Go back to LondonMiddx
    Elite Level Online Football Training         Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         Panshanger FC U14s - Players Wanted         HDYFC U16's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues - Players Wanted         Harvesters FC U15 - Players Wanted         AP Stars U15 Red - Experienced Defender Wanted         Elite Feet Royals FC - Players Wanted (Girls)    
Surrey South Eastern Combination
2019-2020 Season
Monday, 25 January 2021
Match Day :  Saturday, 29 Feb 2020 Saturday, 07 March 2020 Tuesday, 10 Mar 2020
Players Suspended
There are 21 matches
Intermediate Division 1
5 1 FC Tooting Bec v Earlsfield United
Tooting & Mitcham 3G Back pitch
 A. Goodrich
H: D.Henery  J.Othen-Price  J.Richards(2)  B.Ricketts  A: J.O‚ÄôRouke  D.Hermanstein
2 1 Frenches Athletic v A.M.Y
Wallfield
 W. King
H: B.Johnson(2)  A: OG  F.Savedra
Intermediate Division 2
3 4 Claygate Royals v Oxted & District
1:00 PM
 J. Besagni
H: C.Barreto  H.Boxall  S.Russell  A: s.Bartholmew  S.Clements  R.Flitton(2)  C.Stagg
- A Dover House Lions v LDN South West [ Away Win was awarded ]
King's House Sports Ground
Dover House Lions withdrawn
League Senior Cup
1 2 025 Kew Park Rangers v Goldfingers [ Quarter Final ]
Marble Hill Park
 N. Patterson
H: J.Everett  A: C.Beecroft  T.Summerfield
Junior Division 2
2 1 Battersea Ironsides 'A' v Parkside
Priest Hill Playing Fields
 M. Thomas
H: D.Hoey  A.Murphy  A: S.James  D.Hoey
1 3 Sutton High v Selhurst SA
Wallington Sports & Social Club (Pitch 2)
 C. Mckoy
H: S.Dingwall  A: S.Almoussaui  S.Djennad  C.Lansley  K.Rennock  M.Lawrence
2 5 Tolworth United v FC Tooting Bec 'A'
Priest Hill Playing Fields
 D. Sanford
H: L.Giovanni Morena  D.Purdy  A: A.Bouybayoune(2)  A.Leslie  T.Stanley(2)  M.Didd
3 4 Westside Reserves v Motspur Park
The Memorial Ground (Pitch 2)
 A. Mohamud
H: R.Barrett  Z.Guest(2)  A: J.Duncan(2)  W.Osel  J.Reynolds
Junior Division 3
2 3 Reigate Priory Reserves v Wandgas Vets
Reigate Priory Cricket Club
 D. Rowland
H: M.Eldridge  S.O'Keeffe  A: D.Glynn  J.Phillips(2)  J.Phillips
Junior Division 4
H - Cheam Village Warriors v Kew Park Rangers Reserves [ Home Win was awarded ]
Cheam Sports club
Kew Park Rangers Res unable to fulfil
1 0 * Frenches Athletic Reserves v * OW Shaftesbury Reserves
Overton Road Rec
Double Header
 B. Walsh
H: A.Pardoe  E.Owen  J.Kinstrey
5 4 Mitcham Park v AFC North Leatherhead
Three Kings Piece
 I. Roberts
H: I.Ali(2)  R.Oppone(2)  J.Wough  A: D.Barna(3)  L.Curtin
3 4 N P L 'A' v Old Boys Clapham Reserves
N P L Sports Club (Pitch 2)
 J. Gunn-smith
H: K.Amichia  M.Carpenter  J.Hill  A: J.Arasa Villar(2)  M.Foster  M.Smith
1 1 * OW Shaftesbury Reserves v * Frenches Athletic Reserves
Overton Road Rec (Pitch 2)
Double Header
 B. Walsh
H: T.Galica  A: E.Owen  B.Carter
Junior Division 5
4 1 Motspur Park Reserves v Wanderers Reserves
Overton Road Rec
2:00 PM
 E. White
H: J.Aikpinnou  N.Bell  A.Goodsell  J.Warner  A: L.Bing  H.Byron
4 0 N P L 'B' v Oxted & District 'A'
N P L Sports Club (Pitch 2)
 T. Shaw
H: S.Baillie(3)  D.Glencross  S.Baillie
1 3 Old Rutlishians 'B' v Sutton High Reserves
King George's Playing Fields
 T. McIntosh
H: B.Finnis  A: d.McPherson(3)  d.McPherson
League Junior Cup
1 6 053 Worcester Park 'A' v Warlingham [ Quarter Final ]
Manor Park
 P. Horne
H: J.Hyde  A: S.Donovan  R.Reemsay  S.Taylor  J.Torlot(2)  N.Wilson  N.Wilson
League Intermediate Shield
10 0 004 Croygas Falcons v Old Rutlishians 'A' [ Round 2 ]
Croygas Sports Ground
 M. Sullivan
H: V.Dinu  D.Graham(2)  S.Harper(3)  B.White(4)  B.White
3 1 015 Rosehill Athletic v Woodmansterne Hyde Reserves [ Quarter Final ]
Cheam Sports club
 P. Bumstead
H: F.Gilbert  C.West(2)  A: B.Snelling  C.West  G.Purvey
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 07 March 2020 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 07 March 2020.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
IntD1
1. AFC Walcountians
2. Balham Reserves
3. Wandgas Sport
4. West Fulham
5. Westminster Casuals
IntD2
6. AFC Sutton Common Rovers
7. AFC Ewell
8. Chelsea Rovers
9. Earlsfield 2018
10. Forestdale
11. Sporting 50
IntD3
12. Ashtead
13. Battersea Boys
14. Epsom Kings
15. Fulham Deaf
16. Jak's
17. Kew Afc
18. Merton Social
19. Old Plymouthians
20. Reigate Priory
21. Woodmansterne Hyde
JunD1
22. Chessington K C Reserves
23. Epsom & Ewell Colts
24. Inter Star
25. N P L Reserves
26. Old Boys Clapham
27. Old Rutlishians Reserves
28. OW Shaftesbury
29. Sporting Kitz
30. Wanderers
JunD2
31. Oxted & District Reserves
32. Thames United
JunD3
33. AFC Walcountians Reserves
34. FC Tooting Bec 'B'
35. Wilf Kroucher
JunD4
36. Colliers Wood Town
37. Merton Social Reserves
38. Warlingham Reserves
JunD5
39. A.M.Y Reserves
40. Parkside Reserves
41. Real Holmesdale
42. Reigate Priory 'B'
43. Shelton Athletic
44. Wandgas Worcester Park Vets