There are 25 matches
|
|
London County FA - Junior Cup |
5
|
3
|
001
Long Lane Reserves
v
Drummond Athletic
[ Round 1 ]
Avery Hill Park
(Pitch 2)
|
London FA Referee
|
|
|
|
Queen Mary Charity Cup |
4
|
3
|
007
Long Lane 'A'
v
West Bromley Albion
[ Round 2 ]
Avery Hill Park
AET
|
Clifton Richards
|
|
|
|
Elizabeth Jaques Charity Cup |
3
|
1
|
006
Forest Hill Park Reserves
v
Oakfield
[ Round 1 ]
Eltham Town F.C. Ground
2:30 PM
|
Ahmed Conteh
|
|
2
|
5
|
013
Fleetdown United 'A'
v
Crown AFC Academy
[ Round 1 ]
Fleetdown United F.C.
AET
|
Martin Saunders
|
|
3
|
2
|
016
Beehive
v
Our Lady Seniors
[ Round 1 ]
STC Sports Ground
|
Bill Boag
|
|
|
|
Premier Division |
8
|
2
|
Johnson & Phillips
v
Parkhurst Rangers
Roan School Playing Fields
|
John Ryan
|
|
3
|
5
|
Metrogas Reserves
v
House of Praise
Metrogas ASA Ltd
|
D. Ifill
|
M. Kirici |
M. Fregoni |
|
3
|
2
|
Old Roan
v
Wickham Park
Roan School Playing Fields
|
B. Wheatley
|
|
2
|
3
|
Tudor Sports 'A'
v
Chislehurst Dynamoes
STC Sports Ground
|
M. Dilawari
|
|
|
|
Division One |
5
|
1
|
Blackheath Wanderers
v
Old Bromleians Reserves
Blackheath Wanderers Sports Club
|
Bob Legg
|
|
1
|
5
|
Long Lane Blue
v
Old Roan Reserves
Kidbrooke Playing Playing Fields
|
Ricardo Carridice
|
|
|
|
Division Two |
2
|
1
|
Heathfield
v
Avery Hill College
Goals SE9 (Old Baldon Sports Ground)
|
Ian Newman
|
|
6
|
5
|
Old Roan 'A'
v
Seven Acre Sports
Roan School Playing Fields
|
George Williams
|
|
3
|
0
|
Southmere
v
Johnson & Phillips Reserves
Meridian Sports & Social Club
(Pitch 2)
|
Alex Conteh
|
|
|
|
Division Three |
4
|
3
|
Elite
v
Downham Town
Langley Park Sports Club
|
Phillip Morris
|
|
3
|
2
|
New Park
v
Old Colfeians
Footscray Rugby & Football Club
|
Akeem Diko
|
|
-
|
A
|
Old Bromleians 'A'
v
Iron Tugboat City
[ Away Win was awarded ]
Scrubs Farm Sports Ground
Score 3 - 2. Old Bromleians "A" played an unregistered player. 3 points awarded to Iron Tugboat City.
|
M. Barrett
|
|
|
|
Division Four |
2
|
3
|
Farnborough Old Boys Guild 'A'
v
Lewisham Athletic Reserves
Farnborough (Kent) Sports Club
(Pitch 2)
|
Adam Clayton
|
|
6
|
1
|
Hope & Glory
v
Chatterton Town
Meridian Sports & Social Club
|
Stephen Walker
|
|
0
|
9
|
New Saints
v
Meridian Sports
Dulwich Park
|
Ashley Letts
|
|
|
|
Miscellaneous |
2
|
1
|
Beaverwood
v
AFC Thames Boro (WITHDRAWN)
Footscray Rugby & Football Club
|
Humphrey O'Connor
|
|
0
|
2
|
Farnborough Old Boys Guild Reserves
v
Thames Borough
Farnborough (Kent) Sports Club
Moved from Division One to Miscellaneous. Team have withdrawn from the league
|
Leo Mansell
|
|
0
|
6
|
Longlands Athletic (WITHDRAWN)
v
Oldsmiths
Bexley Park Sports & Social Club
|
Tony Williams
|
|
3
|
0
|
Southwark Borough
v
Dulwich Village Reserves
Pyners Close Playing Fields
Moved from Premier Division to Miscellaneous. Team have withdrawn from the league
|
Max Edwards
|
Tariq Eltigani |
David Hicks |
|
5
|
1
|
State Street
v
Chislehurst Sports
Fitness Exchange
Moved from Division Three to Miscellaneous. withdrawn from the league 23rd april minutes
|
Ricky Christian
|
|
|