There are 150 matches
|
|
Under 12 - Emerald Division |
Played |
Broxbourne Borough Youth U12 Royals
v
Cheshunt Youth U12 Black
11:00 AM
|
S. King
|
|
Played |
Chars Youth U12 Blue
v
Royston Town Youth U12 Crows
10:00 AM
|
S. Williams
|
|
Played |
Stevenage Borough Juniors U12 Timbers
v
Ware Youth U12 Reds
10:00 AM
|
J. Crouch
|
|
|
|
Under 12 - Orange Division |
Played |
Bengeo Tigers U12 Sumatrans
v
Cuffley Youth U12 Zeps
10:00 AM
|
D. Keywood
|
|
Played |
Frontiers Youth U12 Pumas
v
Clodan Youth U12 Gold
11:30 AM
|
R. Bunce
|
|
Played |
Hertford Town U12 Hawks
v
Lemsford Youth U12 Lions
11:00 AM
Non MHRML ref not qualified Ronnie Bates KM 14/01 Non MHRML Referee not advised MH 11/1 - No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
N. League Referee
|
|
|
|
Under 12 - Indigo Division |
Played |
Chars Youth U12 Yellow
v
Bedwell Rangers U12 Tigers
11:30 AM
|
S. Williams
|
|
Played |
Frontiers Youth U12 Panthers
v
Bury Rangers U12 Reds
10:00 AM
Non MHRML Referee not advised MH 11/1
|
N. League Referee
|
|
Played |
Panshanger U12 Tigers
v
Hertford Town U12 Stags
10:00 AM
|
J. Parmley
|
|
|
|
Under 12 - Purple Division |
Played |
Risden Wood Youth U12 Colts
v
Welwyn Pegasus U12 Cobalts
11:30 AM
Non MHRML Referee not qualified Ryan Oliva MH 13/1
|
N. League Referee
|
|
Played |
Wormley Rovers Youth U12 Blacks
v
Wormley Rovers Youth U12 Whites
10:30 AM
Non MHRML Referee not qualified Noah Tucker MH 13/1 - No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
N. League Referee
|
|
|
|
Under 12 - Red Division |
Played |
Harlow Town Youth U12 Buzzards
v
Broxbourne Borough Youth U12 Whites
12:00 PM
Non MHRML Referee not qualified Ngel Bennett MH 13/1
|
N. League Referee
|
|
Played |
Pro Direct Academy Enfield U12 Black
v
Lemsford Youth U12 Pumas
11:30 AM
|
A. Molloy
|
|
|
|
Under 12 - Green Division |
Played |
Clodan Youth U12 Whites
v
Ware Rangers U12 Flamengo
12:30 PM
Non MHRML Referee not qualified Lewis Ciuffa advised MH 13/1
|
N. League Referee
|
|
Played |
Lemsford Youth U12 Leopards
v
Frontiers Youth U12 Jaguars
11:30 AM
Non MHRML Referee not qualified Peter May MH 11/1
|
N. League Referee
|
|
Played |
Wodson Park U12
v
Rap Aid Youth U12
10:00 AM
Non MHRML Referee not qualified Jack Butler MH 12/1
|
N. League Referee
|
|
|
|
Under 12 - Yellow Division |
Played |
Enfield Youth U12
v
Buntingford Cougars U12
10:30 AM
Non MHRML Referee not qualified Ali Gunalan MH 15/1
|
N. League Referee
|
|
|
|
Under 12 - Blue Division |
Played |
Bury Rangers U12 Stripes
v
Welwyn Garden City Youth U12 Cyclones
12:00 PM
|
B. Compton
|
|
Played |
Cuffley Youth U12 Dragons
v
Panshanger U12 Lions
11:30 AM
|
J. White
|
|
Played |
Symonds Green U12
v
Sumners Youth U12 Pythons
10:00 AM
Non MHRML Referee not qualified Simon Allen MH 15/1
|
N. League Referee
|
|
|
|
ORC U12 Emerald Division Cup |
1
|
0
|
002
Letchworth Garden City Eagles U12 Zaffre
v
Hatfield Comet Youth U12
[ Round 1 ]
10:30 AM
Non MHRML Referee club official Angie Searle MH 15/1 - No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
N. League Referee
|
|
|
S.Georgiou
S.Kurti
|
|
|
ORC U12 Indigo Division Cup |
-
|
A
|
001
Sumners Youth U12 Interpath Hornets
v
Potters Bar United U12 Blacks
[ Round 1 ]
[ Away Win was awarded ]
12:00 PM
PRN/U12/13JAN/AT/03/A - Sumners unable to raise a team AT 13/01
|
|
|
|
0
|
3
|
002
Barnet Azzurri U12
v
Harlow Town Youth U12 Kites
[ Round 1 ]
10:00 AM
Non MHRML Referee not qualified Carlo Lucas MH 10/1
|
N. League Referee
|
|
|
A:
J.Ansen
J.Bruton
D.Keeble
D.Keeble
|
|
|
ORC U12 Purple Division Cup |
1
|
2
|
001
Bedwell Rangers U12 Cougars (WITHDRAWN)
v
Welwyn Garden City Youth U12 Hurricanes
[ Round 1 ]
11:00 AM
Non MHRML Referee not qualified Charlie Winfield MH 13/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
M.Laws
U.Dike
M.Arm
|
5
|
0
|
002
Stevenage Borough Juniors U12 Impact
v
Standon & Puckeridge Hares FC U12 Yellow
[ Round 1 ]
10:00 AM
|
J. Green
|
|
|
H:
L.Nott
B.Nwamu
C.O'Sullivan
D.Onyechere
W.Ottley
W.Ottley
|
-
|
A
|
003
Hoddesdon Town U12 Whites
v
Potters Bar Crusaders U12 Raiders
[ Round 1 ]
[ Away Win was awarded ]
Match awarded to PBC as team sheet not received from Hoddesdon
|
|
|
|
|
|
ORC U12 Red Division Cup |
3
|
7
|
001
AFC Walkern U12 Red
v
Chase Side Youth U12 Blues
[ Round 1 ]
12:30 PM
|
B. Webb
|
|
|
H:
J.Coote
S.Huttlestone
H.Lynch
|
H
|
-
|
002
Ware Youth U12 Clarets
v
Hoddesdon Town U12 Blacks
[ Round 1 ]
[ Home Win was awarded ]
Match awarded to Ware as team sheet not received from Hoddesdon
|
|
|
|
2
|
5
|
003
Sumners Youth U12 Vipers
v
Bury Rangers U12 Whites
[ Round 1 ]
10:00 AM
|
P. Hufton
|
|
|
H:
C.Burchell
J.Murray
A:
A.Chiswick
J.Lenik
O.Shabani
W.Steward(2)
L.Askey
A.Chiswick
|
3
|
1
|
004
Chase Side Youth U12 Clarets
v
Welwyn Pegasus U12 Skys
[ Round 1 ]
10:00 AM
|
J. Kaltenberger
|
|
|
B.Gokce
E.Ed-Okungbowa
|
|
|
ORC U12 Green Division Cup |
3
|
2
|
001
Bedwell Rangers U12 Jaguars
v
Bengeo Tigers U12 Sabres
[ Round 1 ]
11:00 AM
Qualified Ref Joel Hastings not appointed by league KM 20/01 Non MHRML Referee not advised MH 11/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
F.Bounsall
E.Bugden
D.Sanchez
A:
W.Estherby
OG
D.Rosu
|
1
|
3
|
002
Nazeing Youth U12
v
Bengeo Tigers U12 Caspians
[ Round 1 ]
10:00 AM
|
S. Miller
|
|
|
A:
R.Ansell(2)
J.Convey
|
|
|
ORC U12 Yellow Division Cup |
3
|
4
|
001
Frontiers Youth U12 Cougars
v
Bury Rangers U12 Blacks
[ Round 1 ]
10:00 AM
|
R. Bunce
|
|
|
H:
T.Ajibabi
T.Beevor
N.Hayford
A:
A.Emms
B.Emms(2)
A.Smith
A.Smith
|
7
|
1
|
003
Stevenage Borough Juniors U12 Whitecaps
v
Ware Youth U12 Blues
[ Round 1 ]
11:30 AM
|
J. Green
|
|
|
H:
O.Bootland
B.Martin(2)
J.Patton(3)
J.Roberts
A:
A.Demirel
J.Patton
A.Blackaby
|
-
|
A
|
004
Paringdon Youth U12 Tigers
v
Stevenage Borough Juniors U12 Revolution
[ Round 1 ]
[ Away Win was awarded ]
1:00 PM
PRN/U12/12JAN/AT/04/A - Parington Youth unable to field a team AT 12/01 / Non MHRML Referee not advised MH 11/1 - No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
|
|
|
0
|
3
|
005
Pro Direct Academy Enfield U12 White
v
Wormley Rovers Youth U12 Greys
[ Round 1 ]
10:00 AM
|
T. Andrade
|
|
|
A:
S.Buckland
J.Reynolds(2)
|
1
|
2
|
006
Welwyn Garden City Youth U12 Whirlwinds
v
Hertford Town U12 Lions
[ Round 1 ]
10:00 AM
Non MHRML qualified Referee Harry Ingram MH 15/1
|
N. League Referee
|
|
|
|
|
|
ORC U12 Blue Division Cup |
0
|
1
|
001
Bengeo Tigers U12 Javans
v
Paringdon Youth U12 Pumas
[ Round 1 ]
11:30 AM
|
D. Keywood
|
|
|
A:
C.Cranmer
L.Kearey
|
|
|
Under 13 - Premier Division |
0
|
2
|
Bury Rangers Reds U13
v
Cheshunt Youth Blacks U13
10:00 AM
|
D. Heald
|
|
|
A:
O.Bentley
R.Connolly-Harding
R.Connolly-Harding
|
0
|
6
|
Paringdon Youth Lions U13
v
Chase Side Youth U13
10:00 AM
Non MHRML Referee not qualified Adrian Mepstead MH 15/1
|
N. League Referee
|
|
|
A:
M.Bannerman-Lloyd
A.Costa
W.Cowie(3)
H.Phantis
H.Phantis
|
3
|
4
|
St Margaretsbury Hawks U13
v
Welwyn Pegasus Royals U13
10:00 AM
Non MHRML Referee J Cushion not qualified MH 13/1 - Ref J Pollard did not ref game MH 13/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
G.Collins
OG
T.Patrick-O'Brien
A:
T.Cox
K.Fleming
O.Lester(2)
T.Patrick-O'Brien
|
|
|
Under 13 - Division 1 |
5
|
0
|
Rap Aid Youth Fit 2 Live U13
v
Stevenage Borough Juniors Barca U13
10:00 AM
Non MHRML Qualified Referee Chris Henry MH 11/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
S.Mahon(2)
J.Murshid
A.Palmer-Brown
L.Pola-Lopete
J.Murshid
L.Fletcher
|
1
|
4
|
Real Stortford Bulls U13
v
Royston Town Youth Diamonds U13
10:00 AM
Non MHRML Referee not qualified A Row MH 10/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
D.Flood
A:
S.Ball
I.Ezete(3)
A.Pacheco
H.Arli
|
1
|
0
|
Wormley Rovers Youth Blacks U13
v
Norsemen Blue U13
12:00 PM
|
M. Ives
|
|
|
H:
O.Aherne
A.Goumal
|
|
|
Under 13 - Division 2 |
7
|
1
|
BSCFC (Youth) Wanderers U13
v
Hitchin Town Youth Athletico U13
12:30 PM
Grange Paddocks- Non MHRML Referee not qualified Camille Arnold MH 14/1 - No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
F.Connolly(2)
E.Gaynor
R.Hamilton
G.Hibbert
J.Painter
C.Sloan
A:
H.Bermingham
F.Connolly
W.Robertson
|
1
|
2
|
Potters Bar Town Scholars U13
v
Welwyn Garden City Youth Hurricanes U13
10:00 AM
|
T. Dugan
|
|
|
H:
L.Culora
A:
B.Foster
A.Nwapa
B.Monks
|
2
|
4
|
Risden Wood Youth Colts U13
v
Hertford Town Harts U13
2:00 PM
|
L. Hurley
|
|
|
H:
L.Heath
J.Mulvey
A:
L.Grimshaw(4)
H.Butler
|
0
|
3
|
Sawbridgeworth Town Juniors U13
v
Harlow Town Youth Eagles U13
10:30 AM
Non MHRML Referee not qualified Lee Foster Club Official MH 11/1
|
N. League Referee
|
|
|
A:
J.Cleary(2)
N.Harrison
J.Cleary
|
1
|
12
|
Welwyn Pegasus Skys U13
v
Letchworth Garden City Eagles White U13
10:00 AM
|
R. Attard
|
|
|
H:
J.Bradley
A:
S.Chatterton
O.Ellis-Holmes(2)
F.Mccullagh
T.Needham
J.Sehgal
H.Thompson(6)
C.Curnow
T.Needham
|
|
|
Under 13 - Division 3 |
1
|
1
|
Barnet Azzurri U13
v
Hoddesdon Town Blacks U13
12:00 PM
The Hive - Non MHRML Referee not qualified Carlo Lucas MH 10/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
W.Jeans
A:
D.Sanzeri
W.Jeans
B.Spencer
|
2
|
2
|
Panshanger Lions U13
v
Chars Youth U13
2:00 PM
|
F. Walker
|
|
|
H:
S.Bates(2)
A:
C.Morris
J.Morris
C.James
|
9
|
1
|
Paringdon Youth Tigers U13
v
Buntingford Cougars Blues U13
12:00 PM
Non MHRML Referee not qualified Mark Gagen advised MH 13/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
C.Butler(3)
C.Mitten
R.Oppong(5)
A:
O.Chinn
R.Oppong
|
3
|
2
|
Waltham Cross U13
v
Ware Lions Blacks U13
12:30 PM
|
H. Winter
|
|
|
H:
M.Cusano
Y.Levy
H.Nwoha-Lopez
A:
R.Jordan
W.Middlebrook
H.Nwoha-Lopez
M.Hallam
|
|
|
Under 13 - Division 4 |
0
|
3
|
Hatfield Comet Youth U13
v
East Herts Youth Blues U13
10:30 AM
Non MHRML Referee not qualified Michael Woodford MH 11/1
|
N. League Referee
|
|
|
A:
A.Briant
A.Gbadamosi
O.Young
T.Mliswa
A.Gbadamosi
|
3
|
9
|
Hoddesdon Town Reds U13
v
Ware Youth Clarets U13
10:00 AM
|
A. Charles-Wall
|
|
|
H:
N.Chaperlin(2)
C.Ingrey
A:
A.Ballard
A.Best(2)
J.Kavanagh(2)
N.Milroy(2)
V.Thomas(2)
N.Chaperlin
|
|
|
Under 13 - Division 5 |
1
|
2
|
Buntingford Cougars Whites U13
v
Panshanger Tigers U13
10:30 AM
Non MHRML Referee not qualified Sonnie Wennington MH 10/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
J.Ayer
A:
J.Bird(2)
J.Teague
S.Joiner
|
3
|
2
|
Elite Feet Southgate Tigers U13
v
Cuffley Youth Phoenix U13
10:00 AM
|
L. Viglione
|
|
|
H:
B.Opoku-Appiah-Kubi(2)
K.Shaikh
A:
H.Byrne
F.Toure
N.Stebbing
|
5
|
1
|
Frontiers Youth Panthers U13
v
Bury Rangers Blacks U13
10:00 AM
Non MHRML Referee not advised MH 11/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
J.Chering-West
S.Chowdhury
B.Hilley
R.Lucas
T.Staples
A:
R.Carter
S.Webb
S.Shipton
|
0
|
3
|
Stevenage Borough Juniors Deportivo U13
v
Welwyn Garden City Youth Tornadoes U13
10:00 AM
Non MHRML Referee D avid Kempton Club official MH 11/1
|
N. League Referee
|
|
|
A:
B.Smith(2)
J.Snowdon
J.Snowdon
|
0
|
2
|
Wormley Rovers Youth Whites U13
v
Potters Bar Town Whites U13
9:30 AM
|
O. Pleasance
|
|
|
A:
O.Brett
A.Gallo
G.Burns
|
|
|
Under 13 - Division 6 |
3
|
0
|
Harlow Town Youth Harriers U13
v
Ware Lions Whites U13
10:00 AM
|
G. Miles
|
|
|
H:
G.Di Franco
C.Emeka-Anyanwu
C.Williams
A.Cowlishaw
|
1
|
0
|
Potters Bar Crusaders U13
v
Wodson Park U13
12:00 PM
|
J. Mead
|
|
|
H:
L.Caushi
P.Said
|
3
|
1
|
Tottenhall U13
v
Hitchin Town Youth Sporting U13
10:00 AM
Non MHRML Referee not qualified Darren Gosnell MH 14/1 - No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
A.Grant
L.Milivojevic
A.Trattou
A:
L.Allen
M.Mirchandani
R.Scott
|
2
|
7
|
Welwyn Garden City Youth Cyclones U13
v
Hoddesdon Town Blues U13
10:00 AM
Non MHRML Referee not qualified T Smith MH 11/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
J.May
O.Shepley Watson
A:
A.Hill(4)
OG
A.Stan(2)
C.Lock
|
-
|
A
|
Welwyn Pegasus Azures U13
v
BSCFC (Youth) Rovers U13
[ Away Win was awarded ]
12:00 PM
PRN/U13/ 13/01 /1A Welwyn Pegasus Azures unable to field a team GW 11/01
|
|
|
|
|
|
Under 13 - League Cup |
8
|
6
|
005
Pro Direct Academy Enfield Black U13
v
Ryan FC Blue U13
[ Round 1 ]
11:30 AM
Match rescheduled to 13th Jan - Pro Direct free weekend request GW 16/12
|
T. Andrade
|
|
|
H:
T.Fernandez(2)
K.Hayrettin(2)
E.Kalyesubula-Musoke(2)
J.Kemal
J.Mcintosh
A:
V.Crosara(2)
D.Gomes-Magalhaes
C.Hemley
C.Kealy-Johnson
F.Smith-Glover
N.Donovan
|
|
|
Under 13 - League Shield |
5
|
4
|
021
Pro Direct Academy Enfield White U13
v
Elite Feet Southgate Pumas U13
[ Round 1 ]
1:00 PM
Match rescheduled to 13th Jan - Pro Direct free weekend request GW 16/12
|
A. Molloy
|
|
|
H:
S.Lucas(5)
A:
J.Bolger(2)
M.Harmsworth
R.Munnelly
T.Mead
|
|
|
Under 14 - Premier Division |
2
|
0
|
BSCFC (Youth) Town U14
v
* Cuffley Youth Vipers Blues U14
12:30 PM
Non MHRML Referee not qualified Simon Walsh MH 14/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
R.Dean
F.Jeffreys
C.Bush
|
6
|
1
|
Pro Direct Academy Enfield Black U14
v
Hitchin Town Youth Tigers U14
12:30 PM
Non MHRML Referee not qualified Ed Alderson MH 18/1 - Ref J Ikechi Iro did not turn up MH 17/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
D.Grant
G.Hughes(4)
K.Page
A:
O.Habibi
C.Campbell
|
|
|
Under 14 - Division 1 |
6
|
1
|
Chars Youth U14
v
Wormley Rovers Youth Blacks U14
1:00 PM
|
S. Williams
|
|
|
H:
T.Fashina
K.Fenney(4)
B.Privett
A:
M.Walton
L.Jones-Andreas
|
4
|
1
|
Newhall Rangers U14
v
Sumners Youth Vipers U14
11:00 AM
|
M. Kaal
|
|
|
H:
L.Morl(2)
O.Siggers
J.Willis
A:
B.Omorogbe
L.Morl
|
5
|
2
|
Sumners Youth Cobras U14
v
Panshanger Panthers U14
2:00 PM
|
P. Hufton
|
|
|
H:
A.Hanover(2)
A.Nicholls
D.Raymond(2)
A:
S.Kirby
A.Seal-Nymn
L.Van Niekerk
|
|
|
Under 14 - Division 2 |
1
|
3
|
Panshanger Tigers U14
v
Welwyn Garden City Youth Typhoons U14
12:00 PM
|
P. Hennessey
|
|
|
H:
L.De Lacy
A:
M.Bossman
M.Dorman
G.Milbourn
G.Harris
|
3
|
1
|
Welwyn Pegasus Skys U14
v
HDYFC Blacks U14
12:00 PM
|
J. Clowes
|
|
|
H:
H.Hankin
M.Mcmahon
S.Munnerley
A:
J.Davin
K.Lovett
T.Long
|
|
|
Under 14 - Division 3 |
8
|
0
|
Cuffley Youth Vipers Maroons U14
v
Real Stortford Falcons U14
12:30 PM
|
N. Wood
|
|
|
H:
S.Bond
W.Brookman
L.Godfrey(5)
H.Matur
L.Godfrey
|
5
|
0
|
Whitewebbs Eagles Youth Green U14
v
Hertford Heath Juniors United U14
10:00 AM
|
J. Ikechi Iro
|
|
|
H:
C.Cowen(2)
C.Marshall
C.Newton
Z.Phillipsdean
E.Remzi
V.Castiglione
|
1
|
1
|
Wormley Rovers Youth Whites U14
v
Sawbridgeworth Town Juniors U14
10:45 AM
|
J. Wilde
|
|
|
H:
B.Roberts
A:
L.Collins
S.Parker
|
|
|
Under 14 - Division 4 |
1
|
4
|
HDYFC Oranges U14
v
Harlow Town Youth Kestrels U14
10:30 AM
|
H. Winter
|
|
|
H:
W.Enoh
N.Yildiz
|
2
|
2
|
Pro Touch SA Enfield U14
v
BSCFC (Youth) Rovers U14
10:30 AM
|
G. Crane
|
|
|
A:
OG
C.Willis
N.Horwood
|
|
|
Under 14 - Division 5 |
1
|
2
|
Lemsford Youth Lions U14
v
Hitchin Town Youth Lions U14
11:00 AM
|
J. Welsh
|
|
|
H:
O.Stadler
A:
R.Furr
L.Gray
A.Badagola-Vitorino
C.Newland
|
0
|
9
|
Potters Bar Crusaders Knights U14
v
Standon & Puckeridge Hares FC U14
10:00 AM
|
J. Mead
|
|
|
A:
G.Clark(2)
J.Craddock De Boise
T.Norris(3)
B.O'Hara
S.Reeks
L.Spowart
B.Norman
|
2
|
3
|
Welwyn Garden City Youth Tornadoes U14
v
Hoddesdon Town Blacks U14
12:30 PM
|
M. Jolley
|
|
|
H:
C.Storm(2)
A:
A.Eccleston
N.Goodwin
T.Moorcroft
C.Storm
N.Richards
|
|
|
U14 League Cup – Mathew Blease Memorial Cup |
1
|
3
|
017
Broxbourne Borough Youth Whites U14
v
Stevenage Borough Juniors Falcons U14
[ Round 1 ]
11:30 AM
Moved to 6/1/19 as Broxbourne in CC Replay 2/12 MJH Stevenage Borough in County Cup fixture 06/01 so league cup moved to 13/01 - 13/12 LH
|
G. Milazzo
|
|
|
A:
H.Allardyce(2)
D.Gogognon
D.Wappett
|
|
|
ORC U14 Premier Division Cup |
2
|
1
|
001
Ware Youth Blues U14
v
Letchworth Garden City Eagles Black U14
[ Round 1 ]
12:00 PM
FT 1-1 - LH
|
James Smith
|
|
|
H:
C.Allen
L.Healy
A:
V.May
T.Kujinga
|
|
|
ORC U14 Division Two Cup |
4
|
3
|
001
Ware Youth Clarets U14
v
Paringdon Youth Lions U14
[ Round 1 ]
10:00 AM
|
Josh Smith
|
|
|
A:
J.Badu
J.Olawoyin(2)
|
0
|
2
|
002
BSCFC (Youth) Athletic U14
v
Buntingford Cougars Blues U14
[ Round 1 ]
10:30 AM
Non MHRML Referee not qualified Richard Cahill MH 13/1
|
N. League Referee
|
|
|
A:
A.Bridgeland
D.Cumberland
B.Maley
|
2
|
0
|
003
Stevenage Borough Juniors Spartans U14
v
St Margaretsbury Eagles U14
[ Round 1 ]
12:00 PM
Non MHRML qualified Referee Darren Windsor MH 10/1
|
N. League Referee
|
|
|
K.Storton
L.Eaves
|
7
|
0
|
004
Potters Bar United Blacks U14
v
Risden Wood Youth Colts U14
[ Round 1 ]
1:30 PM
|
J. Welsh
|
|
|
|
|
|
ORC U14 Division Three Cup |
1
|
0
|
001
Stevenage Borough Juniors Vipers U14
v
Enfield Youth U14
[ Round 1 ]
12:30 PM
Non MHRML Referee not qualified Roy Bloxham MH 14/1 - No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
OG
K.Stenning
J.Serkalem
|
1
|
2
|
002
Cuffley Youth Cobras U14
v
Pro Direct Academy Enfield White U14
[ Round 1 ]
10:00 AM
|
J. White
|
|
|
H:
A.Bakkali
A:
Y.Coskun(2)
F.Murray
|
|
|
ORC U14 Division Four Cup |
0
|
10
|
001
Bury Rangers Reds U14
v
Lemsford Youth Pumas U14
[ Round 1 ]
12:00 AM
Non MHRML Referee not qualified D Bannon MH 11/1 - KO changed Ref R Poole now unavailable MH 10/1-No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
N. League Referee
|
|
|
A:
O.Anyaegbunam(3)
C.Ballantyne(2)
M.Harcombe(2)
B.Herbert
M.Hyseni
D.Palmer
M.Hyseni
|
4
|
1
|
002
Ware Lions Blacks U14
v
Stevenage Borough Juniors Cobras U14
[ Round 1 ]
2:00 PM
|
M. Taylor
|
|
|
H:
A.Arbello
H.Simmons(3)
A:
S.Peacock
O.Marshall
|
6
|
4
|
003
Wodson Park U14
v
East Herts Youth U14
[ Round 1 ]
10:00 AM
Non MHRML Referee not qualified D Bannon MH 11/1 -
|
N. League Referee
|
|
|
H:
T.Ford(2)
O.Lynch(3)
B.Reynolds
A:
O.Osuji(2)
A.Ruggiero
B.Short
O.Lynch
|
|
|
ORC U14 Division Five Cup |
1
|
2
|
001
BSCFC (Youth) United U14
v
Letchworth Garden City Eagles Blue U14
[ Round 1 ]
10:30 AM
|
S. Brannon
|
|
|
H:
C.Anderson
A:
R.Gould
L.Rudge
N.Harris
J.Heron
|
|
|
Under 15 - Premier Division |
0
|
3
|
Broxbourne Borough Youth Blues U15
v
Ware Youth U15
10:00 AM
|
D. Bacon
|
|
|
A:
D.Bonfield
J.Bush(2)
H.Creer
|
3
|
1
|
Real Stortford Lions U15
v
Bury Rangers Reds U15
10:00 AM
Non MHRML qualified referee P Fitzpatrick MH 10/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
B.Brown
S.Jarrett-Morris
C.Phelps
A:
T.Voaden
G.Hewitt
|
0
|
5
|
Risden Wood Youth Hunters U15
v
Chars Youth Blue U15
12:30 PM
|
L. Provenzano
|
|
|
A:
M.Kambamba(2)
S.Milanov
H.Parris-Higgins(2)
O.Cornhill
|
4
|
1
|
Welwyn Pegasus Royals U15
v
Letchworth Garden City Eagles Blue U15
10:00 AM
|
J. Clowes
|
|
|
H:
OG
H.Sugg
J.Wiltshire(2)
A:
P.Mavro
R.Brown
|
|
|
Under 15 - Division 1 |
3
|
3
|
Panshanger Pumas U15
v
Pro Direct Academy Enfield Black U15
10:00 AM
No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
G. Connell
|
|
|
H:
O.Afolabi(2)
T.Felicien-Brunt
A:
N.Figuri(2)
D.Gashi
O.Afolabi
B.Wilson
|
3
|
4
|
Ryan FC Red U15
v
Risden Wood Youth Colts U15
Non MHRML ref qualified Lee Smith KM 05/02 Non MHRML Referee not advised MH 11/1 - No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
R.Carle
B.Dimond
F.Sims
A:
A.Ayodele
J.Mitchell(3)
S.Donovan
S.Callistan
|
1
|
1
|
St Margaretsbury Eagles U15
v
Hatfield Comet Youth U15
11:30 AM
Ref J Pollard did not ref game MH 28/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
J.Willmore
A:
E.Yeboah
U.Kurti
|
0
|
2
|
Stevenage Borough Juniors Harriers U15
v
Potters Bar Crusaders U15
10:30 AM
|
M. Davis
|
|
|
A:
H.Allen
E.Johnston
G.Morrall
|
|
|
Under 15 - Division 2 |
2
|
0
|
Hertford Town Woodside U15
v
Cuffley Youth Hawks U15
12:00 PM
|
L. Hurley
|
|
|
H:
H.Sykias
S.Theocharous
D.Taylor
|
0
|
1
|
Stevenage Borough Juniors Falcons U15
v
Ware Youth Blues U15
12:30 PM
|
T. Carr
|
|
|
A:
E.Beckwith
K.Welch
B.Culling
|
3
|
2
|
Whitewebbs Eagles Youth Green U15
v
Chars Youth Yellow U15 (WITHDRAWN)
10:00 AM
|
P. Gissing
|
|
|
H:
L.Bowery
H.Hine
J.Kemp
A:
J.Baguena
D.Kana
J.Shote
D.Kana
|
1
|
5
|
Wormley Rovers Youth Reds U15
v
BSCFC (Youth) Rovers U15
10:00 AM
|
M. Ives
|
|
|
H:
T.Edmunds
A:
A.Blair-Park
W.Hall(2)
B.Jones
C.Street
T.Edmunds
W.Hall
|
|
|
Under 15 - Division 3 |
2
|
8
|
Real Stortford Saracens U15
v
Wormley Rovers Youth Blacks U15
12:00 PM
Non MHRML Referee not advised MH 11/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
S.Booker(2)
A:
E.Fitzgerald
M.Powell
L.Smith(2)
F.Thompson(2)
J.Walsh(2)
S.Booker
J.Walsh
|
4
|
3
|
Sawbridgeworth Town Juniors Red U15
v
Welwyn Garden City Youth Typhoons U15
10:30 AM
|
K. Fox
|
|
|
H:
B.Day
O.Harries
M.Morrisey
M.Rahman
A:
M.Tanner(2)
F.Walker
C.Newman
D.Benson
|
3
|
3
|
Ware Youth Clarets U15
v
Stevenage Borough Juniors Hawks U15
10:00 AM
|
Kevin Flanagan
|
|
|
H:
N.Claxton
L.King
A.Winders
A:
L.Batten
A.Humphreys(2)
A.Winders
D.Turner
|
3
|
1
|
Watton Youth U15
v
Letchworth Garden City Eagles Black U15
10:30 AM
|
T. Carr
|
|
|
H:
R.Rees-Enright(2)
B.Root
A:
R.Martin
B.Tonkiss
|
2
|
2
|
Welwyn Pegasus Azures U15
v
Elite Feet Southgate Lions U15
10:00 AM
|
R. Bullimore
|
|
|
H:
W.Alford
M.Crosby
A:
L.Ferraglioni(2)
|
|
|
Under 15 - Division 4 |
3
|
2
|
Newhall Rangers U15
v
Paringdon Youth Lions U15
12:30 PM
|
M. Kaal
|
|
|
H:
B.Carter
L.Porter(2)
A:
C.Cuthbert
D.Harvey
J.Magson
|
2
|
2
|
Parsloe Athletic U15
v
BSCFC (Youth) United U15
12:30 PM
Non MHRML Referee not qualified Alexandru Grigorie MH 11/1 - No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
D.Foss
G.Piggott
A:
D.Ayeni
M.Matys
|
3
|
3
|
Potters Bar United Blacks U15
v
Enfield Youth U15
1:30 PM
Non MHRML qualified Referee T Festa MH 11/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
F.Godman
H.Lines
O.Sparey
A:
R.Kilic
I.Mazi
N.Pedder
N.Pedder
|
2
|
10
|
Pro Direct Academy Enfield White U15
v
Whitewebbs Eagles Youth Whites U15
10:00 AM
|
A. Molloy
|
|
|
H:
A.Brown
W.Linsell
A:
P.Brady
C.Costara
J.Galano
D.Henderson(5)
C.Matthews
C.Reidy
D.Henderson
|
2
|
2
|
Risden Wood Youth Warriors U15
v
Panshanger Jaguars U15
2:00 PM
|
L. Provenzano
|
|
|
H:
S.Chaipa
B.Shibchurn
A:
J.Kinchin-Smith
C.Lewis
M.Dyble
C.Lewis
|
|
|
Under 15 - Division 5 |
4
|
1
|
Bury Rangers Whites U15
v
Welwyn Garden City Youth Cyclones U15
10:00 AM
|
B. Compton
|
|
|
H:
A.Dean(2)
H.Field
Z.Sherlock
A:
M.Hume
M.Hume
|
2
|
4
|
Hatfield Town Youth U15
v
BSCFC (Youth) Wanderers U15
12:30 PM
No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
F. Mazloum
|
|
|
H:
L.Baker(2)
A:
F.Aylott
J.Hotson(2)
J.O'Keefe
L.Baker
J.O'Keefe
|
7
|
2
|
Hertford Town Blues U15
v
Welwyn Garden City Youth Whirlwinds U15
10:00 AM
|
L. Hurley
|
|
|
H:
T.French(3)
S.Kimpton(2)
E.Mungroo
A.Raphael
A:
N.Batchelor
J.Muganza
S.Gorman
G.Maurice
|
5
|
0
|
Hertford Town Stags U15
v
Letchworth Garden City Eagles Aqua U15
10:00 AM
|
T. Mallindine
|
|
|
H:
S.Daly
L.Heppenstall(3)
E.Paxton
S.Daly
|
|
|
Under 16 - Premier Division |
1
|
1
|
Royston Town Youth Eagles U16
v
St Margaretsbury Hawks U16
1:30 PM
Non MHRML Referee not qualified Martin Hall MH 10/1
|
N. League Referee
|
|
|
A:
D.Sinfield
M.Jobe
|
6
|
2
|
Sawbridgeworth Town Juniors U16
v
Rap Aid Youth U16
12:30 PM
|
K. Fox
|
|
|
H:
A.Aduwa-Emovon
L.Bray
J.Kalema
A.Pavey(2)
H.Wheatley
A:
J.Murshid(2)
H.Wheatley
|
2
|
0
|
Sumners Youth Cobras U16
v
Bury Rangers Reds U16
10:00 AM
|
J. Fisher
|
|
|
H:
B.Yeats(2)
B.Yeats
H.Pattenden
|
|
|
Under 16 - Division 1 |
5
|
3
|
Cuffley Youth U16
v
Norsemen U16
10:00 AM
|
B. Neate
|
|
|
H:
S.Dervish(3)
A.Peck(2)
A:
L.Domi
D.Fisher
J.Smyth
B.Marston
|
2
|
0
|
Hoddesdon Town Blues U16
v
Parsloe Athletic U16
2:00 PM
|
N. Wood
|
|
|
H:
J.Nduka
T.Oyebanjo
D.Taurobally
K.Rogers
|
1
|
1
|
Panshanger Lions U16
v
Lemsford Youth Lions U16
10:00 AM
|
P. Hennessey
|
|
|
H:
T.Toms
A:
M.Jolley
J.Tring
T.Owens
|
1
|
7
|
Welwyn Pegasus Sapphires U16
v
Pro Direct Academy Enfield Black U16
12:00 PM
|
A. Marshall
|
|
|
H:
H.De La Croix
A:
R.Da Costa Dju(2)
T.Davis(2)
B.Dzuka
J.Kinzoni
I.Okafor
H.De La Croix
|
|
|
Under 16 - Division 2 |
9
|
0
|
Bury Rangers Whites U16
v
Hoddesdon Town Whites U16
2:00 PM
|
B. Compton
|
|
|
H:
C.Brissett(2)
L.Head
B.Mclees
Z.Pettengell(2)
J.Straker(2)
B.Wheeler
C.Brissett
|
1
|
2
|
Chase Side Youth Blues U16
v
Potters Bar Crusaders Knights U16
10:00 AM
|
F. Mazloum
|
|
|
H:
A.Hammond
A:
H.Baldock-Proud
G.Fosh
N.Bateman
J.Mcmanus
|
1
|
3
|
Harlow Town Youth Hawks U16
v
Chase Side Youth Clarets U16
1:00 PM
Non MHRML Referee not qualified Tom Fryers MH 17/1 MH To be played at Goffs - Non MHRML Referee not advised MH 11/1 -
|
N. League Referee
|
|
|
H:
J.Marsh
A:
H.Jones
E.Raigosa-Pareja
L.Samiotis
T.Louis
T.Bucknor
|
3
|
0
|
Letchworth Garden City Eagles Gold U16
v
Welwyn Pegasus Skys U16
1:30 PM
Non MHRML qualified Referee Mike Foster MH 15/1 - No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
O.Hatfield
O.Haynes(2)
J.East
|
4
|
1
|
Stevenage Borough Juniors Lions U16
v
Cuffley Youth Jets Whites U16
12:30 PM
Ref M Davis now unavailable MH 9/1
|
G. Connell
|
|
|
H:
G.Collarbone
T.Montague(2)
B.Morcombe
A:
T.Crane
T.Montague
|
1
|
5
|
Sumners Youth Vipers U16
v
Ware Rangers Flamengo U16
12:00 PM
|
J. Fisher
|
|
|
H:
C.Whitaker
A:
H.Cook(2)
J.Hancox
N.Holman(2)
D.Barrett
|
3
|
2
|
Wodson Park U16
v
Potters Bar United Whites U16
12:00 PM
|
M. Taylor
|
|
|
H:
A.Corbett
A.Styczynski(2)
A:
J.Church
M.Walford
M.Sampford
J.Church
|
|
|
Under 16 - Division 3 |
1
|
2
|
AFC Walkern Whites U16
v
Ware Youth Whites U16
10:00 AM
|
B. Webb
|
|
|
H:
E.Brown
A:
J.Canton
D.Peskett
E.Brown
A.Thomas
|
4
|
0
|
BSCFC (Youth) Rangers U16
v
Cuffley Youth Jets Blacks U16
10:30 AM
|
D. Chapman
|
|
|
H:
B.Bays
M.Berg
S.Burke
T.Peace
M.Dean
R.Mcdonagh
|
5
|
0
|
Lemsford Youth Panthers U16
v
Bury Rangers Stripes U16
2:00 PM
|
S. Ashby
|
|
|
H:
M.Baughen(2)
M.Lane
C.Maciver
E.Tuttle
M.Baughen
A.Arbon
|
3
|
9
|
Paringdon Youth Tigers U16
v
Bury Rangers Blacks U16
12:30 PM
Non MHRML Referee not qualified Richard Welch MH 14/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
R.Crooks
R.Wood
A.Wright
A:
O.Gates(4)
A.Oshea(2)
K.Smith
B.Stamp(2)
A.Adams
|
|
|
Under 18 - Premier Division |
4
|
2
|
Chase Side Youth U18
v
Enfield Youth Blues U17
10:00 AM
|
M. Snook
|
|
|
H:
E.Oz(4)
A:
N.Grant
J.Martin
|
|
|
Under 18 - Division 1 |
0
|
1
|
Hoddesdon Town Blacks U18
v
Codicote Youth Reds U18
10:00 AM
|
A. Willicombe
|
|
|
A:
R.Vincent
L.Ward
T.Howard
|
3
|
1
|
Real Stortford Lions U18
v
Wormley Rovers Youth U18
2:00 PM
Non MHRML qualified referee P Fitzpatrick MH 10/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
H.Senior
C.Taylor
H.Wilson
A:
O.Kennedy
D.Earle
J.Whyman
|
|
|
Under 18 - Division 2 |
3
|
5
|
BSCFC (Youth) United U17
v
Southbury Youth U17
1:30 PM
|
G. Williamson
|
|
|
H:
C.Amos
A.Clayden
J.Quelch
A:
T.Beadle(2)
B.Cichowlas(2)
C.Ozerk
D.Evans
|
4
|
1
|
Real Stortford Falcons U18
v
Bury Rangers Blacks U18
2:00 PM
|
D. Norris
|
|
|
H:
P.Lawrence(4)
A:
F.Cozzi
P.Lawrence
A.Charles-Wall
|
|
|
Under 18 - Division 3 |
1
|
3
|
Cuffley Youth Blacks U17
v
Parsloe Athletic U18
12:30 PM
Non MHRML Referee not qualified Neil Finch MH 13/1 - Ref B Neate unable to ref game as injured MH 13/1
|
N. League Referee
|
|
|
H:
D.Finch
A:
B.Burns(2)
Y.Ubheeram
H.Walters
S.Cleverdon
|
1
|
1
|
Welwyn Garden City Youth Hurricanes U18
v
East Herts Youth U17
10:00 AM
|
S. Hale
|
|
|
H:
M.Harvey
A:
C.Verrell-Holmes
T.Kwaramba
|
5
|
2
|
Welwyn Pegasus Cyans U17
v
Ware Lions Blacks U18
10:00 AM
|
A. Marshall
|
|
|
H:
O.Bah(3)
J.Barnsdale
M.Wozniak
A:
J.Osborne
J.Tuson
O.Bah
B.Cheek
|
3
|
0
|
Wodson Park U17
v
BSCFC (Youth) Rangers U17
10:00 AM
|
M. Taylor
|
|
|
H:
K.Mardell
H.Neyland(2)
J.Philpott
W.Davidson
|
|
|
Miscellaneous |
Played |
Hertford Heath Juniors U13
v
Hatfield Town Youth Blue U13 (WITHDRAWN)
10:00 AM
|
W. Owen
|
|
P |
Sumners Youth Vipers U18 (WITHDRAWN)
v
Frontiers Youth Jaguars U17
[ Postponed ]
2:00 PM
|
|
P |
Waltham Abbey U14 (WITHDRAWN)
v
* Cuffley Youth Vipers Blues U14
[ Postponed ]
Waltham Abbey Unavailable Gen Sec - Non MHRML Referee not advised MH 11/1 - No KO shown when refs allocated MH 7/1
|
|
|