There are 151 matches
|
|
Under 12 - Emerald Division |
Played |
Bengeo Tigers U12
v
BSCFC (Youth) U12 Town
11:00 AM
|
B. Hooper
|
|
Played |
Potters Bar Town U12
v
Wheathampstead Wanderers U12 Sharks
10:00 AM
|
B. Webb
|
|
Played |
Ryan Youth U12 Blue
v
Harlow Town Youth U12 Hawks
10:00 AM
NON MHRML REFEREE: Ashley Williams - No PUblished KO when allocations made 08/01 MC
|
N. League Referee
|
|
Played |
Sumners Youth U12 Cobras
v
Bury Rangers U12 Reds
12:00 PM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
Played |
Welwyn Pegasus U12 Royals
v
Cheshunt Youth U12 Blues
10:30 AM
|
J. Parnell
|
|
|
|
Under 12 - Orange Division |
Played |
Cuffley Youth U12 Scorpions
v
Wormley Rovers Youth U12 Blacks
12:00 PM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
Played |
Knebworth Youth U12 Leopards Orange
v
Chase Side Youth U12
11:30 AM
|
T. Carr
|
|
Played |
St Margaretsbury U12 Hawks
v
Norsemen U12 Blues
11:00 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
|
Under 12 - Indigo Division |
Played |
Bury Rangers U12 Whites
v
Stevenage Borough Juniors U12 Inter
10:00 AM
|
D. Keywood
|
|
Played |
Hoddesdon Town U12 Whites
v
Welwyn Pegasus U12 Skys
10:00 AM
|
A. Farren
|
|
Played |
Potters Bar United U12 Blacks
v
Pro Direct Academy BXB U12 Black
10:00 AM
|
C. Ridley
|
|
|
|
Under 12 - Purple Division |
Played |
Hertford Town U12 Harts
v
Letchworth Garden City Eagles U12 Whites
11:15 AM
NON MHRML Referee: S. Barden
|
N. League Referee
|
|
Played |
Hitchin Town Youth U12 Athletico
v
Stevenage Borough Juniors U12 Santos
11:15 AM
NON MHRML Referee: Cian Mitchell
|
N. League Referee
|
|
Played |
Rap Aid Youth U12 Fit 2 Live
v
Potters Bar Town U12 Scholars
10:00 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC - No PUblished KO when allocations made 08/01 MC
|
N. League Referee
|
|
Played |
Risden Wood Youth U12 Colts
v
East Herts Youth U12 Blues
2:00 PM
NON MHRML Referee: Matt Robson
|
N. League Referee
|
|
Played |
Welwyn Garden City Youth U12 Hurricanes
v
Chars Youth U12
11:15 AM
|
C. Buckley
|
|
|
|
Under 12 - Red Division |
Played |
BSCFC (Youth) U12 Wanderers
v
Enfield Youth U12
11:00 AM
NON MHRML REFEREE: J. Drew - Fixture reversed due to the condition of the pitch 10/01 - AT
|
N. League Referee
|
|
Played |
Panshanger U12 Lions
v
Hoddesdon Town U12 Blacks
10:00 AM
|
F. O'Shea
|
|
Played |
Paringdon Youth U12 Tigers
v
Elite Feet U12 Harpenden Harriers
12:45 PM
|
G. Milazzo
|
|
Played |
Wheathampstead Wanderers U12 Pumas
v
Ware Lions U12 Blacks
12:30 PM
|
G. Jarvis
|
|
Played |
Whitewebbs Eagles Youth U12
v
Sawbridgeworth Town Juniors U12
10:00 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
|
Under 12 - Green Division |
Played |
Paringdon Youth U12 Leopards
v
Hertford Town U12 Lions
11:30 AM
|
G. Milazzo
|
|
Played |
Stevenage Borough Juniors U12 Flamengo
v
Potters Bar Town U12 Whites
11:30 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
Played |
Waltham Cross U12
v
Pro Direct Academy BXB U12 White
12:30 PM
|
B. Rose
|
|
Played |
Welwyn Pegasus U12 Cobalts
v
Ware Rangers U12 Corinthians
12:15 PM
|
C. Murphy
|
|
|
|
Under 12 - Maroon Division |
Played |
Elite Feet U12 Southgate Tigers
v
Hatfield Comet Youth U12
10:00 AM
|
R. Reynolds
|
|
Played |
Frontiers Youth U12 Panthers
v
Bury Rangers U12 Blacks
10:00 AM
|
G. Milazzo
|
|
Played |
Knebworth Youth U12 Leopards Blacks
v
Hertford Town U12 Blues
10:00 AM
|
T. Carr
|
|
Played |
Potters Bar United U12 Whites
v
Paringdon Youth U12 Pumas
11:30 AM
|
C. Ridley
|
|
Played |
Wormley Rovers Youth U12 Whites
v
Frontiers Youth U12 Pumas
11:30 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
|
Under 12 - Yellow Division |
Played |
Cuffley Youth U12 Phoenix
v
Wodson Park U12
10:00 AM
|
S. Godin
|
|
Played |
Harlow Town Youth U12 Harriers
v
Hoddesdon Town U12 Reds
1:00 PM
No PUblished KO when allocations made 08/01 MC
|
N. Wilson
|
|
Played |
Hitchin Town Youth U12 Sporting
v
Ware Rangers U12 Santos
10:00 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
Played |
Lemsford Youth U12 Tigers
v
Hatfield Town Youth U12 Blues
11:00 AM
|
C. Dickson
|
|
Played |
Welwyn Garden City Youth U12 Whirlwinds
v
Hertford Heath Juniors U12
10:00 AM
|
J. Staniforth
|
|
|
|
Under 12 - Blue Division |
Played |
Buntingford Cougars U12 Whites
v
Potters Bar Crusaders U12
10:30 AM
NON MHRML Referee: Nieve Buckley
|
N. League Referee
|
|
Played |
Hertford Town U12 Stags
v
Panshanger U12 Tigers
12:30 PM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
Played |
Ware Lions U12 Whites
v
Tottenhall U12
12:00 PM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
Played |
Welwyn Garden City Youth U12 Typhoons
v
Wheathampstead Wanderers U12 Panthers
12:30 PM
|
C. Buckley
|
|
Played |
Welwyn Pegasus U12 Azures
v
Bury Rangers U12 Stripes
12:15 PM
|
J. White
|
|
|
|
Under 13 - Premier Division |
1
|
1
|
Waltham Abbey Youth U13
v
Ware Youth Blues U13
11:00 AM
Referee details not advised 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
H:
A.Dogan
A:
S.Rogers
F.Deaney
S.Rogers
|
|
|
Under 13 - Division 1 |
4
|
5
|
Broxbourne Borough Youth Blues U13
v
St Margaretsbury Eagles U13
11:30 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
H:
D.Avis
R.Tucker
L.Warder(2)
A:
R.Connolly-Harding(2)
E.Lowerson(2)
R.Roberts
T.Grant
R.Hunt
|
|
|
Under 13 - Division 2 |
0
|
3
|
St Margaretsbury Red Kites U13
v
Elite Feet Southgate Pumas U13
10:00 AM
Will be played at John Warner
|
S. King
|
|
|
A:
L.Davidson
L.John
J.Johnson
|
|
|
Under 13 - Division 4 |
1
|
3
|
Sawbridgeworth Town Juniors U13
v
Cuffley Youth Cobras U13
10:00 AM
|
J. Locker
|
|
|
H:
J.Kubiak
A:
J.Baxter
H.Branston
G.Evans
|
|
|
Under 13 - Division 5 |
5
|
7
|
Welwyn Garden City Youth Tornadoes U13
v
Potters Bar Crusaders Knights U13
1:30 PM
J. Parnell unavailable for 1:30 PM KO - League advised AFTER allocations made 08/01 MC
|
L. Jones
|
|
|
H:
M.Bossman(3)
H.Smith
C.Storm
A:
O.Greenwood
S.King(3)
J.Macgregor
H.Nicholls(2)
J.Macgregor
|
|
|
Under 13 - League Cup |
1
|
5
|
002
Risden Wood Youth Colts U13
v
BSCFC (Youth) Town U13
[ Round 1 ]
2:00 PM
NON LEAGUE REFEREE: Jason Ward - No Published KO when allocations made 08/01 MC - Moved from 07/01 due to waterlogged pitch SR -Moved from 10/12 17/12 Risden have a free week. SR
|
N. League Referee
|
|
|
A:
G.Hoddle
F.Jeffreys
M.Poulter(3)
B.Sorrell
|
1
|
6
|
008
Pro Direct Academy BXB White U13
v
Welwyn Pegasus Sapphires U13
[ Round 1 ]
10:00 AM
Moved from 07/01 due to waterlogged pitches. Unable to switch SR Moved from 10/12 and 17/12 SR
|
M. Sawyer
|
|
|
A:
Z.Harris
M.Mcmahon(2)
S.Munnerley
T.Rolston
J.Swan - Lyons
M.Mcmahon
|
0
|
4
|
011
Newhall Rangers U13
v
Letchworth Garden City Eagles Blacks U13
[ Round 1 ]
11:30 AM
Moved from 10/12 and 17/12 and 07/11 SR
|
R. Bunce
|
|
|
A:
E.Daniels
J.Eaton(2)
A.Massmann
F.Mckie
C.Baraclough
|
|
|
Under 13 - League Shield |
4
|
1
|
003
East Herts Youth U13
v
Pro Touch SA Enfield U13
[ Round 1 ]
11:00 AM
Moved from 10/12 and 17/12 also moved from 7/1 as Pro touch have a free week on 7th Jan SR
|
B. Rose
|
|
|
H:
R.Philips
S.Philips
A.Ruggiero(2)
A:
R.Murphy
R.Murphy
|
1
|
3
|
012
BSCFC (Youth) United U13
v
Hertford Town Harts U13
[ Round 1 ]
10:30 AM
moved from 07/01 waterlogged pitches Moved from 10/12 and 17/12 SR
|
S. Brannon
|
|
|
C.Douglas
J.Andelin
|
|
|
ORC U13 Premier Division Cup |
4
|
0
|
004
Stevenage Borough Juniors Falcons U13
v
Wormley Rovers Youth Blacks U13
[ Quarter Final ]
12:30 PM
Moved from 17/12 due to rearranged cup fixture moved from 7th Jan Stevenage have league cup fixture SR
|
B. Neate
|
|
|
H:
M.Crossley
C.Fletcher
J.Redmond
M.Swaine
B.Dexter
B.Catherall
|
|
|
ORC U13 Division One Cup |
0
|
1
|
002
Panshanger Panthers U13
v
Cheshunt Youth Black U13
[ Quarter Final ]
10:00 AM
moved due to rearranged cup fixture 17/12 and 7th Jan. SR
|
L. De la Croix
|
|
|
G.Esposito
A.Allen
|
|
|
ORC U13 Division Two Cup |
0
|
2
|
003
Panshanger Tigers U13
v
Wheathampstead Wanderers Sharks U13
[ Quarter Final ]
12:00 PM
moved due to rearranged cup fixture 17/12 panshanger have free week on 7th Jan
|
B. Clark
|
|
|
J.Waite
L.Roberts
|
0
|
2
|
005
Chars Youth U13
v
Sumners Youth Vipers U13
[ Quarter Final ]
11:30 AM
moved from 7th Jan due to Chars in County cup. moved from 17/12 due to rearranged cup fixture SR
|
L. Provenzano
|
|
|
A:
O.Collings
P.Didio
N.Osayande-Edobor
|
|
|
ORC U13 Division Three Cup |
3
|
0
|
002
Buntingford Cougars Blues U13
v
Hurst Drive Youth U13
[ Quarter Final ]
10:30 AM
NNON LEAGUE REFEREE: Lewis Fitzgerald
|
N. League Referee
|
|
|
H:
W.Greathead
B.Maley
J.Shanks
F.Bentley
|
1
|
3
|
003
Potters Bar United Blacks U13
v
Whitewebbs Eagles Youth U13
[ Quarter Final ]
1:30 PM
|
T. Reynolds
|
|
|
H:
J.Herne
A:
Z.Phillipsdean(3)
K.Kirov
|
1
|
4
|
004
Bengeo Tigers U13
v
Bedwell Rangers Spartans U13
[ Quarter Final ]
10:00 AM
|
S. Hale
|
|
|
H:
T.Hunt
H.Reddaway
|
0
|
2
|
005
Enfield Youth U13
v
Cuffley Youth Vipers Maroons U13
[ Quarter Final ]
10:30 AM
|
S. Cross
|
|
|
S.Young
|
|
|
ORC U13 Division Four Cup |
2
|
4
|
003
Welwyn Garden City Youth Typhoons U13
v
Paringdon Youth Lions U13
[ Quarter Final ]
11:45 AM
|
J. Staniforth
|
|
|
H:
M.Dorman
J.Duru
A:
J.Badu
J.Olawoyin(3)
G.Scutt
E.Herring
|
5
|
3
|
005
BSCFC (Youth) Wanderers U13
v
Bury Rangers Whites U13
[ Quarter Final ]
10:30 AM
NON MHRML Referee: G. WILMOTT
|
N. League Referee
|
|
|
H:
D.Alaezi(3)
J.Bright
N.Tippett
A:
A.Krzykala(3)
O.Mean
|
|
|
ORC U13 Division Five Cup |
5
|
1
|
004
Stevenage Borough Juniors Vipers U13
v
Wodson Park U13
[ Quarter Final ]
10:00 AM
|
D. Witt
|
|
|
H:
R.Benford-Riding
S.Peach(2)
T.Pullin
R.Robbins
A:
B.Reynolds
S.Brownlow
B.Reynolds
|
6
|
2
|
005
BSCFC (Youth) Rovers U13
v
Sumners Youth Pythons U13 (WITHDRAWN)
[ Quarter Final ]
12:15 PM
S. Brannon unavailable for 12:15 KO
|
N. League Referee
|
|
|
H:
OG
M.Simons(2)
C.Willis(3)
A:
M.Paraman
R.Phillips
M.Simons
|
3
|
1
|
006
Ware Lions Blacks U13
v
Harlow Town Youth Kestrels U13
[ Quarter Final ]
10:00 AM
A.E.T. F.T 1-1. No PUblished KO when allocations made 08/01 MC
|
N. Wood
|
|
|
H:
J.Collins
H.Simmons
F.Wroper
|
|
|
ORC U13 Division Six Cup |
2
|
4
|
002
St Margaretsbury Hawks U13
v
Waltham Cross U13
[ Quarter Final ]
11:30 AM
A.E.T. Will be played at John Warner
|
S. King
|
|
|
A:
A.Chambers(2)
L.Dawson
S.Fantastico
|
5
|
1
|
003
Stevenage Borough Juniors Cobras U13
v
Wheathampstead Wanderers Tigers U13
[ Quarter Final ]
10:00 AM
|
B. Neate
|
|
|
H:
B.Currell
S.Peacock(3)
H.Sollis
A:
J.Yates
S.Peacock
L.Dobson
|
0
|
7
|
004
Welwyn Pegasus Cyans U13
v
Lemsford Youth Pumas U13
[ Quarter Final ]
12:15 PM
|
J. Parnell
|
|
|
A:
O.Anyaegbunam(3)
C.Ballantyne(2)
B.Johnson
J.Warner
D.Palmer
|
0
|
1
|
005
Lemsford Youth Lions U13
v
Wheathampstead Wanderers Pumas U13
[ Quarter Final ]
10:00 AM
|
J. Jordon
|
|
|
A:
OG
H.Davey
E.Rutland-Turner
|
|
|
Under 14 - Premier Division |
4
|
3
|
Sumners Youth Cobras U14
v
Risden Wood Youth Hunters U14
10:00 AM
Referee Clash 10/01 MC
|
M. Taylor
|
|
|
H:
J.Fox
C.Wardle(2)
B.Weekly
A:
M.Arnold
S.IBBOTSON
R.Latham
M.Mcaulliffe
|
|
|
Under 14 - Division 1 |
2
|
1
|
Panshanger Pumas U14
v
Rap Aid Youth Fit 2 Live U14
10:00 AM
|
T. Mallindine
|
|
|
H:
J.Teoh(2)
A:
B.GUVEN
A.Khan
S.Hallett
|
|
|
Under 14 - Division 2 |
2
|
0
|
BSCFC (Youth) Athletic U14
v
Potters Bar Crusaders U14
12:30 PM
|
P. Hufton
|
|
|
H:
J.Frings(2)
T.Kavanagh
L.Nicholas
|
0
|
4
|
BSCFC (Youth) Rovers U14
v
Bengeo Tigers U14
2:00 PM
NON MHRML Referee: Alex Brown
|
N. League Referee
|
|
|
A:
Q.Pettengell
J.Underdown(2)
F.Veal
F.Aylott
F.Veal
|
1
|
0
|
Hatfield Comet Youth U14
v
Wodson Park U14
10:00 AM
|
J. Kimber
|
|
|
H:
L.Baker
S.Meally
M.Dawson
|
|
|
Under 14 - Division 3 |
1
|
1
|
Wormley Rovers Youth Blacks U14
v
Elite Feet Southgate Lions U14
11:30 AM
|
T. Rothwell
|
|
|
H:
L.SMITH
A:
M.Colbeck
H.Jackson
|
|
|
Under 14 - Division 4 |
1
|
2
|
Paringdon Youth Lions U14
v
Welwyn Pegasus Azures U14
12:30 PM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
H:
C.Bakare
A:
J.Pottinger(2)
S.Ogbonze
A.Hunter
|
3
|
2
|
Stevenage Borough Juniors Hawks U14
v
BSCFC (Youth) United U14
12:30 PM
No PUblished KO when allocations made 08/01 MC
|
A. Pettitt
|
|
|
H:
A.Humphreys(2)
R.Young
A:
H.Elms
S.Mccarthy
A.Humphreys
H.Elms
|
|
|
Under 14 - Division 5 |
1
|
0
|
Hertford Town Stags U14
v
Hatfield Town Youth U14
10:00 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
H:
F.HOBBS
W.Lightfoot
T.Carroll
|
|
|
Under 14 - Division 6 |
4
|
2
|
Bury Rangers Whites U14
v
Hertford Town Blues U14
10:00 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
H:
D.Fitzgerald
OG
J.Parker
Z.Sherlock
A:
L.Bie Moran
S.Kimpton
N.Kirkin
|
9
|
1
|
Paringdon Youth Tigers U14
v
Buntingford Cougars U14
12:00 PM
|
K. Tarling
|
|
|
H:
B.Carter
M.Leverington(2)
J.Le-Vien
M.Patterson
L.Porter(4)
J.Le-Vien
|
0
|
3
|
Ware Lions Blacks U14
v
Welwyn Garden City Youth Cyclones U14
2:00 PM
|
G. Smith
|
|
|
A:
A.Fox
T.King(2)
L.Emms
G.Luck
|
3
|
5
|
Welwyn Garden City Youth Whirlwinds U14
v
Letchworth Garden City Eagles Aqua U14
2:00 PM
|
J. Jordon
|
|
|
H:
C.Gilhooly
B.Lyson
H.Winsor
A:
T.Brown
T.Cameron(2)
D.Chapman
C.Coulson
B.Ferry
|
|
|
U14 League Cup – Mathew Blease Memorial Cup |
3
|
5
|
014
Bury Rangers Reds U14
v
Risden Wood Youth Colts U14
[ Round 1 ]
2:00 PM
Moved from 3rd Dec as Risden in next round of AFA cup snow on pitch
|
D. Keywood
|
|
|
H:
J.Lock
M.Parker
T.Voaden
A:
A.Ayodele
A.Traynor(4)
A.Traynor
|
1
|
7
|
019
St Margaretsbury Eagles U14
v
Ryan Youth Red U14
[ Round 2 ]
1:00 PM
|
S. King
|
|
|
H:
J.Bagley-Etheridge
A:
R.Basunda
R.Carle(3)
S.Donovan
D.Obadina(2)
N.Chramiec
|
2
|
1
|
020
Stevenage Borough Juniors Harriers U14
v
Ware Youth Blues U14
[ Round 2 ]
10:00 AM
|
A. Marshall
|
|
|
H:
O.Birch
S.Tillbrook
A:
B.Mottram
L.Morris
|
0
|
1
|
022
Wheathampstead Wanderers Sharks U14
v
Panshanger Lions U14
[ Round 2 ]
10:00 AM
|
P. Crowcroft
|
|
|
A:
J.Read
|
H
|
-
|
023
Chars Youth U14
v
Link Royals U14
[ Round 2 ]
[ Home Win was awarded ]
11:00 AM
Link unable to field a team PRN12/01/181B
|
M. Goddard
|
|
|
|
1
|
2
|
024
BSCFC (Youth) Town U14
v
Broxbourne Borough Youth Blues U14
[ Round 2 ]
10:00 AM
|
P. Hufton
|
|
|
H:
G.Hewitt
M.Askey
J.Brogan
|
3
|
2
|
025
Chars Youth Blue U14
v
Welwyn Pegasus Royals U14
[ Round 2 ]
12:30 PM
|
M. Goddard
|
|
|
H:
L.Jordan
M.Kambamba(2)
A:
C.Garrett
J.Wiltshire
B.Lowe
|
|
|
U14 League Shield – Kevin Huttlestone Memorial Cup |
7
|
0
|
018
Watton Youth U14
v
King George Pythons U14
[ Round 2 ]
10:30 AM
|
G. Connell
|
|
|
O.PILBOROUGH
|
3
|
2
|
019
Stevenage Borough Juniors Falcons U14
v
Whitewebbs Eagles Youth Whites U14
[ Round 2 ]
12:00 PM
|
A. Marshall
|
|
|
H:
H.Field
J.Hart
F.Stoten
A:
OG
C.Reidy
F.Stoten
G.Mcnally
|
1
|
12
|
020
Lemsford Youth Phoenix U14
v
Ware Youth Clarets U14
[ Round 2 ]
12:00 PM
|
T. Carter
|
|
|
H:
M.Hitch
A:
B.Bolton
C.Drummey-Shadbolt(5)
C.Edmondson
T.Gardener
L.King
S.Mantio(2)
R.Warren
J.Felthouse
|
2
|
2
|
021
Enfield Youth U14
v
Potters Bar United Blacks U14
[ Round 2 ]
[ Home Win on penalties ]
10:30 AM
|
G. Lloyd
|
|
|
Z.Shemis
|
3
|
3
|
022
BSCFC (Youth) Wanderers U14
v
Risden Wood Youth Warriors U14
[ Round 2 ]
[ Home Win on penalties ]
2:00 PM
|
P. Hufton
|
|
|
H:
J.HOTSON(2)
J.O'Keefe
A:
A.Chaip
A.Collier
H.Matthews
I.Lobatch
O.Longhurst
|
4
|
1
|
023
Sumners Youth Vipers U14
v
Parsloe Athletic U14
[ Round 2 ]
12:00 PM
|
M. Taylor
|
|
|
H:
A.Cranston
H.Raggio(3)
A:
B.Micheal
J.Ferris
|
7
|
0
|
024
Hertford Town Woodside U14
v
Sawbridgeworth Town Juniors Red U14
[ Round 2 ]
12:00 PM
|
J. Wilde
|
|
|
H:
A.FERNANDEZ VAZQUEZ(2)
H.Sykias
S.Theocharous(4)
M.Morrisey
|
3
|
2
|
025
Hoddesdon Town Blacks U14
v
Pro Direct Academy BXB White U14
[ Round 2 ]
12:00 PM
|
J. Wasylyczyn
|
|
|
A:
A.Arogundade
T.Joseph
E.Smith
|
|
|
Under 15 - Premier Division |
3
|
0
|
Lemsford Youth Tigers U15
v
Welwyn Pegasus Royals U15
2:00 PM
|
T. Carter
|
|
|
H:
L.Squirrell
L.Stephens
J.Wiseman
L.Squirrell
T.Hughes
|
|
|
Under 15 - Division 1 |
1
|
6
|
BSCFC (Youth) Athletic U15
v
Cuffley Youth Jets Raiders U15
1:30 PM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
H:
T.Mcfadyen
A:
S.Dervish(3)
A.Duzgun
C.Gilbert
J.Phillips
R.Jones
|
0
|
6
|
Harlow Town Youth Hawks U15
v
Panshanger Lions U15
2:30 PM
No PUblished KO when allocations made 08/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
A:
A.Amos
H.Collison(2)
J.Tring(2)
C.Woolley
C.Monk
|
1
|
0
|
Lemsford Youth Lions U15
v
Wheathampstead Wanderers Sharks U15
12:00 PM
Fixture being reversed to Wheathampstead
|
P. Crowcroft
|
|
|
H:
J.Gutteridge
J.Gutteridge
J.Faulkner
|
3
|
1
|
Sawbridgeworth Town Juniors U15
v
Sumners Youth Cobras U15
11:30 AM
|
J. Locker
|
|
|
H:
K.Edwards
L.Hollington
J.Morrison
A:
A.Thurgood
A.Pavey
|
|
|
Under 15 - Division 2 |
4
|
3
|
Wormley Rovers Youth Blacks U15
v
Chars Youth U15
1:00 PM
No PUblished KO when allocations made 08/01 MC
|
G. Crane
|
|
|
H:
C.Davidson(3)
O.Reily
A:
S.Cochrane
L.Krol
W.Sandell
C.Fitzgerald
B.Marston
|
|
|
Under 15 - Division 3 |
0
|
0
|
Bengeo Tigers Siberians U15
v
Cuffley Youth Jets Whites U15
12:00 PM
|
S. Hale
|
|
|
K.Trundell
|
4
|
0
|
Chase Side Youth Blues U15
v
Sumners Youth Vipers U15
10:00 AM
|
T. Andrade
|
|
|
H:
B.Gokce(2)
T.Hide
C.Pieri
T.Cooper
|
2
|
4
|
Hoddesdon Town Whites U15
v
Stevenage Borough Juniors Lions U15
10:00 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
H:
D.Orekoya(2)
A:
S.Brookes
D.Coate(2)
B.Morcombe
J.Straughan
L.Scarrott
|
1
|
1
|
Stevenage Borough Juniors Pumas U15
v
Ware Rangers Flamengo U15
10:30 AM
NON MHRML Referee: A. Cook
|
N. League Referee
|
|
|
H:
J.James
A:
A.Groom
H.Cogdell
W.Hoare
|
|
|
Under 15 - Division 4 |
3
|
0
|
Bury Rangers Blacks U15
v
St Margaretsbury Eagles U15
NON MHRML Referee: Sam Miller
|
N. League Referee
|
|
|
H:
W.Arthur
A.Berry
A.Oshea
A.Percival
|
0
|
8
|
Hertford Town Stags U15
v
BSCFC (Youth) Rangers U15
10:00 AM
|
J. Wilde
|
|
|
A:
M.Berg(2)
W.Farrow
W.Grout
T.Peace
J.Wenzel(3)
|
5
|
2
|
Lemsford Youth Panthers U15
v
Cuffley Youth Jets Blacks U15
10:00 AM
|
T. Carter
|
|
|
H:
M.Baughan(2)
C.Costigan-Johnson
J.Fletcher
J.Kiff
A:
B.Harris
T.Harris
M.Zivtins
J.Sear
|
8
|
0
|
Paringdon Youth Tigers U15
v
Bury Rangers Stripes U15
2:00 PM
|
K. Tarling
|
|
|
H:
E.Arifagic
E.Bulloch(3)
B.Coles(2)
R.Salami
R.Swallow
E.Bulloch
C.Bridges
|
|
|
Under 15 - League Cup |
1
|
6
|
009
St Margaretsbury Hawks U15
v
Broxbourne Borough Youth Royals U15
[ Round 1 ]
10:00 AM
moved from 7/1/18 as free week for St Margaretsbury
|
D. Bacon
|
|
|
H:
O.Heath
A:
L.Brotherton(3)
S.Chalkey
M.Williams(2)
F.Ricottone
M.Williams
|
5
|
2
|
012
Omonia Youth Green U15
v
Stevenage Borough Juniors Blacksox U15
[ Round 1 ]
12:00 PM
Referee Unable to cover 12:00 KO - Moved from 7/1due to Stevenage in rearranged county cup
|
F. Van der Wens
|
|
|
H:
T.Abana(2)
G.Stasi(3)
A:
J.Howell
C.Kengne
L.Young
|
|
|
Marco Pisani U15 League Shield |
1
|
2
|
015
Parsloe Athletic U15
v
Norsemen Blues U15
[ Round 1 ]
12:30 PM
NON MHRML Referee: Alvyn Charles
|
N. League Referee
|
|
|
A:
J.Conway(2)
A.Mcfadden
|
4
|
5
|
016
AFC Walkern Whites U15
v
Welwyn Pegasus Skys U15
[ Round 1 ]
12:30 PM
NON MHRML REFEREE: TONY WOOD
|
N. League Referee
|
|
|
H:
T.Dutton
L.Kelly
E.Langenhoven(2)
A:
L.Bradley(2)
H.Brough
R.Bullock
J.Thompson
E.Langenhoven
|
2
|
14
|
020
Wodson Park U15
v
Bury Rangers Whites U15
[ Round 1 ]
10:00 AM
Moved from 7/1 as Bury in county cup
|
N. Wilson
|
|
|
H:
A.Styczynski(2)
A:
A.Bartlam(3)
C.Brissett(4)
A.Greenhalgh(2)
L.Head
C.Ingram
J.Montague-Day(2)
H.Pattenden
J.Sheppey
A.Bartlam
|
|
|
Under 16 - Premier Division |
1
|
3
|
Cuffley Youth Blues U16
v
Potters Bar United Blacks U16
12:00 PM
|
Kevin Flanagan
|
|
|
H:
J.Colbeck
A:
J.Bond
A.Pearson(2)
A.Pearson
|
|
|
Under 16 - Division 1 |
2
|
7
|
Buntingford Cougars Blues U16
v
Pro Direct Academy BXB Black U16
10:30 AM
NON MHRML Referee: HArry Howitt
|
N. League Referee
|
|
|
H:
H.Coldicott-Stevens(2)
A:
R.Ayeni(2)
P.Gialo
J.Melford
J.Sarpong(3)
J.Conway
|
1
|
3
|
Cheshunt Youth Blacks U16
v
Waltham Abbey Youth U16
2:00 PM
|
Kevin Flanagan
|
|
|
H:
R.Gandolfo
A:
L.Dulson
A.Peck
S.Woodward
L.Maxwell
|
|
|
Under 16 - Division 2 |
5
|
0
|
Bury Rangers Whites U16
v
St Margaretsbury Hawks U16
10:00 AM
|
L. Hurley
|
|
|
H:
O.Clarke(2)
D.Graves
A.Wrangle(2)
M.Ainge
A.Wolf
|
1
|
5
|
Cuffley Youth Royals U16
v
Southbury Youth U16
10:00 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
H:
R.Casas
A:
T.Cox
A.Tasasiz(4)
B.Plowman
|
|
|
Under 16 - Division 3 |
2
|
1
|
Bury Rangers Blacks U16
v
Ware Rangers Flamengo U16
10:00 AM
NON MHRML REFEREE: C. Farley
|
N. League Referee
|
|
|
H:
R.Jacob
B.Lovett
A:
H.Bainton
M.Hickman
W.Kaufman-Cook
|
-
|
A
|
Frontiers Youth Jaguars U16
v
East Herts Youth U16
[ Away Win was awarded ]
10:00 AM
Frontiers Jags U16 Played whilst under Essex Fa Suspension hence game awarded
to East Herts Disc Team
|
K. Tarling
|
|
|
H:
L.Jennings
D.King
J.Smith
A:
W.Offer
L.Yeo
D.King
|
2
|
9
|
Hares Youth Black U16
v
Wodson Park U16
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
H:
R.Devlia(2)
A:
C.King
K.Mardell(2)
H.Neyland(3)
S.Scott(3)
A.Cook
H.Neyland
|
0
|
4
|
Welwyn Pegasus Azures U16
v
Cuffley Youth Blacks U16
10:30 AM
|
P. Hennessey
|
|
|
A:
J.Eniver
D.Finch
L.Jennings
A.Nicolau
R.Ford
|
3
|
3
|
Wheathampstead Wanderers Tigers U16
v
Welwyn Pegasus Cyans U16
10:00 AM
NON MHRML Referee: D. Boynton
|
N. League Referee
|
|
|
H:
J.Eagles
A.Vince
R.Ward
A:
A.Baker
J.Keczkes
A.Merakech
J.Eagles
A.Baker
|
|
|
Under 16 - League Cup |
3
|
0
|
002
Welwyn Pegasus Sapphires U16
v
Frontiers Youth Panthers U16
[ Round 1 ]
12:30 PM
Moved from 17th Dec due to unplayable pitch, Welwyn Sapphires in C Cup on 7th Jan
|
P. Hennessey
|
|
|
H:
N.Richman
J.Robertson(2)
C.Ingram
|
2
|
3
|
006
Broxbourne Borough Youth Blues U16
v
Wheathampstead Wanderers Sharks U16
[ Round 1 ]
11:30 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC - G. Crane appointed by AFA to CC AFTER allocations made 11/01 MC - moved from 10th Dec as unplayable pitch, WWS have free week 17th Dec and in C Cup on 7th Jan
|
N. League Referee
|
|
|
H:
F.Coutts
J.O'Brien
A:
S.Barron
T.Berrington
O.Tizard
B.King
|
2
|
1
|
009
Codicote Youth Reds U16
v
Symonds Green U16
[ Quarter Final ]
12:00 PM
Moved from 21st Jan as Symonds Green have a free week
|
J. Jordon
|
|
|
H:
A.Andreous
J.Reed
A:
S.Dowler
D.Hitch
J.Fleet
|
|
|
Under 16 - League Shield |
1
|
14
|
007
BSCFC (Youth) Rovers U16
v
Barnet Azzurri Storms U16
[ Round 1 ]
1:30 PM
moved from 17th Dec and 7th Jan due to unplayable pitch
|
P. Draper
|
|
|
|
0
|
7
|
010
Hatfield Town Youth U16
v
Bengeo Tigers Siberians U16
[ Round 1 ]
10:00 AM
NON MHRML REFEREE: Callum Cornish - L.Jones appointed by HFA to CC AFTER League allocations made - moved from 17th December as Hatfield have a free week, unplayable pitch 10th Dec, Bengeo in C Cup 7th Jan
|
N. League Referee
|
|
|
Z.Gouldthorpe
|
|
|
Under 18 - Premier Division |
0
|
3
|
Harlow Town Youth Hawks U18
v
Lings Elite U18
10:00 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC - Referee cannot cover location 10/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
A:
B.Brown
K.Mema
J.Reason
B.Brown
|
2
|
2
|
Risden Wood Colts U18
v
Potters Bar United Blacks U18
12:30 PM
NON LEAGUE REFEREE: Jason Ward
|
N. League Referee
|
|
|
H:
R.Eghhoki
R.Lynch
A:
B.Austen
S.Hatchett
R.Lynch
B.Ramsey
|
|
|
Under 18 - Division 1 |
2
|
2
|
Bengeo Tigers Bengals U17
v
Wormley Rovers Youth U17
10:00 AM
|
M. Norton
|
|
|
H:
L.Arbon
H.Hunter
A:
J.Sambridge
J.Smith
J.Smith
|
|
|
Under 18 - Division 2 |
2
|
3
|
Wheathampstead Wanderers Sharks U18
v
Welwyn Garden City Youth U18
10:00 AM
|
K. Moseley
|
|
|
H:
D.Beech
L.Denton
A:
C.Pickstock(2)
O.Smith
N.Holst
L.Collier
|
|
|
Under 18 - Division 3 |
1
|
4
|
Chase Side Youth U17
v
Cheshunt Youth Ambers U17
10:00 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
H:
O.Nicol
A:
T.Bosher
S.Mustafa(2)
F.Norman
D.Philippou
H.Knight
|
0
|
3
|
Codicote Youth Reds U17
v
Sumners Youth Vipers U18
10:00 AM
NON MHRML REFEREE: Phil Wheeler
|
N. League Referee
|
|
|
A:
A.Mcveigh(3)
A.Bevan
A.Mcveigh
|
3
|
6
|
Wodson Park U18
v
Potters Bar United Stripes U18
10:00 AM
NON MHRML Referee: Jake Fisher - J. Lukeman appointed to CC by HFA AFTER League allocations made - League not advised 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
|
H:
A.King(2)
W.Waygood
A:
T.Fuller-Jones
J.Gutteridge
J.Messling
D.PAVETT(3)
A.King
T.Fuller-Jones
|
|
|
Under 18 - Division 4 |
1
|
4
|
Bury Rangers Blacks U17
v
Lemsford Youth Tigers U17
12:00 PM
|
L. Hurley
|
|
|
H:
H.Dobney
A:
J.Mongey(2)
D.Sadler
R.Weston
J.Harler
C.Fucchi
|
4
|
1
|
Pymmes SFA U17
v
Ware Lions Blacks U17
12:30 PM
|
M. Sawyer
|
|
|
H:
L.Augilar
O.Perkins(3)
A:
J.Darker
B.Dark
F.Slark
|
3
|
0
|
Sumners Youth Vipers U17
v
Real Stortford Falcons U17
2:00 PM
|
M. Taylor
|
|
|
H:
R.Brown(2)
M.Handkammer
B.Ashworth
|
|
|
Under 18 - League Cup |
3
|
4
|
004
Wheathampstead Wanderers Sharks U17
v
Potters Bar United Blacks U17
[ Round 1 ]
10:00 AM
Moved from 7th Jan due to unplayable pitches
|
M. Davis
|
|
|
H:
G.Adshead
N.Arthur-Tinworth
T.Caffery
A:
H.Brooks
L.Dykes
J.Harrison(2)
G.Adshead
|
-
|
A
|
005
Ware Youth U17
v
Welwyn Pegasus Skys U18
[ Round 1 ]
[ Away Win was awarded ]
1:30 PM
Match awarded to Welwyn Pegasus as Ware pitch unplayable and team stood down without trying to switch to a playable pitch at Pegasus Moved from 7th Jan as Ware Youth have a free week
|
J. Lukeman
|
|
|
|
|
|
Under 18 - League Shield |
1
|
5
|
015
Hoddesdon Town Reds U17
v
Wormley Rovers Youth U18
[ Round 1 ]
10:00 AM
moved from 7th Jan as Wormley in rescheduled C Cup
|
J. Wasylyczyn
|
|
|
A:
B.Dubicki(3)
T.Kemp
OG
B.Dubicki
|
H
|
-
|
017
Wheathampstead Wanderers Tigers U18
v
Royston Town Youth Eagles U18
[ Round 1 ]
[ Home Win was awarded ]
12:30 PM
Award to WWT as Royston unable to field a team PRN/U18/14/01/1B
|
M. Davis
|
|
|
|
2
|
4
|
018
Potters Bar Crusaders U17
v
Hoddesdon Town Blacks U17
[ Round 1 ]
10:00 AM
Moved from 7th as unplayable pitch
|
P. Gissing
|
|
|
H:
S.Collard
M.Elliott
A:
C.Cowey
A.Dawes
J.Ellis
L.Kline
M.Bluck
|
|
|
Miscellaneous |
Played |
Bury Rangers Reds U18 (WITHDRAWN)
v
Parsloe Athletic Clarets U17
2:00 PM
|
L. Hurley
|
|
Played |
East Herts Youth U12 Reds
v
BSCFC (Youth) U12 Utd (WITHDRAWN)
10:00 AM
|
L. Provenzano
|
|
Played |
Frontiers Youth Pumas U17
v
Hoddesdon Town Blacks U18 (WITHDRAWN)
10:00 AM
|
M. Goddard
|
|
Played |
Hertford Heath U18 (WITHDRAWN)
v
Real Stortford Lions U17
10:30 AM
Referee details not advised to League 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
Played |
Hitchin Town Youth Reds U14 (WITHDRAWN)
v
King George Vipers U14
10:00 AM
Referee Details not advised 13/01 MC
|
N. League Referee
|
|
Played |
Hoddesdon Town Blues U15 (WITHDRAWN)
v
Bury Rangers Reds U15
12:00 PM
|
G. Smith
|
|
Played |
Hoddesdon Town Whites U14 (WITHDRAWN)
v
Cuffley Youth Hawks U14
10:00 AM
|
G. Smith
|
|
|