|
Home Team |
Score |
Away Team |
The 'Bluefin' - Insurance Brokers Challenge Cup |
Quarter Final |
Headington Amateurs |
3
|
1
|
Lydney Town |
|
A.Hafiz(2)
O.Zaja
|
|
|
D.Morley-Lyne
|
Hellenic Supplementary Challenge Cup |
Round 3 |
Cricklade Town |
2
|
2
|
Malmesbury Victoria |
[ Away Win on penalties ] |
B.Carter(2)
|
|
|
R.OWEN
S.WINSTONE
|
Round 3 |
Clanfield |
3
|
1
|
Tytherington Rocks |
|
D.Bishop
J.Butt
D.Dixon
|
|
|
T.COLBOURNE
|
Reading Junior Cup |
Quarter Final |
Woodcote Stoke Row Reserves |
0
|
2
|
Finchampstead Reserves |
|
|
|
|
J.Sapsed(2)
|
Premier Division |
|
Ardley United |
0
|
1
|
Binfield |
|
|
|
|
OG
|
|
Ascot United |
1
|
1
|
Wokingham & Emmbrook |
|
I.Brooks
|
|
|
L.Lee
|
|
Bracknell Town |
1
|
4
|
Shortwood United |
|
B.Knight
|
|
|
M.Bennett
T.Bohane
M.Green
OG
|
|
Cheltenham Saracens |
1
|
3
|
Abingdon Town |
|
E.KENNEDY
|
|
|
A.Lovegrove(2)
P.McGlynn
|
|
Fairford Town |
0
|
1
|
Witney Town |
|
|
|
|
S.Webb
|
|
Henley Town |
4
|
3
|
Holyport |
|
D.Hoar(2)
A.Jeffrey
G.Smith
|
|
|
J.Handscomb(2)
G.NUTH
|
|
Kidlington |
1
|
1
|
Slimbridge |
|
R.Curtin
|
|
|
A.Sheppard
|
|
Reading Town |
3
|
1
|
Flackwell Heath |
|
B.GLADWIN
G.Lewis(2)
|
|
|
N.Poulton
|
|
Shrivenham |
1
|
1
|
Wantage Town |
|
S.Robertson
|
|
|
R.Claydon
|
Division One (West) |
|
Carterton |
2
|
0
|
Trowbridge Town |
|
N.Dawood
M.DEURDEN
|
|
|
|
|
Easington Sports |
6
|
2
|
Purton |
|
C.Convey
S.Howkins
OG
A.Stidder(2)
J.TREVITT
|
|
|
M.Hall
N.MCRAE
|
|
Hook Norton |
2
|
1
|
Brimscombe & Thrupp |
|
M.DENNIS
C.Tillcock
|
|
|
b.jones
|
Division One (East) |
|
Chalfont Wasps |
2
|
1
|
Maidenhead United |
|
M.Holt
F.Tripp
|
|
|
J.HIPPOLYTE
|
|
Finchampstead |
4
|
3
|
Letcombe |
|
K.Atkinson
R.Kell
G.Rolls
D.Willis
|
|
|
M.Brind
T.Eatwell
L.Gifford
|
|
Highmoor Ibis |
2
|
2
|
Lambourn Sports |
|
C.Gallimore
S.Small-King
|
|
|
B.MATHEWS
S.Rackham
|
|
Hungerford Town Reserves |
0
|
6
|
Newbury |
|
|
|
|
O.BERKHOUT
B.Elmore(2)
J.Green
D.Jones(2)
|
|
Thatcham Town Reserves |
0
|
1
|
Didcot Town Reserves |
|
|
|
|
T.Mudge
|
Division Two (West) |
|
Brimscombe & Thrupp Reserves |
3
|
2
|
Cheltenham Saracens Reserves |
|
a.boot(2)
S.TARDIVO
|
|
|
A.Loveridge
L.Rayson
|
|
Gloucester City 'Dev' |
13
|
0
|
Kidlington Reserves |
|
B.James
M.Liddiard
K.Mace
J.PARKER(3)
J.Price
B.Pricter(3)
M.Pritchett
A.Varnam(2)
|
|
|
|
|
Highworth Town Reserves |
5
|
1
|
Easington Sports Reserves |
|
S.Chilcott
J.Grace-Parsons(2)
R.LATHAM
C.McGHEE PARSONS
|
|
|
J.REILLY
|
|
Old Woodstock Town Reserves |
1
|
0
|
Hook Norton Reserves |
|
N.Smith
|
|
|
|
|
Wantage Town Reserves |
2
|
4
|
Cricklade Town Reserves |
|
A.Barton
S.McGowran
|
|
|
J.Lees(3)
M.Povey
|
|
Witney Town Reserves |
3
|
4
|
Fairford Town Reserves |
|
B.Reardon(2)
S.Wright
|
|
|
L.Clark
J.ERVITI(2)
D.Kembrey
|
|
Wootton Bassett Town Reserves |
2
|
1
|
Shrivenham Reserves |
|
I.WALTON
J.WINDELL
|
|
|
J.FOWLER
|
Division Two (East) |
|
Chinnor Reserves |
2
|
2
|
Binfield Reserves |
|
R.Chapman
A.MOULD
|
|
|
C.Reeves
J.Tucker
|
|
Milton United Reserves |
0
|
5
|
Ascot United Reserves |
|
|
|
|
L.FROSTICK(2)
K.HAGGIS
J.MOORE(2)
|
|
Newbury Reserves |
3
|
0
|
Reading Town Reserves |
|
A.Benton
R.Collard
G.Dredge
|
|
|
|
|
Penn & Tylers Green Reserves |
4
|
0
|
Chalfont Wasps Reserves |
|
M.Andrews
M.Benning(2)
A.MOSES
|
|
|
|
|
Rayners Lane Reserves |
6
|
0
|
Letcombe Reserves |
|
C.Arens(3)
S.Mitchell
OG
G.Smith
|
|
|
|