Go back to LondonMiddx
    Enfield Rangers - Current U12's - Talented Players Required         Harvesters 5-A-Side Football Tournament         Stevenage Borough Juniors Under 9 (School year 4) - Players Wanted         Potters Bar Town Youth FC U14 Scholars - Goalkeeper/Players Wanted for Next Season's U15s         Whetstone Wanderers Jaguars U12's - Players Wanted for Next SeasonĀ (U13's - 2020/21)         Enfield Rangers YFC U12's 2020/21 Season         Trials: Current Yr10, U15 Players Wanted for U16's Next Year 2020/21         Borehamwood Youth FC U13 Crusaders - Striker Wanted for 20-21 Season (U14)         Enfield Rangers YFC U15's 2020/21 Season         Enfield Rangers YFC Mini Soccer Tournament         St Albans City Youth U12 Orient - U13 Players Wanted for 20/21         Wheathampstead Wanderers U12 Sharks & Tigers - Players Wanted         Potters Bar Town - Goalkeeper Wanted for Next Season's U11s         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         Whitewebbs Eagles Whites U11 - Players Wanted         HNC FC - Players Wanted for Men's Team         Borehamwood Youth U15 Templars - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Cheshunt Youth 2020 Summer Sixes Tournament         1 to 1 Small Group and Team Coaching         Borehamwood Youth FC U14's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2018-2019 Season
Monday, 30 March 2020
Match Day :  Wednesday, 14 Nov 2018 Saturday, 17 November 2018 Saturday, 24 Nov 2018
Players Suspended
There are 31 matches
2 1 010 Old Vaughanians Reserves v Centenary Park [ Preliminary Round ]
0-0 F/T
 A: J.Crowley  C.Vince
The Jim Rogers President's Division One Cup
1 4 007 FC Deportivo Galicia Reserves v Clapton Community [ Round 2 ]
Bedfont Sports (Pitch 2)
 R. Alderton
 A: J.Adejokun  E.Crosbie(2)  S.Stanley  B.Panescu
0 2 012 Eagles FC v New Hanford [ Round 2 ]
Watling Park
Have 2 different results for this as above and then 1-2 SCH. When having a go at the referees it might help to get the spelling right (lol) (JN)
 J. Hall
 A: J.Bartlett(2)  V.Lazar
The H & D Division Two Challenge Cup
10 0 004 AFC Hanwell & Hayes v C.B. Hounslow United 3rds [ Round 2 ]
London Marathon Playing Field
 A. Oliveira
H: D.Church  M.Mullings  D.Parillon(2)  E.Stewart(2)  D.Warner(3)  M.Warner  P.Casey
H - 005 * Harrow Bhoys v Lampton Park Res (WITHDRAWN) [ Round 2 ] [ Home Win was awarded ]
Queensbury Park
Jeff Nardin & Combination Cup
1 6 011 Valhalla Sports & Social v London Titans [ Round 2 ]
Cranford Community College
Note: Referee appointed 1740hrs 16/11/18 Charley Mcinerney unavailable (JN)
 N. Saunders
H: A.Sterling  A: S.Court(2)  J.Dharampal-Hornby  M.Hamad  A.Heathcote  C.Stowe  A.Hachem el husseini
Premier Division
1 6 C.B. Hounslow United Reserves v St Panteleimon
CB Hounslow Sports Club
 A. Cox  L. Morgan  TBA2
H: N.Hardy  A: J.Knight  C.Massay(2)  N.Tajbakhsh(3)  J.Molloy
1 3 Hillingdon v PFC Victoria London
Brunel University Sports Complex
Note: AR1 appointed 2225hrs 14/11/18 (JN)
 D. Mansour  G. Mangrski  TBA2
H: T.Hayles  A: P.Kowalkowski  P.Kwiatek  M.Paczkowski  J.Sellick  D.Wacewicz
4 4 Kensington Dragons v Sporting Hackney
Linford Christie Stadium (Pitch 4)
 M. Sennett  L. Tilbury  R. Fernandez
H: F.Benedetti(2)  J.Lee  N.Ntim  A: G.Allen-Symmons  S.Cahill(2)  A.Ojanguran Alonso  M.Mayamona
1 1 Lampton Park v Cricklewood Wanderers
Middlesex FA
Note: AR1 appointed 1355hrs 14/11/18 (JN)
 K. Rea  D. Tsenti  TBA2
H: S.Jongthep  A: K.Strzala  K.Strzala
3 0 Pitshanger Dynamo v Indian Gymkhana Club
Hanwell Town FC
 P. Savva  O. Hamouda  J. Nolan
H: L.Thomas(3)  L.Thomas  P.Kang
MCFL Saturday Division One (Central and East)
H - Ealing Town v The Curve [ Home Win was awarded ]
Park Club
Away team suspended by Middlesex FA various case numbers lifted at 16:23 16/11/18 by MFA (SCH)
2 2 Eastfield v NW London
Oaks Park High School
 G. Smith
H: J.Irish  J.Kalala  A: I.Dorronsoro  L.Jimack  M.Pombo
5 1 FC Star London v Hereford Palace
Peter May Centre
 A. Zekri
H: A.Boros  I.Chirciu  C.Ghita(2)  V.Ilie  A: R.Giwa Abayomi  C.Ghita
1 2 Stonewall v London Samurai
Barn Elms Playing Fields
Stonewall +3 points

London Samurai -3 points

away team played a player whilst on a MFA suspension 7 Feb 2019 SCH

Match Report
 M. Swinburn
H: O.Rabie  A: K.Kameya  O.Rabie
6 4 The Wilberforce Wanderers v FC Roast
New River Sports Centre
 C. Henry
H: N.Oishi  J.Pak(4)  A.Stothart  A: B.Barraclough(2)  J.Carty  M.Tagliapietra  J.Pak
MCFL Saturday Division One West
2 5 Alpha & Omega v London Rangers
Kingsbury High School
 E. Barnett
H: A.ALGHAFAHI  S.Bridgeman  A: M.Onoufriou(3)  P.Silva Pinheiro(2)
1 2 FC IGK (formerly Indian Gymkana Res) v Kodak (Harrow)
Indian Gymkhana Sports Club
 Mutually Agreed
H: A.Kulis  A: O.Danso  S.Khosrowshahi  J.Padan
0 0 Hilltop v Yeading Town
Gibbons Recreation Ground
NO RESULT phone turned off 17:29 SCH
 S. Toki
 I.Hussein  L.Chittenden
MCFL Saturday Division Two
H - Brentham Reserves v Heston Bombers [ Home Win was awarded ]
Brentham Club
Away team unable to field (SCH)
 D. Russell
3 0 * Harrow Bhoys v Global Diplomats
Queensbury Park
Note: Referee appointed 1350hrs 14/11/18 (JN)
 A. Drew
H: J.Boggins  S.Maguire  T.Wynne  B.Weiss
5 2 LPOSSA v Sudbury Court
LPR Club (LPOSSA)
 A. Smith
H: S.Cabey(2)  D.Richardson(2)  D.White  A: T.Stoiculescu  S.Wilson  D.Richardson
8 3 Pitshanger Dynamo Reserves v Hillingdon Abbots
West London Sports Ground
 R. Hazell
H: C.Boyce(3)  H.Brantingham  M.Dedoncker  P.Gallagher  J.Kelly(2)  A: J.Hall  M.Marques  S.McCormack
MCFL Saturday Combination
4 2 LNER v Speedy United
LNER Sports Club
 A. Futerman
H: K.Butler  J.Hartnett  D.Kennedy  E.Vassallo  A: A.Morris(2)
1 4 Ruislip v Ruislip Town
Brunel University Sports Complex
 M. Jenic
H: M.Johnston  A: J.Beavis  K.Best-Morris(2)  L.Plampin  D.Bartlett
3 1 Stonewall Reserves v West SL Benfica
Barn Elms Playing Fields
 D. Jenic
H: M.Lee  A.Slater(2)  A: F.Brito De Conceicao  B.Biggs
The Jeff Nardin Division
6 2 Ickenham v Wiseman West FC
Hillingdon House Sports Ground
 A. West
H: M.Baillie  M.Dent(2)  S.Lloyd(3)  A: B.Canning  D.Jakeman  N.Davis
Miscellaneous
3 2 Larkspur Rovers v FC Assyria (WITHDRAWN)
Lord Halsbury Playing Fields
 A. Matour  N. Myers  TBA2
H: J.Gourey(2)  L.McKinley  A: D.Gelyanah  E.Simon  J.Shepherd
1 5 South Kilburn Res (WITHDRAWN) v Western Athletic
 A. Tooley
H: M.Fearon  A: B.Ahmadzai  M.Hayle(2)  G.Marotta(2)  M.Hayle
3 1 Tottenham Hale Rangers (WITHDRAWN) v Brentham
Fredrick Knight Sports Ground
 E. Mckenzie  R. Jacobs  F. Al-Lamy
H: S.Adam Majeed(2)  K.Vata  A: E.Clements
1 4 West Acton Utd (WITHDRAWN) v Kensington Dragons Reserves
AGV Sports Ground
 J. Yousif
H: H.Cass  A: T.Beckley  C.Burgess  N.Lennard  O.Zaki  P.Mendes
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 17 November 2018 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 17 November 2018.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. South Kilburn
Jnd
2. AFC Heathrow
3. Hillingdon Reserves
4. Kinja
5. Kodak (Harrow) Reserves