Go back to LondonMiddx
    Looking for Talented & Exciting Players - North London & Herts         Cheshunt U11s Blacks - Players Wanted         New Senior Team Forming - Players Wanted for 2021/22 Hertford Town Youth U12         Ware Lions Current U8s - Goalkeeper Required         Chars Youth U15 (Div One) - Centre Back Required         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U12 - 2021/22 (Premier Division) - Players Wanted         One to One Football Coaching         Cuffley Pumas U13's - Players Required         Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues (Current Division 2) - Outfield Players Wanted         Hertford Town Youth U11 Stags - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2017-2018 Season
Friday, 16 April 2021
Match Day :  Saturday, 18 Nov 2017 Saturday, 25 November 2017 Saturday, 02 Dec 2017
Players Suspended
There are 35 matches
0 4 013 Stonewall v FC Elmstead ( 1958 ) [ Round 2 ]
Barn Elms Playing Fields
 N.Carter
2 2 016 Phoenix Sports v Hackney Wick Reserves [ Round 2 ] [ Home Win on penalties ]
no result......PHOENIX SPORTS 5-4 pens....RESULT FROM THE SOUTHERN COUNTIES EAST FOOTBALL LEAGUE WEB SITE ( fix sec 26-11-17 )
3 6 017 Balham Reserves v Sporting Hackney [ Round 2 ]
 A: J.Anderson  S.Edwards  J.Green(2)  D.Portsmouth  M.Thompson
1 2 019 Heston Bombers v Centenary Park [ Quarter Final ]
Osterley Sports Club (Pitch 3)
H: S.O'Hare  A: E.McHugh  C.Nyawo  C.Nyawo
8 1 021 Harrow Bhoys v Parkfield Reserves [ Quarter Final ]
Northwick Park
4 1 022 Hillingdon Reserves v Hendon Springfield [ Quarter Final ]
Brunel University Sports Complex
H: C.Boss Pratt  L.Day  D.Howes  A.Pooley  A: A.Alghafagi  M.Reynolds  J.Woulfe
The Jim Rogers President's Division One Cup
3 8 009 North Acton v AFC United [ Round 2 ]
Cranford Community College
 A. Oliveira
H: J.Barton  N.Coleman  N.Joseph  A: A.Cristea  I.Cristinel(3)  C.Molan  A.Sirbu(2)  C.Tronciu  I.Cristinel
Jeff Nardin & Combination Cup
3 2 013 Speedy United v Lampton Park Reserves [ Round 2 ]
Brook House FC (AFC Hayes)
 J. Yousif
H: G.James(3)  A: A.Barnett Shakespeare  A.Desoura  A.Morris  C.Martinez Oliva
Premier Division
0 5 Hillingdon v Pitshanger Dynamo
Brunel University Sports Complex
Note: Referee changed 0930hrs 22/11/17 James Keane on London FA County Cup. AR's added to this match (JN)
 G. Pope  M. Jenic  Marko Jenic
 A: T.Cummings  D.Jones(2)  G.Miley  M.Roche  T.Coffey  D.Jones
2 2 Lampton Park v C.B. Hounslow United Reserves
Osterley Sports Club (Pitch 4)
Note: Unfortunately had to relocate AR's on this match 0930hrs 22/11/17 (JN)
 A. Cox  TBA1  TBA2
H: D.Hillman  N.Jongthep  A: B.McWilliam  M.Peters
1 3 South Kilburn v Cricklewood Wanderers
Osterley Sports Club (Pitch #1)
no result
 N. Hickes  TBA1  TBA2
H: E.Scarlett  A: A.Emeh(2)  A.Flanore  A.Emeh
3 2 Tottenham Hale Rangers v Kensington Dragons
Fredrick Knight Sports Ground
Note: AR1 changed 2120hrs 21/11/17 Emile Mckenzie unavailable (JN)
 D. Ossei-Owusu  C. Love  G. Smith
H: E.Dampha  C.Ebonnie  O.Ofori  A: J.Nieto Ballesteros(2)  J.Nieto Ballesteros
MCFL Saturday Division One (Central and East)
2 1 AEK London v The Wilberforce Wanderers
Edmonton County School (4G)
Note: Referee changed 0955hrs 22/11/17 (JN)
 M. McPherson
H: T.Goncalves(2)  A: A.Stothart  T.Goncalves  S.Aylott
0 5 J L Rovers v St Panteleimon
Wasps RFC
 D. Samuels
 A: A.Albadri(2)  I.Mohammadi  N.Salapatas  I.Sevaj  J.Molloy
3 1 London United v SJ Global United
Peter May Centre
Note: Referee changed 0955hrs 22/11/17 (JN)
 C. Henry
 A: C.Pearson  D.Pereira Bispo
1 1 NW London FC v Fire United Christian
Wormwood Scrubbs
 S. Walsh
H: L.Pulvirenti  A: K.Galdino  L.Pulvirenti  K.Bueno Da Silva
MCFL Saturday Division One West
1 2 Hounslow Wanderers v Larkspur Rovers
Heston Community School
 L. Morgan
H: T.Uppal  A: R.Caves  T.Drew  M.Drinkwater
4 1 New Hanford v Kodak (Harrow)
London Marathon Playing Fields
 P. Savva
H: J.Kelly  B.Simmonds(2)  P.Walsh  A: L.Krasniqi  J.Kelly
5 2 PFC Victoria London v FC Deportivo Galicia Reserves
Bedfont Sports
7:00 PM

teams decided to change venue and kick off time to 7 PM kick off (SCH)
 E. Barnett  J. Yousif  N. Hickes
H: R.Gaweda  M.Janicki  P.Murawski(2)  K.Wrobel  A: E.Bermudez  Y.El Mansouri  P.Murawski  Y.El Mansouri
4 2 South Kilburn 3rds v Chape London
Osterley Sports Club
 D. Lea
H: C.Christie  D.Dunning  M.Fearon  A.Woods  A: L.Montoya Ospina(2)  M.Alves de Deus
2 0 VOS v Alpha & Omega
Rectory Meadows ( Hanworth Villa FC )
 C. David
H: I.Chirciu  E.Vajda  C.Tache  K.Brahimi
MCFL Saturday Division Two
2 5 C.B. Hounslow United 3rds v St Nicholas
CB Hounslow Sports Club
Referee moved onto this fixture (SCH)
 R. Hazell
H: B.Oliver  R.Powell  A: J.Burke  C.Hearn(3)  OG  C.Hearn
1 2 Cranford Park v Hilltop
Feltham Community School
Match Report
 R. Simon
H: S.Pestana  A: A.Dahir(2)  A.Montvydas  H.Abdi Hussein
2 3 Harrow Rangers v Sudbury Court
London Marathon Playing Fields
 C. Tan
H: S.Dempsey  A.Hurley  A: J.McAlinden  W.Sinclair(2)  R.Jones
0 5 West SL Benfica v Hillingdon Abbots
Cranford Community College (Pitch 5)
Referee ill called off this morning (SCH)
 Mutually Agreed
 A: H.Farrell  J.Hall(2)  S.McCormack  K.Rexhepi  J.Hall
2 4 Western Athletic v AFC Hanwell & Hayes
Ealing Central Sports Ground (Pitch 2)
 M. Thompson
H: M.Alkarssifi  A.Loizou  A: D.Parillon(2)  D.Warner(2)  D.Parillon
MCFL Saturday Combination
1 10 AFC Heathrow v London Titans
Cranford Community College
 K. Rea
H: H.Harb  A: S.Court(3)  J.Day  J.Morgan(2)  R.Nicholls  C.Stowe(3)  J.Kent
4 6 Brentham Reserves v LNER
Brentham Club
 R. Reid
H: M.Baron(2)  C.Charles  C.Laurencin  A: J.Hartnett(2)  G.Marshall(3)  J.Neville  C.Charles
5 1 Pitshanger Dynamo Reserves v Stonewall Reserves
West London Sports Ground
 V. Sawenko
H: A.Barati  C.Quaresma(3)  J.Starmer  A: J.Feldman  C.Quaresma  S.Carroll
4 0 Ruislip v C.B. Hounslow United 5ths
Taylors Meadow Playing Fields
 C. Wordsworth
H: A.Bent  M.Hyland  B.Shilling(2)  A.Bent
The Jeff Nardin Division
0 6 Barnet and Harrow v New Queens Park
Ealing Central Sports Ground
 F. Al-lamy
 A: T.Brown(2)  S.Ishmael  J.Okello  D.Stott  W.Tobino  B.Curran
3 1 Kensington Dragons Reserves v Real Rangers
Linford Christie Stadium (Pitch 3)
 E. Barnett
H: O.Debbagh(2)  A.Rues  A: L.Roberts  O.Debbagh  L.Dawson
4 3 Ruislip Town v South Kilburn Reserves
South Oxhey Playing Fields
 D. Russell
H: M.McHugh  L.Roberts  H.Sturgeon(2)  A: B.Back  J.Choat(2)
Miscellaneous
2 4 Kodak (Harrow) Res (WITHDRAWN) v South Ealing Wanderers
 N. Andrea
H: R.Duca  M.Rezui  A: H.Abdulla  O.Smith Palmer(3)  O.Smith Palmer
0 9 Old Vaughanians 4ths (WITHDRAWN) v C.B. Hounslow United 4ths
SCORE WAS 0-9
 A. Futerman
 A: J.Kudjordji  A.Mathura  D.Olsen(3)  T.Orr  M.Webb(2)  M.Zia
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 25 November 2017 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 25 November 2017.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Brentham
2. British Airways
3. FC Assyria
4. Indian Gymkhana Club
Div1C
5. London Samurai Utd
6. Mile End Park Rangers
Div1W
7. FC IGK (formerly Indian Gymkana Res)