Go back to LondonMiddx
    Join the Wharfside Electrical Milton Keynes Sunday Football League         Edgware Town FC - U11 Players Wanted 2021/22         Edgware Town FC - U12 Players Wanted 2021/22         Panshanger Lions U13's (2021/22) - Players Wanted         Association of Provincial Football Supporters Clubs in London         Edgware Town FC - New U13 Player Trials 2021/22         Borehamwood Youth U14 Crusaders (21/22) - Female Coach Wanted         Bushey & Oxhey FC 2021/22 Season Recruitment         Chars Youth U8's - Players Wanted         London Colney Youth FC U13 - Players Wanted         Chars Youth U15 (Div One) - Outfield Players Wanted         Cheshunt Youth U10's - Players Required         Harvesters U13 - Goalkeepers Wanted for 2021/22         Volenti Academy - Elite Player Technical & Tactical Training         St Albans City FC Academy - Eastern Junior Alliance 2021/22         Borehamwood Youth U15 Crusaders (21/22) - Players Wanted         AFC North Leatherhead - Players Wanted         Hoddesdon Town Youth - Players & Coaches Wanted         St Albans City Youth West U13 - Players Wanted for 2021/22         AC Finchley Youth - Players Wanted for 2021/22         Wodson Park U14 United - Goalkeeper Wanted         St Albans City Youth U13 North - Players Wanted for 2021/22         Harvesters FC - Youth Players Wanted         Barnet Azzurri - Goalkeepers Wanted         Barnet Azzurri - Players Needed         Borehamwood Youth - U16 Players Wanted for 2021/22         Chars Youth U12's (Div 3) - Outfield Players Required         Northwood FC U16's - Players Wanted for 2021/22         St Albans City Youth FC U13's Orient - Players Wanted         Edgware Town FC - Every Monday - New Player Trials EJA U13 for 2021/22         Potters Bar Utd FC U10's Stripes - Players Wanted         Potters Bar United U14's - Players Wanted         Potters Bar United U10's - Players Wanted         Potters Bar Town - Players Wanted for U12's 2021/22         Potters Bar United Stripes (Current U12's) - Players Wanted         Cheshunt U16's for 2021/22 - Players Wanted         Looking for Talented & Exciting Players - North London & Herts         Cheshunt U11s Blacks - Players Wanted         New Senior Team Forming - Players Wanted for 2021/22 Hertford Town Youth U12         Ware Lions Current U8s - Goalkeeper Required         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U12 - 2021/22 (Premier Division) - Players Wanted         One to One Football Coaching         Cuffley Pumas U13's - Players Required    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2017-2018 Season
Tuesday, 18 May 2021
Match Day :  Saturday, 11 Nov 2017 Saturday, 18 November 2017 Saturday, 25 Nov 2017
Players Suspended
There are 35 matches
0 1 017 Fire United Christian v St Panteleimon [ Round 2 ]
New River Sports Centre
Change of second off offical JN to confirm with him (SCH)
 J. Noblemunn  R. Jacobs  G. Smith
 A: J.Smith  K.Galdino  A.Koumados
1 2 020 British Airways v Brentham [ Round 2 ]
Ashford Town (Middlx) FC
Moved from the 11th November as ground not available on the 11th (SCH)
 R. Simon  M. Sennett  K. Rea
H: A.Nosike  A: J.Todd  J.Townson  C.Adamson  J.Todd
4 1 011 Erith & Belvedere v South Kilburn [ Round 2 ]
Moved from the 25th November by the London FA (SCH)
 A: E.Scarlett
7 2 009 FC Deportivo Galicia Reserves v Langley Galaxy [ Round 1 ]
Bedfont Sports (Pitch 2)
no result RESULT RECEIVED ON THE 28-11-17 BY EMAIL AT 9.51am ( fix sec )
H: E.Bermudez  B.Conde  T.Lowe  M.Payne(3)  M.Vieira Ventura  J.Carbone
Premier Division
3 3 C.B. Hounslow United Reserves v Hillingdon
CB Hounslow Sports Club
 I. Skull  TBA1  TBA2
H: B.McWilliam(3)  A: F.Altomare  G.Berry  N.Ely  T.Coffey
5 4 Cricklewood Wanderers v FC Assyria
Wembley FC
 N. Hickes  TBA1  TBA2
H: A.Emeh  A.Flanore(4)  A: B.Butt  G.Isaac(3)  A.Flanore
6 2 Pitshanger Dynamo v Tottenham Hale Rangers
Hanwell Town FC
 N. Glavin  TBA1  TBA2
H: S.Carro  A.Clark  G.Flanagan  G.Miley(3)  A: A.Habib  S.Dolan
1 3 Sporting Hackney v Indian Gymkhana Club
Hackney Marshes
2nd assistant appointed-Gary Smith moved onto Anagrams fixture via JN (SCH)
 S. Aina  TBA1  A. Yahiaoui
H: D.Portsmouth  A: P.Kang  S.Liddar(2)  S.Liddar
0 0 Stonewall v Lampton Park
Barn Elms Playing Fields
 D. Ossei-Owusu  TBA1  TBA2
 C.Rice  W.Sohail
MCFL Saturday Division One (Central and East)
3 1 AEK London v J L Rovers
Edmonton County School (4G)
no result
 M. McPherson
H: W.Cesar Da Silva  G.Monti  G.Oliveira Silva  A: T.Matsuyama  L.Marques Manata
3 0 London Samurai Utd v Hackney Wick Reserves
North Acton Playing Fields
 M. Plumridge
H: K.Wachi(2)  K.Yamashita  K.Wachi
2 5 Mile End Park Rangers v AFC United
Hackney Marshes
 C. Henry
H: N.Cavey  D.Farrell  A: R.Cojocaru  I.Cristinel  B.Maties  C.Tronciu(2)  B.Botoc
2 6 SJ Global United v NW London FC
Springwest Academy (Feltham Community College)
no result
 S. Toki
H: G.Dias(2)  A: E.Franchi(2)  L.Jimack(2)  L.Pulvirenti  J.Sanchez  G.Dias  A.Zaytsev
1 3 The Wilberforce Wanderers v London United
 C. Love
H: I.Maluza  A: J.Jaramillo Acevedo  T.Moussa(2)  J.Hadley
MCFL Saturday Division One West
4 6 Alpha & Omega v North Acton
Northwick Park
 D. Mansour
H: D.Johnson(3)  OG  A: N.Joseph(3)  K.Lindsey(2)  L.Tison  N.Joseph
3 0 Chape London v PFC Victoria London
Northwick Park
 F. Mansour
H: L.Montoya Ospina(2)  B.Toro Arias  L.Montoya Ospina  F.Chalupniczak
1 1 FC IGK (formerly Indian Gymkana Res) v Hounslow Wanderers
Indian Gymkhana Sports Club
 D. Samuels
H: J.Smith  A: R.Andar  O.Khawas
1 4 Larkspur Rovers v VOS
Lord Halsbury Playing Fields
 D. Russell
H: R.Lloyd  A: I.Chirciu(2)  J.Okunowo  C.Tache  G.Illsley
3 1 South Kilburn 3rds v Kodak (Harrow)
Osterley Sports Club
NOTE.....ADDED AND CHANGE OF FIXTURE DUE TO SLOUGH TOWN CUP (fix sec 4-11-17 )
 A. Matour
H: S.Wilson(2)  A.Woods  A: L.Burnett
MCFL Saturday Division Two
3 4 AFC Hanwell & Hayes v Harrow Bhoys
London Marathon Playing Field
 M. Swinburn
H: D.Church  D.Parillon(2)  A: J.Boggins  H.Carey  M.Lynch  L.O'Connor  D.Church  C.Hynes
0 3 Heston Bombers v Cranford Park
Osterley Sports Club (Pitch 3)
 L. Tilbury
 A: V.Jardim(2)  C.Moniz  V.Jardim
2 0 Hillingdon Abbots v Harrow Rangers
Hillingdon Abbots
 R. Hazell
H: J.Hall  A.Russell  B.Dunsford
2 0 Hilltop v C.B. Hounslow United 3rds
Gibbons Recreation Ground
 R. Reid
H: L.Cusmaan  A.Dahir  H.Abdi Hussein
2 5 St Nicholas v Western Athletic
LPR Club (LPOSSA)
 E. Barnett
H: C.Hearn  J.O'Brien  A: Q.Khan  G.Onutu(3)  D.Thomas  A.O'Connell  G.Onutu
3 1 Sudbury Court v West SL Benfica
LPR Club (LPOSSA)
 D. Lea
H: J.Martin  J.McAlinden(2)  A: N.Dos Santos  J.McAlinden  A.Monteiro
MCFL Saturday Combination
1 2 Brentham Reserves v London Titans
Brentham Club
 D. Carter
H: M.Mark Searles  A: M.Hamad(2)  W.Pinder
9 3 Centenary Park v AFC Heathrow
Northwick Park
 J. Cannon
H: I.Abbas(3)  S.Mussell  C.Nyawo(3)  D.O'Sullivan  A.Szkodzinski  A: R.Mabbs  R.Millar  J.Pinto  I.Abbas  A.Andres
- A Hillingdon Reserves v LNER [ Away Win was awarded ]
Brunel University Sports Complex
hillingdon players ill.......refer to discip/ rule 10(F)ejm
 C. David
2 1 Lampton Park Reserves v Ruislip
Cranford Community College
 L. Morgan
H: I.Raheman  M.Shiddo  A: B.Shilling  P.Dhaliwal  B.Shilling
1 0 Stonewall Reserves v C.B. Hounslow United 5ths
Barn Elms Playing Fields (Pitch 2)
 N. Andrea
H: S.Crosse  S.Crosse
The Jeff Nardin Division
2 10 Hendon Springfield v New Queens Park
West Hendon Playing Fields
Referee unavailable waiting to find replacement ref now appointed (SCH)
 A. Tooley
 A: T.Brown  S.Ishmael(2)  J.Okello(2)  D.Robinson(2)  C.Wright(3)  B.Curran
4 0 Kensington Dragons Reserves v South Kilburn Reserves
Linford Christie Stadium (Pitch 3)
 F. Al-lamy
H: T.Beckley(2)  A.Protsenko  A.Rues  N.Ntim
11 4 Real Rangers v South Ealing Wanderers
Brunel University Sports Complex
Referee no show clubs MA
 Mutually Agreed
H: F.Butler(2)  T.Cowie(2)  M.Hayes  L.Roberts(3)  B.Spires(2)  G.Witcombe  A: K.Dhannie(2)  D.Ghazavi  D.Wiseman  T.Cowie  D.Wiseman
Miscellaneous
11 1 Barnet and Harrow v Old Vaughanians 4ths (WITHDRAWN)
Ealing Central Sports Ground
SCORE WAS 11-1
 N. Saunders
H: A.Djalal(3)  Z.El Mamoun  E.Essiane  G.Howard  H.Nouristani(3)  J.Sohrabi(2)
2 4 C.B. Hounslow United 4ths v Kodak (Harrow) Res (WITHDRAWN)
Osterley Sports Club
 M. Sellars
H: J.Kudjordji  S.Sullivan  A: R.Duca(2)  J.Hafez  L.Krasniqi
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 18 November 2017 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 18 November 2017.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Kensington Dragons
Div1W
2. New Hanford
Comb
3. Pitshanger Dynamo Reserves
Jnd
4. Ruislip Town
5. Speedy United