Go back to LondonMiddx
    Hitchin Town Under 18s - Goalkeeper Needed         East Herts Youth U11s - Players Wanted for 2024/25         We Make Footballers Cheshunt Academy - 4 to12 Year Old Training         Ware FC - U14 Goalkeeper Wanted for 2024/25         Watton Youth - U11 and U13 Players Wanted for 2024/25         Hoddesdon U17 Reds - Players Wanted         Cheshunt U12 Blues - Players Wanted for 2024/25         Wormley Rovers - U11 Players Wanted         Cheshunt U13s - JPL Trials for 2024/25         Hertford Town - U18 Goalkeeper Wanted for 2024/25         St Albans City Youth West - U16 Players Wanted for 2024/25         Potters Bar United - U15 Players Wanted for 2024/25         Ware Lions FC (Stripes & Whites) - U9 Players Wanted for 2024/25         Cheshunt FC - U9 Goalkeeper Wanted for 2024/25         Elite Ballers Academy - U10s Players Wanted for 2024/25         Enfield Town FC - U16 Players Wanted for 2024/25         KASE Football Academy - U13 Trials for the 2024/25 Season         AFC North Leatherhead - Players Wanted for 2024/25         Wormley Rovers Whites - U13 Striker Wanted for 2024/25         Hitchin Town Under 18s - New Players Needed         Broxbourne Borough Blues - U13 and U14 Players Wanted for 2024/25         Parsloe Athletic - U16 Players Wanted for 2024/25         Waltham Cross Youth U17 - Players Wanted         Ware FC Blacks - U15 Players Wanted for 2024/25         Norsemen Blues - U17/18 Players Wanted         Join the Hoddesdon Town Youth U11 Lions for 2024/25         Harlow Tekkers - U11 Players Wanted for 2024/25         Elneny Academy - U9 & U10 Players Wanted         Potters Bar United - U13 Players Wanted for 2024/25         Cheshunt U13s - JPL Trials for 2024/25         Aldenham FC Excel U13's - Players Wanted for 2024/25         Aldenham FC Excel U11's - Players Wanted for 2024/25         Hoddesdon Town U11 Eagles - U12 Players Wanted for 2024/25         Chars Youth U9's Blues - U10 Players Wanted for 2024/25         Ware U13 Whites - U14 Players Wanted for 2024/25         Wodson Park Youth U13 Rovers - U14 Players Wanted for 2024/25         It's Free - Take your game to the next level with the Clubbie App         Cuffley U14 Sharks - Players Wanted for 2024/25         Aloysius FC - Players Wanted         Wodson Park Youth - U14 Trials for 2024/25         East Herts Youth U11s - Players Wanted for 2024/25         London Athletic FC - Players Wanted for 2024/25         Hitchin Sunday Football League - New Teams Wanted    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2023-2024 Season
Sunday, 14 July 2024
Match Day :  Wednesday, 10 Jan 2024 Saturday, 13 January 2024 Saturday, 20 Jan 2024
Players Suspended
There are 38 matches
1 3 009 Hayes & Hillingdon Reserves v FC Sunbury [ Quarter Final ]
Riching's Park Sports & Social Club
H: C.Taggart  A: A.ELLIS  J.HART  D.King  J.Clifton  D.Parr
0 3 011 Feltham Town v Townmead [ Quarter Final ]
Springwest Academy (Feltham Community College)
3 1 012 Eastcote British Legion v Jamrock Shamrock [ Quarter Final ]
Brunel University Sports Complex
H: J.Blackman  C.Henry  J.Thornborough  A: T.Elterraz
The Jim Rogers President's Division One Cup
3 2 014 Aloysius v Harrow United [ Round 2 ]
The Football Pad
 R. Ashmore
H: F.Ahmed  a.anumba  T.Smith  A: R.Agyeman  S.Gordon-Weller  L.Glorie  N.Houslin
0 1 023 Alexandra Knights v Ruislip Town [ Round 3 ]
Edmonton County School (4G)
 C. Henry
 A: S.Robinson
7 2 027 SL Benfica v Hillside AFC [ Round 3 ]
Springwest Academy (Feltham Community College)
 T. Davey
H: R.Barbosa Dos Santos  A.Belbachir  T.De Souza De Brito  W.Ewerthon Barros Souza  E.MAHMOUD(2)  H.Manessim  A: W.Tobin(2)  B.Talla  W.Tobin
Jeff Nardin & Combination Cup
- A 013 LPFC Old Boys (WITHDRAWN) v * Harefield United Development [ Round 2 ] [ Away Win was awarded ]
Cranford Community College
HOME TEAM HAVE FOLDED ( fix sec 31-12-23 )
Premier Division
1 0 Camden & Islington v Pitshanger Dynamo
Hackney Marshes
Note: AR changed Dajour Mckenzie unavailable 10/01/2024 (JN)
 E. Mckenzie  G. Pope  I. Blake
H: J.Gruby  S.Ojeda Salinas  D.Owen
1 3 Cricklewood Wanderers v Shepherds Bush
Wembley FC
 M. Shahib Shohel  j. smith  TBA
H: S.Willis  A: A.Maleknia  A.Morgan-Cummings  J.Ziani
0 3 Hilltop 2nds v Larkspur Rovers
Ark Academy
Note: AR2 changed 11/01/2024 Ihor Lemishka unwell (JN)
 J. Martin  I. Bandeira  TBA2
 A: O.Lewis  D.Mwengula  C.Quinnell  T.Godwyn
2 1 Kodak (Harrow) v Kensington Dragons
Harrow Weald Recreation Ground
Note: AR1 appointed 08/01/2024 (JN)
 D. Samuels  A. Gill Kaur  TBA2
H: A.Hadi  R.Thorpe  A: Z.Saidi  A.Gomez  Z.Saidi
2 1 London Tigers v Feltham FC
Spikes Bridge Park ( 3G and Grass )
Note: AR added 11/01/2024 (JN)
 M. Sennett  D. Lea  N. Hickes
H: G.JAMES  V.Mourakaev Vieira  A: Q.McMahon
2 1 PFC Victoria London v Camden United
Ashford Town (Middlx) FC
 R. Simon  A. Smith  L. Morgan
H: A.Karakaptan  D.Miroslaw  A: L.Babacinta  A.Karakaptan
3 7 Slough Town (JFC) v Hayes & Hillingdon
Riching's Park Sports & Social Club
 R. Was  N. Saunders  R. Imane
H: A.Brown  O.Evans  J.Roberts  A: S.Baigent  C.Casey  J.Crotty  C.Goodliffe  C.Kyriakides  D.Mcdonnell  O.Shodipo  V.Murray  J.Crotty
2 0 Stonewall v Indian Gymkhana Club
Indian Gymkhana Sports Club
NOTE.....MATCH BEING PLAYED AT THE AWAY TEAMS GROUND ( fix sec 4-1-24 ); AR1 appointed 08/01/2024 (JN)
 J. Noblemunn  P. Klosinski  L. Van Dorp
H: J.Lemonius  G.Watmough  J.Cozens-Allen  A.Keshwala
MCFL Saturday Division One (East & Central)
5 0 Camden & Islington Reserves v Westminster & Kensington
Regents Park
 A. Zekri
H: N.Adams  C.Besenyei  C.Jeans  N.Wigmore(2)  J.Williams
2 6 FC Marylebone v Soccer Stars Fennecs
Paddington Recreation Ground
 H. Zeid
H: J.Deabreau  T.LATIMER  A: A.Ayoub(2)  M.AYOUNI  Y.CHAHMAT  S.HAMMOUDA  Y.MEZAOUI  R.Edwards  Y.MEZAOUI
4 2 FC Wood Green v Estudiantes
Latymer School
 J. Francourt
H: D.Alvarez  P.Bunza  P.Kalwango  L.Nzuruba  A: A.Cooper-Clarke  A.Bowstead
2 2 Kulture Klub v Stonewall Reserves
Lea Valley Academy
NO RESULT 17:30
 R. Jacobs
H: M.Abubakar  B.Lecaj  A: H.Malik  K.Soyoye  D.Prada
2 3 OIR v Hackney Wick Reserves
Enfield College ( CONEL )
 C. Love
 A: S.Calvey  C.Newby-Harris(2)
MCFL Saturday Division One South & West
2 1 Brentham v FH Whistlers
Brentham Club
 D. Jenic
H: J.Jackson  F.Peracaula Prat  A: M.Cordell  J.Jackson  F.Scarborough
2 1 FC Deportivo Galicia Reserves v Sporting Duet Academy
Middlesex FA ( 4G )
 M. Kausar
 A: W.PUVANESAN
4 3 Ickenham v West London Wanderers
Brunel University Sports Complex
 A. Barrett
H: M.Dent  D.Espirito Santo Luz  J.Mohammad  A.Rose-Senior  A: M.Khan(2)  T.Ryan-Maynard  G.Smith
MCFL Saturday Division One North & West
2 0 Celtic v Eagles Land
Cardinal Wiseman School
Away side clear to play (League Secretary 9/1/24)
 M. Hughes
H: K.Clarke  C.Hall  E.Gereis  L.Rustemi
0 11 Elite Football Club London v Harrow Bhoys
GEC Sports Ground
Referee changed League Secretary
 D. Russell
 A: J.Boggins(3)  C.Gilbey(2)  C.Jackson  P.Liba  S.Maguire  R.Murphy(3)  H.Moriarty
4 2 London Cheetahs v FC Irish of London
Bannister Sports Centre
 E. Barnett
H: S.Hosseini  K.Kamhouri  M.Mayah  M.NAJMI  A: C.Crossan  D.Lynch
6 1 St Lawrence Seniors v UKTSU FC
Chase Lodge Playing Fields
 N. Andrea
H: M.Abdulkadir  P.Clarke  Y.Enajar(3)  M.OKEZUE  A: B.Barathithasan  Y.Enajar
MCFL The Russell Grant Division 2
6 0 Bessingby Park Rangers v Acton Ealing Whistlers
London Marathon Playing Field
 Aadam Mirza
H: J.Channell(3)  J.McPherson  C.Vacirca  L.Wilson  J.Channell  R.Bedeau
3 3 Kensington Dragons Reserves v Southall Athletic
Linford Christie Stadium
Note: Referee appointed 13/01/2024 (JN)
 A. West
H: N.Dyer  Y.Gtaibi  P.Haynes  A: O.Balogun  S.Bleboo-Akaba(2)  Y.Gtaibi  D.Charles
3 1 Portobello v Wiseman West
London Marathon Playing Field
 T. Matthew
H: T.Atkins  M.Darrington  B.Harris  A: J.Wiseman  R.Kelly
MCFL Saturday Combination
2 3 Kodak (Harrow) 3rds v Old Isleworthians
Harrow Weald Recreation Ground
 R. Reid
H: M.Johnston  S.Kelly  A: J.Gohil  T.Ralph  M.Saleh  J.Gohil
The Jeff Nardin Division
5 7 AFC Heathrow v New Hanford
Cranford Community College
 M. Gisca
H: A.Burton  R.Mclean(2)  A: J.Kelly  M.Lukeman  F.Moloney(3)  D.Vincent(2)  O.Holness
5 1 * Harefield United Development v C.B. Hounslow United 4ths
London Marathon Playing Field
 H. Chahal
H: E.Magashi(3)  M.Martins(2)  A: T.Alfonso
1 5 Sudbury Court v Heston
LPR Club (LPOSSA)
 L. Tilbury
H: J.New  A: A.Dhuper  H.Gohil(3)  C.Mann
Miscellaneous
- A Goan United (WITHDRAWN) v Kodak (Harrow) Reserves [ Away Win was awarded ]
Cranford Community College
HOME TEAM UNABLE FO FIELD A SIDE ( fix sec 12-1-24 )
London Rangers (WITHDRAWN) v Hillingdon Abbots
To Be Confirmed
NO RESULT 17:30
 D. De Silva
2 4 Sporting Clube De Stanmore (WITHDRAWN) v Old Isleworthians Reserves
John Billam Sports Ground and Playing Fields
 P. Newman
H: M.Johnson  L.Lindo  A: F.Corner  J.Green  M.Mason  J.Meehan  S.Vanterpool
6 3 Wood Lane (WITHDRAWN) v Shepherds Bush Reserves
Spikes Bridge Park ( 3G and Grass )
 F. Al-Lamy
H: S.Ali  M.Astan  A.Maxamed  O.Parsons(2)  A: u.Chaudhry  S.TEKLE(2)  O.Parsons
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 13 January 2024 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 13 January 2024.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Jolof Sports
Div1s
2. AFC Southall
3. LBS Lions
Comb
4. London Athletic
5. WOW RDM FC