Go back to LondonMiddx
    Elite Level Online Football Training         Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         Panshanger FC U14s - Players Wanted         HDYFC U16's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues - Players Wanted         Harvesters FC U15 - Players Wanted         AP Stars U15 Red - Experienced Defender Wanted         Elite Feet Royals FC - Players Wanted (Girls)    
Surrey South Eastern Combination
2019-2020 Season
Sunday, 24 January 2021
Match Day :  Saturday, 15 Feb 2020 Saturday, 22 February 2020 Saturday, 29 Feb 2020
Players Suspended
There are 27 matches
Intermediate Division 1
2 3 AFC Walcountians v Kew Park Rangers
Walton Excel
 T. Heavens
H: J.Hopkins  N.Leonard  A: O.Golding  A.Shaw  U.Umotong  J.Hopkins
1 1 FC Tooting Bec v Westminster Casuals
Tooting & Mitcham 3G Back pitch
 P. Horne
H: A.Shahin  A: H.Parkin  J.Micklem
2 0 Goldfingers v A.M.Y
Croydon Sports Arena
 D. Sanford
H: C.Beecroft  J.Cobb
Intermediate Division 2
3 0 AFC Sutton Common Rovers v Forestdale
Hannibal Way
 T. Saunders
H: H.Aghoghovbia Jr  J.Laughton(2)
2 3 Chelsea Rovers v Claygate Royals
King's House Sports Ground
 M. O
H: J.Choi  A.Chopra  A: S.Harcombe(2)  J.Pendill  A.Chopra  S.Harcombe
1 3 Earlsfield 2018 v AFC Ewell
Abbey Rec
 M. Thomas
H: S.Fadel  A: F.Balogun  S.Hodge  A.Tanous  F.Balogun
Intermediate Division 3
2 2 Epsom Kings v Fulham Deaf
Riverhill Sports Ground (Pitch 2)
 D. Rowland
H: Z.Aiken-Simon  B.Jeremy  A: C.Ahern  J.Willis  Z.Aiken-Simon  B.Waterson
0 4 Kew Afc v Battersea Boys
Ham Playing Fields
 M. Sullivan
 A: C.Fago  C.Hamsher(3)  C.Hamsher
League Senior Cup
4 0 030 Sporting 50 v Earlsfield United [ Semi Final ]
Goals Deckers Tolworth (Pitch 3)
 R. Marus  M. Westlake  P. Bumstead
H: S.Johnson  R.Jugden  OG  G.Rodrigues  H.Hunt
Junior Division 1
1 2 Chessington K C Reserves v Inter Star
Overton Road Rec
 N. Patterson
H: M.Denn  A: D.Bonsu  J.Nimmo
Junior Division 2
1 2 Motspur Park v Oxted & District Reserves
Sir Joseph Hood (Pitch 2)
 S. Harwood
H: A.Goodsell  A: R.Davern  D.Hoult
2 3 Tolworth United v Westside Reserves
Wimbledon Common Extensions
 A. Keats
H: A.Boreland  W.McKay  A: Z.Guest  S.Shokoya(2)
Junior Division 3
3 2 Wilf Kroucher v Woodmansterne Hyde Reserves
Nursery Rec
 S. Tuohy
H: N.Igbavboa  T.Mackenzie(2)  A: P.Vogado(2)  A.Maymont
Junior Division 4
3 0 Cheam Village Warriors v AFC North Leatherhead
Cheam Sports club
 T. Clark
H: B.Cosgrave  A.London(2)  A.London
1 3 OW Shaftesbury Reserves v Merton Social Reserves
Overton Road Rec
 C. Blair
H: K.Granger  A: B.Dupee(2)  T.Leach  B.Dupee
3 6 Warlingham Reserves v Old Boys Clapham Reserves
Warlingham Sports Ground
 B. Chaffe
H: R.Ledger  J.Murkin  C.Roberts  A: J.Arasa Villar(2)  D.Barnes  S.Durnin  M.Fairbrother  G.Negrini  A.Rolfe
Junior Division 5
2 1 A.M.Y Reserves v Old Rutlishians 'B'
Old Rutlishians Association
 P. Brooks
H: S.Ahmad  M.Maqsood  A: G.Jeyakanthan
3 0 Oxted & District 'A' v Shelton Athletic
Master Park (Pitch 2)
 W. King
H: R.Flitton(2)  P.Seal  J.Glover  A.Crittall
1 2 Parkside Reserves v Wanderers Reserves
Wimbledon Common Extensions (Pitch 10)
 C. Mckoy
H: T.Ryan-Maynard  A: A.Chustecki  R.O'Neill  S.Casey
0 4 Reigate Priory 'B' v Wandgas Worcester Park Vets
Reigate Priory Cricket Club
 M. Hamilton
 A: D.Brown  P.Cullen  G.Culver  O.Sales
4 2 Sutton High Reserves v Real Holmesdale
Wallington Sports & Social Club (Pitch 2)
 I. Roberts
H: K.Griffin  J.Londono-Escobar  d.McPherson(2)  A: R.Kidd
League Premier Shield
3 2 012 FC Tooting Bec 'A' v OW Shaftesbury [ Quarter Final ]
Tooting & Mitcham 3G Back pitch
2-2ft
 P. Horne
H: A.Bouybayoune  M.Frost  N.Thomson  A: R.Gemmell(2)  A.Ajayi
4 0 013 Sutton High v Sporting Kitz [ Quarter Final ]
Wallington Sports & Social Club (Pitch 2)
 W. Ingram
H: L.Foley  J.Jenson  D.Lynham  D.Smith  L.Miller Phillips
2 2 015 N P L Reserves v Old Rutlishians Reserves [ Quarter Final ] [ Away Win on penalties ]
N P L Sports Club
1-4 pens
 J. Gunn-smith
H: P.Dalton  J.Smith  A: J.Baker  W.Mortimer  A.Johnson  J.Mapp
League Intermediate Shield
6 1 013 Selhurst SA v Frenches Athletic Reserves [ Quarter Final ]
Archbishop Lanfranc Academy
 D. Banks
H: S.Djennad(2)  R.Hashmi(3)  L.Neal  A: A.Frullini  R.Hashmi  B.Carter
4 6 058 Parkside v Knaphill Athletic Res [ Quarter Final ]
Wimbledon Common Extensions (Pitch 10)
 C. Williams
H: B.Carter  R.Lake- Benjamin(2)  H.Williams
5 1 082 Battersea Ironsides 'A' v Colliers Wood Town [ Semi Final ]
Nescot Sports Ground (Pitch 2)
 M. Malin  E. White  T. Shaw
H: A.Bishop  D.Hoey  M.Leng(2)  B.Pyle  A: J.Antwi  D.Hunter  M.Alexander
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 22 February 2020 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 22 February 2020.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
IntD1
1. Balham Reserves
2. Frenches Athletic
3. Wandgas Sport
4. West Fulham
IntD2
5. Dover House Lions
6. LDN South West
7. Oxted & District
IntD3
8. Ashtead
9. Jak's
10. Merton Social
11. Old Plymouthians
12. Reigate Priory
13. Woodmansterne Hyde
JunD1
14. Epsom & Ewell Colts
15. Old Boys Clapham
16. Wanderers
JunD2
17. Thames United
JunD3
18. AFC Walcountians Reserves
19. Croygas Falcons
20. FC Tooting Bec 'B'
21. Old Rutlishians 'A'
22. Reigate Priory Reserves
23. Rosehill Athletic
24. Wandgas Vets
25. Warlingham
26. Worcester Park 'A'
JunD4
27. Kew Park Rangers Reserves
28. Mitcham Park
29. N P L 'A'
JunD5
30. Motspur Park Reserves
31. N P L 'B'