Go back to LondonMiddx
    Cuffley Stags U15 - Striker Wanted         Cheshunt FC U17/18 - EJA Open Training Sessions for Season 2022/23         Chars Youth U16 (Div One) - Striker Required         West London Athletic - Goalkeeper & Defenders Wanted         AP Stars Football Academy - U16/U18 Players Wanted         St Albans City Youth U15 South - Outfield Player Wanted         Omonia Youth U18 Gold - Striker Wanted         Welwyn Garden City Youth U12 Hurricanes - Midfielder & Striker Wanted         Pro Paintball Cobham - Spaces Available in December & January         Cuffley U11 Storm - Goalkeeper Wanted         Hoddesdon U9 - New Goalkeeper Wanted         London Colney Youth U13 - Players Wanted    
Go to their Website
Spartan South Midlands Football League
Member of the National League System
2013-2014 Season
Thursday, 20 January 2022
Match Day :  Saturday, 05 Oct 2013 Tuesday, 08 October 2013 Saturday, 12 Oct 2013
Players Suspended
There are 15 matches
Challenge Trophy
2 5 005 Harpenden Town v Hertford Town [ Round 1 ]
7:45 PM

Attendance 54
 O. Ayyadi  G. Thomas  P. Jago
H: B.Dawes(2)  A: K.Campbell(2)  A.Lawton(2)  C.Smith
1 2 009 Kentish Town v Cockfosters [ Round 1 ]
7:45 PM

Attendance 21
 C. Reid  N. Gordon  J. Tavener
H: S.Flaherty  A: A.Bolger  C.Ingham  S.Flaherty
3 5 022 Risborough Rangers v Hillingdon Borough [ Round 1 ]
7:45 PM

Attendance 102
 A. Anastasiou  R. Shacklock  J. Dale
H: A.Beswick  L.Dean  J.Shrimpton  A: R.Laney  R.Lourenco(4)
2 3 023 Sun Postal Sports v Berkhamsted [ Round 1 ]
7:45 PM

Attendance 85
 J. Keane  D. Simpson  P. Panayiotou
H: C.Lynskey  N.Pooley  A: C.Calcutt  J.Chamberlain(2)  D.Griggs
0 4 024 London Tigers v London Colney [ Round 1 ]
7:45 PM

Attendance 7
 M. Chisholm  M. Ball  D. Clement
 A: M.Collins(2)  R.Gallagher  J.Hill  J.Adim  D.Fitzgerald
1 1 025 Bedford v Tring Athletic [ Round 1 ] [ Away Win on penalties ]
7:45 PM

Attendance 30

AET, 3-4 on penalties
 J. Bloxham  J. Fowler (NN12)  J. Chidley
H: A.Kersey  A: G.Hall  R.Smith
Premier Division
2 0 Hanwell Town v Holmer Green
7:45 PM

Attendance 65
 L. Lungarella  S. Cudner  A. Abraham
H: I.Bywater  C.Mills
3 0 Harefield United v Oxhey Jets
7:45 PM

Attendance 61
 M. Barnes  S. Williams  J. Fowler (HA7)
H: P.Cicero(2)  G.James
0 5 Leverstock Green v AFC Dunstable
7:30 PM

Attendance 30
 I. Corner  T. Albon  A. Butler
 A: B.Christie(3)  R.Harker(2)  G.Thompson
0 2 St Margaretsbury v Ampthill Town
7:45 PM

Attendance 44
 M. Richards  A. Ballentine  M. Bright
 A: M.Bunker(2)
1 1 Stotfold v Colney Heath
7:45 PM

Attendance 65
 R. Carter  G. Twyman  R. Ward
H: S.Stephenson  A: A.Clarke
Division One
2 2 Codicote v Crawley Green
7:45 PM

Attendance 18
 A. Farrelly  G. Blackmore  T. Cartwright
H: R.Ancliff  K.Dougherty  A: S.Strange  L.Toomey  J.Taylor  L.Toomey
2 1 FC Broxbourne Borough v Kings Langley
7:45 PM

Attendance 45
 S. Ciccone  J. O'Sullivan  M. Flack
H: C.Ledula  B.Turkmen  A: A.Hallissey  B.Turkmen
Reserve Division One
2 6 Kings Langley Reserves v Cockfosters Reserves
7:45 PM
 D. Coe
H: B.Hedges  M.Weiss  A: M.Agard  D.Ellicott  D.Leon-Coello(2)  J.Rolfe  A.Serieux
5 2 Oxhey Jets Reserves v London Lions Reserves
7:30 PM
 N. Fyfield
H: C.Blunden(2)  L.Cook  D.David  K.Penny  A: G.Fierstone  B.Sassoon  G.Hobson
 
Please click here for the Fixtures & Results for Tuesday, 08 October 2013 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Tuesday, 08 October 2013.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Biggleswade United
2. Hadley
3. Hatfield Town
4. Hoddesdon Town
5. London Lions
Div1
6. Amersham Town
7. Arlesey Town Reserves
8. Baldock Town
9. Buckingham Athletic
10. Chesham United Reserves
11. Langford
12. Southall
13. Stony Stratford Town
14. Welwyn Garden City
15. Winslow United
16. Wodson Park
Div2
17. Aston Clinton
18. Brimsdown
19. Grendon Rangers
20. Hale Leys Utd
21. Kent Athletic
22. Mursley United
23. New Bradwell St Peter
24. Old Bradwell United
25. Pitstone & Ivinghoe
26. The 61 FC (Luton)
27. Totternhoe
28. Tring Corinthians
29. Willen
30. Wolverton Town
RsD1
31. AFC Dunstable Reserves
32. Baldock Town Reserves
33. Hadley Reserves
34. Hoddesdon Town Reserves
35. Holmer Green Reserves
36. Kent Athletic Reserves
37. London Colney Reserves
38. Risborough Rangers Reserves
39. St Margaretsbury Reserves
40. Stotfold Reserves
41. The 61 FC (Luton) Reserves
RsD2
42. Aston Clinton Reserves
43. Biggleswade United Reserves
44. Buckingham Athletic Reserves
45. Crawley Green Reserves
46. Langford Reserves
47. Mursley United Reserves
48. Old Bradwell United Reserves
49. Stony Stratford Town Reserves
50. Sun Postal Sports Reserves
51. Totternhoe Reserves
52. Winslow United Reserves
53. Wodson Park Reserves
54. Wolverton Town Reserves