|
Home Team |
Score |
Away Team |
F.A. Vase |
First Round Proper |
Almondsbury Town |
3
|
1
|
Melksham Town |
|
P.Chenoweth
D.Maynard
M.Williams
|
|
|
|
First Round Proper |
Ardley United |
0
|
1
|
Moneyfields |
|
|
|
|
|
First Round Proper |
Kidlington |
1
|
2
|
Bradford Town |
|
D.Leggett
|
|
|
|
First Round Proper |
Longwell Green Sports |
2
|
1
|
Wantage Town |
|
|
|
|
|
First Round Proper |
Shortwood United |
3
|
1
|
Winchester City |
|
|
|
|
|
First Round Proper |
Shrivenham |
0
|
2
|
Flackwell Heath |
|
|
|
|
R.Cannon
P.Shone
|
First Round Proper |
Westbury United |
0
|
1
|
Carterton |
|
|
|
|
M.Duerden
|
The 'Bluefin' - Insurance Brokers Challenge Cup |
Preliminary Round |
Ascot United |
1
|
0
|
Launton Sports |
|
S.Knight
|
|
|
|
Preliminary Round |
Harrow Hill (WITHDRAWN) |
1
|
0
|
Milton United |
|
J.Taylor
|
|
|
|
Preliminary Round |
South Kilburn |
1
|
3
|
Rayners Lane |
|
OG
|
|
|
N.Barrs(2)
T.Farrell
|
Berks & Bucks FA Junior Cup |
Round 1 |
Prince of Wales Rangers Reserves |
0
|
9
|
Chalfont Wasps Reserves |
|
|
|
|
|
Round 1 |
Wooburn Athletic Reserves |
2
|
4
|
Penn & Tylers Green Reserves |
|
|
|
|
M.Benning(2)
P.Clark
O.Mulry
|
Premier Division |
|
Abingdon Town |
3
|
0
|
Hook Norton |
|
D.Moss
A.Mott(2)
|
|
|
|
|
Bicester Town |
1
|
3
|
Pegasus Juniors |
|
N.Emsden
|
|
|
J.Cuss(2)
B.Price
|
|
Binfield |
2
|
0
|
Witney United |
|
J.Gumbs
J.Suarez
|
|
|
|
|
Fairford Town |
0
|
3
|
Oxford City Nomads |
|
|
|
|
J.Ferreira
C.Forbes
P.Nagy
|
|
Malmesbury Victoria |
0
|
2
|
Reading Town |
|
|
|
|
M.Buck
D.Williamson
|
|
Marlow United |
1
|
0
|
Old Woodstock Town |
|
L.Mason
|
|
|
|
Division One (West) |
|
Cirencester United |
1
|
1
|
Wootton Bassett Town |
|
C.Allen
|
|
|
M.Wyatt
|
|
Cricklade Town |
5
|
5
|
Cheltenham Saracens |
|
R.Gilliver(2)
S.Reason
I.Ross
C.Shand
|
|
|
M.Finch
J.Hammond
I.Surcombe(2)
J.Tustain
|
|
Lydney Town |
3
|
4
|
Letcombe |
|
J.Kear(2)
M.Lee
|
|
|
C.Cook(2)
L.Gifford
A.Trethowan
|
|
Slimbridge |
0
|
0
|
North Leigh Reserves |
|
|
|
|
|
|
Trowbridge Town |
0
|
2
|
Headington Amateurs |
|
|
|
|
A.Barrett(2)
|
|
Tytherington Rocks |
3
|
1
|
Clanfield |
|
J.Hicks
D.Thorpe
J.Willott
|
|
|
J.Williams
|
|
Winterbourne United |
0
|
5
|
Purton |
|
|
|
|
M.Brereton
T.Cadden(2)
J.Coole
P.Day
|
Division One (East) |
|
Didcot Town Reserves |
2
|
3
|
Newbury |
|
H.Halls
J.Newport
|
|
|
T.Mclean
D.O Regan
OG
|
|
Eton Wick |
0
|
0
|
Chinnor |
|
|
|
|
|
|
Farnborough Reserves |
5
|
2
|
Chalfont Wasps |
|
N.Ciardini
J.Coleman(2)
A.Frostick
O.Price
|
|
|
B.Brosnan
A.Jean-Baptiste
|
|
Henley Town |
3
|
0
|
Finchampstead |
|
L.Medford(2)
S.Whiting
|
|
|
|
|
Penn & Tylers Green |
2
|
3
|
Woodley Town |
|
R.Knight
D.Munday
|
|
|
C.Davies
C.Hiscock
L.Williams
|
|
Thame United |
0
|
0
|
Wokingham & Emmbrook |
|
|
|
|
|
Reserve Division One |
|
Abingdon United Reserves |
1
|
4
|
Binfield Reserves |
|
J.Mundy
|
|
|
H.Swabey(3)
J.Tallentire
|
|
Cheltenham Saracens Reserves |
2
|
4
|
Henley Town Reserves |
|
J.Bermingham
J.Garthwaite
|
|
|
A.Allen
B.Jennings(2)
K.Paiser
|
|
Finchampstead Reserves |
3
|
2
|
Carterton Reserves |
|
F.Baron
A.Merritt
B.Winship
|
|
|
J.Andrews
C.Williams
|
|
Highworth Town Reserves |
3
|
2
|
Kidlington Reserves |
|
A.Piotrowski
S.Robertson(2)
|
|
|
T.Castle
T.Millar
|
|
Swindon Supermarine Reserves |
1
|
4
|
Hungerford Town Reserves |
|
L.Lewis
|
|
|
R.Benham(2)
S.Rackham(2)
|
|
Wootton Bassett Town Reserves |
6
|
1
|
Wantage Town Reserves |
|
A.Field
A.Hawthorne
F.Hunt(2)
P.Tearle(2)
|
|
|
R.Joyce
|
President's Res 2 Cup (Section B) |
|
Witney United Reserves |
6
|
3
|
Ascot United Reserves |
|
C.Allmond
J.Lonsdale
J.Lonsdale
C.Mays(2)
S.Wright
|
|
|
S.Cahill
A.Gavin
A.Kennedy
|
President's Res 2 Cup (Section C) |
|
Easington Sports Reserves |
6
|
1
|
Thame United Reserves |
|
A.Field(2)
K.Laird
C.Robinson(2)
D.Watkin
|
|
|
S.Braun
|
Reserve Division Two (West) |
|
Hook Norton Reserves |
0
|
1
|
Cirencester Town Reserves |
|
|
|
|
C.Mills
|
|
Launton Sports Reserves |
3
|
0
|
Cricklade Town Reserves |
|
M.Hill
D.O' Connor
A.Peckham
|
|
|
|
|
Old Woodstock Town Reserves |
2
|
4
|
Shrivenham Reserves |
|
D.Delahunt
Q.Mailafia
|
|
|
B.Fitzgerald
P.Sanders(2)
P.Whitewood
|
Reserve Division Two (East) |
|
Chinnor Reserves |
2
|
1
|
Rayners Lane Reserves |
|
R.Chapman
D.Williams
|
|
|
A.Baker
|
|
Holyport Reserves |
3
|
1
|
Thatcham Town Reserves |
|
D.Hunt(2)
OG
|
|
|
S.James
|
Miscellaneous |
|
Kintbury Rangers |
3
|
1
|
Prestwood (WITHDRAWN) |
|
T.Joyce(3)
|
|
|
D.Gray
|
|
Newbury Reserves |
0
|
11
|
Eton Wick Res (WITHDRAWN) |
|
|
|
|
J.Britcher
H.Harris(4)
A.Hickey(4)
R.McCullagh
M.Norman
|