Go back to LondonMiddx
    Sandgate Youth FC - Players & Coaches Wanted         Hertford Town Youth U11 Stags - Players Wanted         One to One Football Coaching         Herts Youth U7 - Players Wanted         Spartans Youth FC - Players Wanted         Chiswick Youth Under 10's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Borehamwood Youth U10's Knights - Striker/Attacking Player Wanted         Omonia Youth U16 Gold - Striker Wanted         Barnet Azzurri U13's - Players Required         Alexandra Park Youth FC - Under 18's Coach & New Players Wanted         Hoddesdon Town U18 Blues - Player Wanted         Broxbourne Borough FC U10's - Players Wanted         Barnet Azzurri Rapids U15 - Centre Back Wanted         Potters Bar United Blacks U11's - Players Wanted         Berkhamsted FC U14 - Strikers & Central Defender Required         Harrow United U14's - Goalkeeper Wanted         Oaklands Wolves U11s - Players Wanted         Potters Bar United Stripes U12's - Players Wanted         Berkhamsted U15's - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted         Potters Bar Town U11's - Player Wanted         Ware Youth FC U13 - Players Wanted         Horsley FC - Goalkeeper Wanted         Potters Bar Town Youth FC U15 - Goalkeeper Wanted ASAP         Winchmore Hill FC - U13 Players Wanted         Everett Rovers U18's - Goalkeeper Wanted         Cuffley Panthers U10's - Player Wanted         HNC FC - Players Wanted for Men's Team for 2021/22         Cheshunt Blacks U14's - Central Defenders Wanted         Hertford Town Youth U11 Lions - Players Wanted         AC Finchley Youth - Players Wanted         Broxbourne Borough U16's - Players Wanted         Stevenage Borough Juniors - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted         Abbots Langley Youth U16 Reds - Players Wanted         Hayes & Yeading Utd U13s, U14s & U15s - Players Wanted         Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         West Herts Stags U15's - Players Wanted         Wheathampstead Wanderers U16's Sharks - Goalkeeper Wanted         Lemsford Youth Lions U14's - Players Wanted         Sun Sports U17/18 Yellow - Players Required         Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21    
Bristol & District Football League
2008-2009 Season
Wednesday, 28 October 2020
Match Day :  Saturday, 22 Nov 2008 Saturday, 29 November 2008 Saturday, 06 Dec 2008
Players Suspended
There are 41 matches
Senior Division
0 0 Crosscourt United v Lawrence Rovers
 Julian Hooper
1 1 Hartcliffe Community Centre v Made for Ever
 Scott Tamlin
1 6 Shirehampton Reserves v Hallen 'A'
 Tony Jackson
3 3 Wick Reserves v Nicholas Wanderers Reserves
 Lenny Davis
Division One
7 1 Bendix v Hartcliffe Reserves
 Steve West
2 3 Bitton 'A' v Miners Rangers
5 1 Knowle United v St Pancras
 David Cains
3 3 Longwell Green Sports 'A' v South Bristol Central Reserves
2 0 Old Sodbury v Sea Mills Park
 Terry Fox
2 3 Roman Glass St George 'A' v Pucklechurch Sports Reserves
 Jim O'Brien
Division Two
6 1 AEK Boco Reserves v Rangeworthy
 John Rogers
0 1 DRG Stapleton Reserves v Nicholas Wanderers 'A'
 Jozsef Madaras
5 0 Greyfriars Athletic Reserves v Frys Club 'A'
 Kevin Rawlings
0 8 Highridge United 'A' v Hambrook
 Mike Caddick
2 2 Iron Acton Reserves v Seymour United Reserves
 John Armstrong
3 2 Winterbourne United 'A' v Patchway Town 'A'
Division Three
1 3 Chipping Sodbury Town 'A' v Hillfields Old Boys Reserves
 Steve Gannon
1 0 Eden Grove v Warmley Saints
 Andy Dixon
4 1 Frampton Athletic Reserves v Stockwood Wanderers
 R. Morris
6 3 Hanham Athletic 'A' v Tilly Rangers
 Nigel Gainard
1 0 Oakland v Totterdown United Reserves
 S. Parsons
2 2 Olveston United Reserves v Broad Walk
 Nick Bracey
8 5 Westerleigh Sports v Shirehampton 'A'
 Richard Monks
Division Four
4 1 Frys Club 'B' v Made for Ever Reserves
 Adrian Welsh
0 2 Oldland Abbotonians 'A' v AXA 'A'
3 9 St Nicholas v Bradley Stoke Town
 Steve Pike
0 4 Talbot Knowle Reserves v Shireway Sports
 Paul Tompkins
Division Five
2 5 AEK Boco 'A' v Inter The Bloomfield
 M. Popel
0 4 Brimsham Green Reserves v Coalpit Heath Reserves
 Theo Wren
2 4 Portville Warriors v Henbury 'B'
 Mark Loughlin
2 1 Pucklechurch Sports 'A' v Greyfriars Athletic 'A'
 Daniel Flynn
7 1 Soundwell Victoria v St Pancras Reserves
 Chris Pape
Division Six
1 3 Brazil v Southmead Community Sports (Sat)
 Simon Turner
0 5 Crosscourt United Reserves v Roman Glass St George 'B'
 Mark Dadds
3 3 Little Thatch v Seymour United 'A'
3 5 Rangeworthy Reserves v South Bristol Central 'A'
 Rob Tutton
2 0 St George Rangers v Brislington Cricketers Reserves
 S. Parsons
Miscellaneous
Brislington Cricketers v Henbury ('A' WITHDRAWN)
6 3 Coalpit Heath v Iron Acton (1st team WITHDRAWN)
 John Luxton
FM Sports (WITHDRAWN) v Shaftesbury Crusade Reserves
Frampton Athletic ('A' WITHDRAWN) v St Marys F.C. Reserves
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 29 November 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 29 November 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Senr
1. AXA Reserves
2. Chipping Sodbury Town Reserves
3. Hanham Athletic Reserves
Div4
4. Impact Squad
5. Longwell Green Sports 'B'
6. St Philips MAS Reserves
Div5
7. Bendix Reserves
8. Wick 'A'
Div6
9. AXA 'B'
10. Bradley Stoke Town Reserves
11. Hambrook Reserves