJA Open Trials 2024/25
Chars Youth - U11s Players Wanted for 2024/25
East Herts U15's - Players Wanted for 2024/25
Cuffley Sharks - U14 Players Wanted for 2024/25
Cuffley Raptors - U13 Players Wanted for 2024/25
Cuffley Warriors - U17 Player Recruitment for 2024/25
Bengeo Tigers Bengals U9's - Players Wanted
Chars Youth U14's - Players Wanted for 2024/25
Enfield Youth U7's - Players Wanted for 2024/25
Training with Ping Football Academy
Ware FC U13 Blacks - Players Wanted for 2024/25
North Surrey/Middlesex Border Sunday Football League - Season 2024/25
Wormley Rovers U13 Greys - Players Wanted for 2024/25
Cuffley Falcons - U14 Players Wanted for 2024/25
Panshanger U14 - JPL Players Wanted for 2024/25
Cheshunt U13s - JPL Trials for 2024/25
Premierskills Lions Under 9 - Players Wanted
Premierskills Ninja and Tigers - Under 12 Players Wanted
Premierskills Eagles Under 11 - Players Wanted
Noticeboard
|
Fixtures & Results
|
Unscheduled Matches
|
Table
|
Grid
|
Latest
|
Competition
S&H CFA - Rosehill Association Cup
S&H Senior Cup
S&H Junior Cup
League Cup
Under 21 Cup
Premier Division
Division One
Division Two
Under 21
LogIn
Home
Clubs
Season
2013-2014
2012-2013
2011-2012
2010-2011
2009-2010
2008-2009
2007-2008
2006-2007
2005-2006
2004-2005
2003-2004
2002-2003
August
Select
27 Tue
28 Wed
31 Sat
September
Select
02 Mon
03 Tue
04 Wed
07 Sat
09 Mon
11 Wed
12 Thu
14 Sat
16 Mon
18 Wed
21 Sat
25 Wed
28 Sat
October
Select
02 Wed
05 Sat
08 Tue
09 Wed
12 Sat
16 Wed
19 Sat
23 Wed
26 Sat
November
Select
02 Sat
05 Tue
06 Wed
09 Sat
16 Sat
23 Sat
30 Sat
December
Select
03 Tue
07 Sat
11 Wed
14 Sat
21 Sat
28 Sat
January
Select
04 Sat
07 Tue
11 Sat
18 Sat
25 Sat
February
Select
01 Sat
08 Sat
15 Sat
19 Wed
22 Sat
March
Select
01 Sat
06 Thu
08 Sat
12 Wed
15 Sat
19 Wed
20 Thu
22 Sat
29 Sat
Pete's Patisserie County Senior Football League
Member of the National League System
2013-2014 Season
Saturday, 08 June 2024
Please look here regularly for all the latest news from the league .... ...
continue
Match Day :
Saturday, 08 February 2014
Players Suspended
There are 9 matches
Premier Division
0
2
Penistone Church
v
Ecclesfield Red Rose
Memorial Ground
3:00 PM
Jerome Grant, Harry O'Neill
Matthew Bacon
Stacey Hall
Wayne Hinchcliffe
A:
J.Grant
H.O’Neill
Division One
1
2
Hallam Reserves
v
Sheffield Athletic
Hallam FC
2:30 PM
Michael Corbally
2
0
Jubilee Sports
v
Penistone Church Reserves
Chaucer School
2:30 PM
Adam Askwith, Jordan Livett
Richard Trinder
3
2
Wickersley
v
Thorpe Hesley
Wickersley School
2:30 PM
H: Thornton, Jordan, Lee-Green. A: Thomas Beech, Josh Williams
Mehdi Najefe
Division Two
2
4
Bawtry Town
v
Worsbrough Bridge Athletic Reserves
Keepmoat Stadium
2:30 PM
H: Jermaine Greene, OG
Tony Clubb
H:
J.Greene
OG
A.Hickey
Kiveton Park
v
Bramley Sunnyside
Stone Close
2:30 PM
Luke Lazenby
1
1
North Gawber Colliery
v
AFC Dronfield
Woolley MW
2:30 PM
H: James Popplewell
Neil Walker
Under 21
0
3
Bawtry Town U21
v
Swallownest Miners Welfare U21
Keepmoat Stadium
12:00 PM
Alex Lill (2), Josh Thomas
Stephen Grainger
1
0
Swinton Athletic U21
v
Davy FC U21
Swinton Miners Welfare
2:30 PM
Gareth Thomas
Please click
here
for the Fixtures & Results for Saturday, 08 February 2014 in
Microsoft Excel format
- Click
here
to include Goalscorers
Please click
here
to receive a
Printer Friendly
email of the Fixtures & Results for Saturday, 08 February 2014.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1.
Athersley Recreation Reserves
2.
Everest
3.
Frecheville CA
4.
Handsworth
5.
High Green Villa
6.
Houghton Main
7.
Millmoor Juniors
8.
Oughtibridge WMFC
9.
Stocksbridge Park Steels Reserves
10.
Swallownest Miners Welfare
11.
Swinton Athletic
12.
Wombwell Main
Div1
13.
Davy FC
14.
Joker FC (Saturday)
15.
Millmoor Juniors Reserves
16.
Rotherham Town
17.
Sheffield Bankers
18.
Silkstone United
19.
South Kirkby Colliery
20.
Thorncliffe
Div2
21.
Boynton Sports
22.
Caribbean Sports
23.
Frecheville CA Reserves
24.
Kingstone United
25.
Maltby Main Reserves
26.
New Bohemians
27.
Sheffield FC Reserves
28.
Sheffield Lane Top
U21
29.
Houghton Main U21
30.
Millmoor Juniors U21
31.
North Gawber Colliery U21
32.
Shaw Lane Aqua Force Barnsley U21
33.
Treeton Terriers U21
34.
Valley Knights U21