Go back to LondonMiddx
    Stevenage Borough Juniors U17 Falcons - Players Wanted         Borehamwood Youth FC U14 Crusaders - Defender & Striker Wanted         East Herts Youth FC U16/U15 - Players Wanted         Goal Star Soccer FC U10's / U9's / U8's - Players Wanted         East Herts Youth FC - U13/U12 & U11/U10 Players Wanted         Edmonton Rangers U18 Cobras - Goalkeeper and Players Wanted         APB Academy U15's - Players Wanted         Everett Rovers U18's - Goalkeeper and Outfield Players Wanted         Croxley Green FC U18 White - Players Wanted         East Herts Youth U15s - Striker Wanted         Borehamwood U13 Knights - Players Wanted for 2020/21         Potters Bar Utd U10's - Goalkeeper Wanted         Royston Town Youth - Players Wanted         Wormley Rovers U14 Girls - Players Wanted for 2020/21         HDYFC U16's - Players Wanted         Everett Rovers U15s - Goalkeeper and Outfield Players Wanted         Cuffley Youth Dragons U14 - Players Wanted         Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         Alexandra Park Youth FC Seeks New Players         Potters Bar Town (Whites) U15s - Players Wanted for 2020/21         Garston Boys FC U13's - Players Wanted         Broxbourne Borough Youth FC U16s - Goalkeeper & Striker Wanted for 2020/21         Ware Youth FC U13 Blues - Players Wanted         Are you a Coach who needs New Coaching Ideas & Sessions?         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Colney Heath U13 Magpies - Outfield Players & Goalkeeper Wanted         Ware Lions U10s - Players Required for 2020/21         Barnet Azzurri U9 & U11 - Goalkeepers Needed         Barnet Azzurri - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt FC U15's - Players Wanted for 2020/21         Edgware Town FC & Aldenham FC U11s, U12s & U13s - Players Wanted for 2020/21         Cuffley FC Stars - Under 11 Players Wanted for 2020/21         Woodys & Ebogs Youth FC U14's - Goalkeeper Wanted         Woodys & Ebogs Youth FC - U7's, U9's & U11's Players Wanted         WFC Westfield Football Academy - Players Wanted for 2020/21         Hertford Town Youth FC (Harts) U15s - Players Wanted for 2020/21         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         St Albans City Youth U12 West - Player Wanted for 2020/21         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U11 Players Wanted for 2020/21         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         1 to 1 Small Group and Team Coaching         Harvesters FC - Players Wanted for 2020/21         Elite Feet Royals FC - Players Wanted (Girls)         Elite Feet FC - Players Wanted in All Age Groups         Cheshunt Blacks U14's - Looking for a Goalkeeper for 2020/21         One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2012-2013 Season
Tuesday, 14 July 2020
Match Day :  Friday, 28 Sep 2012 Saturday, 29 September 2012 Monday, 01 Oct 2012
Players Suspended
There are 37 matches
The 'Bluefin Sports' Challenge Cup
2 3 001 AFC Hinksey v Wokingham & Emmbrook [ Round 1 ]
Barton Recreation Ground
Attendance 31
 K Barnett  D Pinchen  M Walker
H: K.Davis  S.Flaherty  A: N.Bateman(2)  L.Lee
4 2 002 Chalfont Wasps v Carterton [ Round 1 ]
Crossleys
Attendance 57
 G Coster  R Chant  M Wild  . CFA Assessor
H: A.Feaver  T.Kaill  F.Tripp(2)  A: M.NORRIDGE  G.WRONA
1 3 003 Chinnor v Flackwell Heath [ Round 1 ]
Station Road
Attendance 81
 S Hawkes  P Kelly  J O'Neil
H: R.Daly  A: J.CASE  L.Cordice(2)
2 1 004 Clanfield v Purton [ Round 1 ]
Radcot Road
Attendance 20

After Extras time Score tied 1-1 after 90 mins
 K. Iles  D Woodcock  B Piggott
H: S.Olphert(2)  A: D.Gee
4 2 005 Cricklade Town v Ascot United [ Round 1 ]
Cricklade Leisure Centre
Attendance 64
 M Carter  R Sayers  D Commander
H: J.Allan(2)  B.Carter  R.Thomas  A: I.Brooks  R.Saunders
3 2 006 Easington Sports v Fairford Town [ Round 1 ]
Addison Road
Attendance 30
 N Waite  L Harper  N Fudge
H: B.Milner  C.Pearman  L.Travers  A: C.MCCLARTY(2)
4 5 007 Hook Norton v Headington Amateurs [ Round 1 ]
The Bourne
Attendance 30

After extra time. Score tied 4-4 after 90 mins
 J. Okole  A Davies  M Cardwell  J. Bird (A)
H: R.Bayliss  J.TILLCOCK  D.Watkin(2)  A: J.BARRETT  L.Cuff(3)  B.Green
3 1 008 Kidlington v Maidenhead United Reserves [ Round 1 ]
Yarnton Road
Attendance 57
 L Garrard  D Nicholson  I Alsworth  K. Clarke
H: R.Curtin  J.Dunmall(2)  A: J.Crook
3 2 009 Lambourn Sports v Holyport [ Round 1 ]
Lambourn Sports Club
Attendance 16

After extra time. Match tied 2-2 after 90 mins
 J Chalmers  I Bath  L Schirmacher
H: A.Drake  A.Mooney(2)  A: OG  J.West
1 3 010 Letcombe v Thame United [ Round 1 ]
Letcombe Sports Ground
Attendance 48
 S Williams  D Colman  G Stonham  . CFA Assessor
H: A.Bruce  A: S.Barr  N.Rhodes  D.WEST
1 2 011 Malmesbury Victoria v Penn & Tylers Green [ Round 1 ]
Flying Monk Ground
Attendance 44

After extra time. Score tied 1-1 after 90 mins
 K Howick  P Smith  B Hill
H: J.SMITH  A: J.Louison  A.PARSONS
3 0 012 Thatcham Town v New College Swindon [ Round 1 ]
Waterside Park
Attendance 27
 D Foulks  D Rees  C Davies
H: M.Alleyne  L.Hamilton  J.HILLWOOD
2 0 013 Wantage Town v Wootton Bassett Town [ Round 1 ]
Alfredian Park
Attendance 45
 J Rudd  S Shannon  M Huckin  D. Hutchinson
H: T.Butler  R.Claydon
3 2 014 Witney Town (WITHDRAWN) v Bracknell Town [ Round 1 ]
Marriotts Stadium
Attendance 65
 M Niemirski  R Brayfield  P Laggett
H: J.Dobson  C.McDonagh(2)  A: S.Cooper-Clark  S.Williams
0 1 015 Woodley Town v Abingdon Town [ Round 1 ]
East Park Farm
2:30 PM

Attendance 26

Abingdon Town won 1-0 after extra time.
 R Hey  P Redmond  R Pardoe
 A: R.BUTLER
The Chairman's Reserve Challenge Cup (KO Stage)
2 0 004 Penn & Tylers Green Reserves v Hook Norton Reserves [ Round 1 ]
French School Meadows
2:30 PM
 L Scott
H: K.Casey  G.NEWELL
2 0 005 Wootton Bassett Town Reserves v Slough Town Reserves [ Round 1 ]
Gerard Buxton Sports Ground
 G Bielby
H: M.Buckingham  T.Connelly
1 1 001 Gala Wilton v Cheltenham Saracens Reserves [ Round 1 ] [ Away Win on penalties ]
Cheltenham Saracens reserves won 6-5 on pens
 A: J.Hammond  D.Short
5 1 002 Minsterworth v Fairford Town Reserves [ Round 1 ]
 A: J.Blackford
1 1 003 Star v Brimscombe & Thrupp Reserves [ Round 1 ] [ Away Win on penalties ]
Brimscombe & Thrupp won 4-3 on pens
 A: C.NOVOTH  C.NOVOTH
2 3 004 Viney St Swithins v Shortwood United Reserves [ Round 1 ]
Premier Division
1 2 Ardley United v Newbury
The Playing Fields Ardley
Attendance 41
 N Morrison  L Wiles  H Moore  P. Scott
H: S.Howkins  A: H.Goodger(2)  S.Howkins  B.McCready
2 3 Binfield v Oxford City Nomads
Stubbs Lane
Attendance 69
 J Vallance  J Sumner  S Webb  D. Griffiths
H: C.Davies(2)  A: R.Barney  L.JOYCE  A.Lovegrove  P.Shone  L.Gabbidon
0 5 Highmoor Ibis v Cheltenham Saracens
Palmer Park Stadium
Attendance 20
 M Sennett  A Emery  W Mufiri
 A: C.Griffiths  N.HILL  E.KENNEDY  E.MOORE(2)  C.ELTON  E.MOORE
0 3 Highworth Town v Reading Town
Elms Recreation Ground
Attendance 66
 D Sallis  B Timms  P Booth  M. Jenkins
 A: G.Lewis  T.Richardson(2)  B.CLARKE  N.Silver
2 0 Marlow v Slimbridge
Alfred Davis Ground
Attendance 108
 S Lee  R Solomon  D Edwards  T. Munt
H: B.GLADWIN(2)  B.GLADWIN  T.Speers
Division One (West)
1 0 Lydney Town v North Leigh Reserves
Lydney Recreation Ground
Attendance 47
 K Norris  G Varley  S. Cook
H: OG  R.Beckett  A.Saunders
4 3 Tytherington Rocks v Old Woodstock Town
Hardwicke Playing Field
3:00 PM

Attendance 47
 D McEllin  J Wood  S Arkwell
H: J.Bishop(2)  S.NELSON  J.Wood  A: D.Bone(3)  J.Wood  D.Bone
Division One (East)
8 0 Finchampstead v Milton United
Finchampstead Memorial Park
Attendance 28
 S Winters  R Alexander  A Whichelow
H: G.ALEXANDER(2)  S.Manicom  J.Sapsed  H.Swabey(4)  G.ALEXANDER  T.Dalton
7 0 Rayners Lane v Didcot Town Reserves
Tithe Farm Social Club
Attendance 56
 C Williams  J Barnett  S Anderson
H: D.Gardner  R.Upton(4)  L.YAKU(2)  R.Upton  A.Hill
Division Two (West)
4 0 Cirencester Town 'Dev' v Wantage Town Reserves
The Corinium Stadium
 B Lovegrove
H: T.Bond  S.Bumphrey(2)  D.ROBERTS
2 3 Old Woodstock Town Reserves v Highworth Town Reserves
New Road
 A Burns
H: D.BOOKER  K.O'DWYER  A: C.Jackson  OG  M.Roper
Division Two (East)
4 1 Ascot United Reserves v Chinnor Reserves
Ascot Racecourse
 S Nile
H: K.HAGGIS  S.Humphreys  A.KING  T.Mitchinson  A: C.Johnston
2 1 Bracknell Town Reserves v Binfield Reserves
Bracknell Leisure Centre
3:00 PM
 S N Smith
H: W.Carter  G.HOBDEN  A: L.Angel
4 1 Holyport Reserves v Easington Sports Reserves
Summerleaze Village
 D Warren
H: C.McALLEN  OG  P.RAKE(2)  A: J.MARRON
0 1 Thame United Reserves v Finchampstead Reserves
ASM Stadium - Meadow View Park
 C Ludlow
 A: J.Pople
Miscellaneous
4 1 Shrivenham Reserves v Cricklade Town Res (WITHDRAWN)
Shrivenham Recreation Ground
 R Ashman
H: D.Courtney  S.Leighfield(2)  P.Whitewood  A: L.KING
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 29 September 2012 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 29 September 2012.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Shrivenham
Div1W
2. Brimscombe & Thrupp
Div1E
3. Henley Town
4. Thatcham Town Reserves
D2W
5. Letcombe Reserves
D2E
6. Burnham Reserves
7. Kidlington Reserves
8. Rayners Lane Reserves