Go back to LondonMiddx
    Enfield Rangers Green U12's - Goalkeeper & Defenders Wanted         Cheshunt FC U13's - EJA Open Training Sessions for 2022/23         AC Finchley Youth U7's - Free Development Sessions         Cuffley Stags U15 - Striker Wanted         Cheshunt FC U17/18 - EJA Open Training Sessions for Season 2022/23         Chars Youth U16 (Div One) - Striker Required         West London Athletic - Goalkeeper & Defenders Wanted         AP Stars Football Academy - U16/U18 Players Wanted         St Albans City Youth U15 South - Outfield Player Wanted         Omonia Youth U18 Gold - Striker Wanted         Welwyn Garden City Youth U12 Hurricanes - Midfielder & Striker Wanted         Pro Paintball Cobham - Spaces Available in December & January         Cuffley U11 Storm - Goalkeeper Wanted    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2018-2019 Season
Wednesday, 26 January 2022
Match Day :  Tuesday, 02 Oct 2018 Saturday, 06 October 2018 Saturday, 13 Oct 2018
Players Suspended
There are 31 matches
The Alec Smith Premier Division Cup
H - 003 St Panteleimon v Kensington Dragons [ Round 1 ] [ Home Win was awarded ]
North Greenford United FC
Discipline decision home win 20/11 ejm
 A. Mirza  O. Miller  O. Hamouda
 A: A.Harb(2)  R.Katsikas  J.Lee
5 1 008 Pitshanger Dynamo v Indian Gymkhana Club [ Round 1 ]
Hanwell Town FC
A/R appointed 4/10/18 SCH
 P. Savva  A. Cox  A. Hamza
H: N.Edwards(3)  R.Johal  G.Miley  A: J.Liddar  N.Edwards  J.Liddar
The Jim Rogers President's Division One Cup
1 2 005 Eastfield v London Samurai [ Round 1 ]
Oaks Park High School
Note; Referee changed 1525hrs 5/10/18 Thomas Festa injured (JN). NO RESULT
 D. Ossei-Owusu
H: O.Farah  A: R.Hamada  K.Iguchi  C.Gilmartin
H - 006 London Rangers v Sporting Club of London (WITHDRAWN) [ Round 1 ] [ Home Win was awarded ]
Stonebridge Recreation Ground
DISCIPLINE DECISION23/10/18 EJM
Jeff Nardin & Combination Cup
5 7 001 Hearts of Teddlothian (WITHDRAWN) v Kensington Dragons Reserves [ Round 2 ]
St Mary's University Teddington Lock Sports Fields
Discipline decision result to stand 20/11 ejm
 A. Matour
H: C.Sumpter(5)  A: N.Lennard(3)  A.McNulty(2)  J.Sullivan Hills(2)  C.Sumpter
Premier Division
2 1 Hillingdon v Larkspur Rovers
Brunel University Sports Complex
A/r appointed 4/10/18 SCH Hillingdon won pens 4 - 1
 R. Hazell  A. Tooma  TBA2
H: G.Berry  S.Brittain  A: J.Gourey  T.Veal
2 4 South Kilburn v Cricklewood Wanderers
Capital City Academy
No result
 D. Samuels  A. Yahiaoui  TBA2
H: C.Mapes(2)  A: G.Kiyombo(3)  K.Thomas Lyttle  G.Kiyombo
1 5 Sporting Hackney v Brentham
Hackney Marshes
 C. Henry  G. Pope  N. Andrea
H: C.Belcher  A: R.Charles-Jones  E.Clements  J.Gohil  D.Higgins  J.Townson  D.Higgins
MCFL Saturday Division One (Central and East)
4 4 Clapton Community v FC Roast
Wadham Lodge
Attendance 256
 E. Mckenzie  E. Nyarko  Mutually Agreed
H: D.Bouho  S.Stanley(3)  A: B.Barraclough(2)  J.Carty  M.Tagliapietra  N.Hashim  S.Hargadon
H - NW London v Ealing Town [ Home Win was awarded ]
The Park Club
Ealing Town [-9 points] DISCIPLINE DECISION RULE INTERNATIONAL CLEARANCE C IRREGULARITIES 23/10/18 EJM

Match Report
 J. Hall
H: P.Cotelo  A: I.Atite(2)  P.Cotelo  I.Atite
1 1 Stonewall v The Curve
Barn Elms Playing Fields
Referee appointed SCH
 N. Myers
H: G.Sato  A: A.El Haddad  N.Nakhli  Z.Naguida
11 0 The Wilberforce Wanderers v Hereford Palace
New River Sports Centre
 G. Smith
H: J.Douglas  J.Graham  J.Hadley  T.Kirk(3)  M.O'Connell(3)  J.Willison(2)  T.Kirk  D.Moise
MCFL Saturday Division One West
5 2 Eagles FC v Western Athletic
Watling Park
 J. Cannon
H: A.Andrei(2)  I.Jugaru  C.Toba(2)  A: M.Alkarssifi  M.Johnston  C.Ciubotariu  D.Thomas
1 2 FC Deportivo Galicia Reserves v Hilltop
Bedfont Sports (Pitch 2)
No result
 D. Baily
H: D.Rodriguez cáicedo  A: H.Abshir  A.Afrah  A.Oumast  M.Miguil
4 1 Kodak (Harrow) v Alpha & Omega
Harrow Weald Recreation Ground
 E. Barnett
H: H.Eloho Emmanuel  D.Jacobson  A.Phull  D.Power  A: M.Behkar  G.Michaelides
1 3 New Hanford v Yeading Town
London Marathon Playing Fields
 J. Yousif
H: R.Ahir  A: O.Shodipo(2)  L.Wais  O.Shodipo
MCFL Saturday Division Two
3 0 AFC Hanwell & Hayes v Sudbury Court
London Marathon Playing Field
 L. Tilbury
H: D.Parillon  D.Warner  M.Warner  D.Parillon  L.O'Brien
2 5 Brentham Reserves v Hillingdon Abbots
Brentham Club
 S. Toki
H: M.Baron  L.Wilson  A: J.Hall  G.Marshall(3)  S.McCormack  L.Budden  J.Hall
2 3 Harrow Bhoys v Heston Bombers
Northwick Park
 Mutually Agreed
H: J.Boggins  S.Maguire  A: S.Freeman  P.Lynott(2)
3 4 LPOSSA v C.B. Hounslow United 3rds
LPR Club (LPOSSA)
 N. Saunders
H: D.Richardson  C.Ryan  S.Tucker  A: J.Bridges  B.Hall  M.Peters(2)  S.Palmer
MCFL Saturday Combination
0 5 Centenary Park v Speedy United
Northwick Park
 R. Alderton
 A: H.Baulch  L.Beavis  C.Henry  S.Perry(2)  C.McDermott
H - LNER v New Queens Park [ Home Win was awarded ]
LNER Sports Club
DISCIPLINE DECISION 23/10/18 EJM
 D. Russell
2 2 Ruislip v West SL Benfica
Brunel University Sports Complex
Referee appointed 2/10/18 SCH
 T. Silverston
H: M.Johnston(2)  A: F.Brito De Conceicao(2)  M.Johnston  L.De Oliveira Silva
4 3 Stonewall Reserves v London Titans
Barn Elms Playing Fields
 Mutually Agreed
H: J.Allen(2)  A.Slater(2)  A: J.Dharampal-Hornby(2)  C.Stowe  R.Hand  J.Dharampal-Hornby
The Jeff Nardin Division
8 3 Ickenham v Hillingdon Reserves
Hillingdon House Sports Ground
No result
 N. Hickes
H: A.Cato  M.Dent(3)  S.Lloyd(4)  A: S.Bisgaard  J.Mohammed  M.Reynolds  M.Reynolds
1 1 Kodak (Harrow) Reserves v Wiseman West FC
Harrow Weald Recreation Ground
 F. Al-Lamy
H: D.Malollari  A: G.Clifford  A.Raphael  G.Clifford
5 4 Valhalla Sports & Social v AFC Heathrow
Cranford Community College
 M. Sennett
H: E.Osejindu  T.Plahe(2)  A.Sterling(2)  A: N.Carr  R.Mabbs  J.Njuru  R.Rowles  N.Carr
Miscellaneous
0 5 FC IGK (formerly Indian Gymkana Res) v South Kilburn Res (WITHDRAWN)
Indian Gymkhana Sports Club
 L. Morgan
 A: M.Fearon(4)  A.Woods  M.Fearon
H - PFC Victoria London v Tottenham Hale Rangers (WITHDRAWN) [ Home Win was awarded ]
Rectory Meadows ( Hanworth Villa FC )
DISCIPLINE DECISION 23/10/18 RULE IRREGULARITIES EJM
 R. Simon  E. Clifford  TBA2
4 1 Pitshanger Dynamo Reserves v Lampton Park Res (WITHDRAWN)
West London Sports Ground
 A. Futerman
H: H.Brantingham  M.Dedoncker  S.Hancock  A.Kunushevci  A: W.Sohail  M.Dedoncker  D.Perry
- A West Acton Utd (WITHDRAWN) v Ruislip Town [ Away Win was awarded ]
AGV Sports Ground
Home team could no field ( fix sec )
 G. Eeles
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 06 October 2018 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 06 October 2018.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. C.B. Hounslow United Reserves
2. Lampton Park
Div1C
3. FC Star London
Div2
4. Global Diplomats
Jnd
5. Kinja