Go back to LondonMiddx
    Welwyn Garden City Youth - Players Wanted         AC Finchley Youth - Players Wanted         AC Finchley Adults - Barnet Sunday FL - Players Wanted         AC Finchley U13 East Girls - Players Wanted         Whitewebbs Eagles FC - Players Wanted for New Teams Forming         Whitewebbs Eagles - U14 Goalkeeper Wanted         Edmonton Rangers Sharks - U18 Players Wanted         London Colney Youth - U14 Players Wanted         West Herts U18 Stags - Players Wanted         Looking for an Airbnb in Cornwall? - Daniel's Cottage         Enfield Rangers Green U13's - Goalkeeper Wanted         Wormley Rovers - U12s Players Wanted         Bury Rangers - U16 Players Wanted         Paringdon Tigers - U17 Goalkeeper Required         AFC Dunstable U12s - Players Wanted         Cheshunt Blacks - U13s Players Wanted for 2022/23         Aloysius FC - Players Wanted for Senior Sides         Aloysius FC - U7 to U16 Players Wanted         London Athletic U12s - Players Wanted for 2022/23         London Athletic U8s to U16s - Players Wanted         East Herts Youth - U17/18s Players Wanted for 2022/23         East Herts Youth - U15s Players Wanted for 2022/23         Colney Heath U15s & U16s - Players Wanted         Cuffley U13 Raiders - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Omonia Gold - U14 Players Wanted for 2022/23         Broxbourne Borough - U17/18s Players Wanted for 2022/23         Potters Bar United - U8s Goalkeeper Wanted         Norsemen Blues - U15s Players Wanted for 2022/23         St Albans City U12 North - Players Wanted for 2022/23         Potters Bar United U17's Goalkeeper Wanted for 2022/23         Barnet Azzurri - U15 Goalkeeper & U17 Players Wanted for 2022/23         New Salamis - Under 8 Players Wanted for 2022/23         New Salamis - U18s, U16s & U10s Players Wanted         The London Estates Cash Cup 2022 - £1000 Prize         Kings Langley FC - U16 Players Wanted for 2022/23         Edgware & Kingsbury - U14 Players Wanted for 2022/23         Potters Bar Crusaders - U11 Players Wanted for 2022/23         Harefield United - U13 Players Wanted for 2022/23         London Athletic - U16 Players Wanted for 2022/23         Frontiers Leopards - U13 Players Wanted for 2022/23         Coaching Opportunities with the Dragons Football Club         London Athletic - U14 Players Wanted for 2022/23         Potters Bar Utd - U16 Players Wanted for 2022/23         Cheshunt U11's - JPL Open Trials for 2022/23         Cuffley Phoenix - U17 Players Wanted for 2022/23         Sarratt Rebels - Under 18s Goalkeeper Wanted         Ware Youth - U12 Players Wanted for 2022/23         Hemel Town FC - U12/13 Seeking New Goalkeeper         Welwyn Garden City Youth Hurricanes U13 - Season 2022/23    
Go to their Website
Spartan South Midlands Football League
Member of the National League System
2007-2008 Season
Sunday, 14 August 2022
Match Day :  Wednesday, 19 Sep 2007 Saturday, 22 September 2007 Monday, 24 Sep 2007
Players Suspended
There are 51 matches
6 1 Ampthill Town v Beaumont Athletic [ Second Round Qualifying ]
Attendance 51
H: A.Cascan  C.Lester(3)  M.Wells(2)
3 4 Biggleswade Town v Bugbrooke St Michaels [ Second Round Qualifying ]
Attendance 31

AET
H: N.Morgan  J.Steele  J.Weeden
2 1 Biggleswade United v Clapton [ Second Round Qualifying ]
Attendance 25

AET
H: J.Goodship  L.Lincoln
3 2 Cockfosters v Sporting Bengal United [ Second Round Qualifying ]
Attendance 52

AET
H: L.Barker  S.Okeke  D.Pigden
3 0 Concord Rangers v Oxhey Jets [ Second Round Qualifying ]
Attendance 49
4 3 Desborough Town v Hoddesdon Town [ Second Round Qualifying ]
Attendance 72
 A: A.Martin(2)
2 3 Hatfield Town v Kingsbury London Tigers [ Second Round Qualifying ]
AET
 A: S.Beyene  H.Emenike  D.Vicente
4 1 Holmer Green v Andover New Street [ Second Round Qualifying ]
Attendance 40
H: T.Alabaster  P.Batchelor  S.Groves  K.Sesay
3 0 Leverstock Green v Halstead Town [ Second Round Qualifying ]
Attendance 47
H: J.Armstrong(2)  A.Arthur
2 0 Long Buckby v Broxbourne Borough V&E [ Second Round Qualifying ]
Attendance 36
4 0 Marlow Utd v Buckingham Athletic [ Second Round Qualifying ]
6 0 North Greenford Utd v Cranfield United [ Second Round Qualifying ]
Attendance 56
3 2 Royston Town v Bedfont [ Second Round Qualifying ]
Attendance 42
H: G.Tibballs(3)
2 3 Ruislip Manor v Colney Heath [ Second Round Qualifying ]
H: J.Christian  C.Henry  A: G.Deacon(2)  S.Lacey
- A Sawbridgeworth Town v Sun Postal Sports [ Second Round Qualifying ] [ Away Win was awarded ]
Attendance 30

Sawbo won this match 2-1, but were judged to have played an ineligible player.
 A: B.Poulton
1 1 St Margaretsbury v Harwich & Parkeston [ Second Round Qualifying ]
aet
H: S.Barker
0 2 Stewarts & Lloyds v Brimsdown Rovers [ Second Round Qualifying ]
Attendance 24
 A: S.Atkinson  M.Pelley
1 3 Thrapston Town v Harpenden Town [ Second Round Qualifying ]
Attendance 65
 A: D.Jeffries  T.Macfarlane  R.Taaffe
3 0 Tring Athletic v Bedford [ Second Round Qualifying ]
Attendance 72
H: R.Duncan  A.Humphreys  V.Iannone
3 4 Westbury United v Chalfont St Peter [ Second Round Qualifying ]
Attendance 49
 A: J.Carroll  T.Lewis(2)  A.Louth
Premier Division
1 0 Harefield United v Hertford Town
Attendance 103
H: S.Sonner
0 2 London Colney v Langford
Attendance 42
 A: R.Groves  L.Pateman
2 1 Welwyn Garden City v Beaconsfield SYCOB
Attendance 30
H: P.Christian  A.McKinley
Division One
0 1 Amersham Town v Cheshunt Reserves
Attendance 15
 A: OG
1 7 Bedford Town Reserves v Winslow United
Attendance 17
H: D.Wilsher  A: M.Harris  F.Iannone  G.Karwacinski  S.Klyaen  P.White(2)  R.Wiffen
2 2 Haringey Borough v Kentish Town
Attendance 33
H: C.Obiji(2)  A: J.Donoghue(2)
2 2 New Bradwell St Peter v Stony Stratford Town
Attendance 78
H: L.Coulter  K.Hyde  A: D.Dykes  M.Kalek
2 2 Sport London e Benfica v Brache Sparta
Attendance 42
H: P.Cabral  C.Da Silva
Division Two
1 1 Aston Clinton v The 61 FC (Luton)
Attendance 22
H: T.Mendicino  A: R.Jones
6 0 Caddington v Markyate
Attendance 52
H: B.Christie(2)  A.Fontenelle  R.Powell  C.Sanders  A.Scurry
10 0 Crawley Green v Padbury United
Attendance 22
H: J.Potter(4)  D.Watson(4)  J.West  J.Young
5 1 Kings Langley v Risborough Rangers
Attendance 35
H: G.Clarke  A.Cooper  A.Cracknell  R.Harvey  OG  A: J.Rayner
0 3 Mursley United v AFC Dunstable
Attendance 61
 A: J.Hutchings  J.McCarthy(2)
0 4 Old Bradwell United v Tring Corinthians
Attendance 23
 A: L.Byrne(2)  J.Hoque(2)
1 4 Totternhoe v Kent Athletic
Attendance 23
H: N.Beesley  A: F.Kyermeh(2)  N.Miller(2)
Reserve Division One
3 1 Harpenden Town Reserves v Sawbridgeworth Town Reserves
2 1 Hertford Town Reserves v Cockfosters Reserves
2 2 Hoddesdon Town Reserves v Mursley United Reserves
3 1 Oxhey Jets Reserves v St Margaretsbury Reserves
Reserve Division Two East
6 3 Brache Sparta Reserves v Totternhoe Reserves
7 0 Broxbourne Borough V&E Reserves v AFC Dunstable Reserves
1 2 Crawley Green Reserves v Biggleswade United Reserves
2 2 Kentish Town Reserves v Caddington Reserves
3 1 Langford Reserves v Kent Athletic Reserves
2 1 The 61 FC (Luton) Reserves v Royston Town Reserves
Reserve Division Two West
0 1 Aylesbury Vale Reserves v Holmer Green Reserves
0 4 Buckingham Athletic Reserves v Amersham Town Reserves
2 2 Cranfield United Reserves v Kings Langley Reserves
1 3 Risborough Rangers Reserves v New Bradwell St Peter Reserves
2 2 Stony Stratford Town Reserves v Old Bradwell United Reserves
3 1 Tring Corinthians Reserves v Winslow United Reserves
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 22 September 2007 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 22 September 2007.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Aylesbury Vale
2. Hanwell Town
Div1
3. Arlesey Athletic
Div2
4. Pitstone & Ivinghoe
RsD1
5. Colney Heath Reserves
6. Leverstock Green Reserves
7. London Colney Reserves
8. Tring Athletic Reserves
RsD2E
9. Ampthill Town Reserves
RsD2W
10. Sun Postal Sports Reserves