Go back to LondonMiddx
    Hertford Heath Under 15's - Goalkeeper Wanted         Broxbourne Borough Youth U15's - Striker & Left Back Wanted         Girls of All Ages, Female Coaches & Female Adult Players Wanted         Everett Rovers Under 11 - Players Needed         High Performance Goalkeeping Training Centres (Weekly)         Half Term Goalkeeping Camp         Chars Youth U14 - Players Wanted         Finchley Football Academy - U11s Goalie, Defenders, Midfielders and Strikers Wanted         Finchley Football Academy - U13s Goalkeeper and Defenders Wanted         Finchley Football Academy - U9s Goalkeeper Wanted         AC Finchley Elite - U14 & U16 Players Wanted         Hadley Rangers U16 - Striker Wanted         HNC FC - Players Wanted for Men's Team         HDYFC U15's - Players Wanted for 2019/20         Sarratt U16's - Goalkeeper Wanted         Harvesters U13's - Players Wanted         Elsenham Youth U18's - Players Wanted         One to One Football Coaching         Bishops Stortford U14's - Players Wanted         Harvesters FC U14 - Players Wanted         St Albans Kites U15's - Good Outfield Player Wanted         Harvesters FC U16 South - Goalkeeper Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U13 Players Wanted         St Albans City Youth U15 East - Goalkeeper & Central Defender Wanted         Sarratt Rebels U13 - Players Wanted         Mitcham Park FC U11's - Young Coach Wanted         Centenary Park FC - Players Wanted         Harvesters FC U14 South - Goalkeeper Wanted         Omonia Youth U15 Gold - Centre Back Wanted         Edmonton Rangers U18 Cobras - Looking for Players for 2019/20 Season         Harvesters U14 (2019/20 Season) - Goalkeeper Wanted         Hoddesdon Town U17's - Players Wanted         FC Selsdon - Goalkeeper Wanted         Welwyn Garden City Youth U15 Typhoons         Mitcham Park FC - Players Wanted for Men’s Team         Whetstone Wanderers Jaguars U12's - Goalkeeper Required         Hertford Town Youth U10 Lions - Players Wanted    
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Thursday, 17 October 2019
Match Day :  Wednesday, 08 Apr 2009 Saturday, 11 April 2009 Monday, 13 Apr 2009
Players Suspended
There are 35 matches
Premier Division
0 1 Dringhouses v Wigginton Grasshoppers
 A. Childs  Graham Boothman  David King
2 2 Dunnington v Old Malton St Marys
 Paul Tomes  Mark Granger  J. Green
3 0 Huntington Rovers v Tate & Lyle Selby
 Matthew Cottingham  D. Scoreby  D. Sykes
1 2 Kartiers (Selby) v Hamilton Panthers
 Mark Dwyer  Gerry Bee  David Milburn
1 2 Tockwith v Wilberfoss
 Ian Austick  Carl Sutton  Harry Codling
3 2 York St John University v Malton & Norton
 Paul Ballantyne  J. Suchecki  M. Taylor (Miles)
Division One
3 2 Nestlé Rowntree v Easingwold Town
 G. Rhodes
0 0 Riccall United v Tadcaster Albion
 A. Atkinson
0 4 Rufforth United v Norwich Union
 I. Tessier
1 1 Stamford Bridge v Bishopthorpe United
 S. Pettit
2 2 Thorpe United v Pocklington Town
 Michael Tyas
Division Two
1 4 Elvington Harriers v Rawcliffe Rangers
 Malcolm Sunderland
3 0 Hemingbrough United v Heslington
 Paul Howes
3 4 Huby United v Heworth
 Andrew Ivel
3 8 Moor Lane v Osbaldwick
 A. Godson
4 2 Post Office v Church Fenton White Horse
 M. Forde
5 3 St Clements v Fulford United
 J. West
Division Three
1 3 Civil Service v Wheldrake
 C. Hynes
1 0 Crayke v LNER Builders
 I. Spurr
4 1 Melbourne v Barmby Moor
 G. Hartley
0 5 Norton United v Terrington Glory
 I. Yeowart
0 4 Selby Olympia v Bishop Wilton
 S. Milner
4 0 Selby RSSC v Strensall
 Paul Maw
Reserve Division A
4 0 Copmanthorpe Reserves v Kartiers (Selby) Reserves
 N. Hawksby
2 1 Heworth Reserves v Thorpe United Reserves
 Alan Dennison
Reserve Division B
3 1 Easingwold Town Reserves v Tockwith Reserves
 John Pearson
5 0 Ouseburn United Reserves v Nestlé Rowntree Reserves
 Paul Scott
0 2 Pocklington Town Reserves v Stamford Bridge Reserves
 S. Vale
Reserve Division C
6 1 Amotherby & Swinton Reserves v Huby United Reserves
 Dave Purdy
4 0 Fulford United Reserves v Civil Service Reserves
 David Fryer
0 4 Heslington Reserves v Norwich Union Reserves
 Joe Ballantyne
2 0 Malton & Norton Reserves v Hemingbrough United Reserves
 Damian O'Leary
2 0 Stillington Reserves v Church Fenton White Horse Reserves
 R. Scarth
Reserve Cup
1 2 Bishopthorpe United Reserves v Dunnington Reserves [ Semi Final ]
AET
 Peter Cook
2 1 Wilberfoss Reserves v York St John University Reserves [ Semi Final ]
 Peter Hartley
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 11 April 2009 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 11 April 2009.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Copmanthorpe
2. Haxby United
3. Poppleton United
Div1
4. Amotherby & Swinton
5. Ouseburn United
6. York Railway Institute
Div2
7. New Earswick
Div3
8. Stillington
Res A
9. Dringhouses Reserves
10. Haxby United Reserves
11. Huntington Rovers Reserves
12. Old Malton St Marys Reserves
13. Wigginton Grasshoppers Reserves
Res B
14. Hamilton Panthers Reserves
15. Poppleton United Reserves
16. Riccall United Reserves
17. York Railway Institute Reserves