There are 33 matches
|
|
The Jim Rogers President's Division One Cup |
1
|
2
|
036
Anubis
v
Kodak (Harrow)
[ Semi Final ]
Regents Park
|
L. Partington
|
S. Kellett |
F. Al-Lamy |
|
|
H:
D.Carvalho
A:
J.Turner(2)
D.Carvalho
K.Ali
|
|
|
Premier Division |
3
|
3
|
C.B. Hounslow United Reserves
v
Pitshanger Dynamo
Green Lane Sports Club
|
M. Sellars
|
B. Capel |
L. Morgan |
|
|
H:
M.Peters
S.Udeze
w.williams
A:
A.BAAYOU
T.Fitzgerald(2)
T.Fitzgerald
|
2
|
0
|
Clapton Community
v
Indian Gymkhana Club
Wadham Lodge
|
C. Henry
|
D. Omo |
E. Nyarko |
|
|
H:
N.Adejokun
S.Stanley
C.Fagan
A.Alleyne-Anstey
|
1
|
2
|
Cricklewood Wanderers
v
The Wilberforce Wanderers
Wembley FC
|
M. Jolley
|
J. Yousif |
K. Garmendia |
|
|
H:
B.Tshibikubula
A:
J.Douglas(2)
J.Douglas
|
1
|
4
|
FC Soma
v
Kensington Dragons
Bannister Sports Centre
|
|
|
H:
B.Ngom
A:
A.Belgarne(3)
G.Nolumoso
M.Konte
A.Belgarne
|
0
|
0
|
NW London
v
Stonewall
Hadley FC
NO RESULT
|
I. Gray
|
P. Bailey |
L. Butler |
|
|
L.Sourdeau Gonzalez
D.Whitehouse
|
2
|
0
|
Sporting Hackney
v
Larkspur Rovers
Barking FC
NOTE...MATCH BEING PLAYED AT THE MATCHDAY CENTRES IN WALTHAMSTOW ( fix sec )
|
E. Mckenzie
|
M. Matthews |
I. Blake |
|
|
H:
K.Bukleb
J.Gwilliams Akuwudike
R.Thompson
|
|
|
MCFL Saturday Division One (Central and East) |
2
|
5
|
Kulture Klub
v
Camden & Islington
Henry Barrass Stadium
|
R. Jacobs
|
|
|
H:
C.Igwe
T.Jones
A:
J.Marshall
G.May
H.Mehdaoui
M.Abubakar
T.Bryant
|
1
|
4
|
Priory Park Rangers
v
OIR
Hackney Marshes
|
A. Yahiaoui
|
|
|
H:
J.Greenwell
A:
A.Kyeremeh
S.Mohamed
M.Yaxye(2)
M.Yaxye
|
|
|
MCFL Saturday Division One South/West |
2
|
3
|
AFC Southall
v
Southall Athletic
Brunel University Sports Complex
|
G. Eeles
|
|
|
H:
M.Kingsley - Nyinah
O.Lewis
A:
I.Saruk
M.Shuman
K.Soodi
C.Regis
|
0
|
5
|
Boston Manor
v
Hayes & Hillingdon
GSK Sports ground
|
D. Lea
|
|
|
A:
J.Gourey(4)
D.Mcdonnell
J.Gourey
|
2
|
3
|
Brentham Reserves
v
Ruislip Town
Brentham Club
|
D. Jenic
|
|
|
H:
E.Freeman
J.Todd
A:
M.Goodman
O.Ilott(2)
|
0
|
1
|
Club Santacruzense De Londres
v
PFC Victoria London
Brunel University Sports Complex
1:00 PM
|
R. Pleaden
|
|
|
A:
P.Kwiatek
L.Silva
P.Kwiatek
|
-
|
A
|
Hillingdon
v
Shepherds Bush
[ Away Win was awarded ]
Brunel University Sports Complex
HILLINGDON UNABLE TO FIELD A TEAM ( fix sec 18-3-22 )
|
|
|
|
|
|
MCFL Saturday Division One North/West |
2
|
1
|
Harrow Bhoys
v
Hilltop 2nds
LPR Club (LPOSSA)
|
J. Martin
|
|
|
H:
H.Carey
C.Jackson
A:
J.Jenkins
B.Weiss
J.Jenkins
|
1
|
3
|
London Rangers
v
Illyrian
Kingsbury High School
|
D. Maragh
|
|
|
H:
A.Veliu
A:
M.Fabian
L.Krasniqi
S.Sidrit
A.Veliu
|
1
|
0
|
Springfield
v
Sporting Duet Academy
West Hendon Playing Fields
|
S. Patel
|
|
|
H:
C.Roche
L.O'Brien
|
|
|
MCFL Saturday Division Two |
3
|
0
|
Hillingdon Abbots
v
London Titans
Hillingdon Abbots
|
M. Gisca
|
|
|
H:
A.Corbin
J.Morris
R.Romao
A.Corbin
D.East
|
2
|
4
|
Inter London
v
Bessingby Park Rangers
Northwick Park
|
R. Was
|
|
|
H:
a.akbar
s.bahador
A:
J.Channell
H.Everitt
J.Lewis
L.Wilson
|
1
|
8
|
Kensington Dragons Blues
v
Hammersmith
Linford Christie Stadium
|
V. Sawenko
|
|
|
H:
A.Padulla
A:
D.Isamala
T.Madden
K.Mafuta
J.Reuben(2)
T.Richardson
R.Thomas-Ross
R.Xavier
A.Padulla
D.Isamala
|
|
|
MCFL Saturday Division Three |
0
|
0
|
Larkspur Rovers Reserves
v
Kinja
Lord Halsbury Playing Fields
|
A. Saini
|
|
|
J.Walker
R.Edwards-Gayle
|
3
|
1
|
Sudbury Court
v
C.B. Hounslow United 3rds
LPR Club (LPOSSA)
|
A. Johnson-Small
|
|
|
H:
P.Khoo
J.McAlinden
T.O'Dowd
A:
A.Brohi
A.Simmonette
|
2
|
1
|
Whistlers
v
Kodak (Harrow) Reserves
Boston Manor Playing Fields
|
E. Barnett
|
|
|
H:
L.Chung(2)
A:
J.Osei-Wusu
F.Scarborough
|
1
|
1
|
Wiseman West
v
Hillingdon Abbots Reserves
Cranford Community College
|
M. Hughes
|
|
|
H:
R.Mason
A:
D.O'Donnell
R.Mason
|
|
|
MCFL Saturday Combination |
5
|
5
|
FC Sunbury
v
S2P FC
Kempton Cricket Club
Silvio Fernandes unavailable 19/03/22 (JN)
|
Mutually Agreed
|
|
|
H:
J.HART(3)
F.Medland(2)
A:
G.Dugbazah(2)
J.Okello(3)
J.Mitchell
|
4
|
1
|
West London Wanderers
v
Indian Gymkhana Club Reserves
Brunel University Sports Complex
|
G. Zeigermaher
|
|
|
H:
G.Perring
G.Smith(2)
R.Smith
A:
OG
G.Perring
|
2
|
1
|
West SL Benfica
v
Wishes Hill
Cranford Community College
|
M. Sennett
|
|
|
H:
C.Brandina Dias
B.Da cunha silva
A:
B.Walsh
B.Da cunha silva
|
|
|
The Jeff Nardin Division |
4
|
1
|
Adamant
v
LPOSSA
Hackney Marshes
|
C. Love
|
|
|
H:
I.BASEKONDA
C.MICOLI
D.WOODS(2)
A:
O.Dima
D.WOODS
D.Lawrence
|
1
|
6
|
Brent Athletic
v
West Palops
Saddlers Mead
NO RESULT
|
N. Saunders
|
|
|
H:
B.James
A:
A.Assis Domingos
I.Baptista de Lima
E.Dos Santos(3)
N.Pequeno
Y.Patel
|
4
|
5
|
Ealing Trailfinders
v
London Athletic
Trailfinders Sports Ground
|
S. Osman
|
|
|
H:
S.Gruszczynski(2)
L.vinge Fryer
A:
A.Bedell
A.Draper-Lewis(3)
A.Sagadi
A.Draper-Lewis
|
4
|
5
|
Kodak (Harrow) 3rds
v
Jamrock Shamrock
Harrow Weald Recreation Ground
|
L. Tilbury
|
|
|
H:
D.Burnett
K.Denny
A.Nimaltharan(2)
A:
H.Blayze
T.Fearn
A.Minehan
S.Sheridan
L.Wood
|
|
|
Miscellaneous |
-
|
A
|
* LNER (WITHDRAWN)
v
* Old Hat
[ Away Win was awarded ]
LNER Sports Club
Double Header
LNER unable to field (AC)
|
|
|
|
H
|
-
|
* Old Hat
v
* LNER (WITHDRAWN)
[ Home Win was awarded ]
Perivale Park Sports Ground
Double Header
DOUBLE HEADER AT LNER ( fix sec 12-3-22 ) LNER unable to field (AC)
|
|
|
|
|