There are 37 matches
|
|
Intermediate Division 1 |
3
|
2
|
Crescent Rovers
v
Cheam Village Warriors
|
D. Sanford
|
|
|
H:
N.Heavens(2)
B.Watts
A:
L.Barnard
J.Detheridge
L.Barnard
|
1
|
4
|
Trinity
v
Old Boys Clapham
Croydon Postal Sports Ground
|
G. Bird
|
|
|
H:
S.Rivers
A:
M.Belk
M.Breen(2)
I.Walsh
S.Rivers
|
|
|
Intermediate Division 2 |
H
|
-
|
AFC Walcountians Kinetic
v
Tooting & Mitcham Wanderers
[ Home Win was awarded ]
Old Walcountians Sport Ground
Tooting & Mitcham Wanderers unable to field a team Game awraded to AFC Walcountians
|
|
|
|
4
|
1
|
Ashtead
v
Sutton High
Ashtead Recreation Ground
|
K. Corrick
|
|
|
H:
B.Amos(3)
L.Fontana
A:
M.Winnister
|
2
|
5
|
Fulham Deaf
v
Westside
|
M. Coughlan
|
|
|
H:
D.Hogan
J.Wylde
A:
C.Gillard
J.Jupp
D.Scott-Francis(3)
S.Kemp
D.Scott-Francis
|
|
|
Junior Division 1 |
1
|
0
|
Old Rutlishians Reserves
v
London Saints
Old Rutlishians Association
|
J. Forman
|
|
|
H:
R.Moore
S.Fagan
R.Machado
|
0
|
2
|
South London Stars
v
Project Clapham Spartans
Dulwich Park
2:00 PM
|
D. Nunn
|
|
|
A:
B.Hare
R.Watson
|
|
|
Junior Division 2 |
7
|
1
|
Chessington K C Reserves
v
Battersea Ironsides 'A'
Chessington Cricket & Sports Ground
change of referee
|
J. Wilkins
|
|
|
H:
S.Cannings
J.Dillon
C.Harding(2)
T.Larsen(3)
A:
L.Francis
T.Larsen
|
2
|
3
|
Crescent Rovers 'A'
v
Kerria Knights
Wallington Sports & Social Club
|
P. Manlow
|
|
|
H:
J.Loud
T.Mulcahy
A:
J.Booth
J.Booth
D.McGoldrick
P.Tutani
|
3
|
2
|
Worcester Park 'A'
v
Cheam Village Warriors Reserves
Manor Park
(Pitch 2)
|
N. Sitch
|
|
|
H:
N.Cossar
S.Fagan
L.Heather
A:
G.Dennis
A.Tanous
T.Catton
|
|
|
Junior Division 3 |
0
|
2
|
AC London Reserves
v
Oasis
Purley Way playing fields
(Pitch 4)
|
I. Stone
|
|
|
A:
D.Aigustinho
L.Ribeiro
|
2
|
1
|
Ashtead Reserves
v
Norton
Ashtead Recreation Ground
|
T. Rowley
|
|
|
H:
C.Madden
D.Pilley
A:
D.Dalleba
H.Lewis
|
2
|
0
|
Cheam Village Warriors 'A'
v
Rollers Athletic
Nescot Sports Ground
|
M. Pepin
|
|
|
H:
S.Ewin(2)
S.Ewin
|
3
|
1
|
Old Plymouthians Reserves
v
Tooting Bec 'A'
Croygas Sports Ground
|
P. Walker
|
|
|
H:
S.Burton
B.Carrell
A:
B.Sanderson
T.Leese
|
2
|
4
|
Wanderers
v
Epsom Athletic 'A'
Belair Park
|
V. Ninkovic
|
|
|
H:
J.Davidson
S.Edwards
A:
A.Murphy
S.O'Donohue
L.Williams(2)
H.Lepin
J.Greenaway
|
|
|
Junior Division 4 |
3
|
3
|
Great Brixton
v
Sutton High Reserves
Pyners Close Playing Fields
|
N. Buckle
|
|
|
H:
H.Ankle
R.Evans
F.Serrano-Fail
A:
D.Byers(2)
A.Jones
H.Ankle
D.Byers
|
0
|
0
|
Melwood
v
Alliance Athletic
Lloyd Park
change of referee
|
R. Rose
|
|
|
J.Hester
J.Fitzpatrick
|
0
|
4
|
Old Plymouthians 'A'
v
Westside Reserves
Croygas Sports Ground
(Pitch 2)
change of referee
|
P. Curran
|
|
|
A:
A.Hosford
A.Johnson
N.Stratton
L.Burgess
|
6
|
3
|
Shaftesbury Town 'A'
v
Crescent Rovers 'B'
Roehampton Playing Fields
|
S. Pike
|
|
|
H:
R.Bamba(3)
M.Bath(2)
J.Swain
A:
A.Jayes(2)
R.Bamba
|
2
|
2
|
Supercala
v
Old Rutlishians 'A'
|
M. Riches
|
|
|
H:
I.Lishmund
J.Mccartney
A:
I.Dulley
R.Kennett
L.Bajeux
C.Lyle
|
|
|
League Senior Cup |
3
|
0
|
002
Project Clapham
v
AC Malden
[ Round 1 ]
Tolworth Court Sports Ground
|
K. Horn
|
|
|
H:
C.Benham
J.Lambert
S.Sedgley
G.Josling
J.Crocker
|
2
|
2
|
003
Westminster Casuals
v
Old Plymouthians
[ Round 1 ]
[ Home Win on penalties ]
Richardson Evans Playing Fields
(Pitch 4)
|
A. Flynn
|
|
|
H:
J.Clifford
D.Wright
A:
T.Haskell
J.Moore
|
5
|
2
|
004
South East London
v
Oxted & District
[ Round 1 ]
Colliers Wood Utd F C
(Pitch 2)
change of referee
|
R. Brum
|
|
|
H:
M.Dakin
J.Fry
W.Walker(3)
A:
L.Quickenden
A.Walpole
W.Walker
|
-
|
A
|
005
UK F F
v
Brockham
[ Round 1 ]
[ Away Win was awarded ]
Wimbledon Common Extension
(Pitch 2)
UKFF won 6 - 4 but played ineligible players due to an admin error, removed from the competition Brockham awarded the game
|
C. Griffith
|
|
|
H:
F.Adames
M.Bangoura
C.Deighton
J.Kambungu Diamoni(2)
D.Novotny
A:
L.Hyett(3)
D.Nickols
M.Bangoura
L.Hyett
|
3
|
4
|
006
Tolworth Athletic (WITHDRAWN)
v
St Andrews
[ Round 1 ]
Raynes Park Playing Fields
(Pitch 3)
|
D. Rowland
|
|
|
H:
M.Nash
J.Tidy(2)
A:
R.Bedj-Bedj
T.Whittle(3)
J.Stevens
R.Bedj-Bedj
|
4
|
2
|
012
Balham
v
Battersea
[ Round 2 ]
Wimbledon Common Extension
CHANGE OF REFEREE AET
|
M. Thomas
|
|
|
H:
E.Luchford(3)
T.Wocial
A:
Y.Lawal
T.Taylor
O.Beauchamp
Y.Lawal
|
|
|
League Junior Cup |
-
|
A
|
029
Destiny Academy
v
Greenside
[ Round 2 ]
[ Away Win was awarded ]
Prince Georges Playing Fields
(Pitch 5)
Destiny won 4-3 But due to an admin error played an unregistered player, removed from the competition game awarded to Greenside
|
P. Read
|
|
|
A:
L.Barnett(2)
K.Mootin
C.Jones
|
|
|
Surrey County Junior Cup |
3
|
5
|
058
Maori Park
v
Crescent Rovers Reserves
[ Round 2 ]
|
P. Sung
|
|
|
A:
R.Gill
D.Mears
S.Smith
V.Smith
R.Wood
|
H
|
-
|
063
Old Boys Clapham Reserves
v
Woodmansterne Hyde
[ Round 2 ]
[ Home Win was awarded ]
Larkhall Park
Woodmansterne Hyde unaable to field a team
|
|
|
|
1
|
5
|
065
Oxted & District Reserves
v
Racing Epsom
[ Round 2 ]
Master Park
|
J. Gayford
|
|
|
|
2
|
0
|
069
Wilf Kroucher
v
Windlesham United Reserves
[ Round 2 ]
Nursery Rec
1:30 PM
|
D. Collyer
|
|
|
H:
M.Igbavboa(2)
M.Igbavboa
|
5
|
0
|
072
Warlingham Reserves
v
AC London
[ Round 2 ]
|
|
|
|
-
|
A
|
073
Shirley Town
v
M.T Wandgas
[ Round 2 ]
[ Away Win was awarded ]
Croydon Postal Sports Ground
(Pitch 3)
|
|
|
|
2
|
0
|
077
Merton Social
v
AFC Ewell
[ Round 2 ]
|
|
|
|
H
|
-
|
080
Bletchingley
v
Old Addiscombe (WITHDRAWN)
[ Round 2 ]
[ Home Win was awarded ]
Old Addiscombe withdrawn
|
|
|
|
|
|
Middlesex Junior Trophy |
3
|
1
|
019
N P L Reserves
v
Centenary Park
[ Round 2 ]
N P L Sports Club
|
|
|
H:
S.Brown
G.Sargent
M.Smith
G.Sargent
|
|
|
Miscellaneous |
1
|
4
|
Battersea Reserves
v
Trinity Res (WITHDRAWN)
Roehampton Playing Fields
|
T. Shaw
|
|
|
H:
N.Gonzalez
A:
G.Doran
A.Hicks(2)
S.Ramsay-Graham
A.Hicks
|
|