Go back to LondonMiddx
    Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         Panshanger FC U14s - Players Wanted         HDYFC U16's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues - Players Wanted         Harvesters FC U15 - Players Wanted         AP Stars U15 Red - Experienced Defender Wanted         Elite Feet Royals FC - Players Wanted (Girls)    
Go to their Website
Cherry Red Records Combined Counties Football League
Member of the National League System
2014-2015 Season
Tuesday, 19 January 2021
Match Day :  Tuesday, 14 Oct 2014 Saturday, 18 October 2014 Tuesday, 21 Oct 2014
Players Suspended
There are 18 matches
RPM Records Division One Challenge Cup
1 0 001 Alton Town v Banstead Athletic [ 1st Round ]
Bass Sports Ground
 W. Ingram
H: R.Hunter
3 2 005 Worcester Park v Dorking [ 1st Round ]
Skinners Field
 T. Ellams
H: T.Costello  S.Fullerton  J.Robertson  A: s.jordan  D.Titre-Wilson
2 4 007 Farleigh Rovers v Bedfont & Feltham [ 1st Round ]
Parsonage Field
2-2 90 mins, 2-4 AET
 D. Crick
H: E.Burke  J.Henry  A: J.Ataro(2)  J.Lambe(2)
3 4 008 Eversley & California v Epsom Athletic [ 1st Round ]
Eversley Sports
2-2 90 mins, 3-4 AET
 I. Jempeji
H: C.Smith  L.Whiddett(2)  A: A.Cathcart  R.Guest(2)  T.Mollatt
Premier Division
5 0 Badshot Lea v Knaphill
Youngs Drive
 A. Lashchikov
H: Z.Hawker  G.Muir  D.Simmonds  D.Turner(2)
3 0 Camberley Town v Raynes Park Vale
Krooner Park
 W. Davis
H: M.Bunyan  P.Coles  B.Smith
2 4 Epsom & Ewell v Ashford Town (Middx)
Chipstead FC
 M. Smith
H: M.Ferdinando  OG  A: M.Bitmead  d.Fleming(3)
3 1 Frimley Green v Westfield
Frimley Green Recreation Ground
 D. Hayes
H: L.Hibbert  OG  M.Stamp  A: OG
2 3 Guildford City v Bedfont Sports
Spectrum Leisure Centre
 S. Elson
H: S.Joseph  C.Murray-Price  A: J.Mngadi  T.Mooney  L.Nwag
1 2 Hartley Wintney v Farnham Town
Memorial Playing Fields Hartley Wintney
 H. Reed
H: B.Dillon  A: M.Corbett(2)
1 5 Horley Town v Molesey
The New Defence
 L. Donaldson
H: j.Mcelligott  A: M.Baxter(3)  R.Chalke  S.Palmer
1 0 Mole Valley SCR. v Colliers Wood United
Leg of Mutton Field
 C. Vick
H: OG
3 2 Spelthorne Sports v Cove
Spelthorne Sports Club
 E. Heward
H: J.Flatman  P.Johnson(2)  A: J.Baxter  A.Everiss
2 0 Windsor v Hanworth Villa
Stag Meadow
 D. Bandara
 D.Buss
Division One
0 2 AFC Croydon Athletic v Chessington & Hook United
Chalky Lane
To be played at Chessington & Hook United FC
 R. Seuke
 A: A.Hussain(2)  S.Morally
1 4 Sandhurst Town v Ash United
Bottom Meadow
 N. Arbuckle
H: K.Dixon  A: J.Coleman(2)  M.Hayler  J.Pantony
2 1 Sheerwater v Cobham
Sheerwater Recreation Ground
 M. Read
H: I.Feehi  A.Kamara  A: M.Diakite
6 3 Staines Lammas v CB Hounslow United
Ashford Town (Middx)
 a. taylor-rose
H: B.Jacob(3)  D.Shury(3)  A: J.Edwards  A.Headland  O.Hunte
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 18 October 2014 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 18 October 2014.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Chertsey Town
ResSh
2. CB Hounslow United Reserves
3. Farleigh Rovers Reserves
4. Farnham Town Reserves
5. Frimley Green Reserves
6. Raynes Park Vale Reserves
7. Sheerwater Reserves
8. Westfield Reserves
9. Worcester Park Reserves
Resrv
10. Ash United Reserves
11. CB Hounslow United Reserves
12. Farleigh Rovers Reserves
13. Farnham Town Reserves
14. Frimley Green Reserves
15. Knaphill Reserves
16. Raynes Park Vale Reserves
17. Sandhurst Town Reserves
18. Sheerwater Reserves
19. Westfield Reserves
20. Worcester Park Reserves