Go back to LondonMiddx
    Looking for Talented & Exciting Players - North London & Herts         Cheshunt U11s Blacks - Players Wanted         New Senior Team Forming - Players Wanted for 2021/22 Hertford Town Youth U12         Ware Lions Current U8s - Goalkeeper Required         Chars Youth U15 (Div One) - Centre Back Required         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U12 - 2021/22 (Premier Division) - Players Wanted         One to One Football Coaching         Cuffley Pumas U13's - Players Required         Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues (Current Division 2) - Outfield Players Wanted         Hertford Town Youth U11 Stags - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2017-2018 Season
Friday, 16 April 2021
Match Day :  Thursday, 09 Nov 2017 Saturday, 11 November 2017 Saturday, 18 Nov 2017
Players Suspended
There are 35 matches
8 0 166 Bracknell Town FC v Cricklewood Wanderers [ Round 2 ]
no result........RESULT FROM THE FA WEB SITE ( fix sec 12-11-17 at 9-49am )
1 4 021 Evergreen v Sporting Hackney [ Round 2 ]
 A: S.Edwards  J.Green(2)  OG
6 2 006 Park View v Hillingdon [ Round 2 ]
no result.........RESULT FROM THE MIDDX FA WEB SITE ( fix sec 12-11-17 at 9-49am )
The H & D Division Two Challenge Cup
2 0 002 Hillingdon Abbots v Sudbury Court [ Round 1 ]
Hillingdon Abbots
 M. Plumridge
H: M.Cummings  J.Hall  H.Farrell  S.Wilson
Jeff Nardin & Combination Cup
3 4 014 LNER v Centenary Park [ Round 2 ]
LNER Sports Club
Referee injured on the game club referee used (SCH)
 Mutually Agreed
H: A.Keating  G.Marshall  J.Stapleton  A: E.McHugh(3)  J.Stewart  E.McHugh
Premier Division
1 0 Brentham v South Kilburn
Brentham Club
Note: AR1 appointed 1510hrs 9/11/17 (JN)2nd assit added 12:05 11/11/17 (SCH)
 C. David  S. Toki  T. Silverston
H: D.Keenan  D.Keenan
3 1 FC Assyria v British Airways
Osterley Sports Club (Pitch #1)
Note: AR2 appointed 2015hrs 10/11/17 (JN)
 R. Reid  K. Rea  R. Hazell
H: B.Butt  A.Isaac  G.Isaac  A: A.Jones  H.Baki  H.Pasma
3 2 Indian Gymkhana Club v Kensington Dragons
Indian Gymkhana Sports Club
 R. Simon  G. Pope  TBA2
 A: O.Gloria  D.Royes  B.Church
3 3 Tottenham Hale Rangers v Stonewall
Fredrick Knight Sports Ground
 C. Henry  M. McPherson  R. Jacobs
H: D.Boateng  C.Ebonnie  B.Isofa  A: D.Edward  N.Nakhli  G.Volis  B.Isofa  N.Nakhli
MCFL Saturday Division One (Central and East)
0 2 AFC United v Fire United Christian
Drapers Field
 J. Noblemunn
 A: J.de Oliveira  A.Matondo Lando  A.Matondo Lando
2 4 J L Rovers v Mile End Park Rangers
Wasps RFC
no result
 A. Oliveira
H: R.Shibata(2)  A: H.Adams  J.Iberson Hurst(2)  G.Miguel  J.Iberson Hurst
2 0 London United v London Samurai Utd
Peter May Centre
 N. Bailey
H: M.Jaguraga  T.Moussa
2 3 NW London FC v The Wilberforce Wanderers
Wormwood Scrubbs
 C. Wordsworth
H: D.Hildebrandt  L.Jimack  A: J.Pak  T.Pereira(2)  L.Jimack  J.Pak
3 3 SJ Global United v Hackney Wick Reserves
Springwest Academy (Feltham Community College)
 C. Tan
H: C.Da Silva  G.Dias(2)  A: L.Bacon(2)  Z.Rawn  G.Dias
2 2 St Panteleimon v AEK London
North Greenford United FC
 J. Ohene
H: M.Frangeskou  J.Smith  A: A.Dos Santos Alvarenga  G.Monti  M.Frangeskou  W.Cesar Da Silva
MCFL Saturday Division One West
7 3 FC Deportivo Galicia Reserves v Alpha & Omega
Bedfont Sports (Pitch 2)
 A. Matour
H: E.Bermudez  A.Soussi(6)  A: K.Brahimi  R.Brown  A.Jalo  X.Pérez Escamilla  L.Williams
0 2 Kodak (Harrow) v Chape London
Harrow Weald Recreation Ground
 F. Al-lamy
 A: L.Montoya Ospina(2)  L.Montoya Ospina
2 3 New Hanford v Larkspur Rovers
London Marathon Playing Fields
 D. Maragh
H: R.Ahir(2)  A: E.Lima de Almeida(2)  R.Lloyd  T.Smith
2 0 PFC Victoria London v FC IGK (formerly Indian Gymkana Res)
Rectory Meadows ( Hanworth Villa FC )
 E. Barnett
H: J.Matwiejszyn  D.Patek  D.Wacewicz
5 5 South Kilburn 3rds v North Acton
Osterley Sports Club
 P. Savva
H: M.Fearon  S.Wilson  A.Woods(3)  A: N.Joseph(4)  L.Tison  N.Joseph
5 1 VOS v Hounslow Wanderers
Rectory Meadows ( Hanworth Villa FC )
 J. Yousif
H: I.Chirciu  M.Ivan(3)  E.Vajda  A: R.Andar  T.Uppal
MCFL Saturday Division Two
4 3 C.B. Hounslow United 3rds v AFC Hanwell & Hayes
CB Hounslow Sports Club
 L. Tilbury
H: D.Bartlett  L.Brooker  G.Franklin  R.Haynes  A: D.Parillon  E.Stewart  D.Warner  J.Terry
5 2 Cranford Park v St Nicholas
Feltham Community School
 A. Futerman
H: R.Fernandes  C.Moniz  A.Montvydas  J.Telmo(2)  A: A.Taylor  O.Zala  A.O'Connell
4 1 Harrow Bhoys v Harrow Rangers
Northwick Park
NOTE......BOTH TEAMS HAVE THE SAME HOME DATES ( fix sec )
 J. Cannon
H: J.Boggins(2)  H.Carey  S.Maguire  A: A.Hurley  S.Maguire
7 0 Hilltop v West SL Benfica
Gibbons Recreation Ground
NOTE.....BOTH TEAMS HAVE IDENTICAL HOME DATES ( fix sec )
 A. Smith
H: L.Cusmaan  A.Dahir  M.Hussein  H.Mahadi(2)  A.Mohamed  M.Mohammad  H.Abdi Hussein  M.Silva
5 2 Western Athletic v Heston Bombers
Ealing Central Sports Ground (Pitch 2)
 D. Samuels
H: R.Augustin  Q.Khan  G.Onutu(3)  A: S.O'Hare(2)  G.Onutu
MCFL Saturday Combination
0 8 AFC Heathrow v Brentham Reserves
Cranford Community College
 F. Mansour
 A: M.Baron  C.Charles(2)  C.Laurencin(2)  A.Noshabadi(2)  K.Thompson  D.Theobald  K.Thompson
2 0 Lampton Park Reserves v C.B. Hounslow United 5ths
Cranford Community College
 D. Mansour
H: A.Desoura  E.Ramadani  A.Davidson
3 1 Pitshanger Dynamo Reserves v Hillingdon Reserves
West London Sports Ground
no result RESULT FROM REFS REPORT
 N. Saunders
H: A.Barati  D.Barber  A.Shahbazyan  A: L.Shaw  J.Starmer  M.Reynolds
1 4 Ruislip v London Titans
Taylors Meadow Playing Fields
 A. Cox
H: A.Bent  A: J.Bernal Ortiz  J.Day  O.James Parr  K.Luke  M.Kirk
The Jeff Nardin Division
0 4 Hendon Springfield v Ruislip Town
West Hendon Playing Fields
Note: Referee changed 1425hrs 7/11/17 Matthew Young injured (JN)
 L. Morgan
 A: D.Gleeson  M.McHugh(2)  L.Roberts  P.White
1 2 Kensington Dragons Reserves v New Queens Park
Linford Christie Stadium (Pitch 3)
 N. Andrea
H: H.Drohan  A: S.Ishmael  M.Panford  I.Amaegbe  M.Panford
5 0 South Kilburn Reserves v South Ealing Wanderers
Osterley Sports Club
Note: Referee changed 1300hrs. Christian David moved to another fixture (JN)
 A. West
H: G.Allen  B.Back  J.Choat  P.Dos Santos  B.Hartigan  R.Walden
Miscellaneous
4 2 Kodak (Harrow) Res (WITHDRAWN) v Barnet and Harrow
 D. Russell
H: T.Brown  C.Dolan(2)  R.Duca  A: H.Nouristani  J.Okoli
13 1 Real Rangers v Old Vaughanians 4ths (WITHDRAWN)
Brunel University Sports Complex
Fixture reversed (SCH).....SCORE WAS 13-1
 D. Baily
H: F.Butler  T.Cowie  A.Elsawify(5)  J.Seymour  B.Spires(4)  G.Witcombe  A.Elsawify
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 11 November 2017 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 11 November 2017.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. C.B. Hounslow United Reserves
2. Lampton Park
3. Pitshanger Dynamo
Comb
4. Stonewall Reserves
Jnd
5. C.B. Hounslow United 4ths
6. Speedy United