Go back to LondonMiddx
    Borehamwood 2000 FC - New U9 Girls Team         Ware Youth - U13s Players Wanted for 2022/23         Northwood U15 Blue - Players Wanted for 2022/23         East Herts Youth - U14 Players Wanted for 2022/23         Harvesters FC - Recruiting for 2022/23         Hadley Rangers - Looking for U18 Players         Welwyn Garden City Youth Typhoons U17/U18s - Players Wanted for 2022/23         Colney Heath - U15/U16 Sunday League Players Wanted for 2022/23         Colney Heath - Under 13,14,15,16 EJA Players Wanted for 2022/23         East Herts Youth - U17/18s Players Wanted for 2022/23         St Albans West - U14 GK & Players Wanted for 2022/23 Top Division         Chars Youth - U17/U18 Players Wanted for 2022/23         Whitewebbs Eagles Green - U18 Goalkeeper & Defenders Wanted for 2022/23         Cuffley Youth - U10s Players Wanted for 2022/23         Exciting Opportunity for Talented Players         Barnet Azzurri - U12, U15 & U17/18s Players Wanted for 2022/23         Broxbourne Borough - U18s Players Wanted for 2022/23         Potters Bar United - U17/18 Players & GK Wanted for 2022/23         Borehamwood Crusaders - U15 Players Wanted for 2022/23         11-a-Side Men's Team Trials in July for 2022/23         Royston Town Colts - U15s Players & GK Wanted for 2022/23         Cuffley Dragons - U16 Players Wanted for 2022/23         New Salamis - U13's Players Wanted for 2022/23         Potters Bar Town - U9 Player Wanted for 2022/23         Harlow Town - U14 Player Recruitment for 2022/23         Enfield Youth - U11 Players Wanted for 2022/23         Colney Heath Magpies - U14 Players Wanted for 2022/23         St Albans City Youth - U15 Players Wanted for 2022/23         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U12 Players Wanted for 2022/23         Hemel Hempstead Town Youth FC Reds - U13 Players Wanted for 2022/23         New Salamis Youth - Players & Assistant Coach Wanted         Borehamwood 2000 FC - U14 Players Wanted for 2022/23         Broxbourne United - Players Wanted for Next Season's U14's         Edmonton Rangers - Player Trials (all ages U8- U18)         Edmonton Rangers - London's Premier Youth Tournament         Cheshunt FC U13's - EJA Open Training Sessions for 2022/23         Welwyn Garden City Youth Hurricanes U13 - Season 2022/23         Hertford Town FC - U11 Players Wanted for 2022/23         London Athletic - U14 Players Wanted for 2022/23         AC Finchley Youth & Adult Volunteer Coaches Wanted         AC Finchley Youth U18 Red Division - Players Wanted         AC Finchley Youth - Open Trial Day Saturday 14th May         Wodson Park - U16's Players Wanted for 2022/23         Ware Youth FC - Players Wanted for Next Season's U15s         Cheshunt Youth U8s for 2022/23 - Open Training Sessions         Broxbourne Borough U11’s Royals - U12's Players Wanted for 2022/23         Chessington & District Sunday Football League - Clubs Wanted         Royston Town Crows - U16's Player Recruitment for 2022/23         Edgware Town U14's 2022/23 - Players Wanted         St Albans City FC - Academy & Education Programme         Cuffley Falcons - U12 Players Wanted for 2022/23         Cuffley Warriors U15 Player Recruitment for 2022/23         London Colney Youth Tigers (Current Year 8) - Players Wanted         Berkhamsted FC U15's - Players Wanted         Northwood FC Whites U8's 2022/23 - Players Wanted    
Go to their Website
Spartan South Midlands Football League
Member of the National League System
2013-2014 Season
Tuesday, 24 May 2022
Match Day :  Tuesday, 14 Jan 2014 Saturday, 18 January 2014 Tuesday, 21 Jan 2014
Players Suspended
There are 16 matches
3 1 Ampthill Town v Norwich United [ Fourth Round Proper ]
3:00 PM

Attendance 350
H: P.Draycott(3)
0 1 Henlow v Crawley Green Reserves [ Quarter Final ]
2:00 PM
 A: C.Betts  C.Betts
1 1 Kent Athletic Reserves v Lewsey Park [ Quarter Final ] [ Home Win on penalties ]
2:00 PM

AET, 3-2 on penalties
H: R.Calvano  A.Gjonpjetri
3 1 AFC Aldermaston v Amersham Town [ Round 4 ]
3:00 PM

AET
 A: B.Hicham
Premier Division
1 1 AFC Dunstable v Cockfosters
3:00 PM

Attendance 87
 J. Keane  E. Wright  S. Beardon
H: B.Butler  A: R.Morton
1 0 Berkhamsted v London Lions
3:00 PM

Attendance 101
 A. Anastasiou  I. Breeze  S. Ciccone
H: F.Jowle  F.Jowle
2 1 Hoddesdon Town v Oxhey Jets
3:00 PM

Attendance 121
 L. Lungarella  S. O'Connor  J. Chidley
H: B.Andreos  R.Carroll  A: L.Armitt  J.Brandon
0 0 Leverstock Green v London Tigers
3:00 PM

Attendance 21
 I. Corner  T. Gibson  S. Cavanagh
 L.Gardner  T.Whitman
1 3 Tring Athletic v Biggleswade United
3:00 PM

Attendance 69
 J. Bloxham  T. Colvin  J. Fowler (NN12)
H: T.Collins  A: S.Nair(2)  A.Randall  S.Nair
Division One
1 1 Chesham United Reserves v Codicote
3:00 PM

Attendance 60
 C. Turner  B. Gale  B. Savill
H: M.Thomas  A: J.Mason
2 6 Langford v Risborough Rangers
3:00 PM

Attendance 22
 G. Garnham  K. Haywood  J. Colby
H: M.Kennesford(2)  A: M.Griggs(4)  C.Mansell  S.Ward  M.Griggs
Division Two
1 0 Mursley United v Totternhoe
2:00 PM

Attendance 32
 D. Jones (MK43)  C. Miller  H. Tarrant
H: B.Brill  K.Goodluck  L.Loasby
0 4 New Bradwell St Peter v Hale Leys Utd
3:00 PM

Attendance 20
 A. Gifford  K. Leach  T. Gregory
 A: T.Brindley  R.Humphrey-Whittle  M.Tattam  L.Williams  C.Farmer  U.Ilyas
Reserve Division Two
7 0 Biggleswade United Reserves v Old Bradwell United Reserves
3:00 PM
 D. Valentine
H: D.Carroll(2)  A.Gallichan  N.Threadgold(4)  N.Threadgold  S.Ennis
7 1 Buckingham Athletic Reserves v Wodson Park Reserves
3:00 PM
 M. Broad
H: P.Dearlove  J.Hooper(2)  C.Howkins(3)  A.Robinson  A: J.Halls  P.Dearlove  J.Halls
3 0 Stony Stratford Town Reserves v Winslow United Reserves
2:00 PM
 S. Denton
H: C.Ringer  N.Wharton(2)
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 18 January 2014 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 18 January 2014.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Colney Heath
2. Hadley
3. Hanwell Town
4. Harefield United
5. Hatfield Town
6. Hertford Town
7. Hillingdon Borough
8. Holmer Green
9. London Colney
10. St Margaretsbury
11. Stotfold
Div1
12. Arlesey Town Reserves
13. Baldock Town
14. Bedford
15. Buckingham Athletic
16. Crawley Green
17. FC Broxbourne Borough
18. Harpenden Town
19. Kentish Town
20. Kings Langley
21. Southall
22. Stony Stratford Town
23. Sun Postal Sports
24. Welwyn Garden City
25. Winslow United
26. Wodson Park
Div2
27. Aston Clinton
28. Brimsdown
29. Grendon Rangers
30. Kent Athletic
31. Old Bradwell United
32. Pitstone & Ivinghoe
33. The 61 FC (Luton)
34. Tring Corinthians
35. Willen
36. Wolverton Town
RsD1
37. AFC Dunstable Reserves
38. Baldock Town Reserves
39. Cockfosters Reserves
40. Hadley Reserves
41. Hoddesdon Town Reserves
42. Holmer Green Reserves
43. Kings Langley Reserves
44. London Colney Reserves
45. London Lions Reserves
46. Oxhey Jets Reserves
47. Risborough Rangers Reserves
48. St Margaretsbury Reserves
49. Stotfold Reserves
50. The 61 FC (Luton) Reserves
RsD2
51. Aston Clinton Reserves
52. Langford Reserves
53. Mursley United Reserves
54. Sun Postal Sports Reserves
55. Totternhoe Reserves
56. Wolverton Town Reserves