Go back to LondonMiddx
    New Senior Team Forming - Players Wanted for 2021/22 Hertford Town Youth U12         Ware Lions Current U8s - Goalkeeper Required         Chars Youth U15 (Div One) - Centre Back Required         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U12 - 2021/22 (Premier Division) - Players Wanted         One to One Football Coaching         Cuffley Pumas U13's - Players Required         Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues (Current Division 2) - Outfield Players Wanted         Hertford Town Youth U11 Stags - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted    
Middlesex County Football League (Sundays)
2018-2019 Season
Tuesday, 13 April 2021
Match Day :  Sunday, 21 Oct 2018 Sunday, 28 October 2018 Sunday, 04 Nov 2018
Players Suspended
There are 28 matches
3 1 012 AFC Brentford First v Roxeth District Albion [ Round 2 ]
10:30 AM

No result RDA. Result from Chiswick Mitoo page. HH
 A: B.Bird  B.Bird
2 8 013 West Drayton 1st v Zenit St Whetstone First [ Round 2 ]
Little Harlington Playing Fields
10:30 AM

No result WD
H: H.Carter  C.Williams
5 0 014 Heston Celtic v Harrow Athletic First [ Round 2 ]
Tudor Park (Feltham Community College (grass)
No result but Heston Celtic entered after the deadline
H: A.Elsdon  OG  D.Pottle  C.Wickens(2)  C.Wickens
2 1 015 Northwood FC Sunday v Reality [ Round 2 ]
 A: N.Everley  N.Everley
0 0 016 Hanworth Sports v FC Trent Park PAOK [ Round 2 ] [ Home Win on penalties ]
Hanworth Airparc
Hanworth 3 - 2 Trent pens
2 4 017 Hendonians First v Ivy Leaf WD [ Round 2 ]
 A: R.Jerham  O.O’Neill(2)  A.Rea  O.O’Neill
0 2 018 Court Park Utd v Hendonians Second [ Round 2 ]
Cranford Community College (Pitch 2)
10:30 AM

No result. Result obtained by email Sunday eve. HH
 T.Earles
6 1 007 Lower Kingswood Social First v Grenfell Athletic [ Round 1 ]
10:30 AM

No result Greenfell entered after the deadline
 A: J.Lord Garnett
3 2 012 Olympia v Old Southall [ Round 1 ]
 A: B.Butt(2)
John Andrews Division One Memorial Cup
5 5 001 Club Assyria v Cool Oak Rangers [ Round 1 ] [ Away Win on penalties ]
London Tigers Sports Complex
Game to be played on the 3G surface as advised by home team 21/10 6 - 7 pens
 A. West
H: S.Aram  M.Christou  D.Gelyanah  Z.Gisso  G.Hedley  A: E.Corcoran  S.Corcoran  C.Ferris  D.Peniecooke  D.Petrie
6 3 002 UB6 United v SNM [ Round 1 ]
Cranford Community College (Pitch 5)
J Singh N/A Work 21/10 CCH
 S. Pordes
H: G.Crack(3)  J.Kellar(3)  A: A.Adeeko  E.Akoto  D.Mensah  G.Crack
4 3 003 Heathrow Club 1st v Brentford St. Georges [ Round 1 ]
Richings Park Sports Club
10:30 AM

No result home team entered team sheet after the deadline and didnt put result up
 K. Rea
H: E.Cottol  R.Lloyd(2)  G.Sulman  A: G.Hatzitheodoridis  R.Keeley  K.Osborne  R.Lloyd
Division Four Cup
3 1 001 Lampton Park (Sunday) v Ashford Town Wanderers [ Round 1 ]
Little Harlington Playing Fields
 C. Fernandes
H: C.Chapman  S.Charge  R.Milne  A: A.Bakar  C.Chapman  A.Bakar
2 1 002 J L Rovers (Sunday) v Wishing Well Wanderers [ Round 1 ]
Boston Manor Playing Fields
 R. Jawahir
H: J.Brennan  S.McCormack  A: S.Laws  S.Laws
Premier Division
1 2 Barnes AFC (CHIS) v Chiswick Griffin Albion (CHIS)
Hanworth Villa FC
 R. Nutu
Division One
4 2 Abbey v Barnhill Club
North Acton Playing Fields
D Mansour N/A MFA 22/10 CCH
 S. Russell
H: R.Graham(3)  D.Johnson  A: R.Frape  R.Mullens  N.Mahoi
1 0 BAA Heathrow (Sunday) 1st v Sandgate
Little Harlington Playing Fields
 D. Samuels
H: P.Murphy  C.Tunstall
Division Two
4 1 BAA Heathrow (Sunday) Reserves v Royal Park
Springwest Academy (Formerly Feltham Community)
 R. Simon
H: A.Ahmed(2)  H.Mansour  J.McPherson  A: J.Thompson
1 2 Heathrow Club Reserves v Ruislip Rovers
Cowley Recreation Ground (Pitch 21)
 S. Stirrett
H: S.Dunhue  A: J.Jamieson  D.Smith  D.Callanan  D.Cooper
Division Three
1 10 Greenford Globetrotters v Richmond Saints
Oak Wood School
 J. Kobrzynski
H: M.Wilkinson  A: C.Akonta  C.Dobson(3)  C.Goater(3)  J.Hieber(3)  C.Goater
4 3 Lord Hill v AFC Heathrow
Barnhill Community School
 N. Myers
H: L.Berry  OG  F.Walker(2)  A: B.Gilbert(2)  M.Naish  F.Walker  B.Gilbert
Division Four
3 0 AFC Heathrow Reserves v West Drayton Reserves
Cranford Community College
Ref moved at the request if the ref 23/10 CCH
 A. Hussey
H: E.Gladwin  S.Vaghela  J.Williams  A.Matharu
1 3 Bedfont & Feltham (Sundays) v Ruislip Rangers
Bedfont & Feltham Football & Social Club
 C. Tan
H: J.O'Leary  A: S.Braybrook  R.King  A.McNulty  T.Vuurboom  C.Donovan
1 9 Court Park Utd Reserves v BAA Heathrow (Sunday) 3rd
Cranford Community College
 M. Broughton
H: A.Desoura  A: R.Haines(2)  J.Hart(2)  D.Ingram  C.Keep  J.Phillips  L.Shea  M.Webb  B.Chadband  Z.Shea
Miscellaneous
2 1 Ashford Town (Middlesex) v King William IV (WITHDRAWN)
Robert Parker Stadium (Ashford Town Middlx)
 R. Was
H: B.Joseph  R.Mark  A: M.Baker  L.Munns  A.Harris
H - Barnes Albion (CHIS) v FC Bengals (WITHDRAWN) [ Home Win was awarded ]
Kings Georges Field
FC BENGALS UNABLE TO FIELD A SIDE ( fix sec )
4 2 Osterley FC v West London Athletic (WITHDRAWN)
Springwest Academy (Formerly Feltham Community)
 C. May
H: M.Ahmadi(2)  O.Trad(2)  A: A.Semlali  F.Walker  R.Hasan  D.BREW
Putney Athletic (WITHDRAWN) v Barnes Eagles Seniors (CHIS)
Riverside Lands Playing Fields
NOTE......PUTNEY ATHLETIC HAVE FOLDED original score 2-3 ( fix sec )
 D. Jenic
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 28 October 2018 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 28 October 2018.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div1
1. Willow Park
Div2
2. Hare & Hounds
Div3
3. CB Hounslow United (Sunday)