Go back to LondonMiddx
    Bushey & Oxhey U11 Rhinos - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Omonia Youth U15 Gold - Goalkeeper Wanted         Hemel Aces Under 12 Stingers - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Enfield Borough FC U14's - Players Wanted         Hatfield Comets Under 13's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U11's - Player Wanted         Berkhamsted Raiders Under 16's - Striker Wanted         Harpenden Colts Hawks U16 - Players Wanted         Harvesters FC - Experienced Coach Wanted         Hertford Town Youth U10 Lions - Players Wanted         Edgware Town FC Youth - Players Wanted         Knebworth Youth U16, U12 & U6-U10 - Players Wanted         Berkhamsted U14's - Players Wanted         Broxbourne Borough Youth U11's - Players Wanted         Hertford Heath Under 15's - Goalkeeper Wanted         Broxbourne Borough Youth U15's - Striker & Left Back Wanted         Girls of All Ages, Female Coaches & Female Adult Players Wanted         Everett Rovers Under 11 - Players Needed         High Performance Goalkeeping Training Centres (Weekly)         Half Term Goalkeeping Camp         Chars Youth U14 - Players Wanted         Finchley Football Academy - U11s Goalie, Defenders, Midfielders and Strikers Wanted         Finchley Football Academy - U13s Goalkeeper and Defenders Wanted         Finchley Football Academy - U9s Goalkeeper Wanted         AC Finchley Elite - U14 & U16 Players Wanted         Hadley Rangers U16 - Striker Wanted         HNC FC - Players Wanted for Men's Team         Sarratt U16's - Goalkeeper Wanted         Harvesters U13's - Players Wanted         Elsenham Youth U18's - Players Wanted         One to One Football Coaching         Bishops Stortford U14's - Players Wanted    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2017-2018 Season
Friday, 22 November 2019
Match Day :  Thursday, 12 Apr 2018 Saturday, 14 April 2018 Tuesday, 17 Apr 2018
Players Suspended
There are 26 matches
The Alec Smith Premier Division Cup
2 3 012 Kensington Dragons v FC Assyria [ Semi Final ]
Osterley Sports Club (Pitch 4)
Note: Added fixture (JN)
 M. Swinburn  N. Hickes  N. Andrea
H: B.Dunkwu  W.Maxwell  A: E.Simon(2)  M.Tamou  N.Ntim
The Jim Rogers President's Division One Cup
1 2 022 New Hanford v Fire United Christian [ Final ]
Uxbridge FC
7:45 PM

Attendance 109
 D. Lea  D. Ossei-Owusu  J. Cannon  J. Yousif
H: P.Walsh  A: J.Abrego Calderon  G.Dos Santos  F.Melga├žo
Premier Division
5 0 Brentham v Tottenham Hale Rangers
Brentham Club
2nd assistant added (SCH)
 M. Plumridge  L. Tilbury  J. Ohene
H: J.Gohil(2)  D.Higgins  J.Todd(2)  J.Todd
4 0 British Airways v Stonewall
Ashford Town (Middlx) FC
 M. Sennett  K. Rea  P. Savva
H: C.Baah  J.Girt  J.Kalejaiye  S.Richards  C.Bennett
1 2 C.B. Hounslow United Reserves v Lampton Park
CB Hounslow Sports Club
Note: AR1 appointed 1130hrs 12/4/18 (JN): AR2 appointed 1200hrs 12/4/18 (JN)
 M. Sellars  C. Tan  N. Saunders
H: B.McWilliam  A: A.Donnelly  J.Winter
3 2 Pitshanger Dynamo v Sporting Hackney
Hanwell Town FC
Note: AR2 appointed 2140hrs 12/4/18 (JN)
 M. Thompson  A. Yahiaoui  F. Al-lamy
H: D.Jones(2)  G.Miley  A: J.Brown  C.McNicholas  D.Jones  J.Brown
2 4 South Kilburn v Indian Gymkhana Club
Osterley Sports Club (Pitch #1)
 D. Jenic  M. Jenic  Marko Jenic
H: M.Hastings  J.Williams Kenlyn  A: J.Jadeja  S.Sharma(3)  S.Sharma
MCFL Saturday Division One (Central and East)
0 6 London Samurai Utd v St Panteleimon
North Acton Playing Fields
NOTE.....MATCH BROUGHT FORWARD FROM THE 19th MAY ( fix sec 26-3-18 )
 A. Oliveira
 A: D.Anastasiou  J.Knight  N.Salapatas(2)  N.Tajbakhsh(2)  K.Tsuchiya
- A London United v NW London FC [ Away Win was awarded ]
Peter May Centre
HOME TEAM INTERNATIONAL PLAYER CLEARANCES ( fix sec )
1 3 SJ Global United v J L Rovers
Terence McMillan Stadium
Change of referee due to venue changing and home team not advising us before confirmation sent out by them (SCH)
 E. McKenzie
H: C.Dourado  A: Y.Ichinose  S.Kaga  S.Maehara  L.de Souza
MCFL Saturday Division One West
1 4 Alpha & Omega v Hounslow Wanderers
Vale Farm Sports Centre
NOTE....CHANGE OF VENUE AND IS A 4G PLAYING SURFACE ( fix sec 10-4-18 )
 J. Cannon
H: R.Ward  A: R.Andar(2)  A.Arri(2)  A.Arri
4 1 FC IGK (formerly Indian Gymkana Res) v FC Deportivo Galicia Reserves
Indian Gymkhana Sports Club
 S. Toki
H: J.Bains  M.Charmer  S.Liddar(2)  A: M.Payne  S.Liddar
2 5 Kodak (Harrow) v South Kilburn 3rds
Harrow Weald Recreation Ground
Note: Referee changed 2215hrs 9/4/18 Ali Matour unavailable (JN)
 D. Carter
H: C.Francis  Z.Goddard  A: J.Morris  A.Woods(4)
8 1 Larkspur Rovers v North Acton
Lord Halsbury Playing Fields
 L. Morgan
H: M.Ashby  S.Fearon(3)  D.Gallagher Manhica(2)  T.Godwyn  R.Lloyd  A: N.Francis  D.Castro
MCFL Saturday Division Two
4 6 AFC Hanwell & Hayes v Sudbury Court
London Marathon Playing Field
 M. Young
H: N.Joseph  D.Parillon  M.Warner(2)  A: R.Jones(2)  M.Mbema  J.McAlinden(3)  M.Warner  J.McAlinden
4 1 Harrow Bhoys v St Nicholas
LPR Club (LPOSSA)
NOTE.....CHANGE OF VENUE ( fix sec 12-4-18 )
 C. Wordsworth
H: H.Carey  L.O'Connor(2)  G.Smith  A: G.O'Connell  G.Kelly
1 6 Harrow Rangers v Hilltop
London Marathon Playing Fields
NOTE.....CHANGE OF OPPONENTS ( fix sec 19-3-18 ) NO RESULT
 T. O'Kane
H: M.Reidy  A: L.Cusmaan(3)  A.Mohamed  M.Panford(2)  L.Cusmaan
0 1 Hillingdon Abbots v Heston Bombers
Hillingdon Abbots
 D. Russell
 A: S.O'Hare  L.Halliday
1 7 West SL Benfica v Western Athletic
Cranford Community College
NO RESULT
 A. Tooley
H: D.Da Silva Jardim  A: M.Johnston(5)  Q.Khan  G.Onutu  D.Da Silva Jardim  M.Johnston
MCFL Saturday Combination
1 5 AFC Heathrow v Stonewall Reserves
Cranford Community College
NO RESULT...RESULT OBTAINED FROM THE AWAY SIDE ( fix sec 15-4-18 )
 R. Hazell
H: J.Owen Antalika  B.Gibbons
1 1 Centenary Park v London Titans
Capital City Academy
NOTE...CHANGE OF VENUE ( fix sec 12-4-18 )
 E. Barnett
H: J.Sheerin  A: J.Day  A.Szkodzinski
2 1 LNER v Hillingdon Reserves
LNER Sports Club
 D. Maragh
H: K.Butler  J.Neville  A: A.Pooley
4 1 Ruislip v Pitshanger Dynamo Reserves
Taylors Meadow Playing Fields
 R. Reid
H: C.Baron(2)  J.Leighton  C.Sparks  A: A.Marrast  C.Baron  J.Shea
The Jeff Nardin Division
0 0 Ruislip Town v New Queens Park
South Oxhey Playing Fields
 F. Mansour
 I.Ljegbulem Richard
- A South Ealing Wanderers v Real Rangers [ Away Win was awarded ]
Ealing Central Sports Ground
Home team unable to field (SCH)
- A South Kilburn Reserves v Kensington Dragons Reserves [ Away Win was awarded ]
Osterley Sports Club (Pitch 3)
I have been informed that South Kilburn res are unable to field a side for this Fixture ( fix sec 13-4-18 )
 D. Samuels
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 14 April 2018 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 14 April 2018.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Cricklewood Wanderers
2. Hillingdon
Div1C
3. AEK London
4. AFC United
5. Hackney Wick Reserves
6. Mile End Park Rangers
7. The Wilberforce Wanderers
Div1W
8. Chape London
9. PFC Victoria London
10. VOS
Div2
11. C.B. Hounslow United 3rds
12. Cranford Park
Comb
13. Brentham Reserves
14. C.B. Hounslow United 5ths
15. Lampton Park Reserves
Jnd
16. Barnet and Harrow
17. C.B. Hounslow United 4ths
18. Hendon Springfield
19. Speedy United