There are 28 matches
|
|
FA Vase |
1
|
2
|
Anstey Nomads
v
Sutton Town AFC
[ Second Round Qualifying ]
|
|
|
A:
R.Guest
N.Holingworth
|
H
|
-
|
Blidworth Welfare
v
Ibstock
[ Second Round Qualifying ]
[ Home Win was awarded ]
Mansfield Road NG21 0LR
at Welfare Ground Ibstock. score was 1-2 but Blidworth Welfare reinstated.
|
|
|
H:
N.Booth-Canrill
|
1
|
2
|
Pinxton
v
Heather St Johns
[ Second Round Qualifying ]
Pinxton Miners Welfare Wharf Road NG16 6LG
|
|
|
|
0
|
4
|
South Normanton Athletic
v
Graham St Prims
[ Second Round Qualifying ]
Lees Lane DE55 2AD
3:00 PM
|
|
|
|
|
|
Black Dragon Division - North |
3
|
2
|
Clay Cross Town
v
Sherwood Colliery
Mill Lane Ground S45 9QF
3:00 PM
|
R. Eley
|
Ian Cox |
John Hamer |
|
|
H:
J.Hill
R.White(2)
|
1
|
7
|
DFS Welbeck
v
Glapwell
The Elkesley road sports Ground NG20 9PS
3:00 PM
|
Derek Brumpton
|
J. King |
B. Answer |
|
|
H:
A.Sully
A:
C.Green(3)
A.Malone
M.Robinson(2)
M.Smy
C.Green
|
2
|
0
|
Kiveton Park
v
Easington United
Hard Lane S26 6NB
3:00 PM
|
Andy Dallison
|
M. Hutton |
Neil Howard |
|
|
H:
J.Lawton
C.Longmore
|
2
|
1
|
Ollerton Town
v
Westella Hanson
'The Lane' Welfare Sports Gr NG22 9RW
3:00 PM
|
W. Gray
|
Kev Blackburn |
Paul Beswick |
|
|
H:
T.Annable
H.Zaccaria
A:
M.Pecora
|
3
|
3
|
Phoenix Sports & Social
v
Thoresby CW
Phoenix Sports & Social Club S60 5PA
3:00 PM
|
Kevin Frampton
|
Mark Senior |
Joss Williams |
|
|
H:
S.Eggington
D.Gleeson
S.Hadfield
A:
L.Bingham
J.Garnham
K.Leeds
|
0
|
16
|
Yorkshire Main
v
AFC Mansfield
Edlington Lane DN12 1DA
3:00 PM
|
D. Wragg
|
Steve Zielinski |
D. Ashman |
|
|
A:
M.Carter(4)
M.Draper(3)
C.Haslam(4)
D.Rick(4)
D.Tighe
|
|
|
Black Dragon Division - South |
5
|
2
|
Bilborough Pelican
v
Hucknall Town AFC
Lenton Lane NG7 2SA
3:00 PM
|
R. Tyler
|
Jak Parker |
P. O'Dowd |
|
|
A:
J.Moran
K.Pemberton
|
2
|
2
|
Holbrook St Michaels
v
Southwell City
Holbrook Park DE56 0TF
3:00 PM
|
J. Oldham
|
R. Hogarth |
Dave Williams |
|
|
H:
C.Holman
C.Saunders
A:
R.Haigh
R.Mawer
|
1
|
2
|
Newark Town
v
Mickleover Royals
Collingham FC NG23 7RA
3:00 PM
|
Kevin Guise
|
Michael Massingham |
Brian Trendell |
|
|
H:
S.Ellison
A:
A.Birch(2)
|
1
|
2
|
Nottingham United
v
Calverton MW
Bilsthorpe Sports Field NG22 8PY
3:00 PM
|
Simon Swain
|
Mark Evans |
I. Parker |
|
|
H:
A.McKenzie-Smith
A:
A.Clarson
S.Woodcock
|
|
|
Reserve Supreme Division |
4
|
4
|
Belper Town Reserves
v
Teversal Reserves
Christchurch Meadow DE56 1BA
3:00 PM
|
S. Hawcroft
|
A. French |
J. Stevenson |
|
|
H:
K.Dallison(2)
A.Hunter
S.Vickers
A:
M.Hainsworth
J.Markell
R.Orton
J.Schofield
|
4
|
1
|
Calverton MW Reserves
v
South Normanton Athletic Reserves
Hollinwood Lane NG14 6NR
3:00 PM
|
Graham Taylor
|
|
|
H:
D.Bennett
J.Hodson(2)
F.Hogg
|
0
|
0
|
Dinnington Town Reserves
v
Radford Reserves
Phoenix Park S25 2PP
3:00 PM
|
Steve Wilman
|
|
|
|
4
|
1
|
Dunkirk Reserves
v
Holbrook Sports Reserves
Ron Steel Sports Ground NG7 2SA
3:00 PM
|
Colin Brooks
|
|
|
H:
J.Alls
W.Coutts
L.Day(2)
A:
I.Kabongo
|
4
|
5
|
Eastwood Town Reserves
v
Matlock Town Reserves
Coronation Park Eastwood
3:00 PM
|
Adam Elce
|
T. Beard |
D. Hale |
|
|
H:
S.Hutsby
A.Jeffries
M.Smith
T.Witton
A:
M.Baddoe
L.Hendley(2)
S.Mansell
A.Ordidge
|
1
|
2
|
Graham St Prims Reserves
v
Dronfield Town Reserves
The Raygar Arena
3:00 PM
|
Wayne Porter
|
|
|
H:
M.Freeman
A:
S.Austin(2)
|
0
|
0
|
Long Eaton United Reserves
v
Rainworth MW Reserves
Grange Park NG10 2EG
3:00 PM
|
David Viles
|
S. Dekel |
Andy Harland |
|
|
|
|
|
CU Phosco Lighting Reserve Premier Division |
5
|
1
|
Belper United Reserves
v
Blidworth Welfare Reserves
Alton Manor DE56 0HT
3:00 PM
|
Stuart Walker
|
|
|
H:
M.Dunne
J.Harrison
J.Sparkes
J.Wisdom(2)
A:
J.Carlisle
|
4
|
3
|
Clipstone Welfare Reserves
v
Bilborough Pelican Reserves
Lido Ground NG21 9AB
3:00 PM
|
Tim Hughes
|
|
|
A:
K.Barker
J.Hodson
A.Russell
|
2
|
0
|
Newark Town Reserves
v
Mickleover Royals Reserves
Devon Park
3:00 PM
|
E. Cook
|
|
|
H:
J.Hurst
R.O'Connell
|
3
|
0
|
Sherwood Colliery Reserves
v
Nottingham United Reserves
Debdale Park NG19 7NS
3:00 PM
|
M. Jackson
|
|
|
|
3
|
1
|
Southwell City Reserves
v
Holbrook St Michaels Reserves
War Memorial Recreation Ground NG25 0JP
3:00 PM
|
Gareth Moffatt
|
|
|
H:
M.Johnson
D.Williams(2)
|
|
|
Miscellaneous |
2
|
3
|
Blackwell MWFC (WITHDRAWN)
v
Linby Colliery
Primrose Hill Welfare Ground
3:00 PM
|
Paul Buck
|
A. Bird |
Adie Seward |
|
|
A:
K.McDermott
M.Murphy(2)
|
1
|
1
|
Real United Res (WITHDRAWN)
v
Harworth C I Reserves
3:00 PM
|
M. Thomas
|
|
|
A:
T.Garner
|
|