Go back to LondonMiddx
    Looking for Talented & Exciting Players - North London & Herts         Cheshunt U11s Blacks - Players Wanted         New Senior Team Forming - Players Wanted for 2021/22 Hertford Town Youth U12         Ware Lions Current U8s - Goalkeeper Required         Chars Youth U15 (Div One) - Centre Back Required         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U12 - 2021/22 (Premier Division) - Players Wanted         One to One Football Coaching         Cuffley Pumas U13's - Players Required         Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues (Current Division 2) - Outfield Players Wanted         Hertford Town Youth U11 Stags - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2017-2018 Season
Friday, 16 April 2021
Match Day :  Tuesday, 06 Mar 2018 Saturday, 10 March 2018 Saturday, 17 Mar 2018
Players Suspended
There are 25 matches
The Jim Rogers President's Division One Cup
1 1 017 J L Rovers v Fire United Christian [ Quarter Final ] [ Away Win on penalties ]
Feltham Community School
4:30 PM

FIRE UNITED CHRISTIANS WON 5-4 on pens
 T. O'Kane  M. Sellars  TBA2
H: M.Radovic  A: P.Grigorio  P.Goncalves
2 4 018 Kodak (Harrow) v St Panteleimon [ Quarter Final ]
The Hive
NOTE....Postponed on the 3rd March ( fix sec )
 J. Yousif
H: L.Peace(2)  A: D.Anastasiou  N.Tajbakhsh(2)  A.Wilson  T.Michaelides  D.Anastasiou
Jeff Nardin & Combination Cup
- A 022 Kensington Dragons Reserves v Ruislip Town [ Semi Final ] [ Away Win was awarded ]
Osterley Sports Club (Pitch 3)
2:00 PM

away win awarded ineligible players home team
 D. Jenic  M. Jenic  Marko Jenic
H: A.Harb  S.Ousmane  I.Amaegbe
Premier Division
5 1 British Airways v South Kilburn
Ashford Town (Middlx) FC
 R. Reid  M. Sennett  D. Baily
H: J.Haynes(3)  J.Kalejaiye  R.Nobes  A: C.Roberts  J.Girt
3 4 Cricklewood Wanderers v Lampton Park
Wembley FC
 R. Hazell  N. Andrea  E. Barnett
H: M.Al Ahdal  A.Flanore  G.Romo Espino  A: B.Morris  J.O'Connell  J.Winter(2)  D.Annickie  A.Maye
2 1 Indian Gymkhana Club v Brentham
Indian Gymkhana Sports Club
 M. Plumridge  D. Lea  J. Walford
H: P.Kang  S.Sharma  A: D.Higgins  G.Bansal
1 1 Stonewall v Tottenham Hale Rangers
Barn Elms Playing Fields
 S. Toki  TBA1  TBA2
H: D.Edward  A: A.Habib  M.Sholly
MCFL Saturday Division One (Central and East)
6 4 Hackney Wick Reserves v London United
Mabley Green (3G)
 C. Henry
 A: J.Cardona Cuellar(2)  M.Jaguraga  B.Urbano Acevedo
3 3 London Samurai Utd v AFC United
North Acton Playing Fields
NO RESULT jmhSCORE CHANGED jmh
 C. Tan
H: J.Brennan  R.Cullen  T.Nishinon  A: B.Botoc  C.Molan  A.Tirca
3 3 The Wilberforce Wanderers v AEK London
New River Sports Centre
Note: Referee changed 1330hrs 10/3/18 Dave Thomas unavailable(JN)
 J. Noblemunn
H: T.Pereira(2)  A.Stothart  A: W.Da Silva Rocha  G.Monti(2)  T.Pereira  G.Monti
MCFL Saturday Division One West
2 2 FC Deportivo Galicia Reserves v Chape London
Bedfont Sports (Pitch 2)
 D. Lea
H: S.Kitenge(2)  A: R.Medeiros da Silva  M.Souza  A.Vigo  A.Rodrigues Santos
4 1 Larkspur Rovers v Hounslow Wanderers
Lord Halsbury Playing Fields
 D. Maragh
H: M.Ashby  S.Fearon  E.Lima de Almeida  D.Palmer  A: R.Andar  J.Townsend
2 1 North Acton v Alpha & Omega
Cranford Community College
 A. Matour
H: N.Joseph  J.Lorainey Dineen  A: A.Alanezy
3 0 VOS v South Kilburn 3rds
Rectory Meadows ( Hanworth Villa FC )
 A. Tooley
H: M.Ivan(2)  E.Vajda
MCFL Saturday Division Two
7 3 C.B. Hounslow United 3rds v Harrow Bhoys
Venue to be confirmed prior to fixture
 C. Wordsworth
H: A.Daley  G.Mark  B.Oliver  M.Peters(4)  A: J.Latimer  G.Perring  E.Wynne
2 4 Cranford Park v Western Athletic
Feltham Community School
 M. Sellars
H: R.Fernandes  M.Santos  A: M.Johnston  G.Marotta  OG  D.Thomas  M.Santos  A.Loizou
1 1 Hilltop v Sudbury Court
Gibbons Recreation Ground
Note: Referee changed 2145hrs 5/3/18 Andrew Smith closed date (JN)
 L. Tilbury
H: L.Mason  A: OG  L.Mason  K.Wynn
0 1 St Nicholas v Heston Bombers
LPR Club (LPOSSA)
 L. Morgan
 A: P.Lynott  J.O'Brien
MCFL Saturday Combination
1 0 Brentham Reserves v Ruislip
Brentham Club
 D. Russell
H: M.Baron  L.Budden  M.Hobday
4 1 London Titans v C.B. Hounslow United 5ths
CB Hounslow Sports Club
2:30 PM

Change of venue (SCH)
 M. Swinburn
H: S.Court  J.Day(2)  O.James Parr  A: C.Smith
2 2 Stonewall Reserves v Hillingdon Reserves
Barn Elms Playing Fields (Pitch 2)
 M. Young
H: J.Allen  R.Murray  A: R.Laird  J.Sellick  A.Slater
The Jeff Nardin Division
3 1 New Queens Park v South Ealing Wanderers
North Acton Playing Fields
NTE.....BOTH TEAMS HAVE THE SAME HOME DATE ( fix sec )
 F. Al-lamy
H: R.Boyd  S.Ishmael(2)  A: O.Smith Palmer
H - Real Rangers v C.B. Hounslow United 4ths [ Home Win was awarded ]
Brunel University Sports Complex
NO RESULT jmh......NOTE....ABANDONED DURING THE FIRST HALF DUE TO A NUMBER OF INJURIES TO THE AWAY SIDE....SCORE AT THE TIME 3-0 ( fix sec 12-3-18 )
 K. Rea
0 4 South Kilburn Reserves v Speedy United
Osterley Sports Club
 A. Futerman
 A: N.Donnelly(2)  F.McGlinchey  A.Morris  B.House
Miscellaneous
9 1 Barnet and Harrow v Kodak (Harrow) Res (WITHDRAWN)
Ealing Central Sports Ground
 C. David
H: M.Hashem(2)  A.Islam  H.Nouristani(2)  H.Sayeed(2)  M.Uchi(2)  A: J.Hafez
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 10 March 2018 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 10 March 2018.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. C.B. Hounslow United Reserves
2. FC Assyria
3. Hillingdon
4. Kensington Dragons
5. Pitshanger Dynamo
6. Sporting Hackney
Div1C
7. Mile End Park Rangers
8. NW London FC
9. SJ Global United
Div1W
10. FC IGK (formerly Indian Gymkana Res)
11. New Hanford
12. PFC Victoria London
Div2
13. AFC Hanwell & Hayes
14. Harrow Rangers
15. Hillingdon Abbots
16. West SL Benfica
Comb
17. AFC Heathrow
18. Centenary Park
19. Lampton Park Reserves
20. LNER
21. Pitshanger Dynamo Reserves
Jnd
22. Hendon Springfield