Go back to LondonMiddx
What is this?
    Sarratt Rebels U10s - New Team, Two More Players Wanted         NCF London - Calling Boys between 10 and 18         Centenary Park FC - Players Wanted         Advent Royals FC - Players Wanted         Old Wimbledonians FC - Goalkeepers Wanted    
Surrey South Eastern Combination
2016-2017 Season
Tuesday, 21 August 2018
Match Day :  Saturday, 24 Sep 2016 Saturday, 01 October 2016 Sunday, 02 Oct 2016
Players Suspended
There are 40 matches
Intermediate Division 1
0 0 Old Rutlishians v Hayes Town
Old Rutlishians Association
change of fixture
 M. Thomas
 C.Vernon  K.Ross
Intermediate Division 2
3 2 AC Malden v Acts 29
Riverhill Sports Ground
 E. Delaney
H: B.Fldridge  G.Hain  R.Harrison  A: Y.Boeg  E.Yang  G.Hain
2 7 Oxted & District v A.M.Y
Master Park
 R. Hamilton
H: B.Cracknell  C.Stagg  A: I.Ahmed(2)  K.Ahmed(3)  Z.Bashir  A.Tahir  K.Ahmed
4 1 TFT South West v Southwark Borough 2009
Morden Rec
change of fixture
 D. Sanford
H: J.De Sousa Abreu  O.Eyong  S.Hollinsworth  OG  A: OG  T.Charnock
3 5 Trinity v AFC Ewell
Trinity Mid Whitgiftian Association
 N. Buckle
H: B.Rivers(3)  A: S.Ahmad(2)  W.Chipperton  T.Hitch  A.Wilkes  T.Hitch
League Senior Cup
- A 003 Old Plymouthians v Merton Social [ Round 1 ] [ Away Win was awarded ]
Wallington Sports & Social Club
1 2 004 Wandgas Sport v Frenches Athletic [ Round 1 ]
Wandgas Sports Club
 D. Hepburn
H: W.Cathcart  A: M.Atkins  D.Gellett
- A 006 Westminster Casuals v Crescent Rovers [ Round 1 ] [ Away Win was awarded ]
Tolworth Court Sports Ground (Pitch 2)
Westminster Casuals won 2 - 1 but played an ineligible player
 P. Legg
H: C.Duffy  D.Maunsell  A: S.Hamilton  A.Brewer
Junior Division 1
5 4 Epsom Athletic Reserves v Shaftesbury Town
Kingswood Rec
 T. Smith
H: M.Abdi(3)  B.Letts(2)  A: J.Alexander  T.Malley(3)  B.Letts  T.Malley
2 1 N P L Reserves v Old Rutlishians Reserves
N P L Sports Club
change of fixture
 M. Riches
H: B.Israel  O.Remedios  A: O.Hicks  C.Davis
1 2 Raynes Park Vale 'A' v Wanderers
Prince Georges Playing Fields
change of fixture
 E. White
H: J.Salmon  A: D.Lukombo  J.Vizaino-Luque  J.Salmon  J.Vizaino-Luque
Junior Division 2
3 1 AFC Ewell Reserves v Sporting 50
Nescot Sports Ground
change of fixture
 S. Allen
H: A.Ibci  C.Sharp(2)  A: T.Paulino  A.Ibci
0 0 Sutton High v Colliers Wood United Reserves
Priest Hill Playing Fields
 M. Bumstead
 W.Druce  M.Rogers
Junior Division 3
4 1 Cheam Village Warriors Reserves v Oxted & District Reserves
Nescot Sports Ground
 L. Nelmes
H: L.Day(2)  A.Dignan  S.Penfold  A: s.Bartholmew  A.Carvill
3 1 Merton Social Reserves v Old Plymouthians Reserves
King George's Park
 T. Shaw
H: L.Mayne  J.Tovey  J.Wilson  A: E.Wood  L.Mayne
1 8 Trinity Reserves v Crescent Rovers 'A'
Trinity Mid Whitgiftian Association
1:00 PM

1.15pm kick off/ change of fixture
 T. Heavens
H: A.Benwell  A: S.Cross  N.Denny  D.Langley  B.Macey(4)  J.Smitherman  B.Macey
Junior Division 4
0 4 Frenches Athletic Reserves v Chessington K C 'A'
Wallfield
 T. Kirk
 A: A.Barrie(2)  OG  O.Reeves
2 1 Tooting Bec 'A' v RH Athletic
Tooting & Mitcham 3G Front
change of fixture
 M. Pepin
H: L.Sampson  C.Winn  A: C.Boxall  P.Ulrich  T.Dennis
League Junior Cup
2 5 007 Wilf Kroucher v Cheam Village Warriors [ Round 1 ]
Nursery Rec
2:00 PM

2-2 Full time 2-5 aet
 S. Pike
H: K.Boakye  D.Reid  A: C.Blackman  D.Fullerton  L.Fullerton  J.Prichard(2)  G.Johnson  D.Fullerton
1 3 010 Overton Athletic v Real Holmesdale Reserves [ Round 1 ]
Croydon Postal Sports Ground (Pitch 3)
 P. Richards
H: B.Room  A: S.Cox  A.Cross  OG  P.Hodges  J.Hartnup
H - 011 Old Boys Clapham v Old Rutlishians 'A' [ Round 1 ] [ Home Win was awarded ]
Larkhall Park
Old Rutlishians won 2 -1 but played an ineligible player removed from competition, Old Boys Clapham reinstated
 R. Brum
H: C.Bullen  A: G.Costa  D.Larkin  S.Stoney
1 12 012 Battlebridge v Melwood [ Round 1 ]
Queens Park
 P. Horne
H: T.Mitchell  A: O.Ellis(2)  J.Kakavoyiannis(5)  A.Okuromade  N.Reid(2)  D.Richardson(2)  A.Creighton  J.Kakavoyiannis
0 1 013 Motspur Park Reserves v Merton Social 'A' [ Round 1 ]
Goals Deckers Tolworth (Pitch 2)
C/ref
 D. Elliott
 A: T.Kenny  D.Harding  T.Powell
0 7 014 Wallington Casuals v Chessington K C Reserves [ Round 1 ]
Nescot Sports Ground (Pitch 3)
2:00 PM
 P. Bumstead
 A: G.Akai(2)  S.Harding(2)  J.Johnson(2)  A.Riches  A.Emptage
3 3 015 Battersea Ironsides 'A' v Motspur Park [ Round 1 ] [ Home Win on penalties ]
Roehampton Playing Fields (Pitch 2)
10-9 pens
 K. Parker
H: A.Bishop  p.Mellar  m.Millar  A: F.Franchino(3)  L.Woodmansey  F.Franchino
2 0 016 Shaftesbury Town 'A' v Wanderers Reserves [ Round 1 ]
Roehampton Playing Fields
 M. Malin
H: M.Jones  E.Sdira  G.Yann  T.Baxter
3 6 017 Worcester Park 'A' v Kew Park Rangers [ Round 1 ]
Manor Park
 J. Conlon
H: R.Evans  T.McDonald  A.Mohammdi Raj  A: A.Poole  B.Sweeney  U.Umotong(4)
- A 018 Kew Park Rangers Reserves v Motspur Park 'A' [ Round 1 ] [ Away Win was awarded ]
Marble Hill Park
1 3 006 Westside Reserves v Old Thorntonians [ Round 1 ]
The Memorial Ground (Pitch 2)
 G. Bird
0 4 008 Rollers Athletic v Cambridge Heath [ Round 1 ]
Edenham High School
2:00 PM
2 1 010 London Box Sash v Beckenham [ Round 1 ]
 A: A.Whitrod  H.Reid
5 3 019 Tolworth United v Spaniards [ Round 1 ]
Wallington Sports & Social Club (Pitch 2)
H: C.Grant  M.Mathurin(2)  D.Roberts(2)
3 1 020 West Fulham v Drummond Athletic [ Round 1 ]
Weston Green Sports Ground
H: l.Bart  D.Boothe  C.Coulson  C.Tillman
4 2 022 West Bromley Albion v Walworth Knights [ Round 1 ]
 A: A.Conteh  A.Turay
1 0 026 South London F Network v Supercala [ Round 1 ]
 N.Shaw
0 3 028 Diaspora Sports v PWCA Wimbledon [ Round 1 ]
Garratt Park
 L.Husbands
3 3 005 Hanworth Sports v Spartans Youth [ Round 1 ] [ Home Win on penalties ]
Hanworth Airparc
4-2 pens
H: J.De Lima(2)  J.Hamlet
Miscellaneous
0 3 Fulham Deaf v Kinetic Croydon
Sir Joseph Hood
Moved from Intermediate Division 1 to Miscellaneous. Kinetic Croydon Folded RB
 C. Mckoy
 A: R.Obaze  J.Phillips  P.Spencer  D.Rumney  P.Spencer
- A Real Holmesdale v Ashtead [ Away Win was awarded ]
John Ruskin Playing Fields
Moved from Intermediate Division 1 to Miscellaneous. Real Holmesdale folded RB
1 5 Reigate Priory 'A' v Kingsbrook
Netherne Sports Ground
Moved from Junior Division 3 to Miscellaneous. Kingsbrook have folded RB
 D. Collyer
H: C.Lloyd-Barnes  A: R.Barnes  T.Barnes  S.Bryne  S.Cheeseman  M.Powell  S.Bryne
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 01 October 2016 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 01 October 2016.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
IntD1
1. Chessington K C
IntD2
2. Godstone