Go back to LondonMiddx
    Enfield Rangers - Current U12's - Talented Players Required         Harvesters 5-A-Side Football Tournament         Stevenage Borough Juniors Under 9 (School year 4) - Players Wanted         Potters Bar Town Youth FC U14 Scholars - Goalkeeper/Players Wanted for Next Season's U15s         Whetstone Wanderers Jaguars U12's - Players Wanted for Next Season (U13's - 2020/21)         Enfield Rangers YFC U12's 2020/21 Season         Trials: Current Yr10, U15 Players Wanted for U16's Next Year 2020/21         Borehamwood Youth FC U13 Crusaders - Striker Wanted for 20-21 Season (U14)         Enfield Rangers YFC U15's 2020/21 Season         Enfield Rangers YFC Mini Soccer Tournament         St Albans City Youth U12 Orient - U13 Players Wanted for 20/21         Wheathampstead Wanderers U12 Sharks & Tigers - Players Wanted         Potters Bar Town - Goalkeeper Wanted for Next Season's U11s         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         Whitewebbs Eagles Whites U11 - Players Wanted         HNC FC - Players Wanted for Men's Team         Borehamwood Youth U15 Templars - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Cheshunt Youth 2020 Summer Sixes Tournament         1 to 1 Small Group and Team Coaching         Borehamwood Youth FC U14's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2018-2019 Season
Saturday, 28 March 2020
Match Day :  Saturday, 03 Nov 2018 Saturday, 10 November 2018 Wednesday, 14 Nov 2018
Players Suspended
There are 31 matches
3 2 015 PFC Victoria London v Rayleigh Town [ Round 2 ]
Rectory Meadows ( Hanworth Villa FC )
 J. Yousif  S. Toki  A. Tooley
H: P.Kowalkowski  P.Kwiatek(2)  M.Kotwica
5 6 019 Brentham v Ware Sports [ Round 2 ]
Brentham Club
3-3 F/T
 M. Swinburn  K. Rea  A. Smith
H: E.Clements  J.Gohil  O.Jones(3)  O.Jones
0 2 020 Letchworth Garden City Eagles v Clapton Community [ Round 2 ]
 A: S.Stanley(2)  J.Odofin
6 1 062 Hilltop v Newham United [ Round 3 ]
Gibbons Recreation Ground
H - 066 West Fulham v FC Roast [ Round 3 ] [ Home Win was awarded ]
NO RESULT...……..RESULT FROM THE LONDON FA WEB SITE ...Abandoned in Extra time with the score at 4-2....( bad Light ) ( fix sec )
 A: J.Carty  C.Larkin
4 2 005 FC Deportivo Galicia Reserves v Phoenix Old Boys [ Round 2 ]
Bedfont Sports (Pitch 2)
H: B.Gomes(4)  K.Teyib
The Alec Smith Premier Division Cup
3 1 010 Cricklewood Wanderers v Lampton Park [ Quarter Final ]
Wembley FC
 M. Sennett  R. Reid  N. Hickes
H: B.Abdirizak  G.Kiyombo  E.Qordja  K.Strzala
The Jim Rogers President's Division One Cup
4 1 008 London Samurai v Alpha & Omega [ Round 2 ]
Spikes Bridge Park
Note: New referee appointed 7.30hrs 10/11/18 (JN)
 D. Ossei-Owusu
H: R.Al-zoubi  J.Brennan  Y.Ibrahim  K.Takeuchi  A: D.Johnson
0 6 013 The Curve v Ealing Town [ Round 2 ]
North Acton Playing Fields
 A. Goodall
 A: W.Hirsi  E.Libock(2)  J.Rocca  G.Sagoe  M.Shaun  M.Miller  C.Pratt
The H & D Division Two Challenge Cup
0 7 006 Sudbury Court v Brentham Reserves [ Round 2 ]
LPR Club (LPOSSA)
Note: New referee appointed 1750hrs 6/11/18 (JN)
 K. Burobey
 A: S.Hall  C.Laurencin(3)  P.Pisano  G.Sykes  L.Wilson  J.McAlinden  J.Thomas
Jeff Nardin & Combination Cup
4 1 007 Ruislip Town v Ickenham [ Round 2 ]
Brunel University Sports Complex
 L. Morgan
H: J.Beavis(2)  L.Roberts  J.Savage  A: M.Dent
- A 010 New Queens Park v Ruislip [ Round 2 ] [ Away Win was awarded ]
Dukes Meadow
Home team unable to field (SCH)
Premier Division
2 3 Indian Gymkhana Club v Sporting Hackney
Indian Gymkhana Sports Club
 A. Oliveira  TBA1  TBA2
H: K.Kharas  S.Liddar  A: A.Adedeji  J.Anderson(2)  A.Sidhu
3 1 St Panteleimon v Pitshanger Dynamo
North Greenford United FC
 D. Mansour  B. Capel  O. Hamouda
H: A.Albadri(3)  A: N.Edwards  A.Albadri
MCFL Saturday Division One (Central and East)
- A FC Star London v Stonewall [ Away Win was awarded ]
Peter May Centre
discipline decision 20/11/18
 E. Mckenzie
3 2 NW London v The Wilberforce Wanderers
The Park Club
No result
 C. Mcinerney
H: P.Cotelo  C.De Medeiros  D.Emanuel Martial Cobianchi  A: T.Pereira  G.Potter  P.Cotelo  J.Douglas
MCFL Saturday Division One West
0 2 Western Athletic v Kodak (Harrow)
Ealing Central Sports Ground (Pitch 2)
No result RESULT FROM AWAY TEAM jmh
 N. Andrea
 A: M.Connors  Z.Goddard  M.Hayle  G.Michaelides
6 1 Yeading Town v Eagles FC
Cranford Community College
 N. Saunders
H: M.Caulfield  H.Farrell  M.Mohamud(2)  O.Shodipo(2)  A: C.Toba  M.Mohamud  A.Manole
MCFL Saturday Division Two
3 2 Harrow Bhoys v C.B. Hounslow United 3rds
Queensbury Park
Referee appointed 6/11/18 SCH
 D. Russell
H: H.Carey  P.Liba  L.O'Connor  A: M.Alexander  G.Jackman
5 2 Hillingdon Abbots v LPOSSA
Hillingdon Abbots
 R. Hazell
H: J.Hall(2)  O.Hunt  M.Marques  H.Quintana  A: S.Cabey  M.Stafford  S.Majumder  S.Cabey
2 2 Pitshanger Dynamo Reserves v AFC Hanwell & Hayes
West London Sports Ground
 J. Hall
H: C.Boyce  M.Dedoncker  A: M.Mullings  D.Parillon  C.Boyce  M.Mullings
MCFL Saturday Combination
2 3 Centenary Park v LNER
London Marathon Playing Fields
 L. Tilbury
H: S.Mussell  C.Nyawo  A: K.Butler  A.Keating  G.Starrs  E.McHugh
5 1 London Titans v Kensington Dragons Reserves
Chiswick Boathouse
 J. Nolan
H: A.Heathcote  O.James Parr(2)  J.Revens  D.Sexton  A: S.Campbell
The Jeff Nardin Division
0 7 AFC Heathrow v Wiseman West FC
Cranford Community College
 D. Baily
 A: J.Badu(4)  K.Boje(2)  M.Elliot-Grout  D.Theobald  J.Badu
4 5 Kinja v Hillingdon Reserves
Vale Farm Sports Centre
NOTE......BOTH TEAMS HAVE THE SAME HOME DATES ( fix sec )
 E. Barnett
H: M.Manduakila  C.Okafor  K.Soodi  S.Willis  A: H.Messiou  J.Mohammed(2)  C.Nicholson  OG  J.Mohammed
2 2 Kodak (Harrow) Reserves v Valhalla Sports & Social
Harrow Weald Recreation Ground
 F. Al-Lamy
H: J.Carpenter Gayle  M.Mohamed  A: E.Osejindu  A.Sterling  J.Carpenter Gayle  L.Gallagher
Miscellaneous
7 2 Hillingdon v FC Assyria (WITHDRAWN)
Brunel University Sports Complex
 D. Jenic  TBA1  TBA2
H: G.Berry(2)  T.Hayles(3)  J.Johnson  S.Slatter  A: B.Anderson  S.Robin  S.Brittain
2 2 Kensington Dragons v Tottenham Hale Rangers (WITHDRAWN)
Linford Christie Stadium (Pitch 4)
Note: AR1 appointed 7.30hrs 10/11/18 (JN)
 A. Matour  M. Jenic  C. Henry
H: F.Benedetti(2)  A: S.Adam Majeed(2)  F.Benedetti
Larkspur Rovers v South Kilburn
Lord Halsbury Playing Fields Waterlogged
 A: J.Williams Kenlyn
1 3 London Rangers v South Kilburn Res (WITHDRAWN)
Stonebridge Recreation Ground
No result
 G. Mangrski
H: K.Brown  A: M.Fearon  A.Woods(2)
10 1 Speedy United v West Acton Utd (WITHDRAWN)
Middlesex FA
 N. Myers
H: H.Baulch  C.Colinson(3)  C.Henry(3)  A.Morris(3)  A: N.Arreythe
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 10 November 2018 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 10 November 2018.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. C.B. Hounslow United Reserves
Div1C
2. Eastfield
3. Hereford Palace
Div1W
4. FC IGK (formerly Indian Gymkana Res)
5. New Hanford
Div2
6. Global Diplomats
7. Heston Bombers
Comb
8. Stonewall Reserves
9. West SL Benfica