|
Home Team |
Score |
Away Team |
F.A. Vase |
First Round Proper |
Amersham Town |
4
|
3
|
Flackwell Heath |
|
|
|
|
|
First Round Proper |
Cheltenham Saracens |
1
|
2
|
Ardley United |
|
P.Sayce
|
|
|
|
First Round Proper |
Holyport |
1
|
4
|
Newbury |
|
|
|
|
G.HOLLAND
B.McCready
R.Spence(2)
|
First Round Proper |
Sandhurst Town |
1
|
8
|
Wantage Town |
|
|
|
|
|
First Round Proper |
Thame United |
3
|
2
|
Fairford Town |
|
B.GRAY
N.Rhodes
|
|
|
D.Drewett
C.MCCLARTY
|
First Round Proper |
Witney Town (WITHDRAWN) |
0
|
2
|
Ascot United |
|
|
|
|
L.Boon
B.Knight
|
GFA Challenge Trophy |
Round 2 |
Henbury |
7
|
0
|
Gloucester City 'Dev' (WITHDRAWN) |
|
|
|
|
|
Wiltshire Senior Cup |
Round 1 |
Malmesbury Victoria |
1
|
3
|
Cricklade Town |
|
|
|
|
J.Allan(2)
B.Carter
|
Round 1 |
Wootton Bassett Town |
7
|
2
|
New College Swindon |
|
|
|
|
|
Berks & Bucks Intermediate Cup |
Round 2 |
Barton Rovers |
1
|
0
|
Holyport Reserves |
|
|
|
|
|
Round 2 |
Beaconsfield FC |
3
|
3
|
Chalfont Wasps |
[ Home Win on penalties ] |
|
|
|
|
Round 2 |
Bracknell Town |
6
|
0
|
Ashridge park |
|
T.Barrett(2)
C.BARRIE
S.Cooper-Clark(2)
L.RIDDELL
|
|
|
|
Round 2 |
Letcombe |
2
|
1
|
Binfield Reserves |
|
A.Bruce
L.Gifford
|
|
|
|
Round 2 |
Milton United |
1
|
3
|
Wantage Town Reserves |
|
|
|
|
|
Round 2 |
Penn & Tylers Green |
2
|
1
|
Taplow United |
|
J.Hunt
R.Sepede
|
|
|
|
Round 2 |
Walters Leisure |
0
|
1
|
Burnham Reserves |
|
|
|
|
O.SIMEK
|
Round 2 |
Woodley Town |
3
|
3
|
Long Wittenham Ath' |
|
|
|
|
|
Oxfordshire Intermediate Cup |
Round 1 |
Mansfield Road |
2
|
5
|
Old Woodstock Town Reserves |
|
|
|
|
|
Premier Division |
|
Binfield |
6
|
1
|
Abingdon Town |
|
J.MILLAR
R.Millward
G.Sargeant(3)
J.Suarez
|
|
|
B.Taylor
|
|
Highmoor Ibis |
2
|
3
|
Slimbridge |
|
|
|
|
D.HOLLOWAY
G.Lang
D.NJOYA
|
|
Reading Town |
1
|
1
|
Shrivenham |
|
C.Joseph
|
|
|
M.Silvanus
|
Division One (West) |
|
Lambourn Sports |
1
|
2
|
Old Woodstock Town |
|
M.Pedder
|
|
|
J.Quainton
C.Robinson
|
|
Lydney Town |
3
|
0
|
Clanfield |
|
P.MACKLIN(2)
A.Price
|
|
|
|
|
North Leigh Reserves |
2
|
1
|
Carterton |
|
L.BOTCHERBY
L.LEWIS
|
|
|
M.DEURDEN
|
|
Purton |
6
|
0
|
Hook Norton |
|
S.AVENELL
T.Cadden(3)
R.Crocker
N.Mason
|
|
|
|
Division One (East) |
|
Easington Sports |
0
|
3
|
AFC Hinksey |
|
|
|
|
K.Davis
S.Flaherty
A.Odhiambo
|
|
Headington Amateurs |
4
|
0
|
Rayners Lane |
|
L.Cuff(2)
P.HEDGER
Y.NKWANYUO
|
|
|
|
|
Henley Town |
3
|
4
|
Chinnor |
|
D.Blatchford
R.HARRISON
S.Rolfe
|
|
|
M.Avery
R.Daly(3)
|
|
Thatcham Town Reserves |
2
|
1
|
Maidenhead United Reserves |
|
L.Hamilton(2)
|
|
|
J.HIPPOLYTE
|
Division Two (West) |
|
Highworth Town Reserves |
3
|
1
|
Cheltenham Saracens Reserves |
|
S.Chilcott(2)
M.Roper
|
|
|
S.Burrows
|
|
Shortwood United Reserves |
11
|
0
|
Letcombe Reserves |
|
M.Bennett
A.CERIZOLA
R.Meredith
C.MILLS(3)
E.Parsloe(3)
J.Rymell
C.UNDERWOOD
|
|
|
|
|
Shrivenham Reserves |
1
|
2
|
Cirencester Town 'Dev' |
|
N.Fowler
|
|
|
D.ROBERTS
J.Smith
|
Division Two (East) |
|
Chinnor Reserves |
3
|
2
|
Bracknell Town Reserves |
|
J.Bloomfield
J.Davis
A.MOULD
|
|
|
L.MOSELEY
T.WEBB
|
|
Finchampstead Reserves |
2
|
3
|
Slough Town Reserves |
|
J.Sapsed
C.WILSON
|
|
|
J.Blount
J.Booth
S.Robinson
|
|
Rayners Lane Reserves |
1
|
3
|
Ascot United Reserves |
|
M.broughton
|
|
|
K.HAGGIS
T.Mitchinson(2)
|
Miscellaneous |
|
Hook Norton Reserves |
0
|
0
|
Cricklade Town Res (WITHDRAWN) |
|
|
|
|
|