There are 40 matches
|
|
F.A. Vase |
2
|
1
|
Ampthill Town
v
Beckenham Town
[ Third Round Proper ]
3:00 PM
Attendance 118
|
|
|
H:
G.Clark
C.Lester
|
1
|
0
|
Ashford United
v
Tring Athletic
[ Third Round Proper ]
3:00 PM
Attendance 335
|
|
|
|
2
|
2
|
Brightlingsea Regent
v
Colney Heath
[ Third Round Proper ]
3:00 PM
Attendance 120
AET
|
|
|
A:
A.Clarke
M.Standen
|
3
|
2
|
Hadleigh Utd
v
Welwyn Garden City
[ Third Round Proper ]
Attendance 186
After Extra Time (2-2 after 90 minutes)
|
|
|
A:
J.Caswell
I.Oppong
|
5
|
0
|
Hanwell Town
v
Lordswood
[ Third Round Proper ]
3:00 PM
Attendance 150
|
|
|
H:
T.Duffy
W.Healey(3)
R.Pither
|
|
|
Herts FA - Senior Centenary Trophy |
0
|
3
|
Baldock Town
v
FC Broxbourne Borough
[ Quarter Final ]
3:00 PM
Attendance 39
|
|
|
A:
V.Calcalioglu
M.Karagul(2)
T.Dabo Carvalho
|
3
|
2
|
Bedmond Sports & Social
v
Wodson Park
[ Quarter Final ]
1:30 PM
|
|
|
A:
B.Carles
B.Lloyd
|
|
|
Challenge Trophy |
0
|
6
|
038
Kent Athletic
v
Kings Langley
[ Round 2 ]
1:30 PM
Attendance 26
|
P. Wilkinson
|
A. Eely |
J. Scott |
|
|
A:
A.Campana
T.Carter
C.Preston
L.Pritchard
M.Weiss(2)
S.Redmond
|
|
|
Reserve Challenge Trophy |
3
|
1
|
009
Wodson Park Reserves
v
The 61 FC (Luton) Reserves
[ Round 1 ]
3:00 PM
|
T. Albon
|
|
|
H:
O.Babbage(2)
A.Rex
A:
A.Urbanowicz
O.Babbage
|
2
|
4
|
018
Aston Clinton Reserves
v
Kent Athletic Reserves
[ Round 2 ]
1:30 PM
|
P. Hazel
|
|
|
H:
D.Phillips
L.Smith
A:
R.Calvano(2)
M.Choudhury
C.Morton
R.Calvano
|
0
|
1
|
019
Sun Postal Sports Reserves
v
St Margaretsbury Reserves
[ Round 2 ]
3:00 PM
|
P. Munt
|
|
|
A:
G.Nicolaou
|
-
|
A
|
020
London Lions Reserves
v
London Colney Reserves
[ Round 2 ]
[ Away Win was awarded ]
1:30 PM
|
J. Anand
|
|
|
|
4
|
1
|
021
Hadley Reserves
v
Biggleswade United Reserves
[ Round 2 ]
1:30 PM
|
P. Hern
|
|
|
H:
D.Bourne
I.Kirkwood
D.Quattromini
B.Strange
A:
N.Threadgold
|
1
|
5
|
022
Old Bradwell United Reserves
v
Hoddesdon Town Reserves
[ Round 2 ]
1:30 PM
|
M. Broad
|
|
|
H:
A.Fajuke
A:
H.Bushell(2)
D.Thomas
M.Wilce(2)
R.Butler
M.Wilce
|
|
|
Premier Division |
2
|
2
|
Biggleswade United
v
Berkhamsted
3:00 PM
Attendance 52
|
L. Grimsey
|
J. Nettleton |
C. Snuggs |
|
|
H:
T.Cookman(2)
A:
C.Calcutt
E.Canham
L.Bilcock
J.Frederick
|
1
|
1
|
Hillingdon Borough
v
AFC Dunstable
3:00 PM
Attendance 29
|
P. Saggars
|
J. Costelloe |
B. Gale |
|
|
H:
R.Lourenco
A:
L.Stobbs
|
1
|
2
|
Hoddesdon Town
v
Harefield United
3:00 PM
Attendance 86
|
D. Cohen
|
A. Steele |
A. Butler |
|
|
H:
B.Andreos
A:
J.Girt
H.Warsame
|
2
|
2
|
Holmer Green
v
London Tigers
3:00 PM
Attendance 53
|
I. Corner
|
R. Lipscombe |
S. Crowhurst |
|
|
H:
D.Allen(2)
A:
J.Laraba(2)
J.Laraba
|
2
|
1
|
Leverstock Green
v
Hertford Town
3:00 PM
Attendance 39
|
D. Steele
|
A. Ballentine |
N. Bloom |
|
|
H:
M.Shadbolt
B.Smith
A:
A.Lawton
M.Shadbolt
|
2
|
0
|
London Colney
v
Hadley
3:00 PM
Attendance 33
|
P. Parkins
|
J. Morris |
L. Koskas |
|
|
H:
J.Hartley(2)
|
3
|
2
|
St Margaretsbury
v
Oxhey Jets
3:00 PM
Attendance 20
|
P. Evans
|
J. Chidley |
T. Colvin |
|
|
H:
M.Summers
R.Wade(2)
A:
K.Bull
K.Dee
|
1
|
0
|
Stotfold
v
London Lions
3:00 PM
Attendance 39
|
J. Aldous
|
M. Meadows |
I. Brown |
|
|
H:
S.Carthy
|
|
|
Division One |
2
|
1
|
Bedford
v
Winslow United
3:00 PM
Attendance 32
|
G. Garnham
|
C. Kitson |
J. Dale |
|
|
H:
C.Johnson(2)
A:
D.Brown
C.Johnson
|
1
|
3
|
Buckingham Athletic
v
Southall
3:00 PM
Attendance 41
|
M. De La Fuente
|
M. Artemi |
P. Panayiotou |
|
|
H:
S.King
A:
T.Kapanza(2)
K.Russell
|
2
|
2
|
Codicote
v
Arlesey Town Reserves
3:00 PM
Attendance 18
|
G. Connell
|
S. Reuter |
R. Hainesborough |
|
|
H:
K.Dougherty
A.Thomas
A:
D.Chester
L.Foster
|
0
|
2
|
Langford
v
Amersham Town
3:00 PM
Attendance 22
|
J. Fowler (HA7)
|
S. Harris |
S. Williams |
|
|
A:
OG
R.Putnam
|
0
|
0
|
Risborough Rangers
v
Harpenden Town
3:00 PM
Attendance 77
|
S. Ciccone
|
A. Hursey |
M. Harmer |
|
|
|
2
|
3
|
Stony Stratford Town
v
Chesham United Reserves
3:00 PM
Attendance 30
|
C. Scott
|
G. Lewis |
I. Angus |
|
|
H:
M.Fincher
D.Finnis
A:
S.Hamilton-Forbes
J.Harris
B.Morgan
|
|
|
Division Two |
2
|
2
|
Mursley United
v
Tring Corinthians
2:00 PM
Attendance 22
|
I. Stewart
|
A. Moorhouse |
G. Pop |
|
|
H:
A.Cleere
P.Crouch
A:
S.Harris(2)
P.Hollingsworth
|
2
|
2
|
New Bradwell St Peter
v
Wolverton Town
3:00 PM
Attendance 30
|
R. Ward
|
J. Caunt |
T. Durnford |
|
|
H:
T.Jaiyeola
D.Smith
A:
J.Byrne
M.Rudniak
|
2
|
3
|
Pitstone & Ivinghoe
v
Hale Leys Utd
2:00 PM
Attendance 46
|
C. Henry
|
T. Jeyes |
S. Yiannaki |
|
|
H:
M.Burfoot
R.Carrey
A:
J.Castello
N.Graham(2)
N.Graham
|
2
|
0
|
The 61 FC (Luton)
v
Grendon Rangers
2:00 PM
Attendance 9
|
T. Weight
|
T. Harkin |
J. Cushen |
|
|
H:
G.Clarke
B.Currington
A.Lewis
R.Thomas
|
3
|
0
|
Totternhoe
v
Brimsdown
2:00 PM
Attendance 35
|
J. Brown
|
R. Shekle |
T. Wyatt |
|
|
H:
G.Capehorn
C.Golding
L.Hickson
C.Golding
|
2
|
4
|
Willen
v
Old Bradwell United
2:00 PM
Attendance 27
|
R. Shacklock
|
J. Fowler (NN12) |
S. Denton |
|
|
H:
J.Fagan
C.Winn
A:
C.Abrams
T.Cribb
D.Jarman(2)
J.Pinnock
D.Jarman
|
|
|
Reserve Division One |
5
|
1
|
Cockfosters Reserves
v
Holmer Green Reserves
3:00 PM
|
T. George
|
|
|
H:
L.Durnin
OG
E.Protain(3)
A:
G.Marshall
|
1
|
3
|
Kings Langley Reserves
v
Risborough Rangers Reserves
3:00 PM
|
P. Jago
|
|
|
H:
W.Stevens
A:
R.Lonsdale
D.Pavlopoulos
J.Street
|
4
|
1
|
Oxhey Jets Reserves
v
Stotfold Reserves
3:00 PM
|
O. Simnock
|
|
|
H:
D.Dunton
K.Penny
S.Pugsley
R.Singh
A:
L.Agbomabiwon
J.Horwood
|
|
|
Reserve Division Two |
H
|
-
|
Crawley Green Reserves
v
Stony Stratford Town Reserves
[ Home Win was awarded ]
|
M. Bright
|
|
|
|
0
|
0
|
Winslow United Reserves
v
Buckingham Athletic Reserves
3:00 PM
|
P. Spink
|
|
|
|
1
|
0
|
Wolverton Town Reserves
v
Langford Reserves
2:00 PM
|
N. Howard
|
|
|
H:
A.Jones
|
|