Go back to LondonMiddx
What is this?
    Sarratt Rebels U10s - New Team, Two More Players Wanted         NCF London - Calling Boys between 10 and 18         Centenary Park FC - Players Wanted         Advent Royals FC - Players Wanted         Old Wimbledonians FC - Goalkeepers Wanted    
Surrey South Eastern Combination
2016-2017 Season
Monday, 20 August 2018
Match Day :  Saturday, 10 Sep 2016 Saturday, 17 September 2016 Saturday, 24 Sep 2016
Players Suspended
There are 30 matches
Intermediate Division 1
2 1 Ashtead v Fulham Deaf
Ashtead Recreation Ground
 D. Sanford
H: J.Harding  A.Milner  A: J.Willis  C.Downs  A.Kenward
0 2 Hanworth Sports v Chessington K C
Hanworth Airparc
 M. Coughlan
 A: M.Howard-Ekum  R.Jones
5 1 Old Plymouthians v Hayes Town
Wallington Sports & Social Club
 N. Buckle
H: A.Behan(3)  N.Mucadam  L.Saville  A: J.Regelous
0 1 Westminster Casuals v West Fulham
Tolworth Court Sports Ground (Pitch 2)
 D. Hepburn
 A: R.Mcdowell  M.Smith
Intermediate Division 2
3 2 A.M.Y v Frenches Athletic
Goals Deckers Tolworth
 P. Brooks
H: I.Ahmed  K.Ahmed  Z.Bashir  A: O.Hazel  C.Kaseke  M.Tahir
3 4 AC Malden v Crescent Rovers
Riverhill Sports Ground
 R. Brum
H: R.Harrison  A.McMillan  A.Meghani  A: D.Arthur  J.Taylor(3)  A.McMillan  J.Taylor
1 2 AFC Ewell v Oxted & District
Nescot Sports Ground
 E. Delaney
H: S.Ahmad  A: J.Chart(2)  S.Clancy  C.Stagg
0 2 Godstone v Merton Social
Godstone Green
 D. Rowland
 A: M.Poysden  K.Quinn
Junior Division 1
2 0 Battersea Ironsides 'A' v Chessington K C Reserves
Roehampton Playing Fields (Pitch 2)
 E. White
H: L.Azevedo  B.Ozdemir  J.Blakey  C.Smith
6 5 Epsom Athletic Reserves v Westside Reserves
Kingswood Rec
 T. Heavens
H: D.Jones(3)  B.Letts(3)  A: S.Brown(2)  A.Kayongo(2)  K.Rossetti  D.Jones
6 0 Motspur Park v Cheam Village Warriors
Goals Deckers Tolworth (Pitch 2)
2:00 PM
 P. Legg
H: O.Bilski  D.Bonsu  F.Franchino(3)  C.Lake-Benjamin  O.Bilski  D.Fullerton
1 7 Old Rutlishians Reserves v Wanderers
Old Rutlishians Association
 J. Thompson
H: A.Robinson  A: J.Badu  J.Bryne  O.Neto  T.Pillay(2)  J.Reynolds  J.Vizaino-Luque  O.Hicks  N.Sheehy
4 0 Shaftesbury Town v N P L Reserves
Roehampton Playing Fields
 C. Mckoy
H: J.Alexander  B.Clifton(2)  M.Mir  J.Alexander  Z.Baker
Junior Division 2
0 4 Colliers Wood United Reserves v Supercala
Colliers Wood Utd F C (Pitch 2)
 S. Pike
 A: D.Saxby  J.Tallant  T.Ward(2)  M.Phelan  J.Tallant
1 3 Old Boys Clapham v Walworth Knights
Larkhall Park
 P. Agboula
H: W.Greaves  A: A.Conteh  I.Nkwocha  P.Songa  I.Nkwocha
1 3 Sutton High v Sporting 50
Priest Hill Playing Fields
 N. Patterson
H: D.Smith  A: D.Crozier  T.Hichs  OG  D.Godfrey  J.Thomas
1 1 Tolworth United v AFC Ewell Reserves
Wallington Sports & Social Club (Pitch 2)
 P. Bumstead
H: D.Roberts  A: S.Lawrence  R.Fisher-Wade  A.Mingard
1 4 Wilf Kroucher v Melwood
Wimbledon Common Extension (Pitch 8)
3:00 PM
 T. Shaw
H: P.Hall  A: C.Haddad  J.Kakavoyiannis(3)  J.Kakavoyiannis
Junior Division 3
2 4 Cheam Village Warriors Reserves v Diaspora Sports
Nescot Sports Ground (Pitch 2)
 J. Conlon
H: L.Day  A.Dignan  A: L.Kiwanuka  OG  C.Rabu  D.Zougour-Dalleba  A.Dignan  M.Nwaubani
2 0 Merton Social Reserves v Old Rutlishians 'A'
King George's Park
 F. Akanga
H: A.Moffatt  J.Tovey  A.Findlatek
- A Old Plymouthians Reserves v Shaftesbury Town 'A' [ Away Win was awarded ]
Croygas Sports Ground (Pitch 2)
2 4 Worcester Park 'A' v Motspur Park Reserves
Manor Park
 M. Riches
H: T.Freeman(2)  A: J.Jurado(2)  Y.Mariano(2)  G.Carr
Junior Division 4
2 4 Battlebridge v Wallington Casuals
Queens Park
 P. Horne
H: J.Brandon  N.Creighton  A: E.Elmes  G.Featherstone(2)  C.Power  N.Creighton  J.Venus
4 1 Beckenham v Wanderers Reserves
Beckenham Sports Clubs
 D. Collyer
H: R.Blackwood  M.Edun  D.Faluyi  A.Whitrod  A: J.Sharples  R.Blackwood  J.Rennoldson
3 1 Real Holmesdale Reserves v Motspur Park 'A'
John Ruskin Playing Fields
 M. Pepin
H: M.Bowler(3)  A: G.Price  M.Bowler  J.Andrew
4 2 RH Athletic v Merton Social 'A'
Queens Park
2:00 PM
 T. Smith
H: C.Boxall  J.Pennicard(3)  A: D.Fletcher  T.Leach  J.Pennicard  D.Fletcher
4 0 Rollers Athletic v Frenches Athletic Reserves
Edenham High School
1:30 PM
 P. Curran
H: R.Lockwood  A.Maray(2)  K.Raval  M.Pasta
3 2 Tooting Bec 'A' v Chessington K C 'A'
Tooting & Mitcham 3G Front
 P. Richards
H: A.Allingham(2)  L.Di Genna  A: C.Lidyard(2)  A.Allingham
Miscellaneous
2 4 Real Holmesdale v Wandgas Sport
John Ruskin Playing Fields
1:15 PM

Moved from Intermediate Division 1 to Miscellaneous. Real Holmesdale folded RB
3.15PM Kick off
 S. Watson
H: D.Cox  D.Macdiarmid  A: W.Cathcart(3)  A.Harrigan  D.Cox  W.Cathcart
1 3 Trinity Reserves v Kingsbrook
Trinity Mid Whitgiftian Association
Moved from Junior Division 3 to Miscellaneous. Kingsbrook have folded Rb
 J. Catley
H: D.Sullivan  A: R.Barnes  T.Didd  D.Goodrich  T.Wyatt
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 17 September 2016 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 17 September 2016.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
IntD1
1. Old Rutlishians
IntD2
2. Acts 29
3. Southwark Borough 2009
4. TFT South West
5. Trinity
JunD1
6. Kew Park Rangers
7. Raynes Park Vale 'A'
JunD2
8. Overton Athletic
JunD3
9. Crescent Rovers 'A'
10. Oxted & District Reserves
11. Reigate Priory 'A'
JunD4
12. Kew Park Rangers Reserves