Go back to LondonMiddx
    Milton Keynes Sunday Football League - Welcomes New Clubs         Aldenham FC Excel - Next Season's U16s Players Wanted         St Albans City Youth U13s Central (Current Yr 8) - Players Wanted         St Albans Kites U15's 2019/20 (Currently Yr9/U14) - Goalkeeper Wanted         Easter Goalkeeping Camp         Cuffley Phoenix U13's - Players Wanted         Barnet Azzurri U12 - Outfield and Goalkeeper Recruitment         Edgware Town Reds U10 - Players Wanted         Bushey Rangers 6-a-Side Tournament - Sunday 30th June 2019         Harvesters FC U14 North - Goalkeeper Wanted         Harvesters FC - U10 Players Wanted         Harvesters FC - U12 Players Wanted         Harvesters FC - U13 Players Wanted         Enfield Rangers YFC Mini Soccer Tournament         St Albans City Youth U12s South (Current Yr 7) - Players Wanted for 2019/20 Season         Aldenham FC Excel Current U12's - Players Wanted         St Albans City U10 West - Players Wanted for 2019/20 Season         Standon & Puckeridge Hares U12 (Year 7) - Players Wanted         Kings Langley FC U12s Blue - Players Wanted for 18/19 & 19/20 Season         Potters Bar Town (Whites) U13s - Players Wanted         Hoddesdon Town Youth FC U16 Blues - Players Wanted         Aldenham FC Excel U18's - Goalkeeper Wanted         Small Sided Summer Tournament - 8th & 9th June         Kings Langley U15s - Goalkeeper Wanted    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2017-2018 Season
Monday, 18 March 2019
Match Day :  Thursday, 12 Apr 2018 Saturday, 14 April 2018 Tuesday, 17 Apr 2018
Players Suspended
There are 26 matches
The Alec Smith Premier Division Cup
2 3 012 Kensington Dragons v FC Assyria [ Semi Final ]
Osterley Sports Club (Pitch 4)
Note: Added fixture (JN)
 M. Swinburn  N. Hickes  N. Andrea
H: B.Dunkwu  W.Maxwell  A: E.Simon(2)  M.Tamou  N.Ntim
The Jim Rogers President's Division One Cup
1 2 022 New Hanford v Fire United Christian [ Final ]
Uxbridge FC
7:45 PM

Attendance 109
 D. Lea  D. Ossei-Owusu  J. Cannon  J. Yousif
H: P.Walsh  A: J.Abrego Calderon  G.Dos Santos  F.Melga├žo
Premier Division
5 0 Brentham v Tottenham Hale Rangers
Brentham Club
2nd assistant added (SCH)
 M. Plumridge  L. Tilbury  J. Ohene
H: J.Gohil(2)  D.Higgins  J.Todd(2)  J.Todd
4 0 British Airways v Stonewall
Ashford Town (Middlx) FC
 M. Sennett  K. Rea  P. Savva
H: C.Baah  J.Girt  J.Kalejaiye  S.Richards  C.Bennett
1 2 C.B. Hounslow United Reserves v Lampton Park
CB Hounslow Sports Club
Note: AR1 appointed 1130hrs 12/4/18 (JN): AR2 appointed 1200hrs 12/4/18 (JN)
 M. Sellars  C. Tan  N. Saunders
H: B.McWilliam  A: A.Donnelly  J.Winter
3 2 Pitshanger Dynamo v Sporting Hackney
Hanwell Town FC
Note: AR2 appointed 2140hrs 12/4/18 (JN)
 M. Thompson  A. Yahiaoui  F. Al-lamy
H: D.Jones(2)  G.Miley  A: J.Brown  C.McNicholas  D.Jones  J.Brown
2 4 South Kilburn v Indian Gymkhana Club
Osterley Sports Club (Pitch #1)
 D. Jenic  M. Jenic  Marko Jenic
H: M.Hastings  J.Williams Kenlyn  A: J.Jadeja  S.Sharma(3)  S.Sharma
MCFL Saturday Division One (Central and East)
0 6 London Samurai Utd v St Panteleimon
North Acton Playing Fields
NOTE.....MATCH BROUGHT FORWARD FROM THE 19th MAY ( fix sec 26-3-18 )
 A. Oliveira
 A: D.Anastasiou  J.Knight  N.Salapatas(2)  N.Tajbakhsh(2)  K.Tsuchiya
- A London United v NW London FC [ Away Win was awarded ]
Peter May Centre
HOME TEAM INTERNATIONAL PLAYER CLEARANCES ( fix sec )
1 3 SJ Global United v J L Rovers
Terence McMillan Stadium
Change of referee due to venue changing and home team not advising us before confirmation sent out by them (SCH)
 E. McKenzie
H: C.Dourado  A: Y.Ichinose  S.Kaga  S.Maehara  L.de Souza
MCFL Saturday Division One West
1 4 Alpha & Omega v Hounslow Wanderers
Vale Farm Sports Centre
NOTE....CHANGE OF VENUE AND IS A 4G PLAYING SURFACE ( fix sec 10-4-18 )
 J. Cannon
H: R.Ward  A: R.Andar(2)  A.Arri(2)  A.Arri
4 1 FC IGK (formerly Indian Gymkana Res) v FC Deportivo Galicia Reserves
Indian Gymkhana Sports Club
 S. Toki
H: J.Bains  M.Charmer  S.Liddar(2)  A: M.Payne  S.Liddar
2 5 Kodak (Harrow) v South Kilburn 3rds
Harrow Weald Recreation Ground
Note: Referee changed 2215hrs 9/4/18 Ali Matour unavailable (JN)
 D. Carter
H: C.Francis  Z.Goddard  A: J.Morris  A.Woods(4)
8 1 Larkspur Rovers v North Acton
Lord Halsbury Playing Fields
 L. Morgan
H: M.Ashby  S.Fearon(3)  D.Gallagher Manhica(2)  T.Godwyn  R.Lloyd  A: N.Francis  D.Castro
MCFL Saturday Division Two
4 6 AFC Hanwell & Hayes v Sudbury Court
London Marathon Playing Field
 M. Young
H: N.Joseph  D.Parillon  M.Warner(2)  A: R.Jones(2)  M.Mbema  J.McAlinden(3)  M.Warner  J.McAlinden
4 1 Harrow Bhoys v St Nicholas
LPR Club (LPOSSA)
NOTE.....CHANGE OF VENUE ( fix sec 12-4-18 )
 C. Wordsworth
H: H.Carey  L.O'Connor(2)  G.Smith  A: G.O'Connell  G.Kelly
1 6 Harrow Rangers v Hilltop
London Marathon Playing Fields
NOTE.....CHANGE OF OPPONENTS ( fix sec 19-3-18 ) NO RESULT
 T. O'Kane
H: M.Reidy  A: L.Cusmaan(3)  A.Mohamed  M.Panford(2)  L.Cusmaan
0 1 Hillingdon Abbots v Heston Bombers
Hillingdon Abbots
 D. Russell
 A: S.O'Hare  L.Halliday
1 7 West SL Benfica v Western Athletic
Cranford Community College
NO RESULT
 A. Tooley
H: D.Da Silva Jardim  A: M.Johnston(5)  Q.Khan  G.Onutu  D.Da Silva Jardim  M.Johnston
MCFL Saturday Combination
1 5 AFC Heathrow v Stonewall Reserves
Cranford Community College
NO RESULT...RESULT OBTAINED FROM THE AWAY SIDE ( fix sec 15-4-18 )
 R. Hazell
H: J.Owen Antalika  B.Gibbons
1 1 Centenary Park v London Titans
Capital City Academy
NOTE...CHANGE OF VENUE ( fix sec 12-4-18 )
 E. Barnett
H: J.Sheerin  A: J.Day  A.Szkodzinski
2 1 LNER v Hillingdon Reserves
LNER Sports Club
 D. Maragh
H: K.Butler  J.Neville  A: A.Pooley
4 1 Ruislip v Pitshanger Dynamo Reserves
Taylors Meadow Playing Fields
 R. Reid
H: C.Baron(2)  J.Leighton  C.Sparks  A: A.Marrast  C.Baron  J.Shea
The Jeff Nardin Division
0 0 Ruislip Town v New Queens Park
South Oxhey Playing Fields
 F. Mansour
 I.Ljegbulem Richard
- A South Ealing Wanderers v Real Rangers [ Away Win was awarded ]
Ealing Central Sports Ground
Home team unable to field (SCH)
- A South Kilburn Reserves v Kensington Dragons Reserves [ Away Win was awarded ]
Osterley Sports Club (Pitch 3)
I have been informed that South Kilburn res are unable to field a side for this Fixture ( fix sec 13-4-18 )
 D. Samuels
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 14 April 2018 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 14 April 2018.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Cricklewood Wanderers
2. Hillingdon
Div1C
3. AEK London
4. AFC United
5. Hackney Wick Reserves
6. Mile End Park Rangers
7. The Wilberforce Wanderers
Div1W
8. Chape London
9. PFC Victoria London
10. VOS
Div2
11. C.B. Hounslow United 3rds
12. Cranford Park
Comb
13. Brentham Reserves
14. C.B. Hounslow United 5ths
15. Lampton Park Reserves
Jnd
16. Barnet and Harrow
17. C.B. Hounslow United 4ths
18. Hendon Springfield
19. Speedy United