Go back to LondonMiddx
    Potters Bar Town Youth FC U15 - Goalkeeper Wanted ASAP         Winchmore Hill FC - U13 Players Wanted         Everett Rovers U18's - Goalkeeper Wanted         Cuffley Panthers U10's - Player Wanted         HNC FC - Players Wanted for Men's Team for 2021/22         Cheshunt Blacks U14's - Central Defenders Wanted         Hertford Town Youth U11 Lions - Players Wanted         AC Finchley Youth - Players Wanted         Broxbourne Borough U16's - Players Wanted         Stevenage Borough Juniors - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted         Abbots Langley Youth U16 Reds - Players Wanted         Hayes & Yeading Utd U13s, U14s & U15s - Players Wanted         Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         West Herts Stags U15's - Players Wanted         Wheathampstead Wanderers U16's Sharks - Goalkeeper Wanted         Lemsford Youth Lions U14's - Players Wanted         Sun Sports U17/18 Yellow - Players Required         Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         Omonia Youth U16 Gold - Players Wanted         Lemsford Youth Tigers U18's - Players Wanted         Omonia U13s Gold - Players Wanted         AFC North Leatherhead - Players Wanted         Whitewebbs Eagles FC U15's - Players Wanted for 20/21         RP Royals - Goalkeeper Needed         AFC Walcountians - Players Wanted for 1st Team & Reserves         Barnet Azzurri - Players Needed         Belmont Bees U17s - Players Wanted         Valhalla Sports and Social - Players Wanted         Surbiton Sports Club - Goalkeeper Wanted         Enfield Youth FC - Players Wanted for 2020/21         Wormley Rovers Youth U11's - Players Wanted         Cuffley Zeps U14 - Players Wanted         Hinton & Finchley Revolution FC - Players Wanted         Elite Feet FC - U7, U10, U12, U13 & U15 Players Wanted         Broxbourne Borough Youth U12 - Players Wanted         One to One Football Coaching         Maccabi London FC - Goalkeepers & Players Wanted for 20/21         Wingate & Finchley FC - Under 10 Goalkeeper Wanted         Edgware Town U16 EJA - New Players Wanted         Borehamwood Youth U13 Crusaders - Players Wanted         Chase Side Youth FC - Goalkeepers Wanted for 20/21         Harvesters FC - Players Wanted for 20/21         Evergreen FC U16's - Players Required for 20/21         Borehamwood Youth U15 Crusaders - Looking for Players         Panshanger Tigers U13's - Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC U16's - Players Required for 2020/21         Paringdon Youth Pumas U15 - Players Wanted         Stevenage Borough Juniors U17 Harriers - Players Wanted         Borehamwood Youth Knights U9s - Players Wanted         Centenary Park FC - Players Wanted         Borehamwood Youth Crusaders U16s - Players Wanted         Hertford Heath U16 - Players Wanted         AP Stars Football - Players Wanted         Female Coach required for U14's Girls Team         Bushey & Oxhey U13 Vipers - Outfield Players Wanted         Berkhamsted EJA U15's - Players Wanted         AC Finchley Youth - Players Wanted         Bishops Stortford Community FC U17 - Goalie Wanted         Cheshunt U11s - Players Wanted         Cuffley FC Stars - Under 11 Defenders Wanted for 2020/21         Association of Provincial Football Supporters Clubs in London         Watford Youth Sports FC - Players Wanted U7,U8,U9,U10,U11,U12,U13,U14,U15         Watford Youth Sports FC U14's - Players Wanted         Chessington & District Sunday Football League - Spaces Available         Ware Youth FC U10's - Looking For Players         Cuffley Jets Blacks U18 - Players Wanted         Cuffley Pumas U13's - Players Wanted         Stevenage Borough Juniors U17 Falcons - Players Wanted         Borehamwood Youth FC U14 Crusaders - Defender & Striker Wanted    
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Sunday, 20 September 2020
Match Day :  Saturday, 15 Nov 2008 Saturday, 22 November 2008 Saturday, 29 Nov 2008
Players Suspended
There are 39 matches
Premier Division
1 1 Copmanthorpe v Wilberfoss
 Ben Ballantyne  E Taylor  David Griffin
2 2 Malton & Norton v Kartiers (Selby)
 Paul Tomes  Andy Wood  David King
2 2 Old Malton St Marys v Huntington Rovers
 Mark Dwyer  S. Vale  J. Green
2 1 Poppleton United v Haxby United
 A. Marshall  Michael Tyas  Steve Nelson
0 5 Tate & Lyle Selby v Hamilton Panthers
 Peter Cook  M. Taylor (Miles)  Matthew Cottingham
1 2 Tockwith v Dunnington
 A. Childs  Mark Granger  J. West
0 2 Wigginton Grasshoppers v Dringhouses
 Ian Austick  Graham Boothman  John Hall
Division One
3 0 Ouseburn United v Norwich Union
 M. Taylor
3 1 Pocklington Town v Nestlé Rowntree
 Malcolm Sunderland
4 3 Riccall United v Easingwold Town
 Paul Scott
1 2 Rufforth United v Bishopthorpe United
 Paul Howes
2 5 Stamford Bridge v Amotherby & Swinton
 Dave Thompson
1 5 Tadcaster Albion v York Railway Institute
 C. Hynes
Division Two
1 1 Heslington v Fulford United
 I. Tessier
5 0 Heworth v Moor Lane
 Carl Sutton
1 2 Huby United v Hemingbrough United
 S. Pettit
1 0 Osbaldwick v Church Fenton White Horse
 D. Scoreby
2 1 Post Office v St Clements
 Joe Ballantyne
Division Three
2 2 LNER Builders v Crayke
 Andrew Ivel
3 3 Melbourne v Civil Service
 I. Spurr
0 1 Norton United v Selby Olympia
 R. Scarth
8 1 Selby RSSC v Bishop Wilton
 David Milburn
2 3 Stillington v Barmby Moor
 Dave Purdy
1 4 Strensall v Wheldrake
 Tony Harteveld
Reserve Division A
1 2 Bishopthorpe United Reserves v Old Malton St Marys Reserves
 Daniel Horsfall
2 2 Dringhouses Reserves v Copmanthorpe Reserves
 M. Pemberton
3 1 Dunnington Reserves v Wigginton Grasshoppers Reserves
 P. Campbell
0 2 Huntington Rovers Reserves v Haxby United Reserves
 Alan Dennison
2 1 Kartiers (Selby) Reserves v Heworth Reserves
 J. Goodwin
1 2 Thorpe United Reserves v York St John University Reserves
 G. Rhodes
Reserve Division B
3 0 Easingwold Town Reserves v Poppleton United Reserves
 N. Hawksby
3 0 Hamilton Panthers Reserves v Riccall United Reserves
 G. Hartley
0 8 Nestlé Rowntree Reserves v Ouseburn United Reserves
 R. Simpson
1 0 Wilberfoss Reserves v Tockwith Reserves
 P. Horner
0 6 York Railway Institute Reserves v Pocklington Town Reserves
 John Pearson
Reserve Division C
3 1 Church Fenton White Horse Reserves v Malton & Norton Reserves
 J. Finch
5 1 Civil Service Reserves v Huby United Reserves
 S. Milner
2 1 Fulford United Reserves v Hemingbrough United Reserves
 David Fryer
4 3 Norwich Union Reserves v Heslington Reserves
 S. Marriott
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 22 November 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 22 November 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. York St John University
Div1
2. Thorpe United
Div2
3. Elvington Harriers
4. New Earswick
5. Rawcliffe Rangers
Div3
6. Terrington Glory
Res B
7. Stamford Bridge Reserves
Res C
8. Amotherby & Swinton Reserves
9. Stillington Reserves