There are 18 matches
|
|
Senior Division League Cup |
4
|
5
|
Great Danes
v
Harold Hill
[ Semi Final ]
Warley Playing Fields
|
J. FINN |
|
|
H:
H.Chalky(2)
J.Hutchison
M.Rooney
A:
D.Carroll
T.Cordell(2)
J.Huggett
F.McArdle
|
|
|
Knock Out Cup |
1
|
0
|
031
Lion Athletic
v
Hornchurch Athletic
[ Round 3 ]
Hartswood
|
I. WRIGHT |
|
|
H:
M.Judd
|
5
|
4
|
037
Scotia Billericay
v
Thorndon Park
[ Round 3 ]
Ramsden Heath
(Pitch 3)
AET Score at Full Time 2 - 2
|
A. RUSSELL |
|
|
H:
J.Eldridge
J.Robinson(2)
K.Swanson
B.Taylor
A:
J.Benson
J.Biggs
R.McCarthy(2)
|
0
|
1
|
041
Bentley
v
Quilters
[ Quarter Final ]
Hartswood
(Pitch 2)
|
S. TERRELL |
|
|
A:
M.Mint
|
|
|
Senior Division |
4
|
4
|
Byron Red Star
v
Havering NALGO
Sawyers Hall College of Science & Technology
|
D. EDWARDS |
|
|
H:
R.Lellow
B.Prior
R.Turner(2)
A:
K.Harman
M.Lendon
D.Miller
OG
|
|
|
First Division |
0
|
2
|
* Doddinghurst Olympic
v
* Upminster All Stars
Hall Lane Recreation Ground
Double Header
|
J. VAUGHAN |
|
|
A:
P.Thompson
D.Vincent
|
2
|
3
|
Henderson Sports 'A'
v
Heath Park 'B'
Henderson Sports & Social Club
(Pitch 2)
|
B. FOWLE |
|
|
H:
R.Prior
A.Tindall
A:
D.Elsey(3)
|
0
|
2
|
Hutton
v
Kingfisher Athletic
Polo Field
|
J. ADAMS |
|
|
A:
S.Farmer
M.Knight
|
3
|
1
|
Racing Club Gidea Park
v
Coopers Metrostars
Hartswood
(Pitch 6)
|
M. LAWRENCE |
|
|
H:
D.Joffe
J.Piper(2)
A:
D.Shepherd
|
3
|
0
|
* Upminster All Stars
v
* Doddinghurst Olympic
Hall Lane Recreation Ground
Double Header
Double Header
|
J. VAUGHAN |
|
|
H:
I.Gredley(2)
S.Hammond
|
|
|
Second Division |
7
|
0
|
A C Boca
v
Gidea Park Rangers 'A'
Hartswood
(Pitch 5)
|
T. DARKE |
|
|
H:
C.Adams(2)
J.Harrison(2)
J.Pryor
A.Worricker(2)
|
3
|
1
|
Henderson Sports 'B'
v
Old Upminster Hammering
Henderson Sports & Social Club
(Pitch 2)
|
S. HYDE |
|
|
H:
S.Brindley
P.English
T.Piercy
A:
OG
|
0
|
2
|
Minster Town
v
Hannakins Farm
Hannakins Farm
|
S. MOORE |
|
|
A:
M.Stanley
P.Straderick
|
1
|
4
|
Pilgrims Hatch
v
Hollands
Warley Playing Fields
(Pitch 3)
|
J. CARROLL |
|
|
H:
G.Jones
A:
C.Baines(2)
B.Raven
M.Wallis
|
|
|
Third Division |
5
|
1
|
Hornford Park
v
Gidea Park Rangers 'B'
Shenfield School
|
P. SAUNDERS |
|
|
H:
L.Brown
P.Brown(2)
L.Byron(2)
A:
L.Pottle
|
0
|
7
|
Murphy's Sports Bar 'B'
v
Marshalls Park
Warley Playing Fields
(Pitch 2)
|
S. SHUTTLEWORTH |
|
|
A:
A.Cheeseman
C.Fyffe
E.Hart
B.Ross(3)
T.Walker
|
1
|
1
|
Spartan Eagles
v
Claremont
Old Brentwoods
|
S. HOWETT |
|
|
H:
C.Lodge
A:
J.Whistance
|
H
|
-
|
Uphorn Park
v
Rose & Crown
[ Home Win was awarded ]
Hartswood
(Pitch 3)
POSTPONED - ROSE & CROWN UNDER ECFA SUSPENSION - GAME AWARDED TO UPHORN PARK
|
|
|
|
|