Go back to LondonMiddx   CrowdScores Logo Appstore Link Google Play Link
Surrey South Eastern Combination
2016-2017 Season
Friday, 25 May 2018
Match Day :  Saturday, 24 Dec 2016 Saturday, 07 January 2017 Saturday, 14 Jan 2017
Players Suspended
There are 35 matches
Intermediate Division 1
4 5 Hanworth Sports v Old Plymouthians
Hanworth Airparc
 M. Sullivan
H: M.Almtida(2)  J.De Lima  R.George  A: T.Earl  D.Hewitt(2)  D.Mason  C.Smith  D.Hewitt
5 2 Westminster Casuals v Fulham Deaf
Tolworth Court Sports Ground (Pitch 2)
 D. Hepburn
H: O.Knox  D.Maunsell(2)  M.Rootes  R.Salisbury  A: J.Willis(2)  T.Brown  J.Willis
Intermediate Division 2
1 4 AC Malden v TFT South West
Riverhill Sports Ground
 P. Legg
H: B.Stephenson  A: O.Eyong  S.McCabe  OG  L.Robinson  R.Palmer  S.Hollinsworth
2 2 AFC Ewell v Trinity
Nescot Sports Ground
 M. Thomas
H: S.Ahmad  J.Allen  A: B.Rivers  A.Zandu  J.Allen
2 6 Crescent Rovers v A.M.Y
Wallington Sports & Social Club (Pitch 2)
 N. Patterson
H: D.Arthur  A.Taylor  A: D.Ahmed(2)  R.Khan  S.Shah  M.Tahir(2)  A.Brewer  M.Tahir
1 4 Frenches Athletic v Godstone
Wallfield
 K. Horn
H: D.Gellett  A: J.Fuller(3)  J.Hill
11 0 Oxted & District v Southwark Borough 2009
Master Park
 R. Hamilton
H: J.Chart(4)  B.Connolly(2)  Z.Fairchild  C.Stagg(4)  Z.Fairchild
League Senior Cup
6 3 018 West Fulham v Merton Social [ Quarter Final ]
Weston Green Sports Ground
 D. Rowland
H: T.Harper(2)  R.Mcdowell(3)  C.Thomas  A: D.Hague  L.Mayne  S.Moules  R.Mcdowell
1 5 020 Chessington K C v Old Rutlishians [ Quarter Final ]
Tolworth Court Sports Ground
AET 1-1
 N. Buckle
H: J.Archer  A: C.Beard  Z.Graham(3)  P.Mears
Junior Division 1
11 3 Kew Park Rangers v Chessington K C Reserves
Marble Hill Park
 D. Collyer
H: C.Bellchambers  J.Griffen  B.Jones  A.Poole(2)  T.Stranet  B.Sweeney(3)  U.Umotong(2)  A: S.Cannings  S.Hills(2)  S.Hills
1 10 N P L Reserves v Shaftesbury Town
N P L Sports Club (Pitch 3)
 J. Conlon
H: A.Grant  A: J.Alexander  D.Beaumont(2)  B.Clifton  L.Hart  T.Malley(3)  M.Mir  S.Rech  J.Ring  D.Long
2 1 Old Rutlishians Reserves v Cheam Village Warriors
Old Rutlishians Association
CHANGE OF REFEREE
 J. Thompson
H: A.Blenkinsop  P.Lines  A: A.Gibbs  S.Berry  M.Kirby
2 1 Wanderers v Westside Reserves
Croydon Athletic
 P. Bumstead
H: J.Badu  O.Enyioma-Obunike  A: K.Rennalls  J.Badu
Junior Division 2
2 1 Melwood v Walworth Knights
Croydon Postal Sports Ground (Pitch 5)
 P. Richards
H: O.Ellis  N.Reid  A: A.Conteh  N.Reid
Junior Division 3
3 2 Cheam Village Warriors Reserves v Motspur Park Reserves
Nescot Sports Ground (Pitch 2)
 P. Rogers
H: A.Jenkins-Penfold  G.Rodrigues  D.Scott-Peter  A: D.Bonsu(2)  J.Riley  A.Gomez-Sosa
6 0 Oxted & District Reserves v Merton Social Reserves
Master Park
 D. Norman
H: s.Bartholmew(2)  B.Cracknell  B.Hoy(2)  P.Seal
Junior Division 4
1 0 Merton Social 'A' v Kew Park Rangers Reserves
King George's Park
 F. Akanga
H: B.Dupee  B.Romans-Hopcraft
League Junior Cup
6 0 046 Raynes Park Vale 'A' v Old Plymouthians Reserves [ Quarter Final ]
Prince Georges Playing Fields
CHANGE OF REFEREE
 C. Maughan
H: M.Bristow  C.Caldwell-Smith  C.Partridge(2)  B.Russell  J.Salmon  M.Bristow
Geoff Ellis Intermediate Shield
7 4 002 Supercala v Overton Athletic [ Round 1 ]
Riverhill Sports Ground (Pitch 2)
11:30 AM
 S. Pike
H: G.Cooper(2)  J.Dahman  J.Ellis  J.Tallant(2)  T.Ward  A: S.Anderson(2)  R.Bootle  O.McNally  N.Cooper  O.McNally
0 1 005 Sutton High v Old Boys Clapham [ Round 1 ]
Priest Hill Playing Fields
 D. Merrick
 A: OG  R.Barnes
5 2 006 Crescent Rovers 'A' v Diaspora Sports [ Round 1 ]
Wallington Sports & Social Club
 T. Smith
H: S.Cross  L.Gillam(2)  L.Hill  J.Matthias  A: E.Mensah-Menson  P.Oppong  J.Forsyth  H.Carillo Romero
0 5 007 Shaftesbury Town 'A' v Sporting 50 [ Round 1 ]
Roehampton Playing Fields
 W. Shin
 A: S.Gordon  T.Hichs  J.Sentamu  B.Seymore  J.Thomas  A.O'Gorman
Geoff Ellis Junior Shield
H - 003 Motspur Park 'A' v Rollers Athletic [ Round 1 ] [ Home Win was awarded ]
Sir Joseph Hood (Pitch 2)
1:30 PM

Rollers Athletic won 6 - 1 but played an ineligible player removed from competition, Motspur Park "A" reinstated
 M. Pepin
H: R.Lake- Benjamin  R.Lake- Benjamin  A.Maray
6 0 004 Wallington Casuals v Frenches Athletic Reserves [ Round 1 ]
Nescot Sports Ground (Pitch 3)
 M. Malin
0 2 005 Reigate Priory 'A' v Chessington K C 'A' [ Round 1 ]
Netherne Sports Ground
 T. Mc Intosh
 A: O.Burch  C.Miller
0 7 006 Battlebridge v Old Rutlishians 'A' [ Round 1 ]
Queens Park
 P. Horne
 A: P.Beaumont  C.Borrowdale  L.Hallett  C.Kennett  J.Mapp(2)  C.Moorhouse  D.Tomlinson
1 6 007 Wanderers Reserves v Tooting Bec 'A' [ Round 1 ]
Croydon Athletic
 M. Bumstead
H: T.Bangbade  A: S.Allingham  C.Hill(2)  O.Saberi  L.Sampson  C.Winn
4 9 066 Epsom Athletic Reserves v Parkside United [ Round 4 ]
Kingswood Rec
 M. Jennings
H: D.Jones(2)  B.Letts  J.Russell
1 4 067 Motspur Park v Charlwood [ Round 4 ]
Goals Deckers Tolworth (Pitch 2)
2:00 PM
 E. White
H: T.Barchue
2 0 070 Guildford Park v Tolworth United [ Round 4 ]
1 3 073 Virginia Water Reserves v Colliers Wood United Reserves [ Round 4 ]
 C. Mckoy
 A: M.Phelan  M.Rogers  S.Thomson  M.Howes
4 1 070 Battersea Ironsides 'A' v Surbiton Eagles [ Round 4 ]
Roehampton Playing Fields (Pitch 2)
1:30 PM
 T. Shaw
H: A.Bishop  N.Jones  E.Uff(2)  E.Uff
6 0 072 Horley AFC v Trinity Reserves [ Round 4 ]
4 2 074 Real Holmesdale Reserves v Corinthians 12 [ Round 4 ]
John Ruskin Playing Fields
 A. Absolon
H: M.Bowler(2)  A.Keable(2)  M.Royce
2 1 034 Wilderpark v Beckenham [ Round 3 ]
 A: A.Adebiyi  A.Whitrod
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 07 January 2017 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 07 January 2017.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
IntD1
1. Ashtead
2. Hayes Town
3. Wandgas Sport
IntD2
4. Acts 29
JunD2
5. AFC Ewell Reserves
6. Wilf Kroucher
JunD3
7. Worcester Park 'A'
JunD4
8. RH Athletic