Go back to LondonMiddx
    The London Estates Cash Cup 2022 - £1000 Prize         Kings Langley FC - U16 Players Wanted for 2022/23         Edgware & Kingsbury - U14 Players Wanted for 2022/23         Potters Bar Crusaders - U11 Players Wanted for 2022/23         Harefield United - U13 Players Wanted for 2022/23         London Athletic - U16 Players Wanted for 2022/23         Frontiers Leopards - U13 Players Wanted for 2022/23         Coaching Opportunities with the Dragons Football Club         London Athletic - U14 Players Wanted for 2022/23         Potters Bar Utd - U16 Players Wanted for 2022/23         Cheshunt U11's - JPL Open Trials for 2022/23         Cuffley Phoenix - U17 Players Wanted for 2022/23         Sarratt Rebels - Under 18s Goalkeeper Wanted         Ware Youth - U12 Players Wanted for 2022/23         Hemel Town FC - U12/13 Seeking New Goalkeeper         London Athletic - U10's Players Wanted for 2022/23         Huxley Guards FC - Players Wanted         Milton Keynes Sunday FL - New Clubs Wanted         Welwyn Garden City Youth Hurricanes U13 - Season 2022/23         AC Finchley Youth Girls - Players Wanted for 2022/23         AC Finchley Youth - Players Wanted for 2022/23         AC Finchley Youth & Adult - Volunteer Coaches Wanted         Berkhamsted U16s Wanted - Exceptional Striker, Central Defender and Goalkeeper         Old Plymouthians FC - Players Wanted         Cheshunt FC - U17/U18 Players Wanted for 2022/23         Cheshunt FC U13's - EJA Open Training Sessions for 2022/23         Chars Youth - U13 Players Wanted for 2022/23         Welwyn Garden City Youth - U17/U18 Goalkeeper Wanted for 2022/23         NF Academy - International Trials in Herts         Cheshunt FC U11s - JPL Open Trials for 2022/23         Cheshunt FC EJA U16 Blacks - Players Wanted for 2022/23         East Herts Youth - U15s Players Wanted for 2022/23         Wodson Park - U15's Players Wanted for 2022/2023         Borehamwood 2000 FC - New U9 Girls Team         Ware Youth - U13s Players Wanted for 2022/23         Northwood U15 Blue - Players Wanted for 2022/23         East Herts Youth - U14 Players Wanted for 2022/23         Harvesters FC - Recruiting for 2022/23         Hadley Rangers - Looking for U18 Players         Welwyn Garden City Youth Typhoons U17/U18s - Players Wanted for 2022/23         Colney Heath - U15/U16 Sunday League Players Wanted for 2022/23         Colney Heath - Under 13,14,15,16 EJA Players Wanted for 2022/23         East Herts Youth - U17/18s Players Wanted for 2022/23         St Albans West - U14 GK & Players Wanted for 2022/23 Top Division         Whitewebbs Eagles Green - U18 Goalkeeper & Defenders Wanted for 2022/23         Cuffley Youth - U10s Players Wanted for 2022/23         Exciting Opportunity for Talented Players         Barnet Azzurri - U12, U15 & U17/18s Players Wanted for 2022/23         Broxbourne Borough - U18s Players Wanted for 2022/23         Potters Bar United - U17/18 Players & GK Wanted for 2022/23         Borehamwood Crusaders - U15 Players Wanted for 2022/23         11-a-Side Men's Team Trials in July for 2022/23         Royston Town Colts - U15s Players & GK Wanted for 2022/23         Cuffley Dragons - U16 Players Wanted for 2022/23         New Salamis - U13's Players Wanted for 2022/23         Potters Bar Town - U9 Player Wanted for 2022/23         Harlow Town - U14 Player Recruitment for 2022/23         Enfield Youth - U11 Players Wanted for 2022/23         Colney Heath Magpies - U14 Players Wanted for 2022/23         St Albans City Youth - U15 Players Wanted for 2022/23         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U12 Players Wanted for 2022/23         Hemel Hempstead Town Youth FC Reds - U13 Players Wanted for 2022/23         New Salamis Youth - Players & Assistant Coach Wanted         Borehamwood 2000 FC - U14 Players Wanted for 2022/23         Broxbourne United - Players Wanted for Next Season's U14's         Edmonton Rangers - Player Trials (all ages U8- U18)         Edmonton Rangers - London's Premier Youth Tournament         Cheshunt FC U13's - EJA Open Training Sessions for 2022/23    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2018-2019 Season
Saturday, 25 June 2022
Match Day :  Wednesday, 17 Oct 2018 Saturday, 20 October 2018 Saturday, 27 Oct 2018
Players Suspended
There are 31 matches
3 1 003 Clapton Community v Epping Town [ Round 1 ]
Wadham Lodge
Attendance 356

Note; Referee changed 1640hrs 15/10/18 Emile Mckenzie unavailable (JN)
 J. Noblemunn  R. Jacobs  G. Smith
H: J.Adejokun(2)  L.Smyth  S.Stanley
3 3 004 Parkfield 2nds v Centenary Park [ Round 2 ] [ Away Win on penalties ]
Centenary park won on pens 5 - 4 ??? VH
 A: C.Nyawo(2)  A.Szkodzinski  N.Rassool
- A 005 Harrow Rangers v * London Titans [ Round 2 ] [ Away Win was awarded ]
NOTE......HARROW RANGERS FOLDED
2 5 006 Highlands FC v FC Roast [ Round 2 ]
 A: B.Barraclough(2)  C.Larkin  F.Popoola  M.Tagliapietra  T.Mason
H - 007 LPOSSA v Hillingdon Reserves [ Round 2 ] [ Home Win was awarded ]
LPR Club (LPOSSA)
H - 008 Harrow Bhoys v Lampton Park Res (WITHDRAWN) [ Round 2 ] [ Home Win was awarded ]
Queensbury Park
away team failed to field illness
8 3 010 AFC Hanwell & Hayes v West SL Benfica [ Round 2 ]
London Marathon Playing Field
H: L.Bartley  G.Jagdev  D.Parillon(3)  E.Stewart  D.Warner  M.Warner  A: E.Da Silva Jardim  S.Freire De Nobrega  D.Parillon
7 2 011 Pitshanger Dynamo Reserves v C.B.Hounslow Development Team [ Round 2 ]
West London Sports Ground
H: P.Gallagher(2)  R.McDonnell(2)  S.Vaux(3)  S.Vaux
Jeff Nardin & Combination Cup
1 5 005 Wiseman West FC v * London Titans [ Round 1 ]
Grosvenor Vale
 D. Lea
H: D.Herbert  A: A.Heathcote  O.James Parr(2)  P.Steer  C.Stowe  D.Herbert
Premier Division
2 1 Hillingdon v Pitshanger Dynamo
Brunel University Sports Complex
Case against home team not proven result stands 26 November 2018 case MFA Case 9609020M SCH
 D. Jenic  TBA1  TBA2
H: G.Berry  J.Mohammed  A: T.Cummings  N.Ely
3 1 Indian Gymkhana Club v Brentham
Indian Gymkhana Sports Club
Note: AR1 appointed 1105hrs 20/10/18 and confirmed (JN)
 K. Rea  A. Matour  TBA2
H: S.Atwal  A.Sidhu(2)  A: E.Clements  A.Sidhu
2 0 Larkspur Rovers v Cricklewood Wanderers
Lord Halsbury Playing Fields
Note: AR2 appointed 1230hrs 17/10/18 (JN)
 M. Sennett  B. Capel  A. Hughes
H: J.Gourey  E.Lima de Almeida  G.Illsley  K.Wilson
1 5 Sporting Hackney v PFC Victoria London
Hackney Marshes
 S. Kellet  A. Yahiaoui  J. Mckenzie
H: A.Adedeji  A: P.Kowalkowski(3)  OG  D.Patek  P.Kowalkowski
1 1 St Panteleimon v Lampton Park
North Greenford United FC
 P. Savva  A. Drew  TBA2
H: N.Tajbakhsh  A: A.Donnelly  G.Awlukh
MCFL Saturday Division One (Central and East)
1 1 Eastfield v Ealing Town
Oaks Park High School
NO RESULT
 K. Burobey
H: J.Jones  A: W.Hirsi  J.Kalala  N.Rose
0 1 NW London v London Samurai
The Park Club
 D. Baily
 A: S.Yoshida  J.Fevereiro
4 0 Stonewall v Hereford Palace
Barn Elms Playing Fields
Note: Referee appointed 1410hrs 19/10/18 James Hall now unavailable (JN)
 D. Samuels
H: D.Goodwin(2)  J.Lemonius  G.Volis  J.Motley
2 5 The Wilberforce Wanderers v The Curve
New River Sports Centre
 F. Al-Lamy
H: J.Pak  J.Willison  A: A.El Haddad(2)  A.Mahfouz(3)  A.Featherstone
MCFL Saturday Division One West
5 1 Eagles FC v London Rangers
Watling Park
no result
 N. Saunders
H: R.Balasa  G.Gabor  P.Grigoras  C.Toba(2)  A: M.Ibrahim  A.Andrei
6 2 Hilltop v FC IGK (formerly Indian Gymkana Res)
Gibbons Recreation Ground
 A. Oliveira
H: H.Abshir  A.Afrah  L.Cusmaan  L.Mason  M.Miguil  A.Mohamed  A: M.Chana  J.Sidhu  J.Sidhu
1 5 Kodak (Harrow) v Yeading Town
Harrow Weald Recreation Ground
Note: Referee changed Errol Barnett on County Cup (JN)
 D. Russell
H: C.Francis  A: M.Caulfield(2)  H.Farrell(2)  O.Shodipo  M.Caulfield
2 3 New Hanford v FC Deportivo Galicia Reserves
London Marathon Playing Fields
Note: Referee changed 1615hrs 18/10/18 Chaolun Tan unavailable (JN)
 D. Ossei-Owusu
H: R.Ahir(2)  A: A.Oumast  D.Rodriguez cáicedo  K.Teyib
MCFL Saturday Division Two
2 5 Heston Bombers v Hillingdon Abbots
Hillingdon Athletic Stadium (4G) (Pitch 3)
 V. Sawenko
H: S.Freeman  R.O'Connell  A: M.Ephram  M.Marques(2)  G.Marshall(2)  R.Francis
MCFL Saturday Combination
5 3 Kensington Dragons Reserves v Speedy United
Linford Christie Stadium (Pitch 3)
 J. Yousif
 A: C.Henry  S.Perry(2)
1 1 LNER v Ruislip Town
LNER Sports Club
 M. Swinburn
H: K.Clarke  A: L.Turner
1 0 Stonewall Reserves v New Queens Park
Barn Elms Playing Fields
Note: Referee changed 1630hrs 15/10/18 Danny Samuels on County Cup (JN)
 N. Myers
H: J.Feldman  R.Mbah  H.Hollis
The Jeff Nardin Division
27 0 Kodak (Harrow) Reserves v AFC Heathrow
Harrow Weald Recreation Ground
 L. Morgan
H: A.Alavijeh  A.Hussein(2)  D.Jacobson(6)  S.Karimi(5)  T.Michaelides(8)  S.Noor(5)  D.Breen
Miscellaneous
1 2 Alpha & Omega v South Kilburn Res (WITHDRAWN)
Kingsbury High School
No result
 A. Futerman
H: H.Oliver  A: M.Fearon(2)
8 0 Ruislip v West Acton Utd (WITHDRAWN)
Brunel University Sports Complex
 M. Jenic
H: C.Baron(2)  A.Bent(2)  OG  S.Scott(2)  B.Shilling
3 1 Tottenham Hale Rangers (WITHDRAWN) v C.B. Hounslow United Reserves
Fredrick Knight Sports Ground
 C. Henry  G. Pope  TBA2
H: S.Adam Majeed  H.Amando  K.Vata  A: N.Hardy
H - Valhalla Sports & Social v Hearts of Teddlothian (WITHDRAWN) [ Home Win was awarded ]
Cranford Community College
DISCIPLINE DECISION 23/10/18 EJM
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 20 October 2018 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 20 October 2018.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Kensington Dragons
2. South Kilburn
Div1C
3. FC Star London
Div1W
4. Western Athletic
Div2
5. Brentham Reserves
6. C.B. Hounslow United 3rds
7. Global Diplomats
8. Sudbury Court
Jnd
9. Ickenham
10. Kinja