Go back to LondonMiddx
    HDYFC U16's - Players Wanted         Broxbourne Borough Youth FC U16s - Players Wanted Now for 20/21         Chars Youth FC U14's - Players Wanted         RP Royals - Goalkeeper Needed         AFC Walcountians - Players Wanted for 1st Team & Reserves         Barnet Azzurri - Players Needed         Belmont Bees U17s - Players Wanted         Valhalla Sports and Social - Players Wanted         Surbiton Sports Club - Goalkeeper Wanted         Enfield Youth FC - Players Wanted for 2020/21         Wormley Rovers Youth U11's - Players Wanted         Cuffley Zeps U14 - Players Wanted         Hinton & Finchley Revolution FC - Players Wanted         Elite Feet FC - U7, U10, U12, U13 & U15 Players Wanted         Broxbourne Borough Youth U12 - Players Wanted         One to One Football Coaching         Maccabi London FC - Goalkeepers & Players Wanted for 20/21         Wingate & Finchley FC - Under 10 Goalkeeper Wanted         Edgware Town U16 EJA - New Players Wanted         Borehamwood Youth U13 Crusaders - Players Wanted         Chase Side Youth FC - Goalkeepers Wanted for 20/21         Harvesters FC - Players Wanted for 20/21         Evergreen FC U16's - Players Required for 20/21         Borehamwood Youth U15 Crusaders - Looking for Players         Panshanger Tigers U13's - Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC U16's - Players Required for 2020/21         Paringdon Youth Pumas U15 - Players Wanted         Stevenage Borough Juniors U17 Harriers - Players Wanted         Omonia Youth U16 Gold - Players Wanted         Borehamwood Youth Knights U9s - Players Wanted         Centenary Park FC - Players Wanted         Borehamwood Youth Crusaders U16s - Players Wanted         Hertford Heath U16 - Players Wanted         AP Stars Football - Players Wanted         Female Coach required for U14's Girls Team         Bushey & Oxhey U13 Vipers - Outfield Players Wanted         Berkhamsted EJA U15's - Players Wanted         AC Finchley Youth - Players Wanted         Bishops Stortford Community FC U17 - Goalie Wanted         Cheshunt U11s - Players Wanted         Cuffley FC Stars - Under 11 Defenders Wanted for 2020/21         Association of Provincial Football Supporters Clubs in London         Watford Youth Sports FC - Players Wanted U7,U8,U9,U10,U11,U12,U13,U14,U15         Watford Youth Sports FC U14's - Players Wanted         Chessington & District Sunday Football League - Spaces Available         Ware Youth FC U10's - Looking For Players         Cuffley Jets Blacks U18 - Players Wanted         Cuffley Pumas U13's - Players Wanted         Stevenage Borough Juniors U17 Falcons - Players Wanted         Borehamwood Youth FC U14 Crusaders - Defender & Striker Wanted         East Herts Youth FC U16/U15 - Players Wanted         Goal Star Soccer FC U10's / U9's / U8's - Players Wanted         East Herts Youth FC - U13/U12 & U11/U10 Players Wanted         Edmonton Rangers U18 Cobras - Goalkeeper and Players Wanted         APB Academy U15's - Players Wanted         Everett Rovers U18's - Goalkeeper and Outfield Players Wanted         Croxley Green FC U18 White - Players Wanted         East Herts Youth U15s - Striker Wanted         Borehamwood U13 Knights - Players Wanted for 2020/21         Potters Bar Utd U10's - Goalkeeper Wanted         Royston Town Youth - Players Wanted         Everett Rovers U15s - Goalkeeper and Outfield Players Wanted         Cuffley Youth Dragons U14 - Players Wanted         Alexandra Park Youth FC Seeks New Players         Potters Bar Town (Whites) U15s - Players Wanted for 2020/21         Garston Boys FC U13's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues - Players Wanted         Are you a Coach who needs New Coaching Ideas & Sessions?         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Colney Heath U13 Magpies - Outfield Players & Goalkeeper Wanted         Ware Lions U10s - Players Required for 2020/21         Barnet Azzurri U9 & U11 - Goalkeepers Needed         Barnet Azzurri - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt FC U15's - Players Wanted for 2020/21         Edgware Town FC & Aldenham FC U11s, U12s & U13s - Players Wanted for 2020/21         Woodys & Ebogs Youth FC U14's - Goalkeeper Wanted         Woodys & Ebogs Youth FC - U7's, U9's & U11's Players Wanted         WFC Westfield Football Academy - Players Wanted for 2020/21         Hertford Town Youth FC (Harts) U15s - Players Wanted for 2020/21         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         St Albans City Youth U12 West - Player Wanted for 2020/21         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U11 Players Wanted for 2020/21         1 to 1 Small Group and Team Coaching         Harvesters FC - Players Wanted for 2020/21    
Greater London Womens Football League
Member of the Women's Football Pyramid
2010-2011 Season
Saturday, 15 August 2020
Match Day :  Sunday, 07 Nov 2010 Sunday, 14 November 2010 Sunday, 21 Nov 2010
Players Suspended
There are 24 matches
John Greenacre Memorial Trophy
7 0 010 Tottenham Hotspur Reserves v Epsom Eagles [ Round 2 ]
Frederick Knight Sports Ground (Pitch 2)
10:30 AM
 K. Yeck
H - 011 Westside v Boreham Wood Reserves [ Round 2 ] [ Home Win was awarded ]
Roehampton Playing Fields
1:30 PM

Boreham Wood Reserves unable to field a team
 J. Sage
2 4 012 AFC Fulham v Fulham Compton OB [ Round 2 ]
Edward Alleyn Club (Pitch 2)
1:30 PM
 D. Laughton
2 4 014 Islington Borough Ladies v London All Stars [ Round 2 ]
Tufnell Park Playing Fields (Pitch 2)
1:30 PM
 T. Papapanayiotou
0 5 015 Merton v Bedfont Town [ Round 2 ]
Joseph Hood Recreation Ground
1:30 PM
 L. Ruocco
1 3 017 Headstone Manor v Regents Park Rangers [ Round 2 ]
The Hive
1:30 PM
 J. Morris
8 0 018 Hillingdon Ladies v East London [ Round 2 ]
Little Harlington Playing Fields
1:00 PM
 A. Kowalski
2 1 020 Clapham United v Tring Athletic [ Round 2 ]
Clapham Common
1:30 PM
 M. Williams
1 1 021 Old Actonians Reserves v * Tooting & Mitcham United Reserves [ Round 2 ] [ Away Win on penalties ]
Gunnersbury Park
12:00 PM

score after 90 mins 1 - 1, score after extra time 1 - 1 Totting & Mitcham Res win 2 - 3 on penalties
 L. Raihman
5 1 022 Petts Wood v East Barnet [ Round 2 ]
Petts Wood FC
1:30 PM
 N. O'Donnell
1 13 023 Orpington v Hackney Womens [ Round 2 ]
Sparrows Den
1:30 PM
 C. Christian
H - 024 Greenwich Clippers v Dagenham & Redbridge (WITHDRAWN) [ Round 2 ] [ Home Win was awarded ]
Avery Hill Park
Dagenham & Redbridge withdrawn from JGMT
- A 026 Flamingoes v Battersea Ironsides [ Round 2 ] [ Away Win was awarded ]
Flamingoes withdrawn
10 0 027 Leyton v AFC Phoenix [ Round 2 ]
Leyton FC
 N. Andrea
- A 028 * Alexandra Park v * Croydon Athletic [ Round 2 ] [ Away Win was awarded ]
Alexandra Park withdrawn
2 0 031 Bushey Rangers v Comets [ Round 2 ]
The Moatfield
1:30 PM
 J. Feenstra
Russell Cup
1 0 007 Bromleian v Battersea Ironsides Reserves [ Round 2 ]
Old Bromleians FC
1:30 PM
 '. Adebayo
Sue Sharples Memorial Trophy
- A 014 * Alexandra Park v * Tooting & Mitcham United Reserves [ Round 2 ] [ Away Win was awarded ]
Alexandra Park withdrawn
Division One North
3 3 Northwood v Hampstead
Merchant Taylors School
12:00 PM
 R. Hart
Division Two North
2 1 Katabella v Hackney Womens Reserves
Parliament Hill Fields
12:00 PM
 P. Panayiotou
0 2 Watford Development v Garston Reserves
Sun Postal Sports & Social Club
 R. Webber
Division Two South
2 4 London Phoenix v Clapham United Reserves
John Roan Playing Fields
 P. Kenyon
Division Three North
4 0 Joybabe v Tower Hamlets Reserves
Regents Park (Pitch 2)
 Y. Ersoy
Division Three South
H - * Croydon Athletic v Brixton Tigers [ Home Win was awarded ]
The KT Stadium
Brixton Tigers unable to field a team
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 14 November 2010 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 14 November 2010.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div1N
1. Camden Town
2. Garston
3. Newham Womens
Div1S
4. Colne Valley
5. Hampton & Richmond Borough
6. Panthers Reserves
Div2N
7. Enfield Town 3rds
8. Tottenham Hotspur 3rds
Div2S
9. Fulham Deaf
Div3N
10. Hemel Hempstead Reserves
11. LNER
12. Northwood Reserves
Div3S
13. AFC Phoenix Reserves
14. Fulham Compton OB Reserves
15. Greenhouse Bethwin
16. South London Women