|
Home Team |
Score |
Away Team |
F.A. Vase |
Second Round Qualifying |
Ampthill Town |
6
|
1
|
Beaumont Athletic |
|
A.Cascan
C.Lester(3)
M.Wells(2)
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Biggleswade Town |
3
|
4
|
Bugbrooke St Michaels |
|
N.Morgan
J.Steele
J.Weeden
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Biggleswade United |
2
|
1
|
Clapton |
|
J.Goodship
L.Lincoln
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Cockfosters |
3
|
2
|
Sporting Bengal United |
|
L.Barker
S.Okeke
D.Pigden
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Concord Rangers |
3
|
0
|
Oxhey Jets |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Desborough Town |
4
|
3
|
Hoddesdon Town |
|
|
|
|
A.Martin(2)
|
Second Round Qualifying |
Hatfield Town |
2
|
3
|
Kingsbury London Tigers |
|
|
|
|
S.Beyene
H.Emenike
D.Vicente
|
Second Round Qualifying |
Holmer Green |
4
|
1
|
Andover New Street |
|
T.Alabaster
P.Batchelor
S.Groves
K.Sesay
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Leverstock Green |
3
|
0
|
Halstead Town |
|
J.Armstrong(2)
A.Arthur
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Long Buckby |
2
|
0
|
Broxbourne Borough V&E |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Marlow Utd |
4
|
0
|
Buckingham Athletic |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
North Greenford Utd |
6
|
0
|
Cranfield United |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Royston Town |
3
|
2
|
Bedfont |
|
G.Tibballs(3)
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Ruislip Manor |
2
|
3
|
Colney Heath |
|
J.Christian
C.Henry
|
|
|
G.Deacon(2)
S.Lacey
|
Second Round Qualifying |
Sawbridgeworth Town |
-
|
A
|
Sun Postal Sports |
[ Away Win was awarded ] |
|
|
|
B.Poulton
|
Second Round Qualifying |
St Margaretsbury |
1
|
1
|
Harwich & Parkeston |
|
S.Barker
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Stewarts & Lloyds |
0
|
2
|
Brimsdown Rovers |
|
|
|
|
S.Atkinson
M.Pelley
|
Second Round Qualifying |
Thrapston Town |
1
|
3
|
Harpenden Town |
|
|
|
|
D.Jeffries
T.Macfarlane
R.Taaffe
|
Second Round Qualifying |
Tring Athletic |
3
|
0
|
Bedford |
|
R.Duncan
A.Humphreys
V.Iannone
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Westbury United |
3
|
4
|
Chalfont St Peter |
|
|
|
|
J.Carroll
T.Lewis(2)
A.Louth
|
Premier Division |
|
Harefield United |
1
|
0
|
Hertford Town |
|
S.Sonner
|
|
|
|
|
London Colney |
0
|
2
|
Langford |
|
|
|
|
R.Groves
L.Pateman
|
|
Welwyn Garden City |
2
|
1
|
Beaconsfield SYCOB |
|
P.Christian
A.McKinley
|
|
|
|
Division One |
|
Amersham Town |
0
|
1
|
Cheshunt Reserves |
|
|
|
|
OG
|
|
Bedford Town Reserves |
1
|
7
|
Winslow United |
|
D.Wilsher
|
|
|
M.Harris
F.Iannone
G.Karwacinski
S.Klyaen
P.White(2)
R.Wiffen
|
|
Haringey Borough |
2
|
2
|
Kentish Town |
|
C.Obiji(2)
|
|
|
J.Donoghue(2)
|
|
New Bradwell St Peter |
2
|
2
|
Stony Stratford Town |
|
L.Coulter
K.Hyde
|
|
|
D.Dykes
M.Kalek
|
|
Sport London e Benfica |
2
|
2
|
Brache Sparta |
|
P.Cabral
C.Da Silva
|
|
|
|
Division Two |
|
Aston Clinton |
1
|
1
|
The 61 FC (Luton) |
|
T.Mendicino
|
|
|
R.Jones
|
|
Caddington |
6
|
0
|
Markyate |
|
B.Christie(2)
A.Fontenelle
R.Powell
C.Sanders
A.Scurry
|
|
|
|
|
Crawley Green |
10
|
0
|
Padbury United |
|
J.Potter(4)
D.Watson(4)
J.West
J.Young
|
|
|
|
|
Kings Langley |
5
|
1
|
Risborough Rangers |
|
G.Clarke
A.Cooper
A.Cracknell
R.Harvey
OG
|
|
|
J.Rayner
|
|
Mursley United |
0
|
3
|
AFC Dunstable |
|
|
|
|
J.Hutchings
J.McCarthy(2)
|
|
Old Bradwell United |
0
|
4
|
Tring Corinthians |
|
|
|
|
L.Byrne(2)
J.Hoque(2)
|
|
Totternhoe |
1
|
4
|
Kent Athletic |
|
N.Beesley
|
|
|
F.Kyermeh(2)
N.Miller(2)
|
Reserve Division One |
|
Harpenden Town Reserves |
3
|
1
|
Sawbridgeworth Town Reserves |
|
|
|
|
|
|
Hertford Town Reserves |
2
|
1
|
Cockfosters Reserves |
|
|
|
|
|
|
Hoddesdon Town Reserves |
2
|
2
|
Mursley United Reserves |
|
|
|
|
|
|
Oxhey Jets Reserves |
3
|
1
|
St Margaretsbury Reserves |
|
|
|
|
|
Reserve Division Two East |
|
Brache Sparta Reserves |
6
|
3
|
Totternhoe Reserves |
|
|
|
|
|
|
Broxbourne Borough V&E Reserves |
7
|
0
|
AFC Dunstable Reserves |
|
|
|
|
|
|
Crawley Green Reserves |
1
|
2
|
Biggleswade United Reserves |
|
|
|
|
|
|
Kentish Town Reserves |
2
|
2
|
Caddington Reserves |
|
|
|
|
|
|
Langford Reserves |
3
|
1
|
Kent Athletic Reserves |
|
|
|
|
|
|
The 61 FC (Luton) Reserves |
2
|
1
|
Royston Town Reserves |
|
|
|
|
|
Reserve Division Two West |
|
Aylesbury Vale Reserves |
0
|
1
|
Holmer Green Reserves |
|
|
|
|
|
|
Buckingham Athletic Reserves |
0
|
4
|
Amersham Town Reserves |
|
|
|
|
|
|
Cranfield United Reserves |
2
|
2
|
Kings Langley Reserves |
|
|
|
|
|
|
Risborough Rangers Reserves |
1
|
3
|
New Bradwell St Peter Reserves |
|
|
|
|
|
|
Stony Stratford Town Reserves |
2
|
2
|
Old Bradwell United Reserves |
|
|
|
|
|
|
Tring Corinthians Reserves |
3
|
1
|
Winslow United Reserves |
|
|
|
|
|