Go back to LondonMiddx
    Broxbourne Borough Youth U11's - Players Wanted         Hertford Heath Under 15's - Goalkeeper Wanted         Broxbourne Borough Youth U15's - Striker & Left Back Wanted         Girls of All Ages, Female Coaches & Female Adult Players Wanted         Everett Rovers Under 11 - Players Needed         High Performance Goalkeeping Training Centres (Weekly)         Half Term Goalkeeping Camp         Chars Youth U14 - Players Wanted         Finchley Football Academy - U11s Goalie, Defenders, Midfielders and Strikers Wanted         Finchley Football Academy - U13s Goalkeeper and Defenders Wanted         Finchley Football Academy - U9s Goalkeeper Wanted         AC Finchley Elite - U14 & U16 Players Wanted         Hadley Rangers U16 - Striker Wanted         HNC FC - Players Wanted for Men's Team         HDYFC U15's - Players Wanted for 2019/20         Sarratt U16's - Goalkeeper Wanted         Harvesters U13's - Players Wanted         Elsenham Youth U18's - Players Wanted         One to One Football Coaching         Bishops Stortford U14's - Players Wanted         Harvesters FC U14 - Players Wanted         St Albans Kites U15's - Good Outfield Player Wanted         Harvesters FC U16 South - Goalkeeper Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U13 Players Wanted         St Albans City Youth U15 East - Goalkeeper & Central Defender Wanted         Sarratt Rebels U13 - Players Wanted         Mitcham Park FC U11's - Young Coach Wanted         Centenary Park FC - Players Wanted         Harvesters FC U14 South - Goalkeeper Wanted         Omonia Youth U15 Gold - Centre Back Wanted         Edmonton Rangers U18 Cobras - Looking for Players for 2019/20 Season         Harvesters U14 (2019/20 Season) - Goalkeeper Wanted         Hoddesdon Town U17's - Players Wanted         FC Selsdon - Goalkeeper Wanted         Welwyn Garden City Youth U15 Typhoons         Mitcham Park FC - Players Wanted for Men’s Team         Whetstone Wanderers Jaguars U12's - Goalkeeper Required         Hertford Town Youth U10 Lions - Players Wanted    
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Monday, 21 October 2019
Match Day :  Monday, 27 Apr 2009 Wednesday, 29 April 2009 Thursday, 30 Apr 2009
Players Suspended
There are 14 matches
Premier Division
5 1 Poppleton United v York St John University
 Colin Rennison  Michael Tyas  John Pearson
1 0 Tate & Lyle Selby v Old Malton St Marys
 Paul Ballantyne  G. Rhodes  Paul Maw
3 1 Wigginton Grasshoppers v Copmanthorpe
 Chris Simpson  Alan Dennison  S. Marriott
3 0 Wilberfoss v Kartiers (Selby)
 Matthew Cottingham  S. Vale  Mike Parkes
Division One
1 1 Easingwold Town v Tadcaster Albion
 A. Marshall
0 1 Rufforth United v Pocklington Town
 Mark Granger
Division Two
0 2 Huby United v Church Fenton White Horse
 Malcolm Sunderland
Division Three
7 1 Crayke v Selby Olympia
 Trevor Wilford
0 3 Strensall v Selby RSSC
 Harry Codling
Reserve Division A
1 1 Bishopthorpe United Reserves v Copmanthorpe Reserves
 Paul Scott
0 3 Dunnington Reserves v Huntington Rovers Reserves
 P. Campbell
5 3 Old Malton St Marys Reserves v Haxby United Reserves
 I. Tessier
1 3 York St John University Reserves v Thorpe United Reserves
 R. Simpson
Reserve Division C
2 2 Malton & Norton Reserves v Heslington Reserves
 S. Pettit
 
Please click here for the Fixtures & Results for Wednesday, 29 April 2009 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Wednesday, 29 April 2009.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Dringhouses
2. Dunnington
3. Hamilton Panthers
4. Haxby United
5. Huntington Rovers
6. Malton & Norton
7. Tockwith
Div1
8. Amotherby & Swinton
9. Bishopthorpe United
10. Nestlé Rowntree
11. Norwich Union
12. Ouseburn United
13. Riccall United
14. Stamford Bridge
15. Thorpe United
16. York Railway Institute
Div2
17. Elvington Harriers
18. Fulford United
19. Hemingbrough United
20. Heslington
21. Heworth
22. Moor Lane
23. New Earswick
24. Osbaldwick
25. Post Office
26. Rawcliffe Rangers
27. St Clements
Div3
28. Barmby Moor
29. Bishop Wilton
30. Civil Service
31. LNER Builders
32. Melbourne
33. Norton United
34. Stillington
35. Terrington Glory
36. Wheldrake
Res A
37. Dringhouses Reserves
38. Heworth Reserves
39. Kartiers (Selby) Reserves
40. Wigginton Grasshoppers Reserves
Res B
41. Easingwold Town Reserves
42. Hamilton Panthers Reserves
43. Nestlé Rowntree Reserves
44. Ouseburn United Reserves
45. Pocklington Town Reserves
46. Poppleton United Reserves
47. Riccall United Reserves
48. Stamford Bridge Reserves
49. Tockwith Reserves
50. Wilberfoss Reserves
51. York Railway Institute Reserves
Res C
52. Amotherby & Swinton Reserves
53. Church Fenton White Horse Reserves
54. Civil Service Reserves
55. Fulford United Reserves
56. Hemingbrough United Reserves
57. Huby United Reserves
58. Norwich Union Reserves
59. Stillington Reserves