Go back to LondonMiddx
    Looking for Talented & Exciting Players - North London & Herts         Cheshunt U11s Blacks - Players Wanted         New Senior Team Forming - Players Wanted for 2021/22 Hertford Town Youth U12         Ware Lions Current U8s - Goalkeeper Required         Chars Youth U15 (Div One) - Centre Back Required         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U12 - 2021/22 (Premier Division) - Players Wanted         One to One Football Coaching         Cuffley Pumas U13's - Players Required         Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues (Current Division 2) - Outfield Players Wanted         Hertford Town Youth U11 Stags - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2017-2018 Season
Friday, 16 April 2021
Match Day :  Thursday, 22 Mar 2018 Saturday, 24 March 2018 Saturday, 31 Mar 2018
Players Suspended
There are 29 matches
2 0 027 Broadfields v Brentham [ Semi Final ]
 J.Townson
The Jim Rogers President's Division One Cup
- A 020 St Panteleimon v New Hanford [ Semi Final ] [ Away Win was awarded ]
The Hive
3:00 PM

Away win awarded Home team breach of cup rule 9 & 10 ejm
 C. Wordsworth  D. Baily  R. Jacobs
H: A.Albadri(2)  E.Katsoloudis  N.Tajbakhsh(2)  A.Albadri  P.Walsh
Premier Division
0 0 Cricklewood Wanderers v Sporting Hackney
Wembley FC
Note: AR2 appointed 1650hrs 23/3/18 (JN)
 A. Hughes  N. Glavin  F. Al-lamy
 K.Preddie  L.O'Hara
2 1 FC Assyria v Indian Gymkhana Club
Osterley Sports Club (Pitch #1)
 M. Sennett  M. Sellars  TBA2
H: E.Simon(2)  A: J.Jadeja  T.Randhawa
3 1 Pitshanger Dynamo v C.B. Hounslow United Reserves
Hanwell Town FC
 R. Hazell  A. Yahiaoui  TBA2
H: G.Flanagan  D.Owen  M.Roche  A: J.Edwards  T.Cummings
1 3 South Kilburn v Hillingdon
Osterley Sports Club (Pitch 4)
 R. Reid  L. Morgan  TBA2
H: J.Williams Kenlyn  A: F.Altomare  E.Essien  F.Haynes
0 1 Stonewall v Kensington Dragons
Barn Elms Playing Fields
 D. Jenic  M. Jenic  Marko Jenic
 A: S.Ousmane  J.Nieto Ballesteros
MCFL Saturday Division One (Central and East)
1 1 Fire United Christian v J L Rovers
Terence McMillan Stadium
 J. Noblemunn
H: H.Dos Santos  A: T.Matsuda  F.Melga├žo
2 3 London Samurai Utd v AEK London
North Acton Playing Fields
 L. Tilbury
H: K.Kameya  T.Nishinon  A: G.Monti(2)  W.Rochas Dos Santos
4 1 Mile End Park Rangers v Hackney Wick Reserves
Hackney Marshes
NO RESULT jmh RESULT FROM REFS REPORT jmh
 N. Andrea
H: J.Cavey  N.Cavey(3)
3 0 The Wilberforce Wanderers v NW London FC
New River Sports Centre
 C. Henry
H: M.O'Connell  T.Pereira  A.Stothart  A.Stothart  J.Sanchez
MCFL Saturday Division One West
2 3 FC IGK (formerly Indian Gymkana Res) v Larkspur Rovers
Indian Gymkhana Sports Club
NO RESULT jmh
 S. Walsh
H: S.Liddar(2)  A: S.Fearon  J.Shepherd  T.Smith  L.Chand  S.Fearon
- A Kodak (Harrow) v Alpha & Omega [ Away Win was awarded ]
Harrow Weald Recreation Ground
MATCH NOT PLAYED.game awarded away team ejm
 T. O'Kane
MCFL Saturday Division Two
H - * AFC Hanwell & Hayes v Cranford Park [ Home Win was awarded ]
London Marathon Playing Field
CRANFORD PARK HAVE NOT CONTACTED THE FA AND LEAGUE WITH REFERENCE TO THE INTERNATIONAL PLAYER CLEARANCES BY 15th MARCH( fix sec )
2 1 * AFC Hanwell & Hayes v Hillingdon Abbots
London Marathon Playing Field
Note: Referee changed 2300hrs 21/3/18 Nick Andrea appointed to another match (JN)
 K. Rea
H: N.Joseph  D.Parillon  A: K.Rexhepi  M.Warner  N.Wullschleyer
3 4 Harrow Rangers v Harrow Bhoys
London Marathon Playing Fields
 J. Yousif
H: S.Honey  A.Hurley  OG  A: J.Boggins  S.Maguire  T.Wynne(2)  A.Martin
1 5 Heston Bombers v Hilltop
Osterley Sports Club (Pitch 3)
NO RESULT JMH
 A. Matour
H: S.Bardon  A: M.Afrah  A.Dahir(2)  L.Mason  M.Panford  H.Abdi Hussein
3 3 Sudbury Court v C.B. Hounslow United 3rds
LPR Club (LPOSSA)
 E. Barnett
H: J.McAlinden(2)  L.O'Brien  A: R.Powell  F.Rashad(2)  J.McAlinden
4 0 Western Athletic v West SL Benfica
Ealing Central Sports Ground (Pitch 2)
 M. Plumridge
H: M.Ize(3)  G.Onutu  M.Ize  E.Dos Santos
MCFL Saturday Combination
9 1 Brentham Reserves v AFC Heathrow
Brentham Club
 P. Savva
H: M.Baron(3)  L.Budden  C.Laurencin(4)  A.Noshabadi  A: J.Badu  C.Laurencin  D.Theobald
0 2 Centenary Park v Ruislip
Northwick Park
 D. Russell
 A: R.Irwin  B.Shilling  J.Stewart  L.Sparks
1 2 Hillingdon Reserves v C.B. Hounslow United 5ths
Brunel University Sports Complex
 A. Smith
H: L.Shaw  A: D.Bridges  J.Bridges  L.Chittenden
2 0 Lampton Park Reserves v Stonewall Reserves
Cranford Community College
NOTE...CHANGE OF OPPONENTS ( fix sec 3-3-18 )
 C. David
H: R.Murphy  J.Winter  A.Thompson  J.Allen
0 2 London Titans v Pitshanger Dynamo Reserves
Chiswick Boathouse
 M. Swinburn
 A: D.Barber  D.Pass  D.Pass
The Jeff Nardin Division
2 4 C.B. Hounslow United 4ths v Barnet and Harrow
Venue to be confirmed prior to fixture
 D. Samuels
H: J.Kudjordji  A.Mathura  A: A.Islam(2)  H.Nouristani  M.Uchi
1 2 Kensington Dragons Reserves v Speedy United
Linford Christie Stadium (Pitch 3)
 J. Walford
H: A.McNulty  A: A.Morris  M.Sargeant  L.Jerome  M.Sargeant
2 5 Real Rangers v Ruislip Town
Brunel University Sports Complex
NOTE......ADDED FIXTURE ( fix sec 14-3-18 )
 D. Maragh
H: F.Butler(2)  A: O.Glynn(2)  L.Roberts  A.Trofa(2)
Miscellaneous
H - New Queens Park v Kodak (Harrow) Res (WITHDRAWN) [ Home Win was awarded ]
North Acton Playing Fields
NOTE.....AWAY TEAM FOLDED AND HAD COMPLETED 75% OF THERE FIXTURES ( fix sec )
 A. Tooley
P South Ealing Wanderers v Old Vaughanians 4ths (WITHDRAWN) [ Postponed ]
Ealing Central Sports Ground
Away team folded (SCH)
 D. Ossei-Owusu
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 24 March 2018 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 24 March 2018.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. British Airways
2. Lampton Park
3. Tottenham Hale Rangers
Div1C
4. AFC United
5. London United
6. SJ Global United
Div1W
7. Chape London
8. FC Deportivo Galicia Reserves
9. Hounslow Wanderers
10. North Acton
11. PFC Victoria London
12. South Kilburn 3rds
13. VOS
Div2
14. St Nicholas
Comb
15. LNER
Jnd
16. Hendon Springfield
17. South Kilburn Reserves