|
Home Team |
Score |
Away Team |
F.A. Vase |
Third Round Proper |
Crowborough Athletic |
2
|
1
|
Brimsdown Rovers |
|
|
|
|
A.Taylor-Forbes
|
Anagram Records Feeder Leagues Trophy 2007-2008 |
Round 3 |
Pitstone & Ivinghoe |
3
|
0
|
Buntingford Town |
|
L.Bunker(2)
M.Ryan
|
|
|
|
Round 3 |
Winslow United |
1
|
3
|
Manford Way |
|
R.Wiffen
|
|
|
|
Berks & Bucks FA - Junior Cup |
Round 3 |
Hazlemere Sports |
3
|
2
|
Amersham Town Reserves |
|
|
|
|
|
Round 3 |
Quainton |
0
|
4
|
New Bradwell St Peter Reserves |
|
|
|
|
|
Round 3 |
Wolverton Town |
5
|
2
|
Buckingham Athletic Reserves |
|
|
|
|
|
Challenge Trophy |
Round 3 |
The 61 FC (Luton) |
3
|
2
|
Kent Athletic |
|
R.Clarke
A.Lewis(2)
|
|
|
M.Cole
N.Miller
|
Reserve Challenge Trophy |
Round 3 |
Crawley Green Reserves |
4
|
2
|
Mursley United Reserves |
|
|
|
|
|
Round 3 |
Holmer Green Reserves |
5
|
1
|
Ampthill Town Reserves |
|
|
|
|
|
Round 3 |
St Margaretsbury Reserves |
1
|
4
|
Hertford Town Reserves |
|
|
|
|
|
Round 3 |
Kent Athletic Reserves |
2
|
1
|
Langford Reserves |
|
|
|
|
|
Division Two Cup |
Round 2 |
Mursley United |
3
|
1
|
Aston Clinton |
|
G.Shaw(2)
S.Smith
|
|
|
C.Quinton
|
Round 2 |
Old Bradwell United |
1
|
4
|
Tring Corinthians |
|
S.Ennis
|
|
|
J.Hoque
C.Snoxell(2)
C.West
|
Premier Division |
|
Beaconsfield SYCOB |
2
|
1
|
St Margaretsbury |
|
T.Gibbs
S.Swift
|
|
|
L.Rose
|
|
Broxbourne Borough V&E |
3
|
4
|
Harefield United |
|
T.Burke
B.Drisdale
R.Kemble
|
|
|
L.Clark
P.Haines
S.Sonner(2)
|
|
Cockfosters |
2
|
4
|
Biggleswade United |
|
D.O'Connor(2)
|
|
|
S.Catmur
D.Gaskin
J.Goodship
C.Rydeheard
|
|
Colney Heath |
2
|
1
|
Holmer Green |
|
G.Deacon
P.Jackman
|
|
|
OG
|
|
Kingsbury London Tigers |
2
|
1
|
Biggleswade Town |
|
D.Vicente(2)
|
|
|
J.Steele
|
|
Langford |
0
|
3
|
Chalfont St Peter |
|
|
|
|
B.Bubb
A.Louth
B.Stack
|
|
Leverstock Green |
0
|
0
|
Aylesbury Vale |
|
|
|
|
|
|
Oxhey Jets |
3
|
1
|
London Colney |
|
M.Ayres
P.Danslow
A.Lowton
|
|
|
C.Wilkins
|
|
Ruislip Manor |
1
|
0
|
Hertford Town |
|
J.Bailey
|
|
|
|
|
Welwyn Garden City |
1
|
2
|
Tring Athletic |
|
D.Griggs
|
|
|
M.Burfoot
S.Hutchings
|
Division One |
|
Ampthill Town |
4
|
0
|
Arlesey Athletic |
|
C.Lester
M.Quinn
S.Reynolds
M.Wells
|
|
|
|
|
Bedford |
1
|
2
|
Bedford Town Reserves |
|
J.Layne
|
|
|
J.Guiney(2)
|
|
Haringey Borough |
5
|
1
|
Brache Sparta |
|
R.Obinna(3)
A.Stokes
M.Thompson
|
|
|
D.Howard
|
|
Harpenden Town |
0
|
0
|
Buckingham Athletic |
|
|
|
|
|
|
Kentish Town |
3
|
1
|
Sun Postal Sports |
|
J.Donoghue
A.Meerza
L.Scott
|
|
|
D.Lancaster
|
|
New Bradwell St Peter |
3
|
0
|
Hoddesdon Town |
|
D.Cole
M.Lee
|
|
|
|
|
Sport London e Benfica |
1
|
2
|
Royston Town |
|
H.Da Silva
|
|
|
D.Cain
C.Hammond
|
|
Stony Stratford Town |
3
|
1
|
Cheshunt Reserves |
|
A.Castagnetti
D.Dykes
B.Hill
|
|
|
G.Geddes
|
Division Two |
|
Caddington |
3
|
1
|
AFC Dunstable |
|
G.Catlin
B.Christie
A.Fontenelle
|
|
|
G.Capehorn
|
|
Markyate |
1
|
6
|
Totternhoe |
|
T.Butterfield
|
|
|
L.Fromont
G.Simpson(3)
M.Solomon(2)
|
|
Padbury United |
0
|
7
|
Crawley Green |
|
|
|
|
M.Bunker
T.Freeman
J.Potter(5)
|
|
Risborough Rangers |
2
|
3
|
Kings Langley |
|
R.Morgan(2)
|
|
|
G.Clarke
C.Preston
L.Pritchard
|
Reserve Division One |
|
Hoddesdon Town Reserves |
1
|
3
|
Harpenden Town Reserves |
|
|
|
|
|
|
London Colney Reserves |
0
|
3
|
Colney Heath Reserves |
|
|
|
|
|
|
Sawbridgeworth Town Reserves |
0
|
3
|
Leverstock Green Reserves |
|
|
|
|
|
|
Tring Athletic Reserves |
1
|
2
|
Cockfosters Reserves |
|
|
|
|
|
Reserve Division Two East |
|
AFC Dunstable Reserves |
5
|
1
|
Kentish Town Reserves |
|
|
|
|
|
|
Biggleswade United Reserves |
2
|
1
|
The 61 FC (Luton) Reserves |
|
|
|
|
|
|
Brache Sparta Reserves |
3
|
4
|
Caddington Reserves |
|
|
|
|
|
|
Totternhoe Reserves |
0
|
5
|
Broxbourne Borough V&E Reserves |
|
|
|
|
|
Reserve Division Two West |
|
Cranfield United Reserves |
3
|
0
|
Aylesbury Vale Reserves |
|
|
|
|
|
|
Kings Langley Reserves |
4
|
2
|
Risborough Rangers Reserves |
|
|
|
|
|
|
Tring Corinthians Reserves |
5
|
1
|
Sun Postal Sports Reserves |
|
|
|
|
|