There are 27 matches
|
|
Black Dragon Division - North |
4
|
0
|
AFC Mansfield
v
Easington United
Forest Town Welfare NG19 0EE
3:00 PM
|
Kristian Silcock
|
Adie Seward |
N. Allsop |
|
|
H:
P.Buxton
D.Rick(2)
D.Tighe
|
6
|
0
|
Dronfield Town
v
Brodsworth Welfare
Stonelow Playng Fields S18 2DA
3:00 PM
|
James Hall
|
A. Wood |
I. Parker |
|
|
H:
K.Gallagher
M.Hemsley
N.Horsfield
L.Naylor(3)
|
2
|
1
|
Harworth C I
v
Glapwell
Scooby Road Recreaton Ground DN11 8JT
3:00 PM
|
Kevin Frampton
|
Dave Cupit |
Paul Beswick |
|
|
H:
D.Reeve
J.Woodward
A:
C.Green
|
2
|
2
|
Phoenix Sports & Social
v
Bentley Colliery
Phoenix Sports & Social Club S60 5PA
3:00 PM
This fixture replaces away team thorne colliery as they are cup tied to goole & thorne Cup Bentley replaces thorne MKS
|
J. O'Conner
|
M. Gilvarry |
Joss Williams |
|
|
H:
S.Eggington
C.Garlick
A:
OG
D.Read
|
0
|
4
|
Thoresby CW
v
Kiveton Park
Fourth Avenue Sports Ground NG21 9
3:00 PM
|
Gareth Moffatt
|
Derek Brumpton |
Danielle Knight |
|
|
A:
B.Carless
R.Gorman
S.Mcdonnell(2)
|
5
|
0
|
Westella Hanson
v
DFS Welbeck
Bishop Burton College HU17 8QG
3:00 PM
|
Simon Swain
|
M. Hemsworth |
Jim Sharp |
|
|
H:
J.Clement
T.Dent(2)
J.Norton
W.Rhodes
|
1
|
3
|
Yorkshire Main
v
Clay Cross Town
Edlington Lane DN12 1DA
3:00 PM
|
Gareth Carlile
|
Mark Senior |
M. webb |
|
|
H:
C.Dyson
A:
R.White(2)
R.Williams
|
|
|
Black Dragon Division - South |
5
|
1
|
Belper United
v
Real United
Alton Manor DE56 0HT
3:00 PM
|
David Webb
|
K. Sidhu |
P. Kilbourne |
|
|
H:
OG
T.Perry
S.Smith
J.Wilde
J.Wisdom
|
0
|
1
|
Blidworth Welfare
v
Holbrook St Michaels
Mansfield Road NG21 0LR
3:00 PM
|
B. Answer
|
G. Ward |
R. Hewitt |
|
|
A:
J.Stewart
|
1
|
1
|
Calverton MW
v
Sutton Town AFC
Hollinwood Lane NG14 6NR
3:00 PM
|
Eddie Pidduck
|
Andy Richardson |
T. Beard |
|
|
H:
S.Brett
A:
N.Holingworth
|
0
|
1
|
Clifton All Whites
v
Pinxton
Norman Archer Memorial Ground NG11 9AZ
3:00 PM
|
James Shipley
|
Robin Bourne |
Andy Harland |
|
|
A:
W.Cooke
|
6
|
0
|
Newark Town
v
Bilborough Pelican
Collingham FC NG23 7RA
3:00 PM
|
D. Robertson
|
Michael Massingham |
W. Mason |
|
|
H:
M.Ellison
S.Ellison
Z.Grinion(4)
|
3
|
0
|
South Normanton Athletic
v
Hucknall Town AFC
Lees Lane DE55 2AD
3:00 PM
|
J. Carter
|
D. Wragg |
Mark Norwood |
|
|
H:
J.Alls(2)
L.Day
|
3
|
1
|
Southwell City
v
Nottingham United
War Memorial Recreation Ground NG25 0JP
3:00 PM
|
Paul Dixon
|
Brian Trendell |
Ryan Burrows |
|
|
H:
S.Gill(2)
B.Smith
A:
D.Hickey
|
|
|
Reserve Supreme Division |
11
|
1
|
Belper Town Reserves
v
Radford Reserves
Christchurch Meadow DE56 1BA
3:00 PM
|
S. Thompson
|
Dave Williams |
J. King |
|
|
H:
R.Baker
K.Dallison
B.Gowing(2)
T.Hayes(4)
B.Owen(3)
A:
J.Wright
|
3
|
1
|
Dronfield Town Reserves
v
Heanor Town Reserves
Gosforth Fields (3G)
3:00 PM
|
Steve Wilman
|
|
|
H:
C.Bradwell(2)
J.Willis
A:
J.Henrys
|
3
|
1
|
Graham St Prims Reserves
v
Dinnington Town Reserves
The Raygar Arena
3:00 PM
|
Kieran Shaw
|
|
|
A:
L.Reid
|
2
|
0
|
Long Eaton United Reserves
v
Holbrook Sports Reserves
Grange Park NG10 2EG
3:00 PM
|
K. Tietjen
|
J. Dolbear |
D. Casey |
|
|
H:
J.Hallam
J.Hunter
|
1
|
2
|
Matlock Town Reserves
v
Dunkirk Reserves
The Reynolds Stadium DE4 3AR
3:00 PM
|
S. Hawcroft
|
S. Thompson |
|
|
H:
K.Ndricim
A:
J.Seaton
J.Smith
|
6
|
2
|
Rainworth MW Reserves
v
Calverton MW Reserves
Welfare Ground (Rainworth) NG21 0JY
3:00 PM
|
Mick Green
|
|
|
H:
J.Claxton
S.Dockwray
J.Harris
J.Iliffe
OG
J.Walker
|
|
|
CU Phosco Lighting Reserve Premier Division |
3
|
2
|
Bilborough Pelican Reserves
v
Belper United Reserves
Lenton Lane NG7 2SA
1:00 PM
Please note 1.00pm KO subcommittee decision MKS
|
H. Hollis
|
|
|
H:
N.Devivo
M.Parton(2)
A:
B.Beardsley
D.Cawdell
|
1
|
0
|
Holbrook St Michaels Reserves
v
Blidworth Welfare Reserves
Holbrook Park DE56 0TF
3:00 PM
|
Phil Holmes
|
|
|
H:
OG
|
1
|
5
|
Nottingham United Reserves
v
Newark Town Reserves
Bilsthorpe Sports Field NG22 8PY
3:00 PM
|
Rob Shead
|
|
|
H:
J.Clarke
A:
S.Bagworth(2)
C.Fraser
J.Hurst
R.Todd
|
0
|
0
|
Sherwood Colliery Reserves
v
Harworth C I Reserves
Debdale Park NG19 7NS
3:00 PM
|
Wayne Porter
|
|
|
|
|
|
Goole & Thorne District FA - Senior Cup |
2
|
17
|
Eastern Raiders
v
Thorne Colliery
[ Round 1 ]
Moorends Miners Welfare DN8 4NH
1:00 PM
Please note game to be played at Thornes home ground DN8 4NH MKS
|
|
|
|
|
|
Miscellaneous |
6
|
2
|
Linby Colliery
v
Blackwell MWFC (WITHDRAWN)
Linby Colliery Welfare Ground NG15 8AB
3:00 PM
|
R. Tyler
|
Kevin Newton |
T. Tolond |
|
|
H:
T.Coupe
D.Mann
S.Marlow
J.Millensted
M.Murphy
A.Ryan
A:
L.Davies
A.Sneddon
|
4
|
0
|
Real United Res (WITHDRAWN)
v
Clipstone Welfare Reserves
3:00 PM
|
B. Pieters
|
|
|
|
|