|
Home Team |
Score |
Away Team |
Anagram Records Feeder Leagues Trophy 2007-2008 |
Round 4 |
Canning Town |
2
|
0
|
Pitstone & Ivinghoe |
|
|
|
|
|
Beds FA - Intermediate Cup |
Quarter Final |
Crawley Green Reserves |
3
|
2
|
AFC Dunstable Reserves |
|
|
|
|
|
Quarter Final |
Dunstable United |
4
|
1
|
Biggleswade United Reserves |
|
|
|
|
|
Premier Division |
|
Aylesbury Vale |
0
|
3
|
Brimsdown Rovers |
|
|
|
|
S.Atkinson
R.Prestedge
A.Taylor-Forbes
|
|
Biggleswade United |
0
|
1
|
Tring Athletic |
|
|
|
|
M.Burfoot
|
|
Colney Heath |
2
|
0
|
St Margaretsbury |
|
G.Deacon
J.Hazel
|
|
|
|
|
Hertford Town |
2
|
0
|
Cockfosters |
|
K.Cooper(2)
|
|
|
|
|
Holmer Green |
0
|
3
|
Biggleswade Town |
|
|
|
|
D.Heron
S.Seoddfield
J.Steele
|
|
Kingsbury London Tigers |
1
|
2
|
Broxbourne Borough V&E |
|
R.Zarchenko
|
|
|
OG
D.Ward
|
|
Langford |
5
|
1
|
Hanwell Town |
|
M.Barnes
W.Byrne
J.Delasalle(3)
|
|
|
D.Scarlett
|
|
Leverstock Green |
3
|
0
|
Harefield United |
|
S.Hawes
A.Page
D.Sears
|
|
|
|
|
London Colney |
0
|
1
|
Beaconsfield SYCOB |
|
|
|
|
M.Swaysland
|
|
Oxhey Jets |
2
|
4
|
Chalfont St Peter |
|
P.Danslow(2)
|
|
|
B.Bubb(2)
J.Okimo
L.Togwell
|
|
Welwyn Garden City |
0
|
3
|
Ruislip Manor |
|
|
|
|
J.Bailey
N.Fyfield
M.Walker
|
Division One |
|
Ampthill Town |
3
|
5
|
Cheshunt Reserves |
|
M.Munday
S.Reynolds
M.Wells
|
|
|
M.Cook
L.Farrell
T.Hart(2)
R.Smith
|
|
Bedford |
1
|
6
|
Haringey Borough |
|
OG
|
|
|
J.Duncan
R.Hardy(3)
K.Lewis
M.Thompson
|
|
Bedford Town Reserves |
1
|
2
|
Sun Postal Sports |
|
D.Wems
|
|
|
D.Lancaster
A.Mills
|
|
Brache Sparta |
2
|
0
|
Amersham Town |
|
J.Ingram
M.Otukoya
|
|
|
|
|
Hoddesdon Town |
3
|
2
|
Cranfield United |
|
A.Martin
M.Spiers
P.Ulatowski
|
|
|
T.Barrett
B.Bellhouse
|
|
New Bradwell St Peter |
2
|
0
|
Harpenden Town |
|
K.Hyde
B.Quill
|
|
|
|
|
Sport London e Benfica |
5
|
0
|
Arlesey Athletic |
|
D.Conceicao(2)
A.Muse(2)
Y.Younes
|
|
|
|
|
Stony Stratford Town |
1
|
1
|
Kentish Town |
|
G.Flynn
|
|
|
L.Scott
|
|
Winslow United |
1
|
5
|
Royston Town |
|
C.Hill
|
|
|
C.Hammond(3)
T.Mullins
A.Townsend
|
Division Two |
|
AFC Dunstable |
0
|
0
|
Old Bradwell United |
|
|
|
|
|
|
Aston Clinton |
1
|
0
|
Kent Athletic |
|
S.Walker
|
|
|
|
|
Crawley Green |
1
|
1
|
Risborough Rangers |
|
D.Watson
|
|
|
R.Morgan
|
|
Kings Langley |
0
|
0
|
Padbury United |
|
|
|
|
|
|
Markyate |
1
|
3
|
The 61 FC (Luton) |
|
D.McDermott
|
|
|
R.Clarke(2)
J.Dunington
|
|
Mursley United |
0
|
2
|
Caddington |
|
|
|
|
P.Gregory
A.Scurry
|
|
Totternhoe |
3
|
2
|
Tring Corinthians |
|
S.Bishop
G.Simpson(2)
|
|
|
P.Hawkins
J.Hoque
|
Reserve Division One |
|
Cockfosters Reserves |
8
|
0
|
Mursley United Reserves |
|
|
|
|
|
|
Harpenden Town Reserves |
1
|
1
|
Sawbridgeworth Town Reserves |
|
|
|
|
|
|
St Margaretsbury Reserves |
2
|
1
|
Oxhey Jets Reserves |
|
|
|
|
|
|
Tring Athletic Reserves |
2
|
0
|
Hoddesdon Town Reserves |
|
|
|
|
|
Reserve Division Two East |
|
Broxbourne Borough V&E Reserves |
3
|
2
|
Langford Reserves |
|
|
|
|
|
|
Caddington Reserves |
2
|
3
|
Ampthill Town Reserves |
|
|
|
|
|
|
Kent Athletic Reserves |
0
|
4
|
The 61 FC (Luton) Reserves |
|
|
|
|
|
|
Kentish Town Reserves |
1
|
5
|
Brache Sparta Reserves |
|
|
|
|
|
Reserve Division Two West |
|
Amersham Town Reserves |
2
|
3
|
Kings Langley Reserves |
|
|
|
|
|
|
Buckingham Athletic Reserves |
3
|
2
|
Cranfield United Reserves |
|
|
|
|
|
|
Old Bradwell United Reserves |
0
|
0
|
Holmer Green Reserves |
|
|
|
|
|
|
Risborough Rangers Reserves |
4
|
2
|
Winslow United Reserves |
|
|
|
|
|
|
Sun Postal Sports Reserves |
2
|
1
|
Aylesbury Vale Reserves |
|
|
|
|
|
|
Tring Corinthians Reserves |
3
|
1
|
Stony Stratford Town Reserves |
|
|
|
|
|