|
Home Team |
Score |
Away Team |
F.A. Vase |
First Round Proper |
Baldock Town |
1
|
4
|
Berkhamsted |
|
L.Harman
|
|
|
J.Bent
J.Gavin(2)
F.Jowle
|
First Round Proper |
Cockfosters |
3
|
0
|
Wembley |
|
D.Ansell
S.Blackburne(2)
|
|
|
|
First Round Proper |
Hanwell Town |
4
|
1
|
London APSA |
|
W.Healey(3)
D.Rhone
|
|
|
|
First Round Proper |
Hillingdon Borough |
1
|
2
|
Hadley |
|
R.Lourenco
|
|
|
D.Quattromini
J.Watson
|
First Round Proper |
Ilford |
2
|
3
|
Tring Athletic |
|
|
|
|
M.Green
V.Iannone(2)
|
First Round Proper |
Oxhey Jets |
3
|
2
|
Stotfold |
|
S.Armstrong
L.Beardsworth
D.David
|
|
|
A.Fitton
T.Swaine
|
First Round Proper |
St Margaretsbury |
0
|
3
|
Colney Heath |
|
|
|
|
K.Ashwood
J.Eames
J.Humbert
|
First Round Proper |
Welwyn Garden City |
1
|
0
|
Bedfont & Feltham |
|
P.Stellon
|
|
|
|
Anagram Records Feeder Leagues Trophy |
Round 1 |
Aston Clinton |
2
|
2
|
CB Hounslow Utd |
[ Home Win on penalties ] |
P.Thorne
P.Weirich
|
|
|
|
Round 1 |
FFC Haringey |
2
|
1
|
Tring Corinthians |
|
|
|
|
L.Yearwood
|
Round 1 |
Kent Athletic |
3
|
0
|
Manford Way |
|
B.Currington
P.Daly
J.Niederman
|
|
|
|
Round 1 |
Totternhoe |
1
|
2
|
Old Bradwell United |
|
C.Golding
|
|
|
D.Jarman(2)
|
Berks & Bucks FA - Junior Cup |
Round 2 |
Comet MK |
3
|
1
|
Wolverton Town Reserves |
|
|
|
|
S.Graham
|
Round 2 |
Mursley United Reserves |
3
|
1
|
Brill United |
|
A.Brown(2)
D.Simpson
|
|
|
|
Round 2 |
Padbury Village |
3
|
1
|
Old Bradwell United Reserves |
|
|
|
|
J.Carlse
|
Round 2 |
Wing Village |
0
|
6
|
Winslow United Reserves |
|
|
|
|
N.Farrow
P.Hull
M.Hurst
OG(3)
|
Herts FA - Intermediate Cup |
Round 1 |
Berkhamsted Reserves |
0
|
5
|
Hadley Reserves |
|
|
|
|
A.Crockett
O.Omotosho(3)
W.Taylor
|
Round 1 |
Bushey Rangers |
3
|
2
|
Baldock Town Reserves |
|
|
|
|
S.Crow
P.Wright
|
Round 1 |
Chipperfield Corinthians Reserves |
1
|
4
|
Sun Postal Sports Reserves |
|
|
|
|
S.Bonner
S.Foster
J.Palmer
J.Slade
|
Round 1 |
Knebworth Reserves |
1
|
7
|
Hoddesdon Town Reserves |
|
|
|
|
G.Crimaudo(2)
J.Curtis(2)
L.Russell
S.Stock(2)
|
Round 1 |
London Colney Reserves |
0
|
5
|
Boreham Wood Reserves |
|
|
|
|
|
Round 1 |
Tring Athletic Reserves |
2
|
1
|
St Margaretsbury Reserves |
|
|
|
|
P.Lowen
|
Challenge Trophy |
Round 1 |
Chesham United Reserves |
2
|
1
|
Wodson Park |
|
J.Harris
J.Read
|
|
|
E.Kimsey
|
Premier Division |
|
Ampthill Town |
7
|
0
|
London Lions |
|
M.Bunker
C.Lester
D.Watson(5)
|
|
|
|
|
Harefield United |
2
|
3
|
AFC Dunstable |
|
D.Fleming
G.James
|
|
|
C.Butler
R.Harker
J.Lauder
|
|
Hoddesdon Town |
2
|
1
|
Biggleswade United |
|
B.Andreos
A.Bolle
|
|
|
T.Grant
|
|
Holmer Green |
2
|
1
|
Hatfield Town |
|
D.Powles
R.Tackley
|
|
|
C.Webb
|
|
Leverstock Green |
3
|
8
|
London Colney |
|
P.Alozie
J.Figura
T.Miller
|
|
|
S.Clarke-Mardel(2)
M.Collins(3)
M.Newman(2)
T.Smith
|
|
London Tigers |
0
|
2
|
Hertford Town |
|
|
|
|
C.Hall-Ramsey
T.James
|
Division One |
|
Amersham Town |
1
|
2
|
Crawley Green |
|
M.Griggs
|
|
|
H.Mungwira
A.Reid
|
|
Bedford |
3
|
0
|
Harpenden Town |
|
J.Hilsdon
L.Rocco
R.Smith
|
|
|
|
|
Codicote |
1
|
1
|
FC Broxbourne Borough |
|
P.Garrett
|
|
|
K.Abiodun-Dacosta
|
|
Langford |
0
|
6
|
Sun Postal Sports |
|
|
|
|
A.Lewis
M.Moore
D.Tomkins(3)
D.Weeks
|
|
Risborough Rangers |
0
|
1
|
Kings Langley |
|
|
|
|
A.Hallissey
|
|
Stony Stratford Town |
7
|
2
|
Arlesey Town Reserves |
|
D.Bailey-Brown(3)
B.Cutting(2)
M.Nicholls
M.Way
|
|
|
K.Francis
L.Smith
|
|
Winslow United |
5
|
1
|
Kentish Town |
|
R.MacDonald
D.Mitten(2)
C.Seanla
G.Shrieves
|
|
|
P.Ankrah
|
Division Two |
|
Grendon Rangers |
1
|
3
|
Willen |
|
J.Thompson
|
|
|
T.Raynor
C.Winn(2)
|
|
Hale Leys Utd |
1
|
1
|
Mursley United |
|
T.Brindley
|
|
|
W.Bell
|
|
Pitstone & Ivinghoe |
3
|
2
|
Wolverton Town |
|
L.Bunker(3)
|
|
|
J.Risebrow
J.Waites
|
|
The 61 FC (Luton) |
2
|
0
|
Brimsdown |
|
C.Mapp(2)
|
|
|
|
Reserve Division One |
|
AFC Dunstable Reserves |
5
|
1
|
Stotfold Reserves |
|
A.Barbour(2)
C.Ibbotson(2)
G.Woolf
|
|
|
M.Vieira-Roodenburg
|
|
Kings Langley Reserves |
3
|
1
|
Kent Athletic Reserves |
|
A.Bradley(2)
M.Collier
|
|
|
J.Langlais
|
|
London Lions Reserves |
2
|
1
|
Risborough Rangers Reserves |
|
G.Fierstone
S.Shooter
|
|
|
D.Pavlopoulos
|
Reserve Division Two |
|
Buckingham Athletic Reserves |
1
|
3
|
Langford Reserves |
|
J.Hooper
|
|
|
N.Kaye
N.Thomas
M.Wells
|
|
Crawley Green Reserves |
3
|
0
|
Totternhoe Reserves |
|
S.Halfpenny(2)
A.Wilson
|
|
|
|
|
Wodson Park Reserves |
2
|
1
|
Biggleswade United Reserves |
|
I.Chieza
D.Munoz
|
|
|
A.Gallichan
|