There are 31 matches
|
|
Anagram Records Trophy |
3
|
1
|
003
Clapton Community
v
Epping Town
[ Round 1 ]
Wadham Lodge
Attendance 356
Note; Referee changed 1640hrs 15/10/18 Emile Mckenzie unavailable (JN)
|
J. Noblemunn
|
R. Jacobs |
G. Smith |
|
|
H:
J.Adejokun(2)
L.Smyth
S.Stanley
|
|
|
Middlesex County FA - Junior Trophy |
3
|
3
|
004
Parkfield 2nds
v
Centenary Park
[ Round 2 ]
[ Away Win on penalties ]
Centenary park won on pens 5 - 4 ??? VH
|
|
|
A:
C.Nyawo(2)
A.Szkodzinski
N.Rassool
|
-
|
A
|
005
Harrow Rangers
v
* London Titans
[ Round 2 ]
[ Away Win was awarded ]
NOTE......HARROW RANGERS FOLDED
|
|
|
|
2
|
5
|
006
Highlands FC
v
FC Roast
[ Round 2 ]
|
|
|
A:
B.Barraclough(2)
C.Larkin
F.Popoola
M.Tagliapietra
T.Mason
|
H
|
-
|
007
LPOSSA
v
Hillingdon Reserves
[ Round 2 ]
[ Home Win was awarded ]
LPR Club (LPOSSA)
|
|
|
|
H
|
-
|
008
Harrow Bhoys
v
Lampton Park Res (WITHDRAWN)
[ Round 2 ]
[ Home Win was awarded ]
Queensbury Park
away team failed to field illness
|
|
|
|
8
|
3
|
010
AFC Hanwell & Hayes
v
West SL Benfica
[ Round 2 ]
London Marathon Playing Field
|
|
|
H:
L.Bartley
G.Jagdev
D.Parillon(3)
E.Stewart
D.Warner
M.Warner
A:
E.Da Silva Jardim
S.Freire De Nobrega
D.Parillon
|
7
|
2
|
011
Pitshanger Dynamo Reserves
v
C.B.Hounslow Development Team
[ Round 2 ]
West London Sports Ground
|
|
|
H:
P.Gallagher(2)
R.McDonnell(2)
S.Vaux(3)
S.Vaux
|
|
|
Jeff Nardin & Combination Cup |
1
|
5
|
005
Wiseman West FC
v
* London Titans
[ Round 1 ]
Grosvenor Vale
|
D. Lea
|
|
|
H:
D.Herbert
A:
A.Heathcote
O.James Parr(2)
P.Steer
C.Stowe
D.Herbert
|
|
|
Premier Division |
2
|
1
|
Hillingdon
v
Pitshanger Dynamo
Brunel University Sports Complex
Case against home team not proven result stands 26 November 2018 case MFA Case 9609020M SCH
|
|
|
H:
G.Berry
J.Mohammed
A:
T.Cummings
N.Ely
|
3
|
1
|
Indian Gymkhana Club
v
Brentham
Indian Gymkhana Sports Club
Note: AR1 appointed 1105hrs 20/10/18 and confirmed (JN)
|
|
|
H:
S.Atwal
A.Sidhu(2)
A:
E.Clements
A.Sidhu
|
2
|
0
|
Larkspur Rovers
v
Cricklewood Wanderers
Lord Halsbury Playing Fields
Note: AR2 appointed 1230hrs 17/10/18 (JN)
|
M. Sennett
|
B. Capel |
A. Hughes |
|
|
H:
J.Gourey
E.Lima de Almeida
G.Illsley
K.Wilson
|
1
|
5
|
Sporting Hackney
v
PFC Victoria London
Hackney Marshes
|
S. Kellet
|
A. Yahiaoui |
J. Mckenzie |
|
|
H:
A.Adedeji
A:
P.Kowalkowski(3)
OG
D.Patek
P.Kowalkowski
|
1
|
1
|
St Panteleimon
v
Lampton Park
North Greenford United FC
|
|
|
H:
N.Tajbakhsh
A:
A.Donnelly
G.Awlukh
|
|
|
MCFL Saturday Division One (Central and East) |
1
|
1
|
Eastfield
v
Ealing Town
Oaks Park High School
NO RESULT
|
K. Burobey
|
|
|
H:
J.Jones
A:
W.Hirsi
J.Kalala
N.Rose
|
0
|
1
|
NW London
v
London Samurai
The Park Club
|
D. Baily
|
|
|
A:
S.Yoshida
J.Fevereiro
|
4
|
0
|
Stonewall
v
Hereford Palace
Barn Elms Playing Fields
Note: Referee appointed 1410hrs 19/10/18 James Hall now unavailable (JN)
|
D. Samuels
|
|
|
H:
D.Goodwin(2)
J.Lemonius
G.Volis
J.Motley
|
2
|
5
|
The Wilberforce Wanderers
v
The Curve
New River Sports Centre
|
F. Al-Lamy
|
|
|
H:
J.Pak
J.Willison
A:
A.El Haddad(2)
A.Mahfouz(3)
A.Featherstone
|
|
|
MCFL Saturday Division One West |
5
|
1
|
Eagles FC
v
London Rangers
Watling Park
no result
|
N. Saunders
|
|
|
H:
R.Balasa
G.Gabor
P.Grigoras
C.Toba(2)
A:
M.Ibrahim
A.Andrei
|
6
|
2
|
Hilltop
v
FC IGK (formerly Indian Gymkana Res)
Gibbons Recreation Ground
|
A. Oliveira
|
|
|
H:
H.Abshir
A.Afrah
L.Cusmaan
L.Mason
M.Miguil
A.Mohamed
A:
M.Chana
J.Sidhu
J.Sidhu
|
1
|
5
|
Kodak (Harrow)
v
Yeading Town
Harrow Weald Recreation Ground
Note: Referee changed Errol Barnett on County Cup (JN)
|
D. Russell
|
|
|
H:
C.Francis
A:
M.Caulfield(2)
H.Farrell(2)
O.Shodipo
M.Caulfield
|
2
|
3
|
New Hanford
v
FC Deportivo Galicia Reserves
London Marathon Playing Fields
Note: Referee changed 1615hrs 18/10/18 Chaolun Tan unavailable (JN)
|
D. Ossei-Owusu
|
|
|
H:
R.Ahir(2)
A:
A.Oumast
D.Rodriguez cáicedo
K.Teyib
|
|
|
MCFL Saturday Division Two |
2
|
5
|
Heston Bombers
v
Hillingdon Abbots
Hillingdon Athletic Stadium (4G)
(Pitch 3)
|
V. Sawenko
|
|
|
H:
S.Freeman
R.O'Connell
A:
M.Ephram
M.Marques(2)
G.Marshall(2)
R.Francis
|
|
|
MCFL Saturday Combination |
5
|
3
|
Kensington Dragons Reserves
v
Speedy United
Linford Christie Stadium
(Pitch 3)
|
J. Yousif
|
|
|
A:
C.Henry
S.Perry(2)
|
1
|
1
|
LNER
v
Ruislip Town
LNER Sports Club
|
M. Swinburn
|
|
|
H:
K.Clarke
A:
L.Turner
|
1
|
0
|
Stonewall Reserves
v
New Queens Park
Barn Elms Playing Fields
Note: Referee changed 1630hrs 15/10/18 Danny Samuels on County Cup (JN)
|
N. Myers
|
|
|
H:
J.Feldman
R.Mbah
H.Hollis
|
|
|
The Jeff Nardin Division |
27
|
0
|
Kodak (Harrow) Reserves
v
AFC Heathrow
Harrow Weald Recreation Ground
|
L. Morgan
|
|
|
H:
A.Alavijeh
A.Hussein(2)
D.Jacobson(6)
S.Karimi(5)
T.Michaelides(8)
S.Noor(5)
D.Breen
|
|
|
Miscellaneous |
1
|
2
|
Alpha & Omega
v
South Kilburn Res (WITHDRAWN)
Kingsbury High School
No result
|
A. Futerman
|
|
|
H:
H.Oliver
A:
M.Fearon(2)
|
8
|
0
|
Ruislip
v
West Acton Utd (WITHDRAWN)
Brunel University Sports Complex
|
M. Jenic
|
|
|
H:
C.Baron(2)
A.Bent(2)
OG
S.Scott(2)
B.Shilling
|
3
|
1
|
Tottenham Hale Rangers (WITHDRAWN)
v
C.B. Hounslow United Reserves
Fredrick Knight Sports Ground
|
|
|
H:
S.Adam Majeed
H.Amando
K.Vata
A:
N.Hardy
|
H
|
-
|
Valhalla Sports & Social
v
Hearts of Teddlothian (WITHDRAWN)
[ Home Win was awarded ]
Cranford Community College
DISCIPLINE DECISION 23/10/18 EJM
|
|
|
|
|