Go back to LondonMiddx
    Colney Heath Magpies U12's (Current Year 7) - Players Wanted         Hoddesdon Town Youth U13 Blues (Season 2018-19) - Players Wanted         Everett Rovers Blue U12's - Players Wanted         Trials For Jack Wilshere’s NCF Elites         Milton Keynes Sunday Football League - Welcomes New Clubs         Aldenham FC Excel - Next Season's U16s Players Wanted         St Albans City Youth U13s Central (Current Yr 8) - Players Wanted         St Albans Kites U15's 2019/20 (Currently Yr9/U14) - Goalkeeper Wanted         Easter Goalkeeping Camp         Cuffley Phoenix U13's - Players Wanted         Barnet Azzurri U12 - Outfield and Goalkeeper Recruitment         Edgware Town Reds U10 - Players Wanted         Bushey Rangers 6-a-Side Tournament - Sunday 30th June 2019         Harvesters FC - U10 Players Wanted         Harvesters FC - U13 Players Wanted         Harvesters FC - U12 Players Wanted         Harvesters FC U14 North - Goalkeeper Wanted         Enfield Rangers YFC Mini Soccer Tournament         St Albans City Youth U12s South (Current Yr 7) - Players Wanted for 2019/20 Season         Aldenham FC Excel Current U12's - Players Wanted         St Albans City U10 West - Players Wanted for 2019/20 Season         Standon & Puckeridge Hares U12 (Year 7) - Players Wanted         Kings Langley FC U12s Blue - Players Wanted for 18/19 & 19/20 Season         Potters Bar Town (Whites) U13s - Players Wanted         Hoddesdon Town Youth FC U16 Blues - Players Wanted         Aldenham FC Excel U18's - Goalkeeper Wanted         Small Sided Summer Tournament - 8th & 9th June    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2017-2018 Season
Tuesday, 26 March 2019
Match Day :  Saturday, 13 Jan 2018 Saturday, 20 January 2018 Saturday, 27 Jan 2018
Players Suspended
There are 25 matches
2 1 019 Tooting Bec v Sporting Hackney [ Quarter Final ]
C No result.....NOTE...RESULT OBTAINED FROM THE SURREY ELITE FL WEB SITE ( fix sec )
 A: J.Green
0 0 010 Indian Gymkhana Club v FC Assyria [ Quarter Final ] [ Home Win on penalties ]
Indian Gymkhana Sports Club
Indian Gymkhana won 3-1 on pen VH res sec
5 1 012 Park View v Kensington Dragons [ Quarter Final ]
no result
 A: O.Gloria  D.Royes
The Jim Rogers President's Division One Cup
0 5 008 Hounslow Wanderers v St Panteleimon [ Round 2 ]
Heston Community School
1:30 PM

NOTE.....POSTPONED ON THE 9th DECEMBER DUE TO THE WEATHER ( fix sec )
 C. David
 A: A.Albadri  N.Salapatas  N.Tajbakhsh  A.Wilson(2)  T.Uppal  M.Frangeskou
5 1 012 Kodak (Harrow) v Alpha & Omega [ Round 2 ]
Harrow Weald Recreation Ground
 N. Glavin
H: H.Emmanuel  C.Francis  L.Krasniqi(2)  L.Krasniqi  A: R.Brown  C.Francis
The H & D Division Two Challenge Cup
4 3 006 C.B. Hounslow United 3rds v Hillingdon Abbots [ Quarter Final ]
Osterley Sports Club (Pitch 4)
 D. Lea
H: A.Daley  G.Franklin  K.Powell(2)  A: H.Farrell  J.Hall  A.Russell
Jeff Nardin & Combination Cup
2 6 020 Centenary Park v Ruislip Town [ Quarter Final ]
Northwick Park
 M. Thompson
H: N.Carrington  C.Nyawo  A: O.Glynn  S.Lowe  M.McHugh(3)  H.Sturgeon
Premier Division
2 2 Cricklewood Wanderers v British Airways
Wembley FC
2:30 PM

Note: Officials now appointed as this is a new fixture 1605hrs 15/1/18 (JN)
 D. Jenic  M. Jenic  Marko Jenic
H: A.Flanore  A.Marshall  A: M.Livesey(2)  R.Taylor  M.Livesey
3 1 Hillingdon v Tottenham Hale Rangers
Brunel University Sports Complex
 M. Sennett  N. Hickes  P. Savva
H: E.Essien  T.Herlihy(2)  A: C.Ebonnie  T.Coffey
2 1 Pitshanger Dynamo v Stonewall
Hanwell Town FC
 S. Aina  M. Young  F. Mansour
H: S.Dolan  S.Hancock  S.Hancock
MCFL Saturday Division One (Central and East)
0 3 AFC United v Hackney Wick Reserves
Drapers Field
Note: Referee changed 1055hrs 18/1/18 George Batsa unavailable (JN)
 G. Smith
 A: R.Stoyles(2)  M.Waku
1 3 London Samurai Utd v London United
North Acton Playing Fields
London United -3 points

Away team played 3 un-registered player (SCH)
 S. Toki
H: R.Cullen  A: J.Cardona Cuellar  R.Cullen
2 2 NW London FC v Mile End Park Rangers
Wormwood Scrubbs
 M. Plumridge
H: D.Emanuel Martial Cobianchi(2)  A: J.Cavey  J.Warren  M.Cox  J.Cavey
2 2 SJ Global United v The Wilberforce Wanderers
Springwest Academy (Feltham Community College)
Note: Referee changed 1555hrs 16/1/18 Jacob Miller unavailable (JN)
 D. Baily
H: F.Peron(2)  A: D.Mayes  T.Pereira  F.Peron  J.Graham
MCFL Saturday Division One West
3 1 Chape London v FC IGK (formerly Indian Gymkana Res)
Northwick Park
 E. Barnett
H: P.Barbosa  S.Mendes  I.Silva  A: A.Chand  B.Miranda  A.Kaloti
1 3 North Acton v PFC Victoria London
Cranford Community College
 R. Hazell
H: W.Lehmer  A: R.Gaweda(2)  P.Murawski  R.Gaweda
MCFL Saturday Division Two
3 2 Harrow Bhoys v Heston Bombers
Northwick Park
 A. Smith
H: H.Carey  A.Hole  S.Maguire  A: S.Bardon  R.O'Connell  A.Hole
5 3 Hilltop v AFC Hanwell & Hayes
Gibbons Recreation Ground
 V. Sawenko
H: A.Dahir(3)  O.Dirow  M.Mohammad  A: P.Casey  J.Rehill  D.Warner  L.Cusmaan  D.Church
2 0 West SL Benfica v St Nicholas
Cranford Community College
 D. Samuels
H: N.Dos Santos(2)  N.Dos Santos  L.O'Brien
MCFL Saturday Combination
0 12 AFC Heathrow v Ruislip
Cranford Community College
 A. Oliveira
 A: C.Baron(3)  A.Bent(2)  R.Dimmock(3)  J.Leighton  M.Shepherd(2)  M.Sorrell  J.Carbon  R.Dimmock
11 0 Brentham Reserves v Hillingdon Reserves
Brentham Club
 O. Hamouda
H: M.Baron(5)  A.Hall  C.Laurencin(3)  D.Struthers  G.Sykes  M.Baron
6 3 LNER v Lampton Park Reserves
LNER Sports Club
 A. Davies
H: K.Butler(2)  A.Keating(2)  J.Neville  OG  A: A.Desoura  R.Murphy  G.Tatla  G.Tatla
The Jeff Nardin Division
0 5 South Ealing Wanderers v New Queens Park
Ealing Central Sports Ground
NO RESULT

Match Report
 F. Al-lamy
 A: T.Brown  A.Hibbert  S.Ishmael  T.Robinson  C.Wright  S.Hall  D.Stott
H - Speedy United v Real Rangers [ Home Win was awarded ]
Lord Halsbury Playing Fields
NOTE...CHANGE OF VENUE ( fix sec ) Away team turned up and then failed to field - Referred to Discipline (SCH)
 L. Morgan
Miscellaneous
- A Old Vaughanians 4ths (WITHDRAWN) v Barnet and Harrow [ Away Win was awarded ]
HOME TEAM UNABLE TO FIELD A SIDE ( fix sec ).AWAY WIN WAS AWARDED
 A. Tooley
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 20 January 2018 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 20 January 2018.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Brentham
2. C.B. Hounslow United Reserves
3. Lampton Park
4. South Kilburn
Div1C
5. AEK London
6. Fire United Christian
7. J L Rovers
Div1W
8. FC Deportivo Galicia Reserves
9. Larkspur Rovers
10. New Hanford
11. South Kilburn 3rds
12. VOS
Div2
13. Cranford Park
14. Harrow Rangers
15. Sudbury Court
16. Western Athletic
Comb
17. C.B. Hounslow United 5ths
18. London Titans
19. Pitshanger Dynamo Reserves
20. Stonewall Reserves
Jnd
21. C.B. Hounslow United 4ths
22. Hendon Springfield
23. Kensington Dragons Reserves
24. South Kilburn Reserves