Watton Youth - U11 and U13 Players Wanted for 2024/25
Hoddesdon U17 Reds - Players Wanted
Cheshunt U12 Blues - Players Wanted for 2024/25
Wormley Rovers - U11 Players Wanted
Cheshunt U13s - JPL Trials for 2024/25
Hertford Town - U18 Goalkeeper Wanted for 2024/25
St Albans City Youth West - U16 Players Wanted for 2024/25
Potters Bar United - U15 Players Wanted for 2024/25
Ware Lions FC (Stripes & Whites) - U9 Players Wanted for 2024/25
Cheshunt FC - U9 Goalkeeper Wanted for 2024/25
Elite Ballers Academy - U10s Players Wanted for 2024/25
Enfield Town FC - U16 Players Wanted for 2024/25
KASE Football Academy - U13 Trials for the 2024/25 Season
AFC North Leatherhead - Players Wanted for 2024/25
Wormley Rovers Whites - U13 Striker Wanted for 2024/25
Hitchin Town Under 18s - New Players Needed
Broxbourne Borough Blues - U13 and U14 Players Wanted for 2024/25
Parsloe Athletic - U16 Players Wanted for 2024/25
Waltham Cross Youth U17 - Players Wanted
Ware FC Blacks - U15 Players Wanted for 2024/25
Norsemen Blues - U17/18 Players Wanted
Join the Hoddesdon Town Youth U11 Lions for 2024/25
Harlow Tekkers - U11 Players Wanted for 2024/25
Elneny Academy - U9 & U10 Players Wanted
Potters Bar United - U13 Players Wanted for 2024/25
Cheshunt U13s - JPL Trials for 2024/25
Aldenham FC Excel U13's - Players Wanted for 2024/25
Aldenham FC Excel U11's - Players Wanted for 2024/25
Hoddesdon Town U11 Eagles - U12 Players Wanted for 2024/25
Chars Youth U9's Blues - U10 Players Wanted for 2024/25
Ware U13 Whites - U14 Players Wanted for 2024/25
Wodson Park Youth U13 Rovers - U14 Players Wanted for 2024/25
It's Free - Take your game to the next level with the Clubbie App
Cuffley U14 Sharks - Players Wanted for 2024/25
Aloysius FC - Players Wanted
Wodson Park Youth - U14 Trials for 2024/25
East Herts Youth U11s - Players Wanted for 2024/25
London Athletic FC - Players Wanted for 2024/25
Hitchin Sunday Football League - New Teams Wanted
KASE Football Academy - U12 JPL Trials for 2024/25
Cuckoo Hill FC Men's Team - Players Wanted
Norsemen FC Red - U15 Players Wanted for 2024/25
Welwyn Garden City Youth - U15 Players Wanted for 2024/25
St Albans City Youth U17 West Boys - Players Wanted for 2024/25
Buntingford Cougars Blues U12s - Players Wanted for 2024/25
Hertford Town U15 Harts - Players Wanted for 2024/25
UEFA B Football Coach/Manager Looking for Team
Stotfold Juniors U12 Ambers - Trialists Wanted Now
Kingston & District Football League - Open for Club Membership 2024/25
St Albans City U17 Orient - Players Wanted
Watton Youth - U12/U13 Players Wanted for 2024/25
Wormley Rovers U15's Reds - Players Wanted for 2024/25
Barnes FC Dames - Adult Women's Team Recruitment
Barnes FC - Adult Men, U15 & U13 Players Wanted
Cuffley Raptors - U11 Players Wanted for 2024/25
Hemel Hempstead Town U15 - EJA Open Trials 2024/25
Chars Youth - U11s Players Wanted for 2024/25
East Herts U15's - Players Wanted for 2024/25
Cuffley Sharks - U14 Players Wanted for 2024/25
Cuffley Raptors - U13 Players Wanted for 2024/25
Noticeboard
|
Fixtures & Results
|
Unscheduled Matches
|
Table
|
Grid
|
Latest
|
Competition
F.A. Cup
F.A. Vase
The 'Bluefin Sports' Challenge Cup
The 'Bluefin Sports (Supp') Challenge Cup
The 'Flying Press' Hellenic Floodlit Cup
The Chairman's Hellenic Challenge Cup (KO Stage)
The President's Division 2 Challenge Cup (KO)
League Representative Fixtures
Berks & Bucks Senior Trophy
GFA Challenge Trophy
Wiltshire Senior Cup
Oxfordshire Senior Cup
Middlesex Premier Cup
Berks & Bucks Intermediate Cup
Gloucestershire Senior Cup (South)
Gloucestershire Senior Cup (North)
Middlesex Charity Cup
Oxfordshire Intermediate Cup
Middlesex Intermediate Cup
Berks & Bucks FA Junior Cup
Gloucestershire Junior Cup (North)
Oxfordshire Charity Cup
Southern Combination Cup
Stroud Charity Cup
Ascot & Dist (Fieldon) Charity Cup
Faringdon Memorial Cup
Wycombe Senior Cup
Slough Town Premier Cup
Wycombe Junior Cup
Slough Town Junior Cup
Jim Newman Tournament
Maidenhead Norfolkonians Cup
Reading Senior Cup
Reading Junior Cup
Aldershot Senior Cup
Premier Division
Division One (West)
Division One (East)
Reserve Division One
Division Two (West)
Division Two (East)
Miscellaneous
LogIn
Home
Clubs
Season
2014-2015
2013-2014
2012-2013
2011-2012
2010-2011
2009-2010
2008-2009
2007-2008
2006-2007
2005-2006
2004-2005
2003-2004
2002-2003
July
Select
27 Sat
28 Sun
31 Wed
August
Select
01 Thu
04 Sun
05 Mon
06 Tue
10 Sat
12 Mon
13 Tue
14 Wed
16 Fri
17 Sat
19 Mon
20 Tue
21 Wed
24 Sat
26 Mon
27 Tue
30 Fri
31 Sat
September
Select
03 Tue
04 Wed
07 Sat
09 Mon
10 Tue
11 Wed
13 Fri
14 Sat
16 Mon
17 Tue
21 Sat
24 Tue
25 Wed
27 Fri
28 Sat
29 Sun
October
Select
01 Tue
02 Wed
05 Sat
08 Tue
09 Wed
12 Sat
14 Mon
15 Tue
16 Wed
19 Sat
21 Mon
22 Tue
23 Wed
26 Sat
29 Tue
30 Wed
31 Thu
November
Select
01 Fri
02 Sat
05 Tue
06 Wed
09 Sat
11 Mon
12 Tue
13 Wed
16 Sat
18 Mon
19 Tue
20 Wed
23 Sat
25 Mon
26 Tue
27 Wed
30 Sat
December
Select
02 Mon
03 Tue
04 Wed
07 Sat
10 Tue
11 Wed
14 Sat
17 Tue
21 Sat
26 Thu
28 Sat
January
Select
04 Sat
11 Sat
14 Tue
15 Wed
18 Sat
21 Tue
22 Wed
25 Sat
February
Select
01 Sat
04 Tue
08 Sat
11 Tue
12 Wed
15 Sat
17 Mon
18 Tue
19 Wed
22 Sat
24 Mon
25 Tue
26 Wed
March
Select
01 Sat
04 Tue
05 Wed
08 Sat
11 Tue
12 Wed
15 Sat
17 Mon
18 Tue
19 Wed
22 Sat
24 Mon
25 Tue
26 Wed
29 Sat
31 Mon
April
Select
01 Tue
02 Wed
05 Sat
08 Tue
09 Wed
12 Sat
15 Tue
16 Wed
19 Sat
21 Mon
23 Wed
26 Sat
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2013-2014 Season
Friday, 28 June 2024
Please look here regularly for all the latest news from the league .... ...
continue
Match Day :
Tuesday, 11 March 2014
Players Suspended
There are 10 matches
Premier Division
Brimscombe & Thrupp
v
Shrivenham
The Meadow
Reading Town
v
Binfield
Scours Lane
A Armstrong
P Kelly
R Chant
Division One (West)
Fairford Town
v
New College Swindon
Cinder Lane
R. Whittaker
A Baker
K. Iles
Malmesbury Victoria
v
North Leigh United
Flying Monk Ground
S Podsadny
T Cleasby
P Laggett
Division One (East)
Rayners Lane
v
Penn & Tylers Green
Tithe Farm Social Club
I Lowe
T Walton
I Bath
Division Two (West)
Highworth Town Reserves
v
Shrivenham Reserves
Elms Recreation Ground
A Emery
Wootton Bassett Town Reserves
v
Cheltenham Saracens Reserves
Gerard Buxton Sports Ground
D Warren
Division Two (East)
Ascot United 'Dev'
v
Finchampstead Reserves
Ascot Racecourse
R Hey
Henley Town Reserves
v
Chinnor Reserves
R Hey
Holyport Reserves
v
Rayners Lane Reserves
Summerleaze Village
M. Payne
Please click
here
for the Fixtures & Results for Tuesday, 11 March 2014 in
Microsoft Excel format
- Click
here
to include Goalscorers
Please click
here
to receive a
Printer Friendly
email of the Fixtures & Results for Tuesday, 11 March 2014.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1.
Abingdon Town
2.
Abingdon United
3.
Ardley United
4.
Ascot United
5.
Bracknell Town
6.
Cheltenham Saracens
7.
Flackwell Heath
8.
Highmoor Ibis
9.
Highworth Town
10.
Holyport
11.
Kidlington
12.
Newbury
13.
Oxford City Nomads
14.
Thame United
15.
Wantage Town
16.
Wootton Bassett Town
Div1W
17.
Carterton
18.
Clanfield
19.
Easington Sports
20.
Hook Norton
21.
Letcombe
22.
Lydney Town
23.
Old Woodstock Town
24.
Purton
25.
Shortwood United
26.
Tuffley Rovers
27.
Tytherington Rocks
Div1E
28.
AFC Hinksey
29.
Burnham
30.
Chalfont Wasps
31.
Chinnor
32.
Didcot Town
33.
Finchampstead
34.
Headington Amateurs
35.
Henley Town
36.
Maidenhead United
37.
Milton United
38.
Wokingham & Emmbrook
39.
Woodley Town
D2W
40.
Beversbrook
41.
Brimscombe & Thrupp Reserves
42.
Cirencester Town 'Dev'
43.
Fairford Town Reserves
44.
Hook Norton Reserves
45.
Old Woodstock Town Reserves
46.
Oxford City Nomads 'Dev'
47.
Wantage Town Reserves
D2E
48.
Binfield Reserves
49.
Bracknell Town Reserves
50.
Chalfont Wasps Reserves
51.
Penn & Tylers Green Reserves
52.
Thame United Reserves
53.
Wokingham & Emmbrook Reserves