Go back to LondonMiddx
    Wormley Rovers U14 Girls - Players Wanted for 2020/21         HDYFC U16's - Players Wanted         Everett Rovers U15s - Goalkeeper and Outfield Players Wanted         Cuffley Youth Dragons U14 - Players Wanted         Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         Alexandra Park Youth FC Seeks New Players         Potters Bar Town (Whites) U15s - Players Wanted for 2020/21         Garston Boys FC U13's - Players Wanted         Broxbourne Borough Youth FC U16s - Goalkeeper & Striker Wanted for 2020/21         Ware Youth FC U13 Blues - Players Wanted         Are you a Coach who needs New Coaching Ideas & Sessions?         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Colney Heath U13 Magpies - Outfield Players & Goalkeeper Wanted         Ware Lions U10s - Players Required for 2020/21         Barnet Azzurri U9 & U11 - Goalkeepers Needed         Barnet Azzurri - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt FC U15's - Players Wanted for 2020/21         Edgware Town FC & Aldenham FC U11s, U12s & U13s - Players Wanted for 2020/21         Cuffley FC Stars - Under 11 Players Wanted for 2020/21         Woodys & Ebogs Youth FC U14's - Goalkeeper Wanted         Woodys & Ebogs Youth FC - U7's, U9's & U11's Players Wanted         WFC Westfield Football Academy - Players Wanted for 2020/21         Hertford Town Youth FC (Harts) U15s - Players Wanted for 2020/21         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         St Albans City Youth U12 West - Player Wanted for 2020/21         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U11 Players Wanted for 2020/21         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         1 to 1 Small Group and Team Coaching         Harvesters FC - Players Wanted for 2020/21         Elite Feet Royals FC - Players Wanted (Girls)         Elite Feet FC - Players Wanted in All Age Groups         Cheshunt Blacks U14's - Looking for a Goalkeeper for 2020/21         One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted    
Windsor Foodservice Central Midlands Football League
Member of the National League System
2012-2013 Season
Friday, 03 July 2020
Black Dragon Division - North :  Fixtures & Results for August September
40 in list
Saturday, 11 August 2012
2 6 Brodsworth Welfare v AFC Mansfield
Welfare road (Doncaster) DN6 7PP
3:00 PM
 W. Escreet  D. Ashman  L. Tomlinson
H: S.Carver  D.Smith  A: M.Carter(2)  C.Haslam(2)  D.Rick(2)
4 1 Clay Cross Town v Bentley Colliery
Mill Lane Ground S45 9QF
3:00 PM
 J. Oldham  Kev Blackburn  Graeme Eccleshall
H: D.Chambers  M.Shaw  R.White  R.Williams  A: A.Hunter
3 2 DFS Welbeck v Thorne Colliery
The Elkesley road sports Ground NG20 9PS
3:00 PM

PLEASE NOTE Due to late Vandalism Game will now be played at Elkesley Road, Meaden Vale NG20 9PS (MKS)
 Paul Hunter  Mick Green  A. French
H: S.Johnson(3)  A: R.Chester(2)
1 4 Dronfield Town v Harworth C I
Stonelow Playng Fields S18 2DA
3:00 PM
 Tim Walker  Mark Senior  Joss Williams
H: R.Marples  A: C.Belshaw(2)  L.Edmondson(2)
0 2 Glapwell v Easington United
Hall Corner Bolsover Road S44 5PZ
3:00 PM
 Chris Hunter  Mark Norwood  M. Jackson
 A: J.Cousins  J.Neilson
7 1 Kiveton Park v Phoenix Sports & Social
Hard Lane S26 6NB
3:00 PM
 Danny Tracey  Dave Cupit  A. Thompson
H: J.Cregan  R.Gorman(2)  J.Lawton(2)  D.Macpherson  S.Mcdonnell  A: L.O'Brien
0 1 Sherwood Colliery v Ollerton Town
Debdale Park NG19 7NS
3:00 PM
 Stephen Hall  S. Hawcroft  Colin Brooks
 A: H.Zaccaria
1 2 Yorkshire Main v Thoresby CW
Edlington Lane DN12 1DA
3:00 PM
 L. Floyd  Mark Evans  Jim Sharp
H: M.Sabah  A: T.Burrell  W.Lister
Tuesday, 14 August 2012
3 1 Clay Cross Town v Glapwell
Mill Lane Ground S45 9QF
6:30 PM
 Kristian Silcock  Neil Howard  S. Hawcroft
H: D.Chambers(2)  R.White  A: O.Trigg
0 2 Sherwood Colliery v Phoenix Sports & Social
Debdale Park NG19 7NS
6:30 PM
 Chris Hunter  Rob Shead  Phil Holmes
 A: S.Eggington  S.Hickey
Wednesday, 15 August 2012
4 0 AFC Mansfield v DFS Welbeck
Forest Town Welfare NG19 0EE
7:45 PM
 Steve Abbott  Kev Blackburn  Graeme Eccleshall
H: M.Carter(2)  C.Haslam(2)
1 0 Ollerton Town v Thoresby CW
'The Lane' Welfare Sports Gr NG22 9RW
7:45 PM
 Stephen Hall  Mick Green  Graham Taylor
H: C.Russo
2 7 Yorkshire Main v Kiveton Park
Edlington Lane DN12 1DA
7:45 PM
 Kevin Frampton  Derek Brumpton  Andy Beaumont
H: M.Cooper  OG  A: R.Gorman  D.Harrison  L.Hopkinson  J.Lawton  C.Longmore  S.Mcdonnell(2)
Saturday, 18 August 2012
3 1 AFC Mansfield v Westella Hanson
Forest Town Welfare NG19 0EE
3:00 PM
 W. Gray  Graham Taylor  Phil Holmes
H: M.Carter  D.Rick(2)  A: T.Dent
0 3 Brodsworth Welfare v Phoenix Sports & Social
Welfare road (Doncaster) DN6 7PP
3:00 PM
 Russ Kettell  Steve Zielinski  D. Ashman
 A: A.Garlick  O.Heafield  S.McKenna
2 1 Clay Cross Town v Kiveton Park
Mill Lane Ground S45 9QF
3:00 PM
 J. O'Conner  S. Hawcroft  Ian Cox
H: D.Chambers  R.White  A: R.Gorman
1 5 DFS Welbeck v Ollerton Town
The Elkesley road sports Ground NG20 9PS
3:00 PM
 Scott Mason  M. Jackson  Paul Thomas
H: D.Ashley  A: S.Holmes(2)  J.Munson  H.Zaccaria(2)
3 1 Easington United v Thorne Colliery
Low Farm Beck Street Easington. HU12 0TT
3:00 PM
 Dave Holbrook  M. Hemsworth  Jim Sharp
H: K.Fitzgerald(2)  C.Frost  A: C.McCormack
3 0 Harworth C I v Bentley Colliery
Scooby Road Recreaton Ground DN11 8JT
3:00 PM
 Gareth Carlile  J. King  Brian Trendell
H: L.Anderson  M.Dent  T.Garner
4 4 Sherwood Colliery v Thoresby CW
Debdale Park NG19 7NS
3:00 PM
 J. Carter  L. Brown  Adam Elce
H: E.Homer  G.Thorpe  J.Whitmore(2)  A: W.Lister(2)  J.Parker(2)
0 1 Yorkshire Main v Glapwell
Edlington Lane DN12 1DA
3:00 PM
 Andy Dallison  Andy Beaumont  Joss Williams
 A: O.Trigg
Tuesday, 21 August 2012
2 9 DFS Welbeck v Clay Cross Town
The Elkesley road sports Ground NG20 9PS
6:30 PM
 Gareth Carlile  Adam Elce  Nikki Hammond
H: C.Gibbons  S.Johnson  A: D.Chambers(2)  J.Smith(3)  R.White(4)
6 3 Glapwell v Kiveton Park
Hall Corner Bolsover Road S44 5PZ
7:45 PM
 Scott Mason  Rob Shead  S. Hawcroft
H: T.Birch(2)  OG  M.Robinson  O.Trigg(2)  A: C.Longmore  S.Mcdonnell  J.Plant
5 2 Harworth C I v Sherwood Colliery
Scooby Road Recreaton Ground DN11 8JT
7:45 PM
 Danny Tracey  Chris Marwood  Steve Longley
H: C.Anderson  C.Belshaw(2)  L.Edmondson  G.Sides  A: J.Whitmore  J.Wood
5 4 Thorne Colliery v Bentley Colliery
Moorends Miners Welfare DN8 4NH
6:30 PM
 D. Tingle  Jim Sharp  A. Thompson
H: A.Atkinson  F.Bodor  A.Gillatt  G.Hookway  M.Parkin  A: M.Brown  J.Copeland  C.Scott  D.Wilson
Wednesday, 22 August 2012
1 2 Phoenix Sports & Social v Dronfield Town
Phoenix Sports & Social Club S60 5PA
6:30 PM
 Rob Rees  Mark Senior  Joss Williams
H: A.Cross  A: A.Ashton  R.Marples
5 1 Yorkshire Main v Brodsworth Welfare
Edlington Lane DN12 1DA
7:45 PM
 Gareth Carlile  Steve Longley  Chris Marwood
H: M.Cooper(2)  I.Johnson  C.Rix  J.Smith  A: B.Hodgson
Saturday, 25 August 2012
5 4 Dronfield Town v AFC Mansfield
Stonelow Playng Fields S18 2DA
3:00 PM
 Kevin Frampton  Joss Williams  Ian Cox
H: A.Ashton(2)  J.Doran  R.Mintoft  D.Wood  A: M.Carter  C.Haslam  D.Rick(2)
3 0 Glapwell v Bentley Colliery
Hall Corner Bolsover Road S44 5PZ
3:00 PM
 Steve Abbott  Paul Thomas  A. Wood
H: J.Goodman  O.Trigg(2)
5 1 Kiveton Park v Sherwood Colliery
Hard Lane S26 6NB
3:00 PM
 Kristian Silcock  Mark Senior  Paul Beswick
H: S.Mcdonnell(5)  A: M.Samo-Samo
3 7 Thorne Colliery v Thoresby CW
Moorends Miners Welfare DN8 4NH
3:00 PM
 James Hall  Jim Sharp  A. Thompson
H: C.McCormack  N.Sheppard(2)  A: T.Burrell  W.Lister  OG(4)  S.Stretton
3 1 Westella Hanson v Clay Cross Town
Bishop Burton College HU17 8QG
3:00 PM
 A. Dunne  C. Allen  S. Kiellor
H: J.Clement  T.Dent  M.Pecora  A: R.White
2 3 Yorkshire Main v Harworth C I
Edlington Lane DN12 1DA
3:00 PM
 D. Tingle  Steve Zielinski  Steve Longley
H: D.Griffiths  C.Rix  A: T.Pick(2)  T.Walker
Monday, 27 August 2012
2 0 AFC Mansfield v Thoresby CW
Forest Town Welfare NG19 0EE
3:00 PM
 Dave Holbrook  M. Hutton  Adie Seward
H: C.Haslam(2)
0 1 Bentley Colliery v Yorkshire Main
Bentley Miners Welfare DN5 0PN
3:00 PM
 D. Tingle  Mark Evans  Brian Trendell
 A: K.Ferguson
0 0 Brodsworth Welfare v Glapwell
Welfare road (Doncaster) DN6 7PP
3:00 PM
 Rob Rees  J. King  Paul Beswick
2 3 Clay Cross Town v Dronfield Town
Mill Lane Ground S45 9QF
3:00 PM
 Gareth Carlile  Ian Cox  M. Gilvarry
H: P.Loury(2)  A: J.Doran(2)  D.Wood
2 0 Easington United v Westella Hanson
Low Farm Beck Street Easington. HU12 0TT
3:00 PM
 C. Calvert  C. Allen  A. Brockwell
H: K.Fitzgerald(2)
1 0 Harworth C I v Thorne Colliery
Scooby Road Recreaton Ground DN11 8JT
3:00 PM
 D. Robertson  A. Wood  Dave Cupit
H: T.Pick
8 0 Sherwood Colliery v DFS Welbeck
Debdale Park NG19 7NS
3:00 PM
 Nick Parish  Steve Bingham  Paul Thomas
H: A.Hodgkinson  M.Samo-Samo  J.Whitmore(3)  J.Wood(3)