Go back to LondonMiddx
    Berkhamsted U15's - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted         Potters Bar Town U11's - Player Wanted         Ware Youth FC U13 - Players Wanted         Horsley FC - Goalkeeper Wanted         Potters Bar Town Youth FC U15 - Goalkeeper Wanted ASAP         Winchmore Hill FC - U13 Players Wanted         Everett Rovers U18's - Goalkeeper Wanted         Cuffley Panthers U10's - Player Wanted         HNC FC - Players Wanted for Men's Team for 2021/22         Cheshunt Blacks U14's - Central Defenders Wanted         Hertford Town Youth U11 Lions - Players Wanted         AC Finchley Youth - Players Wanted         Broxbourne Borough U16's - Players Wanted         Stevenage Borough Juniors - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted         Abbots Langley Youth U16 Reds - Players Wanted         Hayes & Yeading Utd U13s, U14s & U15s - Players Wanted         Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         West Herts Stags U15's - Players Wanted         Wheathampstead Wanderers U16's Sharks - Goalkeeper Wanted         Lemsford Youth Lions U14's - Players Wanted         Sun Sports U17/18 Yellow - Players Required         Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         Omonia Youth U16 Gold - Players Wanted         Lemsford Youth Tigers U18's - Players Wanted         Omonia U13s Gold - Players Wanted         AFC North Leatherhead - Players Wanted         Whitewebbs Eagles FC U15's - Players Wanted for 20/21         RP Royals - Goalkeeper Needed         AFC Walcountians - Players Wanted for 1st Team & Reserves         Barnet Azzurri - Players Needed         Belmont Bees U17s - Players Wanted         Valhalla Sports and Social - Players Wanted         Surbiton Sports Club - Goalkeeper Wanted         Enfield Youth FC - Players Wanted for 2020/21         Wormley Rovers Youth U11's - Players Wanted         Cuffley Zeps U14 - Players Wanted         Hinton & Finchley Revolution FC - Players Wanted         Elite Feet FC - U7, U10, U12, U13 & U15 Players Wanted         Broxbourne Borough Youth U12 - Players Wanted         One to One Football Coaching         Maccabi London FC - Goalkeepers & Players Wanted for 20/21         Wingate & Finchley FC - Under 10 Goalkeeper Wanted         Edgware Town U16 EJA - New Players Wanted         Borehamwood Youth U13 Crusaders - Players Wanted         Chase Side Youth FC - Goalkeepers Wanted for 20/21         Harvesters FC - Players Wanted for 20/21         Evergreen FC U16's - Players Required for 20/21         Borehamwood Youth U15 Crusaders - Looking for Players         Panshanger Tigers U13's - Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC U16's - Players Required for 2020/21         Paringdon Youth Pumas U15 - Players Wanted         Stevenage Borough Juniors U17 Harriers - Players Wanted         Borehamwood Youth Knights U9s - Players Wanted         Centenary Park FC - Players Wanted         Borehamwood Youth Crusaders U16s - Players Wanted         Hertford Heath U16 - Players Wanted         AP Stars Football - Players Wanted         Female Coach required for U14's Girls Team         Bushey & Oxhey U13 Vipers - Outfield Players Wanted         Berkhamsted EJA U15's - Players Wanted    
Go to their Website
Gray Hooper Holt LLP Mid Sussex Football League
Member of the National League System
2019-2020 Season
Monday, 28 September 2020
Match Day :  Sunday, 08 Dec 2019 Saturday, 14 December 2019 Sunday, 15 Dec 2019
Players Suspended
There are 16 matches
4 3 043 Eastbourne Rangers v AFC Uckfield Town II [ Round 3 ]
Eastbourne Sports Park 3G
1:30 PM

AET 3-3 FT
 Sussex County FA
H: K.Daines  E.Poole  A.Pye(2)  A: F.Dawson  M.Harding  M.Pope  J.Jones  J.Andrews
4 0 044 Sidley United v Rotherfield [ Round 3 ]
Hooe Rec
1:30 PM
 Sussex County FA
H: D.Bristow  L.Carey  C.Cornford  A.Elphick
Tester Challenge Cup
3 0 003 Ditchling II v Ardingly II [ Round 2 ]
Clayton Green Recreation Ground
1:30 PM
 P. Izard  . x Club Assistant 1  . x Club Assistant 2
H: J.Almeida  C.Crees  M.Sleat  A.Sullivan
Premier Division
2 3 Lindfield v Forest Row
Downlands Community School 3g
1:45 PM
 S. Baker  . x Club Assistant 1  . x Club Assistant 2
H: J.Cunningham  L.Paskins  A: M.Burroughs  G.Holah  O.Monnery  A.Brown  J.Young
Championship
0 5 Nutley v Ashurst Wood
Fords Green
2:00 PM
 S. Ellis  P. x Ridley  E. x Waddingham
 A: M.Bishop  A.Hollom(2)  E.Tester(2)  J.Roberts
Division One
1 1 AFC Varndeanians II v Ardingly
Brighton University STP
2:00 PM
 G. Manville- Dickens  . x Club Assistant 1  . x Club Assistant 2
H: J.Warde  A: A.Vannan  D.Phillips
Division Two South
2 3 Bolney Rovers v AFC Varndeanians III
Bolney Recreation Ground (Batchelors Field)
2:00 PM
 M. Coomber  T. x Guerrero  H. x Alabone
 A: N.Emmerson  N.Giles  A.Mancha
1 2 Portslade Athletic v Ditchling
Brighton Aldridge Community Academy
2:00 PM
 M. Funnell  C. x Emberlin  . x Club Assistant 2
H: OG  A: J.Brazil  D.Onions  I.Lanzagorta
Division Three North
6 2 Crawley Devils II v Ashurst Wood II
Warden Park Academy
2:00 PM
 N. Welch  . x Club Assistant 1  P. x Ross
H: J.Groves(3)  J.Oldmeadow  A: J.Bryant  M.Bryant
1 4 East Grinstead Town III v DCK Maidenbower
East Grinstead Sports Club
3:30 PM
 A. Mc Gill  . x Club Assistant 1  . x Club Assistant 2
H: G.Saunders  A: B.Chowney  M.Hughes  C.Montagu-Dodd  T.Pillings
Division Four North
3 3 Cuckfield Town II v Balcombe III
Cuckfield Recreation Ground
2:00 PM
 S. Williams  M. x Wright  . x Club Assistant 2
H: L.Anderson  R.Beard  M.Walton  A: A.May  B.May(2)  S.Rusling
Division Four South
3 2 Maresfield Village v Willingdon Athletic III
Maresfield Recreation Ground
2:00 PM
 J. Starkey  . x Club Assistant 1  . x Club Assistant 2
H: T.Cobb  K.Turnbull(2)  A: M.Loe  T.Steele  J.Howell
Division Five North
1 2 Galaxy II v Hartfield
Cherry Lane (Langley Green)
2:00 PM
 Club Referee
H: J.Clark  A: L.Brown(2)  R.Pomroy
0 4 Stones II v Crawley United II
Southgate Playing Fields
2:00 PM
 C. Labor  . x Club Assistant 1  . x Club Assistant 2
 A: C.Campbellwood  K.Peppard  T.Sikora(2)
Division Five South
2 2 AFC Ringmer III v West Hoathly II
Convent Field (Pitch 2)
2:00 PM
 N. Heater  . x Club Assistant 1  . x Club Assistant 2
H: S.Sowter  F.Wade  A: S.Bell  J.Pepler  S.Bell
4 3 Fletching II v Lindfield IV
Fletching Recreation Ground
2:00 PM
 L. O` Connell  . x Club Assistant 1  . x Club Assistant 2
H: N.Harper(2)  H.Knight  S.Taylor  A: B.Fuller  R.Mallon(2)  R.Gothard  M.Collins
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 14 December 2019 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 14 December 2019.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. AFC Ringmer
2. Balcombe
3. Charlwood
4. Cuckfield Rangers
5. Hollington United
6. Sporting Lindfield
7. Westfield
8. Willingdon Athletic
Champ
9. Copthorne II
10. Crawley Devils
11. Hurstpierpont
12. Mile Oak II
13. Peacehaven & Telscombe II
14. Polegate Town
15. Ridgewood
16. Roffey II
17. Sovereign Saints
18. West Hoathly
Div1
19. AFC Acorns
20. Ansty Sports & Social
21. Balcombe II
22. Buxted
23. Holland Sports
24. Lindfield II
25. Montpelier Villa II
Div2N
26. Burgess Hill Rhinos
27. Crawley & Maidenbower Panthers
28. Galaxy
29. Godstone
30. Royal Earlswood
31. South Park 'A'
32. Stones
Div2S
33. AFC Hurst
34. Cuckfield Rangers II
35. Cuckfield Town
36. Eastbourne Rangers II
37. Fletching
38. Plumpton Athletic
39. Willingdon Athletic II
Div3N
40. Crawley United
41. Forest Row II
42. Horley AFC
43. Rotherfield II
Div3S
44. AFC Ringmer II
45. Burgess Hill Albion II
46. FC Sporting
47. Horsted Keynes
48. Peacehaven & Telscombe III
49. Polegate Town II
50. Ridgewood II
51. Wisdom Sports
52. Wivelsfield Green
Div4N
53. AFC Acorns II
54. Copthorne III
55. Handcross Village
56. Ifield
57. Ifield Albion
58. Ifield Sports
59. Lindfield III
60. Scaynes Hill
Div4S
61. AFC Uckfield Town IV
62. Ansty Sports & Social II
63. Barcombe
64. Buxted II
65. Eastbourne Athletic
66. Hurstpierpont II
67. Newick
Div5N
68. Ashurst Wood III
69. East Grinstead Meads
70. East Grinstead Town IV
71. Fairfield
72. Holland Sports II
73. Horley AFC II
74. Old Oxted Town
Div5S
75. Cuckfield Rangers Developement
76. Fairfield II
77. Keymer & Hassocks
78. Portslade Athletic II
79. Scaynes Hill II
80. Willingdon Athletic IV
VTG
81. AFC Varndeanians Vets
82. Haywards Heath Town Vets
83. Horley Town Vets
84. Jarvis Brook Vets
85. Lingfield Vets
86. Mile Oak Vets
87. Montpelier Villa Vets
88. South Park Vets
89. Steyning Town Community Vets
VGA
90. AFC Ringmer Vets
91. Ardingly Vets
92. Cuckfield Town Vets
93. East Court Vets
94. Maresfield Village Vets
95. Pilgrims Vets
96. South Godstone Vets
V2A
97. Brockham Vets
98. Charlwood Vets
99. Copthorne Vets
100. Dorking Wanderers Vets
101. Furnace Green Rovers Vets
102. Henfield Vets
103. Lewes Vets
104. Withdean Youth Vets